Bordeaux – Nice 3:2 (kon.) | Monaco – Rennes 7:0 (kon.) | Méty – Toulouse 1:1 (11:10 po pen.)
Lyon – Guingamp 2:2 (3:4 po pen.) | Saint-Étienne – Nancy 0:1 (kon.) | PSG – Lille 3:1 (kon.)
po penal. (11:10)
FC Méty
1:1 (1:1)
Toulouse FC
Středa 14.12.2016, 21:05 • Stade Saint-Symphorien, Longeville-lès-Metz • Francouzský Ligový pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzský ligový pohár se dostal již do své osmifinálové části a my se společně zaměříme na zápasu Met, které se představí na svém stadionu proti Toulouse..

FC Metz

Mety se probojovaly do Ligue 1 až ze třetí pozice ve druhém nejvyšší francouzské soutěži, navíc byly na třetí pozici jen o skóre. Na nováčka soutěže předvádějí Mety nepřesvědčivé výkony, když jsou na patnácté pozici a ve velmi vyrovnané tabulce ztrácejí jen lehce na první desítku. V letošním roce dokázaly Mety porazit i slavné kluby jako Lille nebo na hřišti Toulouse. V předposledním utkání ale schytaly Mety debakl v Nancy, kde po vyloužení Assou-Ekotta dostaly čtyři branky. V minulém týdnu si Mety odnesly ze zápasu s Lyonem velkou ostudu, když po prvním vedoucím gólu domácí fanoušci poslal dělobuch k hostujícímu brankáři a ten musel být následně převezen do nemocnice. Zápas byl tak po půlhodině přerušen a následně ukončen. O osudu šestnáctého kola Met se bude ještě rozhodovat.

Do osmifinále se Mety dostaly před pařížské FC. Rozhodla až osmá série pokutových kopů a Mety nakonec postoupily díky penaltě Balliua 2:1.

Toulouse

Toulouse se před sestupem z Ligue 1 zachránilo v minulém ročníku až v posledních dvou kolech. Nyní to je ale o mnoho lepší a v nejvyšší francouzské soutěži se drží na sedmé pozici. Po vynikajícím úvodu nového ročníku se v listopadu přestalo dařit a přišla série čtyř zápasů bez vítězství. Ta je už ale pryč a v posledním kole se už znovu Toulouse radovalo ze zisku třech bodů. Před domácími diváky vystřelil tři body hattrickem proti Lorientu Ola Toivonen.

Toulouse si muselo poradit při cestě do osmifinále poháru s kvalitním Auxerre. Na domácím stadionu rozhodla jediná branka Christophera Julliena z třiapadesáté minuty.

Posledních pět vzájemných zápasů

19.11. 2016 Toulouse – Mety 1:2
    04.04. 2015 Mety – Toulouse 3:2
    08.11. 2014 Toulouse – Mety 3:0
    30.03. 2008 Mety – Toulouse 0:2
    04.11. 2007 Toulouse – Mety 0:0
    V Metach již probíhá předzápasová rozcvička.

FC Metz: Oberhauser – Balliu, Milan (C), Falette, Signorino – Mandjeck, Philipps – Hein, Mollet, Sarr – Vion
    Náhradníci: Kawašima – Rivierez, Assou-Ekotto, Doukoure, Cohade, Nguette, Diallo

Toulouse FC: Goicoechea – Blin, Braithwaite (C), Doumbia, Jullien, Michelin, Ninkov, Pi, Somalia, Sylla, Yago
    Náhradníci: Vidal – Amian, Veskovac, Sirieix, Bodiger, Toivonen, Edouard

Rozhodčí: Millot – Lamouche, Pacelli.

1

2
    Hostující kapitán Martin Braithwaite rozehrál první poločas ze středového kruhu. První do útoku ale šli domácí fotbalisté. Jullien musel odpravit míč z předbrankového prostoru na roh.

3
    První rozehrávka od rohového praporku se domácím příliš nevydařila. Míč se sice dostal odrazem k Mandjeckovi, který mohl ještě poslat míč do ohně, ale situaci si již pohlídal Goicoechea.

4
    Mety jsou v úvodu zápasu aktivnějším týmem. Na pravé straně se dokázal odtrhnout od protihráče Hein, ale následnou přihrávku nedal přesně.

