USA – Kanada 0:1 (po pr.) | Česko – Finsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Švédsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Japonsko – Švýcarsko 1:2 (kon.)
USA
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Kanada
Úterý 10.01.2017, 15:30 • Zlín • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanoušky ženského hokeje. Úterý je dnem, kdy vrcholí základní skupiny MS juniorek, a to jak v Přerově, tak tady ve Zlíně. Prvním zápasem dnešního hracího programu bude jistě strhující zámořské derby mezi Spojenými státy a Kanadou.

Kanaďanky mají svým soupeřkám co vracet. Na loňském šampionátu se utkaly tyto země dvakrát: poprvé tomu bylo ve stejné situaci jako dnes, tedy třetí zápas ve skupině, podruhé pak v souboji o zlato. První střetnutí vyhrály Američanky 4:1, díky čemuž si zajistily první místo ve skupině. V dramatickém finále o několik dní později pak vyhrály opět Američanky, a to 3:2 v prodloužení.

Jak si vedou oba týmy na letošním MS 2017

Oba celky jsou zatím stoprocentní, mají shodně šest bodů v tabulce a hlavně zajištěný přímý postup do semifinále.

Spojené státy celý letošní šampionát zahájily utkáním proti Rusku a poměrně snadno vyhrály 6:1. Ještě dominantnější výkon pak předvedly o den později proti Švédsku, nad kterým zvítězily poměrem 4:0. Díky lepšímu skóre jsou proto zatím první ve skupině.

Kanada se na úvod turnaje utkala se Švédskem, a přestože po první třetině prohrávala, nakonec utkání vyhrála přesvědčivě 5:1. Mnohem více práce měla o den později s Ruskem, jehož hráčky odvedly obdivuhodný výkon a dlouho hrály se zámořskými soupeřkami vyrovnanou partii. Kanaďanky sice zvítězily 4:2, rozhodnutí však přišlo až ve třetí třetině.

Tabulka skupiny A před třetím hracím dnem

1. Spojené státy, 6 b. (10:1)
    2. Kanada, 6 b. (9:3)
    3. Rusko, 0 b. (3:10)
    4. Švédsko, 0 b. (1:9)

USA: Gulsteneová (Reedová) – Wethingtonová, Barnesová, Ostertagová, Buchbinderová, LaMantiaová, Simpsonová, Nortonová – Wenteová, Zumwinkle, Heiseová – Drakeová, Odenová, DeGeorgeová – Compherová, Linserová, Heisingová – Petrieová, Skajaová, Hughesová.

Kanada: Rangerová (D'Astous-Moreauová) – James-Mitchellová, Knowlesová, Vorsterová, Bucklesová, Woodová, Hobsonová, Hectorová – Shirleyová, Pettetová, Potomaková – Veilletteová, Maltaisová, Fillierová – Beresová, Vaskoová, Bellová – Eliaová, McQuiggeová, Davidová.

Rozhodčí: Timglasová – Girardová, Svobodová.

00:01

01:08
    Maltaisová si našla prostor mezi kruhy pro vhazování a prověřila Gulsteneová v brance USA. Gólmanka vyrazila pravým betonem do rohu.

01:29
    Vyloučení v týmu USA (Clair DeGeorgeová – 2 min., sekání).

02:10
    Američanky se zatím solidně brání, Kanadě se nedaří usadit se v pásmu.

03:15
    Wenteová zablokovala ránu od modré čáry.

03:29
    Američanky hrají v plném počtu.

04:16
    Vyloučení v týmu Kanada (Shelby Woodová – 2 min., nedovolené bránění).

04:50
    Barnesová tvrdou ranou od modré čáry prověřila Rangerovou, která však výborně zasáhla lapačkou.

05:10
    Barnesová pálí jako z děla, její další ránu teď vlastním tělem zastavila útočnice Beresová.

06:12
    Davidová fantasticky přečetla hru, vypíchla kotouč na modré čáře a řítila se sama na Gulsteneovou. Jediné, co její akci chybělo, bylo důraznější zakončení. Americká brankářka si její kličku mezi betony pohlídala.
    06:12 Obrovskou šanci měla Davidová

06:16
    Také Kanaďanky své první oslabení zvládly.

07:21
    Vorsterová poslala směrem na branku takové lehké nahození, se kterým neměla americká obrana výraznější potíže.

08:34
    Kanaďanky jsou zatím při hře pět na pět o něco aktivnější, Gulsteneová má více práce.

