Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Olomouc
Úterý 10.01.2017, 17:30Tipsport extraliga • 37. kolo

Moravský duel mezi Zlínem a Olomoucí je u konce. Berani dokázali přetlačit Kohouty a ze zápasu si připíšou tříbodový zisk. Olomoučtí se v závěru nadechovali k zdramatizování zápasu, ale další zbytečné vyloučení stálo hosty šanci hrát bez brankáře. Zlín tedy boduje za tři body, Olomouc si na bodový zisk bude muset ještě počkat. Hezký zbytek úterního večera. (19:55:32)

59:56
    Olomoučtí hrají v plném počtu.

59:14
    Berani drží puk v rohu kluziště, vypadá to, že už jim nikdo tři body nevezme.

58:29
    Zlínští drží kotouč na hokejkách, nikam se neženou.

57:56
    Jiří Ondrušek (OLO) dostává dvě minuty za podražení. Olomouc přichází o šanci hrát bez brankáře.

56:44
    Domácí se vydávají rychle do útočného pásma, kde se budou snažit naspořit čas.

56:15
    Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za faul loktem.

56:15
    Tomáš Mikúš (OLO) 2 minuty za sekání

55:54
    Ondřej Veselý se pustil do křížku s Tomášem Mikúšem, ale nakonec se nic dramatického nestalo. Bude se nejspíše trestat.

55:02
    Pavel Kubiš uháněl sám na Konráda, ale byl stíhán jedním z obránců Olomouce, a tak rychle vystřelil mezi betony, což Konrád přečetl a zneškodnil dobrou šanci zlínského útočníka.

54:09
    Je tu poslední komerční přestávka. Před námi je necelých pět minut třetí třetiny. Zlín sice vede o dva góly, ale Olomouc to nevzdává, je možné, že hosté sáhnou ke hře bez brankáře.

53:26
    Žižka hledal před brankou Holíka, ale k tomu kotouč nedoskákal.
    52:27 Ondřej VESELÝ - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

52:27
    Zlín právě vstřelil branku!
    Důležitá branka pro PSG i kapitána domácích ONDŘEJE VESELÉHO. Ten obdržel po pěkné kličce Ondráčka parádní pas, kterým vybídl zlínského kapitána, jenž se střelou zápěstím nemýlil. Domácí jsou tedy opět o něco blíže ke třem bodům. Asistence: Jiří Ondráček, Dalibor Řezníček.

50:44
    Posledních deset minut třetí třetiny bude jistě velmi zajímavých. Oba celky ze sebe vydávají opravdu maximum.

50:13
    Herman se zpoza branky natlačil před Kašíka, kde si obešel obránce a mohl srovnat, ale zlínský brankář byl proti.

50:06
    Kotouč končí v ochranné síti nad brankou Kašíka.

49:32
    Bukarts mohl navýšit vedení Zlína z rychlé dorážky, ale Konrád opět zasáhl.

48:08
    Marušákova skrytá dělovka se odrazila těsně vedle branky nic netušícího Konráda.

47:14
    Slovenský brankář zneškodnil i další dvě dorážky zlínských. Buly u branky Olomouce.

47:08
    Holík si v samostatném nájezdu položil Konráda, ale ten hokejkou vypíchl v tutové šanci kotouč domácímu centrovi.
    46:18 Tomáš HOUDEK - 2:1

46:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci využívají přesilovou hru pěti proti čtyřem a jsou na dostřel pouze jediného gólu! Nápřah TOMÁŠE HOUDKA zlínský brankář neviděl a kotouč zapadl přímo do sítě. Asistence: Miroslav Holec.

45:56
    Houdek namazal Šťastnému, jehož dělovku Konrád dokázal vyrazit a olomoučtí se ženou zpátky do útočného pásma.

45:30
    Další trest pro domácí celek. Pavel Kubiš (ZLN) obdrží dvouminutový trest za hákování.

44:25
    Kašík společně s obránci zvládl ten obrovský nápor hostů. Domácím se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí, Marušák se za malou chvíli vrátí na led.

43:49
    Juraj Mikúš napřáhl na modré, ale Kašíka nepřelstil. Olomoučtí stále obléhají branku Zlína.

