Mountfield HK – Sparta 1:8 (kon.)
Mountfield HK
1:8 (0:3, 0:1, 1:4)
HC Sparta Praha
Sobota 07.01.2017, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Ode mne je to pro dnešek z promrzlé královéhradecké FORTUNA arény vše, přeji vám příjemný zbytek dne a u některého z dalších zápasů se těším, na počtenou. (14:30:42)

I v poslední třetině zápasu si výrazně lépe vedl tým z hlavního města. Ve třetí třetině přidal další čtyři branky. Hradečtí si zvládli připsat pouze čestný zásah, k bodům však měli daleko. Za hráče utkání bychom dnes mohli zvolit Václava Rubeše, který se na vítězství svého týmu podílel třemi brankami a jednou asistencí. Pražané si tak připisují již třiadvacátou výhru v této sezóně.

59:50
    Pražané už se ani ke střele příliš nesnažili dostat, utkání končí jejich jasnou výhrou.

59:30
    Najman nahazuje kotouč do pásma Hradce a jde střídat. Zápas se dohrává znovu před brankářem Mountfieldu.

58:35
    Prymulu jeho gól také očividně povzbudil, vyslal další dva pokusy, s jedním si poradil Vacek, druhý mezi tři tyče nezamířil.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Ještě jeden gól přidávají Pražané Hradeckým na cestu. Se střelou z mezikruží si Vacek poradil, na dorážku PATRIKA PRYMULY však již nestačil – 1:8.Asistence: Erik Čermák, Marcel Barinka.

57:30
    Hradečtí se teď osvobodili vyhozením přes všechny čáry, sudí však zakázané uvolnění nepískají, očividně se již také těší do teple.

56:59
    Na obrazu hry se nic nemění, Pražané jsou v náporu a ostřelují svatyň Vacka.

56:26
    Vitoucha jeho zásah očividně povzbudil, vydal se do tří hradeckých hráčů a pochopitelně o puk přišel.

55:53
    Vacek ukryl nahození ze středního pásma ve výstroji, vhazování po jeho pravé ruce.

55:35
    Hra se nám poněkud přiostřuje, u mantinelů jsme teď viděli několik tvrdších střetů, sudí však zůstávají v klidu.

54:58
    Najman střílel tvrdě z levé strany kluziště, ale mířil těsně nad horní tyč svatyně Vacka.

54:23
    Obě mužstva se následně dostala ke kotouči, ale nikoliv do větší šance.

53:09
    O necelou minutu později skórují hráči z hlavního města znovu! Rubeš přihrál na levý kruh DAVIDU VITOUCHOVI, který ostrou ranou propálil Vacka – 1:7. Asistence: Václav Rubeš, Josef Slavíček.

52:17
    Pražané zvyšují své vedení znovu na rozdíl pěti branek. MARCEL BARINKA dostal od Čermáka přihrávku z rohu kluziště na brankoviště, odkud se trefil přesně do levého horního rohu! Asistence: Erik Čermák.

51:35
    Čermák tvrdě, ale čistě narazil ramenem Peričku na mantinel. Hradecký bek však bude v pořádku, znovu se zapojuje do hry.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 48. Soukup (Záliš) – 5. Rubeš (Vitouch, Klimo), 13. Čermák (Kumpošt, Prymula), 20. Rubeš (Kumpošt), 29. Rubeš (Slavíček, Bláha), 45. Bláha (Guryevskiy), 53. Barinka (Čermák), 54. Vitouch (Rubeš, Slavíček), 58. Prymula (Čermák, Barinka)

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Řehák "C", Junek, Janoušek, Perička, Heligr – Šedivý, Hynek, Soukup, Nedomlel, Marha, Kašpar, Záliš, Janda.
    HC Sparta Praha: Švehlák (Černý) – Bureš, Truhlář, Bláha, J. Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Klimo, Čermák, Barinka "C", Rubeš, Obadal, Vitouch.

Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Svoboda