09:28
    Rangerová si v pohodě našla nahození od modré čáry a puk přikryla pod lapačku. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Spojených států.

10:05
    Linserová se sice dostala s pukem do útočného pásma, tam ale velmi záhy skončila přitlačená k mantinelu.

10:42
    Gulsteneová měla trochu problémy s nahozením od pravého mantinelu, s pomocí svých spoluhráček však všechno zvládla a přerušla hru.

10:56
    Zakázané uvolnění Kanady.

11:16
    Fillierové poněkud utekl puk ve chvíli, kdy se pokusila o zakončení.

11:56
    Vaskoová agresivně napadá v útočném pásmu, čímž dělá Američankám problémy.

12:28
    Vyloučení v týmu USA (Taylor Wenteová – 2 min., sekání).

12:42
    Kanaďanky mají druhou přesilovku v utkání a z tribun se ozývá pokřik "Go, Canada, go!"

13:18
    Američanky se však brání velmi dobře. Kanaďanky nemají moc prostoru se usadit v pásmu.

13:59
    Nepříjemná střela od modré čáry, Gulsteneová však nakonec nemusela zasahovat.

14:28
    Spojené státy hrají v plném počtu.

14:45
    Vyloučení v týmu Kanada (Meaghan Hectorová – 2 min, nedovolená hra tělem).

15:45
    Hráčky obou týmů teď bojují v rohu za kanadskou brankou.

16:20
    Zumwinkleová tvrdě vypálila z pravého kruhu pro vhazování, Rangerová dobře zasáhla a přerušila hru.

16:45
    Kanada hraje v plném počtu, Američanky jsou však stále nastěhované v útočném pásmu.

17:01
    Rangerová si našla puk a chytila jej do lapačky, kde se ho rozhodla podržet. Její spoluhráčky tak mohou v klidu vystřídat.

17:45
    DeGeorgeová hledala jednu ze svých spoluhráček před brankou, její přihrávku však nejrychleji zaregistrovala jedna z kanadských obránkyň.

17:56
    Vyloučení v týmu Kanada (Sarah Fillierová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

18:44
    Kanaďanky vyhodily puk přes všechny čáry.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:31
    Američanky jsou s pukem, ale ve svém vlastním pásmu.

19:56
    Také toto oslabení Kanada přečkala.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:12.

Dnešní zápas potvrzuje, že ženský hokej je v Kanadě a ve Spojených státech o několik tříd výš než kdekoliv jinde. Diváci, kteří dnes PSG arénu zcela zaplnili, zatím sledují velmi svižné utkání s mnoha šancemi na obou stranách kluziště. Jediné, co zatím chybí, jsou góly.

Na střely je zatím vyrovnáno 8:8.

20:01

20:06
    Tak druhá třetina nám začala pěkně zostra, konkrétně nebezpečnou dělovkou Američanky Zumwinkleové z pravého kruhu pro vhazování.

21:01
    Také další americký střelecký pokus skončil v náruči brankářky Rangerové.

21:14
    Vyloučení v týmu Kanada (Sarah Fillierová – 2 min., nedovolené bránění).

21:42
    Jedna z kanadských hráček zablokovala střelu od modré čáry, puk se navíc od ní odrazil až do středního pásma.

22:15
    Hráčky Spojených států jsou však opět nastěhované v útočném pásmu.

23:14
    Nebylo to pro Kanadu jednoduché, ale také toto oslabení její hráčky zvládly.

23:21
    Rangerová schovala puk do své výstroje a definitivně tak utnula americký postpřesilovkový tlak.

24:05
    Shirleyová zkusila své štěstí z levé strany, její pokus však skončil na chráničích obránkyně Buchbinderové.

24:23
    Zakázané uvolnění Američanek.

24:51
    Rangerová teď s obtížemi krotila puk ve svém brankovišti, nakonec však všechno zvládla. Po odpískání ještě vyletěla nějaká ta ženská pěst, ale žádná větší potyčka z toho nebyla.

25:45
    Beresová naskočila ze střídačky a rovnou se pustila do aktivního napadání americké rozehrávky.

26:07
    Američankám se teď nepovedl přechod do pásma, rozhodčí píská icing.

26:40
    Bellová dostala těžkou přihrávku přes půlku hřiště. Kdyby puk na útočné modré zpracovala, mohla jít sama na branku. To se však nestalo.

