Liverpool – Stoke 4:1 (kon.)
Liverpool FC
4:1 (2:1)
Stoke City
Úterý 27.12.2016, 18:15 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 18. kolo
    Liverpool vstřelil pod vedením Jürgena Kloppa přesně 100 ligových gólů.

Fotbalisté Liverpoolu poráží Stoke City 4:1 a v tabulce Premier League se posouvají zpět na druhé místo. Hosty sice poslal ve 12. minutě do vedení Jonathan Walters, ale opět se ukázalo, že „První vyhrání z kapsy vyhání.“ Reds totiž ještě do přestávky otočili skóre trefami Adama Lallany a Roberta Firmina a po přestávce soupeře definitivně dorazili. V 59. minutě si srazil Origiho přihrávku do vlastní sítě Giannelli Imbula a v 70. minutě potrestal Shawcrossovu naivní malou domů střídající Daniel Sturridge. (20:13:42)

90+3

90+3
    Centr Milnera nabíhajícího Wijnalduma nenašel. Grant bude vykopávat od své brány.

90+1
    Rozhodčí Oliver nastaví ještě tři minuty!

89
    Přeci jen ještě Reds vyvezli míč dopředu. Centr Milnera byl však zblokován.
    89. Daniel Sturridge se trefil vůbec poprvé v letošním ročníku Premier League.

89
    Domácí zapojili do kolotoče přihrávek i brankáře Mignoleta. Už je to opravdu čekání na konec.

88
    Hosté u míče, ale je to spíše taková kombinace na jistotu.

86
    Máme tady už posledních pět minut řádné hrací doby. Zdá se, že se zápas bude už jen v klidu dohrávat.

84
    Fanoušci Liverpoolu na své bývalé hráče nezapomínají. Potleskem vyprovázejí z trávníku Petera Crouche, jehož nahradil Wilfried Bony.
    83. Střelu Hendersona nechtěně zblokoval Sturridge.

83
    Sadio Mané připravil zpětnou přihrávkou šanci pro Jordana Hendersona, jenž by možná překonal Granta, ale jeho střelu před bránou nechtěně zastavil spoluhráč Daniel Sturridge!

81
    Reds soupeři vůbec nepůjčují míč, svěřenci Jürgena Kloppa směřují za třetím vítězstvím v řadě.

80
    Alberto Moreno, který je povoláním levým bekem, se postavil na křídlo. James Milner zůstal v obraně.

79
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Alberto Moreno.

78
    Ibrahim Afellay, který se vrátil na hřiště po zranění kolene, se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky. Zamířil nad.

76
    Hosté pouze odkopli míč do zámezí, Reds tedy vhazují.

Martin Augustin

Branky: 35. Lallana, 44. Firmino (Milner), 59. Imbula Wanga (vla.), 70. Sturridge – 12. Walters (Pieters)

Karty:   36. Allen (STK)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:6.
    Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Klavan, Lovren, Milner – Lallana (69. Can), Henderson (C), Wijnaldum – Mané, Origi (70. Sturridge), Firmino (79. A. Moreno).
    Náhradníci: Karius – A. Moreno, Lucas Leiva, Ejaria, Can, Woodburn, Sturridge.

Stoke City: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan (66. Sobhi), Imbula Wanga – Walters, Allen, Diouf (75. Afellay) – Crouch (84. Bony).
    Náhradníci: Given – Adam, Sobhi, Shaqiri, Afellay, Bony, Krkić.

Rozhodčí: M. Oliver – G. Beswick, M. McDonough