Florida – Nashville 2:1 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | Chicago – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (po pr.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 4:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.)

Michael Frolík (CGY) 2+0, 3 střely, čas na ledě 18:38

Hostující celek vede na střely po první třetině 11:6, nicméně na góly prohrává 1:2. Ve druhé minutě se prosadil hostující Michael Frolík. Krátce po polovině první třetiny dokázali domácí vyrovnat, přesně mířil Michael Chaput. Vedoucí gól domácích vstřelil Loui Eriksson.

9:23, tak vypadala statistika střel na branku po dvou třetinách. Domácí hokejisté jsou velmi produktivní, úspěšnost střelby je je výborná. Naopak Calgary má s koncovkou problémy.

Ve třetí třetině navýšili domácí své vedení. V závěru zápasu v přesilovce snížil Michael Frolík. Domácí hokejisté tento duel zvládli, a tak získávají body za výhru 4:2.

59:34
    Brian Elliott se musel vrátit do branky a nyní má na svém kontě další zákrok. Flames tento zápas prohrají, byť jsou střelecky podstatně aktivnější.

59:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Johnny Gaudreau – 2 min., sekání).

Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté se dočkali v přesilové hře. Mikael Backlund vystřelil, puk se před brankou odrazil k volnému MICHAELU FROLÍKOVI, který dokázal trefit odkrytou část branky. Na tohle už byl i Ryan Miller krátký. Asistence: Mikael Backlund a Mark Giordano.

57:40
    Velmi dobře si počínali hokejisté Calgary. Několikrát se dostali do střelecké pozice, ale brankáře Canucks prostřelit nedokázali. Následně Vancouver posílá puk daleko od své brány.

57:10
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Chaput – 2 min., podražení).

56:15
    Flames se snaží, ale nemohou se stabilněji dostat před branku domácích. Ryan Miller nyní nemá mnoho práce.

55:25
    Domácí kontrolují hru, hrají velmi obětavě a nedávají soupeři mnoho prostoru pro hru v útočném pásmu.

54:50
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene, v poklidném tempu se dostáváme do finální fáze třetiny.

53:37
    Brian Elliott kryje střelu domácího hráče. Útočník Sven Baertschi to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Myšlenka dobrá, provedení o něco horší.

52:59
    12:36, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Vancouver je velmi efektivní v koncovce. O hráčích Flames se toto napsat nedá.

52:16
    Fanoušci dál podporují domácí hokejisty, kteří mílovými kroky míří k výhře v tomto zápase.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Chaput (Skille), 14. Eriksson (M. Granlund, Edler), 40. M. Granlund (Horvat, Megna), 44. M. Granlund (Trjamkin) – 2. Frolík (Backlund, Tkachuk), 59. Frolík (Backlund, Giordano)

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin, H. Sedin, Megna – M. Granlund, B. Sutter, Eriksson – Baertschi, Horvat, Burrows – B. Gaunce, Chaput, Skille.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Wotherspoon, Engelland – Monahan, Chiasson, Tkachuk – Backlund, Frolík, J. Gaudreau – Ferland, S. Bennett, Versteeg – Bouma, Stajan, F. Hamilton.

Rozhodčí: Walsh, StPierre – Heyer, Grandt

Diváci: 18 865