26:59
    Ofsajd Spojených států.

27:38
    Tentokrát Bellová dobrou přihrávku zpracovala a chvilku z toho byla situace dva na jednoho pro Kanadu. Spojeným státům však výborně zafungovala obrana, která rodící se akci zastavila.

28:05
    Skajaová se natahovala po puku před brankovištěm, Rangerová však u něj byla rychleji přikryla ho.

29:01
    Fillierová si najela do volného prostoru před brankou a tvrdou střelou trefila tyč americké klece!

29:48
    Pettetová teď z podobného místa zamířila vedle.

30:07
    Ofsajd Spojených států. Polovina základní hrací doby je za námi, na první gól utkání stále čekáme.

30:37
    Rangerová povyjela z branky, aby zastavila puk a pomohla svým spoluhráčkám s rozehrávkou.

31:21
    Vaskoová z pravé strany netrefila branku, Gulsteneová nemusela zasahovat.

31:31
    Američanky rychle přenesly hru na druhou stranu ledu a vybojovaly útočné pásmo.

31:41
    Vyloučení v týmu USA (Allyson Simpsonová – 2 min., hákování).

32:04
    Heiseová vystihla kanadskou přihrávku, získala kotouč a ujížděla s ním sama na branku! Její střela však šla příliš vysoko, Rangerová ji možná přizvedla ramenem.
    32:04 Únik Heiseové

33:19
    Gulsteneová neudržela v lapačce kanadské nahození od modré čáry, její spoluhráčky však odpálily puk do bezpečí.

33:41
    Američanky jsou v plném počtu, Simpsonová z trestné lavice zamířila rovnou na střídačku.

34:08
    Gulsteneová teď odolala kanadskému důrazu před brankou a dotírajícím útočnicím.

34:40
    Compherová vyhodila puk z obranného pásma, čímž na chvíli otupila kanadský tlak.

35:27
    Shirleyová aktivně napadala až za americkou brankou a málem se jí tato snaha vyplatila.

36:17
    Shirleyová teď jen posunula puk do útočného pásma a šla vystřídat.

36:34
    Američanky se teď hnaly za gólem až příliš důrazně. Jejich akce skončila posunutou brankou, rozhočí je navíc za útočící hráčku v brankovišti vykázala z pásma.

37:29
    Spojené státy v tlaku, Kanada se brání.

37:55
    Veilletteová získala puk ve středním pásmu a jela sama na brankářku. Jedna z Američanek ji zastavila faulem!
    37:55

37:55
    Vyloučení v týmu USA (Natalie Buchbinderová – 2 min., sekání).

38:40
    Kanaďanky si teď otevřely v útočném pásmu střelnici a zkouší to ze všech stran.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Američanky se osvobodily, ale jen na chvíli.

39:55
    Spojené státy v plném počtu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:54.

Také ve druhé třetině jsme byli svědky rychlého hokeje plného šancí. Královnami ledu jsou zatím obě brankářky, které chytají bezchybně a drží bezbrankový stav. Před třetí třetinou je proto zápas stále otevřený a bude nesmírně zajímavé sledovat, jak celá dnešní podívaná nakonec dopadne.

Na střely je to po čtyřiceti minutách 16:20 pro Kanadu.

Fanoušci se teď překřikují, PSG aréna bouří. Hráčky jsou zpět na ledě. Začínáme!

40:01

40:23
    Na úvod jedna kanadská šance a následně kanadské zakázané uvolnění.

41:09
    Američanky zachytily na modré čáře kanadskou rozehrávku a od té doby svírají své soupeřky.

41:45
    Až teď Kanaďanky dostaly kotouč ven.

42:21
    Gulsteneová pokryla střelu z velkého úhlu a přikryla puk.

42:55
    Hráčky Spojených států si teď samy zkomplikovaly rozehrávku. Puk nakonec dostaly ven z obranného pásma, ale stálo je to nemalé úsilí.

43:49
    Potomaková zachytila puk na modré čáře, její spoluhráčka však vjela do pásma příliš rychle. Ofsajd.

44:09
    Hobsonová si stáhla kotouč ze vzduchu a rozjíždí novou akci Kanady.

44:58
    Hectorová zlomila svým pokusem vlastní hokejku a rychle si musela jen ke střídačce pro novou.

45:14
    Po krátké epizodě v obranném pásmu Kanady získala Bellová puk a okamžitě jej zavezla směrem k americké brance.

