Chomutov – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:2 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Slavia – Třinec 3:6 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 4:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Piráti Chomutov
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 06.01.2017, 15:00 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ve 31. kole přivítá osmý tým osmnáctičlenné extraligové tabulky Bílé tygry z Liberce, kteří figurují na 14. místě.
    Oba týmy mají za sebou sérii tří porážek a rozhodně budou usilovat o to, aby za sebou nechaly nevýrazné výkony a odrazily se výš, aby měly co nejlepší výchozí pozici do nadstavby a play-off.

Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Svoboda, Šilar, Adámek.

Bílí Tygři Liberec: Polášek – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Kiss, Starosta – Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský.

Rozhodčí: Turčan – Coubal, Toman.

Se zpožděním, ale přece jsou hráči na ledě. Můžeme začít.

Chybí nám ale ještě trojice rozhodčích, která se ne a ne vydat z útrob stadionu na ledovou plochu.

00:01

00:10
    Do velké šance se hned dostal Nezbeda, ale osamocený před Pavlátem upadl.

01:05
    Kačírkova rána letěla mimo.

02:00
    Piráti se zatím nemohou dostat do tempa. Jejich pokus o akci končí zakázaným uvolněním.

02:41
    První střela Pirátů z Kulichovy hole a zákrok Poláška vyrážečkou.

03:45
    Se slabým pokusem Chluma si Pavlát hravě poradil.

04:40
    Jeník v dobré pozici mezi kruhy míří moc vysoko.

06:05
    Další minela Nezbedy ve vyložené šanci, tentokrát netrefil rychlou přihrávku.

07:40
    Kopic hledal kudy by od modré vystřelil, nakonec skončil sražený kotouč dva metry mimo bránu.

08:09
    Druhé zakázané uvolnění domácích.

08:30
    Hřebíček s Polákem si hezky vyměnili puk, ale finální pas na Hřebíčka neprošel obranou.

08:42
    Zakázané uvolnění také pro Liberec.

09:50
    Další šance Nezbedy. u gólmanovy levé tyče zkoušel vypálit z otočky, trefil pouze boční oblouk brány.

10:20
    Hosté se brání jen vyhozením přes všechny čáry.

10:36
    Pavlák přikryl kotouč po nahození. Vhazování po jeho pravici.

11:04
    Další zakázané uvolnění Tygrů.

11:18
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov jde do vedení brankou VOJTĚCHA KREJČIŘÍKA, který si počkal před bránou na přihrávku od zadního mantinelu a bleskově vystřelil pod Poláškovu lapačku. Asistence: Tamás Részegh, Jan Svoboda.

14:18
    Liberečtí si nerozuměli na modré čáře. Teď se žádný z týmů nemůže dostat do pásma.

14:32
    Trápení skončilo až zákrokem Pavláta po nahození.

15:25
    Polák vystřelil s hvizdem, který signalizoval ofsajd.

16:00
    Dobrý zákrok ramenem v podání Pavláta, a to proti další střele Nezbedy.

16:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    Vyrovnaný stav zařídil přesnou střelou pod lapačku FILIP CHLUM, který se trefil z prostoru po levě ruce gólmana Pavláta. Asistence: Petr Wiencek.

17:58
    Šilar se dostal do samostatného úniku a volil rychlou střelu, proti které Polášek dobře zasáhl.

18:46
    Postavení mimo hru na útočné čáře Pirátů.

19:35
    Domácí se těsně před koncem první třetiny vracejí do vedení!. Ránu Nováka od modré čáry skvěle tečoval TOMÁŠ ADAMEK a gólman neměl šanci zareagovat. Asistence: Daniel Novák, Martin Hřebíček.

20:00

První třetina se hrála ve skvělém tempu. Aktivněji začali hosté, kteří se rychle dostali do několika šancí, ale první udeřili Piráti. Zblízka se prosadil Krejčiřík. Liberečtí odpověděli v 17. minutě brankou Chluma, ale poslední slovo měli v úvodní části opět domácí, když se skvělou tečí prosadil Adámek. Druhá třetina začne zhruba v 15:58.

20:01

20:45
    Lidák v brejku dva na jednoho poslal vysokou žabičku Tůmovi, který nedokázal zakončit přesně.

21:17
    Piráti teď vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

21:24
    Na pohotové střele Berana po vhazování si smlsl vyrážečkou Pavlát.

21:48
    Tvrdá rána Hlaváčka od modré čáry letěla přímo doprostřed brány a pro Poláška nebyla problémem.

22:28
    Liberec se rozhodně nevzdává a zkraje druhé třetiny vyrovnává na 2:2. PETR WIENCEK číhal před bránou na Nezbedovu přihrávku a nekompromisně propálil Pavláta. Asistence: Tomáš Nezbeda.

23:57
    Lidák si v rychlém protiútoku přikopl kotouč a rychle vystřelil, puk ale letěl moc vysoko.