43:34
    Mora ve své přesilovce tlačí svého soupeře.

42:48
    Konrád při rozehrávce zaváhal a Kubiš ho smetl k ledu i s jeho brankou.

42:38
    Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

42:18
    Ševci posílají kotouč na zakázané uvolnění.

42:01
    Buly před Branislavem Konrádem.

41:32
    Houdek to zkoušel z mezikruží, ale Libora Kašíka nepřekvapil.

40:39
    Olomoučtí vstoupili do poslední třetiny rychlou akcí, kterou Kašík likviduje.

40:01

Čtyřicet minut je již za námi a Zlín půjde do té poslední s dvoubrankovým náskokem. Druhou trefu za domácí přidal v přesilové hře pět na tři Oldrich Kotvan. Olomoučtí se snaží, ale jejich snahu kazí zbytečná vyloučení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Gazdova střela se odrazila od horní tyčky do ochranné sítě. Zlínský mladíček byl blízko první extraligové trefě.

39:08
    Druhá třetina se přehoupla do poslední minutky.

38:24
    Říčka to zkoušel z levého křídla, ale jeho pokus byl sražen jedním z obránců Olomouce.

37:09
    Sedláček posunul kotouč Okálovi, ten ještě vybídl Blaťáka, jenž při střele zlomil hokejku.

36:34
    Vlach to zkoušel bekhendem, ale bohužel pro domácí nedokázal trefit skulinku v olomoucké brance.

35:56
    Laš je ve hře, Olomouc se ve třech neubránila, ale ve čtyřech již ano.

35:24
    Bukarts střílel zpoza obránce a Konráda zachránila levá tyčka.

34:33
    Olomoučtí to budou mít těžké, nyní jsou ve čtyřech a brání se dalšímu oslabení.
    34:12 Oldrich KOTVAN - 2:0

34:12
    Dvojnásobná přesilová hra Zlína je využita! OLDRICH KOTVAN napřáhl na modré čáře a kotouč propadl za Konrádova záda. Asistence: Jiří Marušák, Roberts Bukarts.

33:48
    Olomoučtí jsou opět potrestáni. Minutu a dvacet sedm vteřin budou hrát Berani přesilovu hru pět na čtyři. Marek Laš (OLO) 2 minuty za nedovolené bránění.

33:15
    Je tu další vyloučení, Zlín si zahraje přesilovou hru pět na čtyři. Petr Strapáč (OLO) 2 minuty za podražení.

32:26
    Holík adresoval dalekonosný pas na Říčku, kterému v tutové šanci kotouč uskočil.

31:57
    Olomouc se drží v útočném pásmu. Zlínští napadají, ale kotouč se jim získat nedaří.

31:53
    Opět Tomáš Mikúš v šanci, další úspěšný zákrok zlínského brankáře.

31:46
    Tomáš Mikúš to zkoušel z ostrého úhlu, ale neuspěl. Buly u Kašíka, Zlín už je navíc v plném počtu.

31:14
    Hra je přerušena, Olomouc si vynutila vhazování před Liborem Kašíkem

30:32
    Olomouc toho prozatím v přesilovce moc nestihla. Zlín nahazuje kotouč za branku Konráda.

29:37
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za hákování. Olomoučtí mají šanci vyrovnat.

28:54
    Olomoučtí bojují, prudší nahození Knotka skončilo v lapačce Libora Kašíka. Buly u branky PSG.

28:21
    Olomoučtí se opět usazují v útočném pásmu a kombinují.

27:33
    František Skladaný se tlačil do zakončení, ale kotouč mu ujel z čepele. Zlín to zkusí založením akce zpoza vlastní branky.

26:06
    Hra je přerušena a čeká nás komerční přestávka.

25:17
    Tentokrát se do šance dostali domácí, Říčkovu střelu Branislav Konrád zneškodnil.

24:22
    Lašův bekhend končí ve výstroji Libora Kašíka. Teď byl Kašík velmi pozorný, protože puk se na hokejku olomouckého útočníka odrazil od zadního mantinelu.

23:37
    Šance střídá šanci, oba celky jsou hodně aktivní ve druhé třetině.

22:30
    Olomoucká přesilovka je již minulostí. Šťastný je opět ve hře.