6
    Domácí měli k dispozici znovu rohový kop. K hlavičce se dostal kapitán Milan, ale netrefil se mezi tři tyče.

7
    Braithwaite si vzal míč na polovině trávníku. Došel s ním téměř až k vápnu, ale střelu mu znemožnil vracející se Falette.

8
    Ismaila Sarr zůstal na malý okamžik po souboji na trávníku, ale nyní už se zvedá a bude pokračovat ve hře.

9
    Domácí skvěle vystihli rozehrávku soupeře. K míči se tak dostal v dobré pozici před brankou Vion. Jeho počíná zastavil čistým skluzem Jullien.

10
    Tentokrát schytal tvrdší zákrok Ninkov. Byl sice dříve u míče, ale soupeř ho doslova sestřelil k zemi.

11
    Doumbia vysouval do vápna kapitána svého týmu Breithwaita. Ve vápna však nebyl sám a k míči měl blíže domácí Milan.

12
    Sarr vybojoval míč u levé postranní lajny. Už už se chytal k centru, ale balon zblokoval dobře postavený Michelin.

13
    Metz právě vstřelilo branku!
    Tak to je paráda co nyní předvedl FLORENT MOLLET. Míč se k němu odrazil po rohovém kopu, Mollet však zachoval chladnou hlavu a povedenou ránou na zadní tyč nedal brankáři šanci.
    13. MOLLET - 1:0

15
    Ani po inkasované brance se hosté neženou do velkého tlaku. Balon spíše kontrolují domácí hráči a chtějí přidat druhou branku.

16
    A s Toulouse to mohlo vypadat ještě hůře. Vion si nabíhal středem do vápna, ale míč mu na poslední chvíli vypíchl Sylla.

17
    Po nepřehledné situaci ve středu pole se k míči dostal Ninkov, který je ale ihned faulován. Hosté mohou pokračovat v útočení.

18
    Doumbia se z ničeho nic opřel do míče. Z velké dálky ale Oberhousera nevylekal. Domácí brankář sebral míč ze země a může rozehrát.

19
    Domácí se po úvodním tlaku stahují do obrany. Přenechávají aktivitu soupeři a čekají na vhodný moment k rychlému brejku.

20
    David Oberhauser se musel zapojit do hry. Opět to byla střela z velké dálky, ale domácí brankář měl s pokusem problémy.

21
    Po několika minutách v obraně se domácí vydali na útočný výlet. Vion si nabíhal, jak je jeho zvykem, za obranu, ale hostující brankář byl u dlouhé přihrávky dřív.

23
    Střelec první branky Mollet kombinoval na pravé straně s Heinem. Ani jeden se však nedostal přes obránce a míč ztrácí.

24
    Do rychlého protiútoku vyrazil Doumbia. V klíčový moment si však nezpracoval míč ve vápně a jeho pokus poté letěl daleko od pravé tyče Oberhauserovy branky.

25
    Po divoké úvodní desetiminutovce přichází klidná pasáž. Ani jeden z týmů se nemůže pořádně usadit na útočné polovině.

26
    Somalia centroval z pravé strany do domácí šestnáctky. Tam je ale dnes jen jeden hráč, Guido MIlan, který vládne vzdušnému prostoru.

27
    Z volného přímého kopu přiletěl před Oberhausera prudký míč. Domácí fotbalista zahrál rukou a je tu pokutový kop.

28
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno. Míč si na pokutový puntík postavil kapitán týmu MARTIN BRAITHWAITE a velmi zkušeně uklidil míč k pravé tyči.
    28. BRAITHWAITE - 1:1

30
    Domácí se po inkasované brance přesunuli do útoku. Chtějí znovu jít do vedení. Vion se ale ve vápně po rohovém kopu neprocpal ke střele.

31
    Mandjeck zbytečně dojel skluzem po odehrání míč do soupeře a vidí první žlutou kartu zápasu.

32
    Začíná se nebezpečně přitvrzovat. Ve středu pole sestřelil Yago Viona a ten se jen těžce zvedá z trávníku.

33
    Po volném přímém kopu se domácí dostali až do vápna. Hein chtěl ještě prostrkávat míč na Molleta. Ten byl ale obsazen hned dvojicí protivníků.

35
    Sylla si chtěl při rozehrávce obhodit soupeře, ale to mu vůbec nevyšlo a míč od jeho kopačky končí mimo hrací plochu.

36
    Druhým dnešním potrestaným je další domácí hráč. Balliu zastavil rychlý protiútok soupeře zatáhnutím za dres a vidí žlutou kartu.

