Jihlava – Ústí n/L 4:0 (kon.) | Třebíč – Frýdek-M. 2:0 (kon.) | Most – Kadaň 3:2 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Havířov – Motor ČB 1:2 (kon.) | Kladno – Prostějov 3:2 (2:1 po s.n.)
Slavia – Přerov 3:2 (2:1 po s.n.)
AZ Havířov
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Středa 04.01.2017, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Chance liga • 38. kolo

Také třetí vzájemné utkání těchto týmů končí výsledkem 2:1 pro České Budějovice. Ty si tak připisují další tři body do tabulky, kde upevňují svou pozici. Havířov však s lídrem rozhodně neodehrál špatné utkání.

Střely ve 3. třetině: 7:9
    Střely v zápase celkem: 27:34

Z mé strany je to již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit z Havířova zase příště. (20:28:57)

59:59
    V samém závěru ještě rána Petrana, ale Gába tento puk schoval v lapačce. Už se zřejmě nic nestane, zbývá vteřina do konce a buly po pravici hostujícího brankáře.

59:43
    Po vyhraném buly pálil Krisl, ale Gába dokázal kotouč vyrazit.

59:40
    Oddechový čas pro domácí, po kterém Havířov zkusí hru šesti proti čtyřem!

59:40
    Laco opustil svou svatyni a současně s tímto je vyloučen Michal Chovan.

59:13
    Hosté mají kotouč v útočném pásmu.

59:00
    Hosté vyhazují a přesilová hra se chýlí ke konci.

57:58
    Krisl naznačoval střelu a místo toho vytáhl nečekaný pas na Kanka, který nikdo nečekal. Havířovskému střelci však puk přeskočil hůl a to stejné se poté stalo také na modré Petranovi. Pokračuje přesilovka pět na čtyři.

57:37
    Budějovice vyhrály opět buly a vyhazují.

57:31
    Ještě před buly menší roztržka mezi Pavlinem a Petranem. Rozhodčí vše rychle uklidnil.

57:31
    Hlinka byl natlačen do brankoviště a poté upadl, hra se přerušuje. Těsně před tím vypálil tvrdě Krisl, ale minul.

57:11
    Hosté vyhazují a získávají cenné vteřinky.

57:06
    Budějovice jdou do tří a schyluje se nám na slušné drama. Dvě minuty inkasuje za hákování Tomáš Nouza.

56:28
    Kanko to zkusil individuálně a dostal puk až na Douderu, ten od modré vypálil velmi dobře, ale Gába betonem vyrazil.

55:59
    Po souboji před Lacem dostává Kuchejda dvě minuty právě za faul na havířovského gólmana. Hrát se bude 52 vteřin ve čtyřech.

54:55
    Krisl nejprve nevyhodil a poté perfektně zakončil v obranném pásmu, když se vrhl proti zakončujícímu hráči do odkryté branky.

54:39
    Až nyní se Motor pořádně usadil v pásmu.

54:29
    Laco si smlsnul na střele Květoně.

54:19
    Polovina z oslabení je téměř fuč a zatím se Motor k ničemu nedostal.

53:36
    Petran při vyhození trefil vlastní konstrukci branky, nakonec však puk vylétl ven z obranného pásma.

53:12
    Více než minuta z oslabení je už pryč, ale Motor má stále velmi dobrou pozici vzhledem k vedení.

51:51
    Ostré dohrání Bednáře, po kterém jde Havířov opět do čtyř a dokonce je to vyloučení 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.

51:22
    Havířov je kompletní, vyloučený Kanko naskočil na led.

50:58
    Kotala s přehledem vyhazuje a odjíždí střídat.

50:20
    Maruna vypíchl obránci kotouč, ale nedokázal jej ideálně zpracovat a poté už neměl dostatek síly na zakončení.

49:45
    Haas dobře zablokoval proti střelci a puk končí v ochranné síti.

49:24
    Přímo z buly domácí vyhazují.

49:21
    Souboj ve středním pásmu označen jako faul domácího Kanka, který odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

49:05
    Petranova dělovka prolétla těsně kolem tyčky.

48:26
    Heřman opět tečoval puk před Lacem, třetí gól z podobné pozice však zatím nepřidává.

47:15
    Obrovská šance Havířova na vyrovnání, nejprve pálil Dvořáček a následně byla gólová i dorážka domácího hráče, ta se až ke Gábovi ale nedostala.

47:02
    Vyhozený puk přes celé hřiště musel Gába zastavit.

46:29
    Hlinka sice zachytil rozehrávku Budějovic, ale už nestihl zastavit pohyb a vystavil tak svého spoluhráče do ofsajdu.