46:51
    Compherová obětavě, ale nakonec neúspěšně bojovala o puk na útočné modré.

47:29
    Hráčky Spojených států se pokusily po vhazování před vlastní branku rychle přenést hru na druhou stranu ledu. Zastavil je ofsajd.

47:41
    Wenteová netrefila z levé strany pásma kanadskou branku.

48:20
    Američanky teď krouží ve středním pásmu a vyčkávají na příležitost k útoku.

48:45
    Skajaová sama před brankou netrefila prudkou přihrávku!

49:29
    Bellová na druhé straně dostala výbornou přihrávku z rohu hřiště, v nebezpečné střele ji na poslední chvili zabránila jedna z obránkyň.

50:35
    Vorsterová nahodila puk do pásma, díky čemuž se Kanaďanky dostaly blíže před branku.

51:17
    Obrovský americký závar! Compherová dvakrát střílela z velmi dobré pozice mezi kruhy, ani jedna střela však neprošla na branku! Kritické okamžiky pro kanadskou obranu.

52:30
    Rangerová si teď může na chvíli oddechnout, Kanaďanky hrají v útočném pásmu.

53:10
    Ostertagová teď jen nahodila puk do kanadského pásma a šla střídat.

53:51
    Hraje se nyní dlouho bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

54:21
    Tak teď rozhodčí přerušuje hru. Kanaďanky pod tlakem vyhodily puk na zakázané uvolnění.

55:02
    Jedna z Američanek zastavila Bellovou s pukem ve středním pásmu.

55:05
    Následná americká snaha o útok však končí ofsajdem.

55:22
    Pettetová to zkusila střelou švihem, Gulsteneová kryje.

55:47
    Fillierová neprošla přes tři americké hráčky. Pro svůj tým alespoň vybojovala útočné pásmo, neboť Gulsteneová puk přikryla pod lapačku.

56:13
    Spojené státy zachytily puk ve středním pásmu. Jejich protiakce však měla jepičí život. Američanky se vlastně ani pořádně v útočném pásmu neusadily.

56:45
    DeGeorgeová přidržela u mantinelu jednu z protihráček, aby nemohla zakončit.

57:11
    Drakeová se překvapivě snadno dostala za kanadskou obranu a ocitla se před Rangerovou. Její střelu vyrazila brankářka levým betonem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:44
    Gulsteneová raději přikryla puk, který Kanaďankám ujel.

59:05
    Vorsterová nahodila puk od modré čáry, čímž zadělala na pořádný chaos v americkém brankovišti.

59:45
    Kanaďanky stále v útočném pásmu.

60:00

Šedesát minut hry branku nepřineslo, a zápas proto půjde do prodloužení, které začne zhruba za minutu a půl. Hrát se bude ve třech na obou stranách.

Na střely je to po šedesáti minutách 23:27 ve prospěch Kanady.

60:01

60:15
    Potomaková zavezla puk do pásma.

60:34
    Jedna z Kanaďanek nahodila puk na branku, Gulsteneová raději přikryla.

60:49
    Hobsonová nezpracovala těžkou přihrávku a poslala puk mimo.

61:44
    Velké chvíle brankářky Gulsteneové, která přidržela beton u tyče a drží puk ve hře!

61:57
    Kanada právě vstřelila branku!
    Je konec! Kapitánka Kanady ASHTON BELLOVÁ využila volného prostoru v útočném pásmu a situaci tři na jednoho zakončila nádhernou ranou pod horní tyč. Bez asistence.
    61:57 Ashton BELLOVÁ - 0:1

Nejlepší hráčkou Spojených států je vyhlášena brankářka Alex Gulsteneová. Na straně Kanady je to rovněž brankářka Danika Rangerová.

Ceny předává bývalý hokejista PSG Zlín Petr Čajánek.

Zimním stadionem právě dozněla kanadská hymna na počest vítězného týmu. Kanaďanky díky vítězství 1:0 v prodloužení získávají dva body do tabulky a stanou se vítězkami skupiny A. Američanky skončí ve skupině druhé.

Ode mě je to pro dnešek všechno, dnešní hokejový program však zdaleka nekončí. Například české juniorky právě teď bojují v Přerově s Finkami o postup do čtvrtfinále. Po dvou třetinách vedou 1:0. Další dva zápasy šampionátu pak začnou ve večerních hodinách.

Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezký podvečer. (17:39:15)