37
    Doumbia se tlačil do vápna, ale před obránce se nedostal do šestnáctky. Zkusil přihrát na opačnou stranu, ale tam je jen domácí Signorino.

38
    Hosté se dostávají více a více do hry, jsou aktivnější i při napadání soupeřovy rozehrávky. Nyní získal míč Ninkov.

39
    První poločas směřuje pomalu ke svému konci. Dlouhý nákop na Braithwaita si zpracoval domácí brankář a s přehledem jistil situaci.

40
    Yago stáhl k zemi u brankové lajny Sarra a je také potrestán žlutou kartou.

41
    Domácí měli k dipozici po faulu Yaga volný přímý kop. Zkrácený rohový kop domácích poslal Mollet rovnou na branku. Somalia ve zdi nic nezmohl a tak musel Goicoechea zasahovat.

42
    Ninkov se dral do pokutového území, ale těsně před ním si příliš předkopl balon a nemohl se tak dostat do zakončení.

44
    Minutu před pauzou se dostal k míči Ismaila Sarr. Jeho únik byl zastaven až ve vápna tvrdým faulem. Domácí fanoušci chtějí pokutový kop, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

45
    Sarr zůstal po strážce ve vápna ležet na trávníku a musel být ošetřen. Také hostující Blin odkulhává ze hřiště za pomoci lékařů.

45
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Blin, přichází Bodiger.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45+1

Velmi vyrovnaný první poločas osmifinálového zápasu. Domácí byli v úvodu aktivnější, šli si pro vedoucí branku a té se také dočkali, když se fantastickou střelou prosadil Florent Mollet. Následně ale zahrál rukou ve vápna Philipps a hosté zahrávali pokutový kop. Martin Braithwaite skvěle zakončil k tyči a určil výsledek prvního poločasu.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.

46

47
    Florent Mollet měl tu čest rozehrát druhý poločas ze středového kruhu. Domácí fotbalisté se ihned dostali do kombinace ve středu pole. Ninkov ale nenechal soupeře příliš dlouho u míče.

48
    Ismaila Sarr si vynutil faul před pokutovým územím a domácí mají vyloženou šanci.

49
    Míč mířil z volného přímého kopu na zadní tyč. Předně tam si nabíhal Vion, ale u míče byl dřív hostující brankář a celé zakončení znemožnil.

50
    Domácí vlétli do poločasu podobně jako v úvodu zápasu. Nenechávají soupeře vydechnout a řítí se stále vpřed.

51
    Nyní ale nepřesně rozehrál Philipps, který napálil jen napadajícího soupeře. Míč se tak dostal na hostující kopačky. Braithwaite, ani následně Ninkov však nedostali míč do sítě.

52
    U půlící lajny si pomohl faulem hostující Pi a hosté se budou muset po několika minutách přesunout také na vlastní polovinu.

53
    Hein si sebral opuštěný míč ve středu pole, našel Sarra, který si navedl míč na osu trávníku a vypálil. Jeho pokus však nebyl přesný.

54
    A znovu byl míč ve vápně Toulouse. Vion se obtočil kolem obránce, zpracoval si míč, ale přihrávkou již nenašel spoluhráče na malém vápně.

55
    Hein už startoval po pravé lajně, tak jak to umí. Už se dostával před svého strážce, ale Jullien mu na poslední chvíli míč vypíchl.

56
    Goicoechea se vyznamenal. Po rohovém kopu hlavičkoval k tyči domácí Mandjeck. Hostující brankář měl co dělat, ale nakonec míč vytáhl.

57
    Ve druhé půli se znovu pouštějí více do útočení hráči Met. Z pravé strany poslal přízemní centr do vápna Philipps. Před Vionem dokázal míč zpracovat Michelin.

59
    Hráči Toulouse uklidňují hru kombinací na vlastní polovině trávníku. Somalia dokonce vysouval spoluhráče do útoku, ale dřív se k míči dostal Oberhauser.

60
    Ani po hodině hry není vůbec jasné, jaký tým si zahraje čtvrtfinále poháru. Oberhauser musel rozehrávat pod tlakem a odkopl míč jen do zámezí.

61
    Také domácí fotbalisté zvolili postupný útok. Míč se dostal zpět k brankáři, který chtěl z první najít Viona. Ten byl ale přikrytý hned dvojicí obránců.