45:46
    Havířov právě vstřelil branku!
    Nyní se už Havířov dočkal! PETR KANKO tečoval těsně před brankářem sklepl kotouč od modré čáry a i přes protesty Budějovic je zde využitá přesilovka domácích. Hosté reklamují vysokou hůl. Asistence: Daniel Seman, Ondřej Holomek

45:31
    Dvořáček se dostával do úniku a Roman Vráblík (CEB) jej zahákoval. Je tu druhá přesilovka pro Havířov v zápase.

45:03
    K výraznější šanci na snížení se však domácí i přes nespornou snahu dostat nemohou.

43:51
    Havířov čeká na dostřídání, Budějovice čekají, co domácí vymyslí.

Dnešní utkání sleduje 1589 diváků.

42:50
    Hlinka z nulového úhlu vyslal puk na branku, u pravé tyčky byl Gába pozorný.

42:23
    Haas se rozhodl situaci dva na jednoho řešit střelou, trefil však pouze připraveného Gábu, který se nenechal překvapit.

41:52
    Hřebejk nebezpečně tečoval před Lacem, kotouč se poté objevil před havířovským strážcem svatyně, který hru přerušuje.

41:35
    Havířov vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.

40:25
    Hlinka dostal hokejkou do obličeje, ale bylo to za zády hlavního rozhodčího a tak se ve hře pokračuje.

40:01

Druhá třetina je za námi a České Budějovice se v ní dokázaly dvakrát prosadit. Po dvou tečích Heřmana vedou 0:2 a mají nakročeno ke třem bodům.

Střely na branku ve 2. třetině: 6:16
    Střely na branku celkem: 20:25.

Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

40:00

39:38
    Závěr druhé třetiny se obešel bez výraznější šance.

38:03
    Doudera dostal perfektní přihrávku mezi kruhy, kde měl dostatek času na zakončení, ale v gólové šanci minul.

37:46
    Tečovaný puk propadl až do pásma, Kanko na něj však těsně nedosáhl.

37:35
    Haas dokázal střelu vytečovat do ochranné sítě.

37:09
    Led je v Havířově již dost obehrán, není divu – vždyť se hraje již téměř 30 minut a to kvůli přerušení v první třetině.

36:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Další teč před brankou znamená vedení Motoru už 0:2. Šulek v těžké pozici se štěstím poslal kotouč na modrou čáru, kde pálil Vráblík a také nyní tečoval puk těsně před Lacem MARTIN HEŘMAN. Asistence: Roman Vráblík, Ondřej Šulek

35:38
    Kanko je již na ledě, takže sestřelení od Krisla nebude mít vážnější následky.

35:20
    Na druhé straně Babkův pokus, který Lacovi letěl na teploměr. Havířovský gólman raději lehl na záda, aby se kotouč nedostal za brankovou čáru.

35:08
    Gřeš zabojoval za brankou a poslal kotouč na Haase, ten mířil dobře, ale Gába jeho pokus vyrazil. Okamžitě byl u puku Gřeš, který dorážel také přesně, ale Gába tygřím skokem zastavil také tento puk!

34:39
    Hosté chybovali a domácí byli tři v pásmu. Následně Krisl sestřelil Kanka, který se těžce dobelhal na střídačku.

33:53
    Dvořáček předvedl dobrou stahovačku ve středním pásmu, ale domácí z toho nedokázali vytěžit ani zakončení.

33:09
    Marunův nepříjemný pokus z mezikruží, Gába dokázal vyrazit za branku.

32:29
    Škoda rychle vystřídal a získal tím cenné metry navíc. Následně vystřelil, ale spíše se jednalo o propagační pokus.

31:47
    Kanko přepustil rychlý puk na spoluhráče a sám se postavil před branku, tam kotouč tečoval, ale pouze nad.

31:26
    Laco příliš nevěděl, kde má kotouč a to po střele Šulka. Ten dostal nahrávka přímo před branku, po chybě havířovské obrany.

31:02
    Havířov se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

30:13
    Budějovice jsou v těchto chvílích aktivnější a hlavně napadáním dělají Havířovu problém. Nicméně výraznější šance z toho zatím ani na straně Motoru nejsou.

29:19
    Kalus těžil z dobré práce spoluhráčů a dostal se ke střele, Gába však situaci zvládl.

28:35
    V krátkém sledu dvakrát přerušena hra po souboji u mantinelu. V obou případech útočný celek vykázán z pásma.

26:57
    Bednář vysunul přihrávkou přes celé kluziště Kanka, ten nemířil přesně.

26:07
    Těsně před Lacem další teč, kotouč prolétl pár centimetrů od pravé tyče!

25:49
    Na druhé straně to zkoušel Kotala, ale lapačka Gáby byla připravena.

25:38
    Krislova zadovka dolétla přesně před branku, kde moc nechybělo a Motor by se dostal k zakončení. Nakonec to obrana Havířova zvládla.