21:10
    Kašík se opět přesunul a dnes již podruhé zlikvidoval tvrdou střelu Jaroměřského.

20:41
    Dva nebezpečné pokusy olomouckých hokejistů dokázal Kašík zlikvidovat.

20:21
    David Šťastný (ZLN) 2 minuty za hákování.

20:09
    Kašík musel hned na začátku druhého dějství zasahovat.

20:01

První třetinu dokázali vyhrát o něco aktivnější domácí. Kubiš předložil puk na hokejku Popelky, který rozjásal zlínské publikum. Olomoučtí měli pár šancí spíše ze začátku duelu, kdy domácí celek podržel Kašík. Druhá část startuje v 18:19.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:14
    Čeká nás poslední minuta první části.

18:57
    Ostřížek neudržel dlouho kotouč na hokejce a do útoku míří žlutomodří.

18:19
    Hráči Olomouce se neustále snaží napadat rozehrávku Zlína.

17:36
    Ofsajd Olomouce, buly se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:47
    Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

15:29
    Bukarts nabídl Kubišovi kotouč před Konráda, ale zlínský útočník z první nedokázal trefit odkrytý prostor u branky Olomouce.

14:26
    Olomouci se nedaří protlačit do útočného pásma.

13:53
    Vhazování před Branislavem Konrádem se bude opakovat.

13:26
    Ani tahle přesilová hra se domácím nevydařila. Houdek je zpátky na ledě, Olomouc je v pěti.

12:32
    Zlínu se následná kombinace nepovedla, Olomouc opět vyhazuje kotouč pryč.

11:49
    Dělovka Miroslava Blaťáka pouze orazítkovala zadní mantinel, Olomouc následně vyhazuje kotouč pryč z vlastního pásma.

11:12
    Tomáš Houdek (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.

10:35
    Zdeněk Okál v plné rychlosti obešel dva protihráče a poté jedovkou prověřil Konráda. Pěkná sólová akce v podání zlínského útočníka.
    9:41 Michal POPELKA - 1:0

9:41
    Zlínští předvedli parádní akci, když Kubiš žabičkou našel před brankou rozjetého MICHALA POPELKU, kterému stačilo pouze nastavit hůl a jeho tečovaný kotouč prošel olomouckému brankáři mezi betony. Asistence: Pavel Kubiš, Roberts Bukarts.

9:32
    David Ostřížek si nabruslil těsně před kruhy, odkud zpoza obránce prověřil Kašíkovu pozornost.

8:33
    Z obou stran je to především oťukávaná, do útoku se vydávají tentokrát domácí.

7:59
    Fořt nezachytil rozehraný puk a píská se zakázané uvolnění.

7:34
    Vlach se prosmýkl do útoku, ale tam nepřesně nahrával a z nadějné šance domácích sešlo.

6:44
    Hráči Olomouce jsou opět před Kašíkem, kde si nahrávají.

6:01
    Olomoučtí jsou v těchto chvílich střelecky aktivní. Kašík opět dobře zasahuje a čeká nás komerční přestávka.

5:46
    Parádní střela Jana Jaroměřského a ještě lepší Kašíkův zákrok lapačkou.

5:26
    Olomoučtí zkusili zaútočít, ale pokus Jaroměřského Kašíka nepřekvapil.

4:46
    Marušákova pumelice zamířila pouze do zadního mantinelu. Olomoučtí zakládají útok zpoza vlastní branky.

4:29
    Celek z Olomouce je kompletní. Zlín v přesilové hře moc nezahrozil.

3:33
    Žižka mohl nahrávat Řezníčkovi, ale jeho nahrávku zachytil Knotek, který kotouč také dlouho neudržel. Na puku jsou zase domácí.

3:06
    Mezitím co jsou hráči Olomouce ve čtyřech, tak Konrád lapačkou likviduje prudkou střelu Oldricha Kotvana.

2:39
    Konrád dokázal na poslední chvíli levým betonem zneškodnit Marušákovu jedovatou střelu.

2:17
    Olomoučtí jdou do tří. Vyhozený kotouč jednoho z olomouckých je označen jako trest. Na trestnou lavici už putuje Marek Laš (OLO)

2:17
    Kotouč končí na střídačce PSG, buly ve středním pásmu.

