Novokuzněck – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Barys – Omsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 5:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
HK Soči
1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Spartak Moskva
Středa 28.12.2016, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Soči a Spartak Moskva.

Spartak Moskva z posledních pěti zápasů vyhrál jeden jediný. Poradil si s Jaroslavlí 2:1. V prodloužení nestačil na Ladu 2:3, v základní hrací době na Dynamo Moskvu 0:3 a Podolsk 2:5. V nájezdech pak tým podlehl Slovanu Bratislava 4:5.
    Soči čeká poslední zápas v tomto roce.

HK Soči z posledních pěti zápasů vyhrálo jeden jediný. Porazilo Dynamo Moskvu 5:3. Nestačilo na Kazaň 1:2, Nižněkamsk 0:5, Jaroslavl 1:3 a Podolsk 2:5.

V tabulce Západní konference jsou hosté desátí (16-2-5-20; 57 bodů) a domácí devátí (17-5-2-20; 63 bodů). Potkávají se tedy sousedé v tabulce.

Z posledních pěti zápasů je nejproduktivnějším hráčem domácích Andrej Kosticyn s pěti body (2+3), na straně Moskvy je to Lukáš Radil s pěti body (1+4).
    Po úspěšném příletu do Soči absolvoval Spartak již první trénink.

Markus Svensson dovedl v letošní sezoně svůj tým k sedmi výhrám

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Pepeljajev, Pedan, Mamašev, S. Kuzněcov, Alexandrov, Mamkin, I. Vorobjov – Ignatuškin, A. Kosticyn, Maxwell – Skačkov, Padakin, Petersson – Morozov, O'Dell, Grebenščikov – Levickij, Tomilin, I. Zacharčuk.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Bondarev, Provolněv, Kalinin, Kirillov, V. Sorokin – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Leščenko, A. Voronin, Šmeljov – N. Li, Bobrov, M. Potapov – Tolpeko..

00:01

00:10
    Jevgenij Skačkov se jako první dostal do zakončení, brankář Markus Svensson si dokázal poradit s jeho rychlým pokusem.

00:50
    Soči má v úvodu zápasu více ze hry, snaží se co nejrychleji vstřelit vedoucí branku.

01:20
    Eric O'Dell vybojoval kotouč ve středním pásmu, dostal se do útoku a pokusil se o zakončení. Byl ale v hodně nepříznivém úhlu, a tak hledal spoluhráče před brankou. Finální pas postrádal přesnost.

02:33
    Na druhé straně Vladislav Provolněv si jako obránce sjel hodně hluboko od útočného pásma a pokusil se o zakončení. Jeho rána byla zablokovaná, brankář zasahovat nemusel.

03:17
    Oba týmy hrají hodně aktivně, nyní však mají hosté kotouč za svou brankou a čekají na vystřídání.

03:42
    Jurij Alexandrov se dostal ke střele od modré, jeho pokus byl zblokovaný.

04:50
    Spartak hraje aktivněji, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

05:30
    Do obrovské šance se dostali domácí, ale nedokázali překonat brankáře soupeře.

06:14
    Konstantin Glazačev to myslel dobře, uvolnil se na modré, dostal přihrávku a okamžitě bez přípravy pálil. Konstantin Barulin byl pozorný a nenechal se překonat.

06:50
    Arťom Tomilin na druhé straně byl volný před brankou, spoluhráč mu přihrál, ale nedokázal dostatečně zvednout puk tak, aby prostřelil brankáře.

07:21
    Spartak je aktivnějším týmem, snaží se hrát velmi důrazně. Hostující celek má ale problémy s přesností střelby.

07:53
    Alexandr Vasiljev vybojoval puk ve svém pásmu, ale neprobojoval se do středního pásma. Soči hraje před brankou zodpovědně.

08:23
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Vasiljev – 2 min., vysoká hůl).

08:35
    Jevgenij Skačkov byl zcela volný před brankou, dostal přihrávku, ale ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře.

09:04
    Soči se usadilo před brankou soupeře, kde kombinuje. Ke střelbě se domácí nemohou prokombinovat.

09:27
    Alexej Pepeljajev mířil od modré rad branku.

09:38
    Další střela Alexeje Pepeljajeva, ani tentokrát netrefil přesněji prostor branky.

10:05
    Maxim Potapov výborně zablokoval střelecký pokus soupeře.