24:56
    Kanko si krásně prohodil kotouč s Kalusem a první jmenovaný dostal gólovou nabídku. Bekhendem však kotouč poslal těsně vedle levé tyče.

24:31
    Ofsajd hostů přerušuje hru.

23:58
    Kotala si dlouho držel kotouč, nakonec přihrál až v útočném pásmu a na brusle spoluhráče.

23:33
    Tlak Motoru nakonec končí prvním gólem v havířovské svatyni. Střelu od modré čáry tečoval za záda Laca MARTIN HEŘMAN. Asistence: Žiga Pavlin, Ondřej Šulek

23:01
    Krisl výtečně skočil proti střele z velké blízky, která přišla po milimetrově přesném pasu Nouzy. Budějovice jsou nyní aktivnější.

22:41
    Jedovatou střelu ještě ze středního pásma schytal Laco pod masku. Vypadá však, že bude v pořádku.

22:07
    Petran si nerozuměl s Haasem a tak je z toho zakázané uvolnění Havířova.

21:04
    Od modré čáry to zkoušel Babka, Laco toho moc neviděl, ale dokázal puk vyrazit.

20:24
    Krisl na modré čáře minul a měl co dělat, aby se stihl vrátit pro utíkající kotouč. Pomohl mu však Chroboček, který dobře křížil cestu směrem k puku.

20:13
    Druhá třetina začala hodně zostra, velmi rychle se dostal do dobré pozice Michal Hlinka, ale na Gábu ani tentokrát nevyzrál.

20:01

První třetina je za námi, byla hodně divoká a to i přestože nepadla jediná branka. Pokračovat ve hře se bude po třech minutách, tedy velmi rychle.

Střely na branku v 1. třetině: 14:9

20:00

19:45
    Haas se ještě dostal ke střele, ale pod tlakem pouze vyprášil betony hostujícího brankáře.

19:18
    Chroboček dobře zablokoval nebezpečnou střelu, do konce první třetiny zbývá již méně než minuta.

18:45
    Petran to zkusil z dálky od levého mantinelu, Gába však na puk dobře viděl a schoval ho do lapačky.

18:29
    Kotouč se dostal až na střídačku Havířova, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:02
    Nouza se dostal k zakončení a je to první českobudějovická střela po devíti minutách hry.

17:43
    Budějovický hráč upadl po kontaktu v útočném pásmu, ale rozhodčí mu jasně ukazuje, že za toto vylučovat nebude.

17:23
    Ozvali se také příznivci hostů, kteří dnes přijeli podpořit svůj tým.

16:58
    Zakázané uvolnění Motoru, unavená pětice hostů tak musí zůstat na ledě.

16:26
    Gřeš vybojoval puk pro Kotalu, ten nejprve ze vzduchu netrefil a poté bekhendem zamířil těsně vedle levé tyčky.

15:54
    Budějovice jsou kompletní.

15:10
    Hlinka to zkusil po rychlém nájezdu do pásma, ale Gába si s jeho pokusem poradil. Havířov nyní v přesilovce zvýšil svou střeleckou aktivitu.

14:32
    Krislův pokus dorážel Kanko, ani tentokrát se Havířov vytouženého gólu nedočkal a přesilovka se blíží ke svému konci.

14:03
    Petran dostal další nabídku přes celé pásmo, z první však netrefil puk ideálně.

13:50
    Další pokus Petrana od modré čáry, plexisklo vypadalo vyděšeně, ale kotouč tentokrát letěl mezi tři tyče, kde si na něj počkal Gába.

13:37
    Krisl dobře pálil od modré a Dvořáček následně tečoval těsně před Gábou. Ten perfektně zasáhl.

13:04
    Doudera se prodral mezi dvěma obránci, následně vystřelil a až z dorážky kotouč dostal do branky. Rozhodčí však branku nakonec po poradě s asistenty gól neuznal, protože byla dosažena rukou.

12:33
    Jeden z budějovických hráčů vyhazoval kotouč a moc nechybělo a kotouč by se dostal mimo hřiště. Motor však vyhazuje.

12:12
    Krislova střela se odrazila od zadního mantinelu, ale až ke Kankovi se puk nedostal.

11:54
    Žovinec (CEB) trefil Marunu holí do obličeje a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

11:51
    Maruna byl faulován a tak je zde výhoda pro Havířov.

11:27
    Již se hraje a Štumpf uháněl se spoluhráčem do brejku, přihrávka na Marunu však byla nepřesná a tak havířovský útočník nemohl vypálit.

Hráči se nám vrací na led, utkání bude za pár okamžiků pokračovat.
    Po rozbitém plexisklu je hra přerušena

Po úpravě ledu se dohraje první třetina. Poté bude následovat tříminutová přestávka a po ní okamžitě začne druhá třetina!