25:26
    Dvouminutovým trestem je potrestán brankář hostů Roland Polášek za nedovolené bránění.

26:15
    Domácí zatím nehrají přesilovku dobře. Nemohou se usadit v pásmu.

26:48
    Na tvrdou ránu Lidáka Polášek neviděl a vyrážečkou zasáhl jen s velkým štěstím.

27:21
    Zakázané uvolnění Pirátů. Do konce trestu hostů zbývá už jen pět sekund.

27:28
    Pavlát schoval v lapačce rychlou střelu. Hosté jsou v plném počtu.

28:45
    Adámkova rána od modré prosvištěla až za bránu.

29:29
    Domácí skvěle napadají a nenechají Liberecké vydechnout.

30:07
    Až teď se Wienckovi podařilo vyvézt puk.

31:00
    Starostova rána se k Pavlátovi nedostala.

32:00
    Burda dostal puk do dobré pozice, ale nepodařilo se mu ho zpracovat.

32:30
    Zakázané uvolnění domácích.

32:43
    Starosta znovu pálil od modré a Pavlát puk chytil do lapačky.

34:18
    Smutnému se nepovedlo před vlastní branou odpálit puk a ke střele se tak dostal Beran, mířil ale nepřesně.

35:53
    První vyloučení z řad domácích, na trestnou lavici míří Martin Hřebíček.

36:35
    Hostům se zatím nedaří proniknout do útočného pásma.

37:23
    Chlum vyslal první střelu v přesilovce Pavlát ji vyrazil k pravému mantinelu.

38:33
    Akci Pirátů zastavil ofsajd.

39:25
    Další postavení mimo hru na straně domácích.

39:53
    A druhou třetinu korunuje další technický přestupek Chomutovských. Tentokrát zakázané uvolnění.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku hned z jejího kraje. Podobně jako u dvou ze tří předešlých branek šlo o zásah zblízka, šťastným střelcem byl Petr Wiencek. Po dvou třetinách je tak stav vyrovnaný 2:2 a my už se těšíme na tu třetí, která začne zhruba v 16:42.

40:01

40:43
    Pavlátova lapačka je hned v pohotovosti po nebezpečném nahození.

41:00
    Részegh téměř v brankovišti netrefil projíždějící puk.

43:11
    Druhá přesilovka Liberce. Palička podrazil Chluma a jde si odpykat zasloužený trest.

43:41
    Tygry ale v útočném dovádění zastavuje ofsajd.

44:03
    Piráti se osvobodili vyhozením.

44:27
    Starostovi sklouzl puk z čepele, následnou střelu zlikvidoval Pavlát a Piráti se znovu uvolnili.

45:15

45:34
    Zakázané uvolnění Libereckých.

45:58
    Chlum dostal pukem do obličeje a je v ošetřování týmové lékařky. Trenér Jiruš Chlumovi připomíná, že jizvy v obličeji mají ženy rády. Útočník se brzy vrátí do hry.

47:54
    Nezbeda nabral velkou rychlost a objel bránu, přihrávka se neujala.

49:12
    Beranův pokus v klidu vyrazil Pavlát.

49:47

50:08
    A znovu stejný prohřešek domácího týmu. Trenér Robert Kaše si bere oddechový čas.

50:17
    Adámek po vhazování v obranném pásmu bleskově vystartoval dopředu a dojel až k brankáři, který před ním raději přikryl puk.

51:16
    Wiencek v brejku v rychlosti přihrával Chlumovi, ale ten Pavláta v brankovišti nepřetlačil.

52:02
    Piráti se usadili v pásmu a tlačí. Hosté museli vyhodit na zakázané uvolnění.

52:47
    Hra je přerušena po statické hře u mantinelu.

53:29
    Puk skončil v ochranné síti a bude se vhazovat po pravé ruce Poláška.

54:47
    Divokou pasáž končí zakázané uvolnění domácích.

55:53
    Wiencekova finální přihrávka nenašla adresáta.

57:53
    Stále se hraje ve vysokém tempu a maximálním nasazení, ale o šance je nouze.

58:36
    Svobodovu střelu vyráží Polášek.

59:28
    Po střele Hřebíčka neměl Polášek kotouč úplně pod kontrolou, ale nakonec ho našel a podržel.

60:00

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a na řadě je tak prodloužení.

60:01

60:42
    Starosta ve skvělé šanci míjí bránu.

62:00
    Tvrdá rána Kačírka také netrefila cíl.

62:49
    Jistý zákrok Poláška proti Šilarově výpadu.

63:06
    Střela Wiencka byla sražena mimo.

63:56
    Skvělý zákrok Pavláta Lapačkou, kterou si našel skákavý puk.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani otevřené prodloužení branku nenabídlo. Utkání se rozhodne v penaltovém rozstřelu.