10:23

11:52
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Spartaku. Domácí jsou střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 9:6, na úvodní branku však čekáme.

12:32
    Dostali jsme se do druhé poloviny první třetiny, aktivnější opticky jsou hosté, střelecky však domácí.

13:00
    Moskva střídá, kotouč má za svou brankou a čeká na příchod nové pětice hráčů.

13:18
    Vjačeslav Leščenko se dostal do dobré střelecké pozice, z předbrankového prostoru však nedokázal zakončit přesněji. Brankář Konstantin Barulin byl připravený.

13:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, diváci sledující tento zápas přímo v hale, se rozhodně nemohou nudit.

14:20
    Viktor Bobrov dobruslil puk v útočném pásmu, ale nedokázal se probojovat do pozice, ze které by mohl výrazněji ohrozit branku domácích.

15:15
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, nyní se hraje před brankou domácích, Spartak hraje lépe a má územní převahu.

16:00
    Igor Mirnov v přečíslení dva na jednoho hledal spoluhráče, ale pas byl velmi nepřesný. Hosté se tak sami připravili o střeleckou pozici.

16:34
    Ivan Zacharčuk má puk za svou brankou, nikam se nežene.

16:53
    Ruslan Pedan vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokovaný ještě dříve, než se dostal k brankáři.

17:12
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Igor Mirnov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

17:46
    Domácí mají k dispozici v závěru třetiny přesilovou hru, zatím se ale nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu. Spartak hraje zodpovědně.

18:20
    Znovu se vlastní chybou připravili domácí o útočné pásmo. Soči tak musí od své branky postupovat k té soupeřově.

18:44
    Alexej Pepeljajev to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus skvěle zblokoval obránce a s následnou dorážkou si brankář Konstantin Barulin poradit dokázal.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:12

19:15
    Soči se ve snaze co nejrychleji proniknout od útočného pásma dostalo do postavení mimo hru.

19:46
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetiny byl domácí celek střelecky aktivnější, vede v tomto ohledu 13:7. Na úvodní branku v zápase však stále ještě čekáme. Brankáři podávají velmi dobrý výkon. Týmy jdou do kabin za stavu 0:0.

20:01

20:10
    Ruslan Pedan se jako první hráč ve druhé třetině dostal do útočného pásma a zakončil, jeho střelecký pokus byl zblokovaný vysoko nad branku.

20:51
    Alexej Bondarev dostal přihrávku před odkrytou část domácí branky, ale střelecký pokus se mu nepovedl podle představ. Gólman Soči zasahovat nemusel, neboť puk do branky nesměřoval.

21:35
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ben Maxwell – 2 min., hákování).

22:23
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartak se usadil v útočném pásmu v přesilové hře a dokázal se prosadil. Tim Stapleton přihrál na modrou, tam byl Matthew Gilroy, který vystřelil a jeho pokus výborně v předbrankovém prostoru tečoval mimo dosah brankáře LUKÁŠ RADIL. Asistence: Matthew Gilroy, Tim Stapleton.
    22:23 Lukáš RADIL - 0:1

23:16
    Sledujeme rychlý hokej, domácí se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Moskva brání zodpovědně.

23:40
    Dmitrij Kalinin hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, kotouč zachytili domácí, a tak se směr hry otáčí.

24:04
    Denis Tolpeko nadvakrát zakončoval, ani jednou však nedokázal prostřelit brankáře Soči, který nyní svůj tým podržel.

25:01
    Hosté jsou dál aktivnější, snadno se dostávají do střeleckých pozic, Konstantin Barulin musí být pozorný.

25:19
    Po krásné přihrávce se puk dostal k VSELOVODU SOROKINOVI, jehož tvrdá rána od modré čáry končí v brance. Konstantin Barulin nedokázal zareagovat. Asistence: Denis Tolpeko.
    25:19 Vselovod SOROKIN - 0:2

26:40
    Moskva je dál aktivnějším týmem, snaží se přidat další branku, naopak domácí formace se nedokáží dostat do tempa. Sledujeme nátlakovou hru hostů.

27:36
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek vyloženě nedominuje. Více ze hry mají dál hosté, ale domácí jim značně znepříjemňují hru.

28:12
    Jurij Alexandrov vystřelil dobře od modré čáry, ale jeho pokus tečoval spoluhráč před brankou mimo. Puk končí na zadním mantinelu.