Hráči jsou na cestě do kabin. Utkání bude přerušeno, dokud se výměna plexiskla nedokončí.

Rozhodčí diskutují s kapitány o dalším průběhu. Vypadá to, že nás čeká přestávka a hra bude obnovena hned po výměně tabule.

11:03
    Petranova bomba od modré rozbila tabuli tvrzeného skla za Gábovou brankou! Hra je samozřejmě přerušena.

10:57
    Maruna se s pukem dostal až ke střele, z mezikruží vyprášil lapačku Gáby.

09:16
    Kalus ostře dohrál u mantinelu budějovického hráče, vše však v rámci pravidel.

08:41
    Ostrý pokus Maruny musel Gábu štípnout do ramene, právě rameno však kotouči zabránilo v cestě do branky.

07:46
    Ihned po buly střela AZetu, puk byl tečován do ochranné sítě.

07:43
    Na druhé straně rychle zpracoval kotouč Kotala, jeho prudká střela narazila na Gábu.

06:51
    Další střelecký pokus Květoně, zatím si však Laco s těmito pokusy z větší vzdálenosti ví rady.

05:51
    Kotala se dral ke střele, dokonce se k ní i dostal, ale trefil pouze nohu před sebou blokujícího obránce.

05:23
    Květoň to zkoušel zápěstím, Laco vyrážečkou posílá puk do rohu.

04:59
    Zmatky v budějovickém obranném pásmu nakonec nevedly k zakončení domácích.

04:26
    Hřebejk těsně před brankou tečoval nahození od modré čáry, Laco však dokázal rychle zakročit.

03:45
    Na druhé straně se Budějovice usadily v útočném pásmu, po chybě Gřeše vypálil Ondřej Šulek, ale Lacův beton situaci zvládl.

03:10
    Dva pokusy Havířova, ale ani jeden nedolétl až k brankáři Gábovi.

02:50
    Motor zastavil ofsajd.

02:32
    Na druhé Štumpf pálil, ale také Gába si připisuje první zákrok v zápase.

00:45
    První zákrok musel předvést Marek Laco, Vladimír Škoda dobře vypálil z pravého křídla, ale Lacova lapačka byla v pohotovosti.

00:27
    Při signalizovaném ofsajdu musel Havířov opustit útočné pásmo a oba celky ihned poté střídají.

00:01

Do začátku zápasu zbývají již poslední minutky, v Havířově je již v podstatě vše připraveno. Na ledové ploše máme trojici rozhodčích.

AZ Havířov: M. Laco (Šafránek) – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl (A), D. Seman (C), Holomek, Bahounek, Dudek – Štumpf, Hlinka, Maruna – Dvořáček, Kanko, Kalus – Kotala, Haas (A), Gřeš – Bednář, Pořízek.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Patera) – Žovinec, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek (A), Mazanec, Mucha – Chovan, Pajič, L. Květoň (C) – Heřman, Nouza (A), Šulek – Hřebejk, Škoda, Kuchejda – Babka, Guman.

Rozhodčí: Mikula – Rožánek, Wesley.

Dva vzájemné zápasy spolu odehrály v letošní sezóně oba týmy a v obou případech se radovali hokejisté Českých Budějovic a v obou případech skóre na ukazateli ukazovalo stav 2:1.

České Budějovice vedou pořadí WSM ligy o úctyhodných deset bodů, jedná se o nejlepší tým na venkovním kluzišti, tým s nejlepšími přesilovkami či nejpočetnější střelbou v utkáních. Také Motor závěrečné dva duely roku 2016 zvládl a připsal si šest bodů, o natažení této série se bude snažit právě na havířovském ledě.

Dvě výhry přinesly na konto havířovského týmu šest bodů a rázem je ztráta na desátou příčku pouze šestibodová. Právě nyní tak přichází část sezóny, ve které se bude rozhodovat o případném postupu či nepostupu do vyřazovací fáze soutěže. Zápas s Přerovem i Prostějovem se Havířovu vydařil, nyní je však na pořadu dne utkání se soupeřem z kategorie nejtěžších.

Hezký den, vítám Vás při sledování dalšího utkání AZ Havířov ve WSM lize. Ve 38. kole přivítají domácí aktuálně první tým tabulky – Motor České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 46. Kanko (D. Seman, Holomek) – 24. Heřman (Pavlin, Šulek), 37. Heřman (Vráblík, Šulek)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Patera) – Žovinec, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek (A), Mazanec, Mucha – Chovan, Pajič, L. Květoň (C) – Heřman, Nouza (A), Šulek – Hřebejk, Škoda, Kuchejda – Babka, Guman.

Rozhodčí: Mikula – Rožánek, Wesley