1:44
    Bukarts střílel z levého kruhu nepřesně. Olomoučtí se poté osvobodili vyhozením puku do středního pásma.

1:19
    Konrád s přehledem vyrazil Blaťákovu tvrdou ránu. Olomouc vyhazuje puk do bezpečí.

0:59
    Petr Strapáč (OLO) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.

0:39
    Popelka byl nedovoleně stažen k ledu a bude se vylučovat.

0:10
    Berani hned na začátku zápasu vyhazují puk na zakázané uvolnění.

00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Kubiš – Okál, R. Vlach, O. Veselý – J. Ondráček, Sedláček, Gago – Karafiát.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, J. Mikúš, Eberle – Holec, Ostřížek, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hokejisté Zlína dohrávají v úterý 10. ledna na domácím ledě od 17:30 hodin zápas 37. kola Tipsport extraligy s Olomoucí, které bylo odloženo z původního nedělního termínu kvůli rozsáhlé epidemie střevní chřipky v hanáckém týmu. Moravské derby je pro oba týmy oživením naděje pro elitní desítku, která zajistí po základní části předkolo play off. Berani z ní vypadli po prohře na ledě Chomutova, momentálně patří svěřencům trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík jedenáctá příčka s tříbodovým odstupem na Mladou Boleslav. Do sestavy se vrací Jiří Ondráček a Oldřich Horák, o případném návratu Antonína Honejska se rozhodně podle aktuálního zdravotního stavu v den zápasu. Bitva na moravském poli začíná na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v 17:30 hodin.

Hanáci, vedení bývalým zlínským koučem Zdeňkem Venerou, měli poslední dvě kola kvůli rozsáhlé marodce odložena. Kohouti vyšli v posledních třech extraligových zápasech bodově naprázdno a vyklidili pozici v elitní desítce. „Očekávám bojovné utkání a tuhý boj. Soupeř má hru postavenou na disciplíně, bojovnosti a nasazení. Není to tým ze středních mist tabulky, nemá sice silné individuality, ale předvádí velmi kolektivní výkon, který bývá korunován úspěchem,“ uvedl devětačtyřicetiletý trenér na adresu protivníka.

Vzájemné zápasy obou soupeřů skončily v letošní sezoně vždy výsledkem 3:1 pro domácí tým. „Je to náhoda. Kohoutům jsme darovali po hrubých chybách dva góly na olomouckém ledě. Na utkání se dobře připravíme. Zabojujeme, abychom získali tři body,“ řekl Svoboda.

Na marodce je stále obránce Martin Matějíček, který již trénuje, nicméně zdravotní stav mu nedovoluje naplno chodit do osobních soubojů. Po nesmyslném zákroku chomutovského beka Ondřeje Dlapy je mimo hru dorostenec Filip Chytil kvůli zhmoždění páteře. Předchozí čtyři zápasy vynechal kvůli zranění forvard Antonín Honejsek. „O jeho případném startu se rozhodne v den utkání a hlavní slovo dostane lékař. Do sestavy se vrací Jiří Ondráček a Oldřich Horák, kteří nehráli v Chomutově ze zdravotních důvodů,“ upřesnil zlínský trenér. K dispozici bude i Pavel Sedláček, který v minulém vítězném domácím zápase s Třincem vstřelil první extraligový gól. Zlínský odchovanec působí během letošní sezony v druholigovém Šumperku. „Pavel je pro nás přínosem v důrazné hře a v osobních soubojích. Teď s námi dva dny trénoval a jsem rádi, že bude opět k dispozici,“ uzavřel trenér Robert Svoboda.

Utkání bylo kvůli rozsáhlé epidemii střevní chřipky v olomouckém týmu přeloženo na úterý 10. ledna 2017 v 17.30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 10. Popelka (Kubiš, Bukarts), 35. Kotvan (Marušák, Bukarts), 53. O. Veselý (J. Ondráček, Řezníček) – 47. Houdek (Holec)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Kubiš – Okál, R. Vlach, O. Veselý – J. Ondráček, Sedláček, Gago – Karafiát.