29:34
    Konstantin Barulin nyní své spoluhráče výborně podržel, protihráč se dostal do vyložené střelecké pozice, ale brankář domácích uspěl proti vyložené střelecké pozici.

29:57
    Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Kosticyn – 2 min., nedovolené bránění).

30:01
    Tim Stapleton našel na modré čáře postaveného spoluhráče, tím byl MATTHEW GILROY. Jeho tvrdá střela od modré končí v brance. Domácí brankář se snažil, ale na kotouč nedosáhl. Asistence: Tim Stapleton.
    30:01 Matthew GILROY - 0:3

32:09
    Hostující celek přidává další branku v tomto zápase. Po krásné kombinaci se dostali do šance hráči Moskvy a IGOR MIRNOV dává další gól svého celku. Asistence: Alexandr Vasiljev a Maxim Potapov.
    32:09 Igor MIRNOV - 0:4

32:09

32:09
    Střídání v brance týmu HK Soči: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Dmitrij Šikin.

32:56
    Domácí hokejisté inkasovali nyní čtvrtou branku a jsou v zápase jednoznačně horším týmem. Naopak Spartaku dnes vychází naprosto všechno.

33:30
    Domácí hokejisté se dostali do obrovské šance, ale Ivan Zacharčuk nedokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Nechybělo mu však mnoho.

33:56
    Eric O'Dell se probojoval do další střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.

34:40
    Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu. Více ze hry mají dál hostující hokejisté.

35:02
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, domácím nelze upřít snahu, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.

35:21
    Spartak má nyní kotouč za svou brankou, nikam se nežene, v poklidu čeká na dostřídání.

35:43
    Markus Svensson musel zasahovat, nyní jej domácí hokejisté zaměstnali, ale nepřekonali ho. Hostující maskovaný muž dál drží čisté konto.

36:30
    Denis Tolpeko měl kotouč ve středním pásmu, hledal spoluhráče na druhé straně hrací plochy, ale pas postrádal přesnost.

36:53
    Alexandr Vasiljev se dostal před branku soupeře, tam v souboji s obráncem o puk přišel. Směr hry se tedy otáčí.

37:12
    Igor Ignatuškin hledal ještě spoluhráče, ale to se neukázalo jako nejvhodnější řešení.

37:40
    V poklidném tempu se dostáváme do posledních dvou minut druhé třetiny.

38:13
    Markus Svensson senzačně nyní vychytal domácího střelce. Domácí hráč už se radoval, ale nakonec mu gól ukradl gólman, který nataženou rukavicí dokázal puk zastavit.

38:13
    Probíhá přezkoumání videa, zda lapačka brankáře nebyla za brankovou čárou.

38:13
    Soči právě vstřelilo branku!
    Podle rozhodčích kotouč v rukavici brankáře přešel brankovou čáru, a tak gól platí. Autorem střely je IVAN ZACHARČUK, který se nejprve radoval z gólu. A pak musel dlouho čekat na verdikt videorozhodčího. Asistence: Michail Mamkin, Eric O'Del.
    38:13 Ivan ZACHARČUK - 1:4

39:33
    Už se nic nestane, v poklidném tempu se třetina dohrává. Domácí se snaží co nejrychleji snížit, ale nyní už to nestihnou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Pět branek jsme viděli ve druhé třetině. Spartak Moskva se dostal do vedení 4:0. V čase 38:13 se prosadili domácí. Střelecký pokus Ivana Zacharčuka na první pohled senzačně nataženou rukavicí chytil brankář Moskvy, ale podle videa přešel kotouč v lapačce brankovou čáru. Domácím se tak v předposlední minutě třetiny podařilo snížit.

40:01

40:26
    Tento zápas nyní pokračuje třetí třetinou, do níž vstupuje hostující celek s vedením o tři góly.

41:52
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Optickou převahu ale mají hosté.

42:20
    Vladislav Provolněv má puk ve svém obranném pásmu a čeká na dostřádání spoluhráčů.

42:40
    Igor Ignatuškin hledal před brankou volného spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.

42:58
    Igor Levickij dělal velké problémy obraně Moskvy, ale ta si dokázala poradit s jeho střelou i následnou dorážkou.

43:30
    Hosté hrají nyní lépe, do dobré pozice se dostal Arťom Voronin, jehož pokus z mezikruží vytěsnil brankář Dmitrij Šikin mimo branku.

43:55
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ben Maxwell – 2 min., podražení).

