Kadaň – Litoměřice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Most 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 4:1 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (3:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 07.01.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 39. kolo

Ústí nad Labem – Třetí čtvrtinu základní části letošního ročníku ukončili ústečtí hokejisté výhrou 4:1 nad Třebíčí, kterou v aktuální sezóně ve všech vzájemných duelech porazili. Skóre otevřel v patnácté minutě Patrik Poulíček, postupně se do černého trefili také Jaroslav Roubík, Petr Přindiš a Daniel Vrdlovec. Posledně jmenovaný vyhnal z brankoviště Horácké Slavie Pavla Jekela, kterého nahradil Dominik Svoboda. Po vystřídání gólmanů hosté již neinkasovali a naopak snížili zásluhou Jána Nika. To ale nic nezměnilo na tom, že tři body zůstávají v Ústí nad Labem a měsíční série Třebíče bez porážky je zastavena.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:29:49)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    15. Poulíček (Macek, Roubík), 24. Roubík (Melka, Kasík), 28. Přindiš (Moučka, Gengel), 31. Vrdlovec (M. Vágner, D. Merta) – 39. Niko (Kusko, Pekr).
    Rozhodčí: J. Doležal – Křivohlavý, Čížek.
    Vyloučení: 3:4.
    Bez využití.
    Diváci: 1 158.
    Střely na branku: 35:44 (14:12, 9:22, 12:10).
    Průběh utkání: 4:0, 4:1.
    Zakázaná uvolnění: 1:2.
    Ofsajdy: 4:1; z toho úmyslné: 1:0.
    Vyhraná vhazování: 35:32 (14:10, 9:13, 12:9).
    Nejlepší hráči: Petr Přindiš – Dominik Svoboda.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
    Petr Přindiš (1+0)
    SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda

59:58
    Petr Přindiš drží touš za vlastní brankou.

59:35
    Slovan dohrává třetí třetinu v útočné třetině.

58:42

58:34
    Rána Zdeňka Doležala sražena do bezpečí pro hosty.

57:41
    Zdeněk Doležal adresoval z ofenzivního rohu přihrávku na útočnou modrou čáru Jaroslavu Kasíkovi, jehož střelu tečoval Daniel Vrdlovec mimo.

56:42
    Čtvrtá početní výhoda pro svěřence Miroslava Macha a Tomáše Mareše. Martin Lojek (TRE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

56:30
    Roubík si vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud minul.

56:06
    Druhý icing Třebíče (na icingy 1:2).

55:49
    Jiří Wasserbauer zamířil z dálky vedle.

54:12
    Šance Třebíče. Na Silvestera Kuska zívala odkrytá branka, prvně zmiňovaný nedokázal u pravé tyče zužitkovat gólovou přihrávku Petra Mrázka.

53:53
    Marcel Juráň nepotrestal chybnou rozehrávku Jakuba Soukupa, z levého kruhu pálil do gólmana Ústí nad Labem.

52:50
    Horácká Slavia se usadila v ofenzivní třetině.

51:54
    Také domácí mužstvo se provinilo icingem (na icingy 1:1).

50:52

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 15. Poulíček (Macek, Roubík), 24. Roubík (Melka, Kasík), 28. Přindiš (Moučka, Gengel), 31. Vrdlovec (M. Vágner, D. Merta) – 39. Niko (Kusko, Pekr)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – M. Vágner (C), Husák, Kasík (A), Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (31. Dominik Svoboda) – J. Zdráhal (A), Niko, M. Přibyl, Hort, Jiří Wasserbauer, Lojek – Pekr, Dolníček (C), Jan Wasserbauer – P. Mrázek, T. Havránek, Kusko – Kristl, Juráň, Malec – Paták, Huňa. Trenéři: Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř.

Rozhodčí: J. Doležal – Křivohlavý, Čížek

Diváci: 1 158