Finsko – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Dánsko – Rusko 0:4 (kon.) | Švédsko – Slovensko 8:3 (kon.)
USA – Švýcarsko 3:2 (kon.)
USA
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Švýcarsko
Pondělí 02.01.2017, 23:30 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

Je konec, po dramatickém utkání se radují hráči Spojených států, kteří uhájili těsné vítězství. To se vůbec nerodilo lehce. Američané sice brzy vedli 2:0, jenže Švýcaři ovládli druhou třetinu, stáhli na rozdíl jediné branky a díky Hischierovi pak ve 46. minutě i vyrovnali. Spojené státy ale bleskově odpověděli ve vlastní přesilovce, a tak se můžou radovat z postupu do semifinále. V něm se ve středu utkají v Montrealu s Ruskem. (01:48:55)

59:57
    Švýcaři si ještě berou oddechový čas.

59:57
    Zakázané uvolnění USA.
    59:55 Siegenthalerovu bombu vyrazil Parsons před sebe.

59:55
    Siegenthalerovu bombu vyrazil Parsons před sebe, Američané vyhazují.

59:42
    Švýcaři opět před Parsonsem.

59:28
    Země helvétského kříže se sama vyhání nepřesným pasem do středního pásma.

59:14
    van Pottelberghe jde z branky, Švýcaři v šesti.

58:56
    Američané posouvají hru do středního pásma.

58:35
    Weber málem našel volného spoluhráče u pravé tyče, ten ale nezpracoval přihrávku.

57:55
    Švýcaři se ženou dopředu.

57:32
    Karrerova střela z vrcholu kruhu je zblokována do ochranné sítě. Buly po Parsonsově levici.

57:08
    Puk je za švýcarskou brankou, Američané aktivně forčekují.

56:58
    Po odpískání se srazili Kunin a Siegenthaler, po menší rozmíšce se nebude vylučovat.

56:52
    Karrer zavezl kotouč do pásma, ale nedokázal přesněji vystřelit.

56:15
    Američané se stáhli a čekají, co vymyslí soupeř. Švýcaři tlačí.
    55:51 Parsonsovův parádní zákrok.

55:51
    Velká paráda Parsonse na druhé straně. Po závaru před jeho brankovištěm měl vyrovnání i hat-trick na holi Nico Hischier, jenže Parsons se vytasil s parádním zákrokem lapačkou.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 9. Bracco (Thompson, Terry), 11. Kunin (Greenway, Bracco), 47. Greenway (McAvoy, Keller) – 31. Hischier (Siegenthaler, Riat), 46. Hischier (Thürkauf)

USA: Parsons (Woll) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Lindgren, Fox, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Laczynski, Foley, Terry – Harper.
    Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), In Albon, Hischier – Thürkauf (C), Zehnder, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Marchon, Haberstich, Haussener – Portmann.

Rozhodčí: Björk (SWE), Šír (CZE) – Palej (RUS), van Oosten (CAN)