44:30
    Hostující celek se celkem snadno dostal do útočného pásma, kde rozestavil přesilovkovou formaci. Ta se ale ke střele na branku přes dobrou domácí defenzivu nedostala.

45:10
    Soči hrající v oslabení posílá kotouč přes všechny čáry, šetří tak cenné vteřinky.

45:55

46:03
    Hostující celek přesilovou hru neproměnil, což ho nějak výrazně mrzet nemusí, vede totiž o tři branky.

46:19
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vselovod Sorokin – 2 min., vysoká hůl).

47:50
    Početní výhoda se domácím absolutně nedaří, nemohou se stabilněji probojovat do útočného pásma. Moskva se velmi dobře brání.

48:19

48:40
    Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nedostává do vyložených střeleckých pozic.

49:07
    André Petersson vystřelil od modré a jeho pokus byl tečovaný mimo hrací plochu.

49:22
    Igor Levickij a André Petersson se pokoušeli překonat brankáře Spartaku. To se jim nepodařilo. Hostující maskovaný muž předvedl výborný zákrok.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří vedou o tři góly a svůj náskok kontrolují.

50:36
    Soči nelze upřít snahu s výsledkem něco udělat. Největším problémem domácích je nepřesná střela.
    O atmosféru se starají také cheerleaders.

51:42
    Spartak kontroluje hru, drží své vedení a hraje ve velké pohodě.

51:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Matthew Gilroy – 2 min., nedovolené bránění).

52:15
    Velmi dobře hrají domácí přesilovou hru, akce organizoval André Petersson. Ten ale následně špatně rozehrál a připravil také své spoluhráče útočné pásmo.

52:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (trest ve hře – příliš mnoho hráčů).

53:46
    Při hře čtyři na čtyři se domácí hokejisté snaží s výsledkem něco udělat. Narážejí ale na dobře postavenou obranu soupeře.

53:54

54:34
    Pokračuje zkrácená přesilovka Spartaku, který se nastěhoval do útočného pásma a snaží se přidat pátou branku.

54:47

54:57
    Dmitrij Šikin kryje střelecký pokus Dmitrije Kalinina, a tak se bude pět minut před koncem třetí třetiny vhazovat před brankou Soči.

55:40
    Mnoho času už domácím nezbývá, hosté hrají zodpovědně a nedávají Soči mnoho prostoru pro vedení útočných akcí.

56:20
    Hosté mají kotouč za svou brankou a posílají na led novou formaci. Naopak domácí už točí jen tři pětice, ale ani tak se nemohou dostat do tempa.

57:00
    Zkušeně nyní hrají hostující hokejisté, dlouhou dobu jsou s kotoučem na obranné polovině, pak se dostanou na tu útočnou, kde co nejdéle kombinují.

57:40
    Z pohledu Soči čas běží velmi rychle, domácí se nemohou stabilněji dostat před branku Moskvy.

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Bobrov – 2 min., podražení).

58:45
    Domácí odvolali brankáře, zkouší to v šesti.

59:18
    Soči se dostalo do útočného pásma, ale nemůže se probojovat do zakončení.

59:30
    André Petersson tvrdou střelou od modré mířil do horní části branky, ale jeho ránu skvěle vychytal Markus Svensson.

59:50

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (SPM) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:35

V první třetiny byl domácí celek střelecky aktivnější, vedl v tomto ohledu 13:7. Na úvodní branku v zápase však stále ještě čekalo. Brankáři podávali velmi dobrý výkon. Týmy šli do kabin po první třetině za stavu 0:0.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, hostující celek zkušeně zápas dohrál a dovedl do vítězného konce. Spartak Moskva porazila Soči 4:1. (19:57:49)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. I. Zacharčuk (Mamkin, O'Dell) – 23. Radil (Gilroy, Stapleton), 26. V. Sorokin (Tolpeko), 31. Gilroy (Stapleton), 33. Mirnov (Alexandr Vasiljev, M. Potapov)

HK Soči: Barulin (33. Šikin) – Pepeljajev, Pedan, Mamašev, S. Kuzněcov, Alexandrov, Mamkin, I. Vorobjov – Ignatuškin, A. Kosticyn, Maxwell – Skačkov, Padakin, Petersson – Morozov, O'Dell, Grebenščikov – Levickij, Tomilin, I. Zacharčuk.

Rozhodčí: Baluska, Lavrentjev – Nesterov, Chernyšov

Diváci: 5 108