63
    Na levé straně se uvolnil Sarr. Mohl centrovat do vápna, ale zastavil akci a raději poslal míč zpět na obránce.

64
    Hostující brankář vyběhl až na hranici pokutového území a sebral míč před Vionem, který se hnal do zakončení.

65
    Ninkov přidržel na polovině trávníku Philippse a je za to potrestán žlutou kartou.

66
    Nyní se musí zvedat z trávníku Thibaut Vion, který hlavičkoval zcela sám, ale následně do něj naletěl Sylla.

67
    Florent Mollet se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Přestřelil zeď, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

69
    Domácí se opět pokouší o tlak. Nyní přiletěl před Goicoecheu centr z pravé strany, ale i s tím si poradil.

70
    Také hosté se ale prokousali až do vápna. Doumbia zakončoval hlavou, ale netrefil zařízení.

71
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Falette, přichází Diallo.

72
    Guido Milan se nyní s ničím nepáral. Odpálil míč z nebezpečné pozice před brankou daleko na polovinu soupeře.

73
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Doumbia, přichází Toivonen.

74
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Pi, přichází Sirieix.

75
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Mollet, přichází Cohade.

76
    Jullien nyní zaváhal při rozehrávce, podklouzl a toho mohl využít Vion, který ale zblokovanou střelou vybojoval jen rohový kop.

77
    Domácí jsou znovu při chuti. Sarr si dovolil hodně, když předběhl Ninkova. Následně mu ale cestu zkřížil Somalia.

78
    Před hostující brankou bylo pěkně horko. Hein centroval z pravé strany, míč propadl pokutovým územím až k Vionovi, který se ale nestihl otočit čelem k brance. Poté už u něho bylo hned několik protihráčů.

80
    Ani deset minut před koncem druhého poločase není jasné, kdo se bude radovat z postupu. Nyní se dral do zakončení Sylla, ale jeho pokus je zblokován.

81
    Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Hein, přichází Nguette.

82
    Hosté vystihli rozehrávku soupeře, ale ke střele se dostal jen Ola Toivonen. Jeho střela nebyla příliš rychlá a končí v náručí brankáře.

84
    Také na druhé straně se musel předvést brankář. Sarr pálil z velmi rychlého protiútoku, ale na Goicoecheu si nepřišel.

85
    Ismaila Sarr se skvěle uvolnil kolem pravé lajně. Jeho centr směřoval na Viona, ale ten byl v pokutovém území zcela sám a k míči se nedostal.

86
    Nyní se na trávníku objevily dokonce dva míče. Rozhodčí přerušil hru a až po odklizení jednoho balonu může zápas pokračovat.

87
    Cohade si vzal míč k sobě, přešel až vápnu. Tam ho ale zastavila obranná hráz hostujícího celku.

88
    Mety chtějí rozhodnout ještě před koncem druhého poločasu. Tlačí na soupeře, ale k výraznější šanci se nepropracovali.

89
    Ola Toivonen byl faulován na vlastní polovině a musel si upravit kopačku. Hra byla několik sekund zastavena.

90
    Somalia se pral hned s dvojicí soupeřů u rohového praporku. Dokonce dokázal přihrát Ninkovovi, který z první hledal ve vápně kapitána týmu. Míč však končí za brankovou lajnou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+2
    Především Mety chtějí ještě přejít do útočné fáze, ale nyní měl míč na kopačce Braithwaite. Ve vápně zkusil vybojovat druhý pokutový kop, ale rozhodčí po jeho pádu nepíská.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Ani druhý poločas nerozhodl o postupujícím do čtvrtfinále francouzského poháru. Ve druhé půli byli aktivnější hráči Met, ale nedali postupovou branku a tak se musí rozhodnou penalty.

Střílení penalt začíná.

1. série
    0:1
    Toivonen šel jako první na pokutový kop a zkušeně proměňuje.

1. série
    1:1
    Milan si vzal míč jako první z domácích a také nedal brankáři šanci na zásah.

2. série
    1:2
    Sirieix přidává také branku a hosté jsou ve vedení.

2. série
    2:2
    Také Philipps poslal míč rovnou do sítě.

3. série
    2:3
    Sylla zvolil povedenou ránu do středu branky a přidává třetí gól.

3. série
    3:3
    Vion se trefuje a vyrovnává stav pokutových kopů.

4. série
    3:4
    Také střídající Bodiger poslal míč rovnou do sítě.