Benátky n/J – Kladno 1:4 (kon.) | Motor ČB – Slavia 5:1 (kon.) | Třebíč – Přerov 4:2 (kon.)
Litoměřice – Havířov 0:3 (kon.) | Prostějov – Jihlava 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Most 5:2 (kon.)
Frýdek-M. – Kadaň 4:3 (2:1 po s.n.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Středa 11.01.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • WSM Liga • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 1.5 5.0 4.31
Partner:
   
  Domácí dnešní utkání jasně opanovali a po jednoznačném průběhu, kdy dovolili soupeři pouhých 18 střel, vyhráli 5:1. Motor si tak upevnil svůj náskok na čele WSM ligy a nyní si vychutnává ovace téměř zaplněné Budvar arény. (20:37:00)
   
  Konec zápasu.
   
  59:38
  Nic se nemění. Probíhá boj o puk v útočné třetině Jihočechů.
   
  58:46
  Domácí jsou opět v útočné třetině a pokouší se o šestý zásah.
   
  57:01
  Tohle není možné neproměnit! Třetí formace domácích si vypracovala výbornou šanci a Štěpán Hřebejk, jenž si zpracovával puk před Polívkou, poslal nádhernou přihrávku před odkrytou branku na Jakuba Babku. Na domácího forvarda zívala prázdná branka, ale on přesto nastřelil beton, který v poslední chvíli vložil do střely Polívka.
   
  56:49
  Přihrávku Filipa Nováka domácí forvard nezachytil a puk míří na icing.
   
  56:03
  Trest pro Motor vypršel a Slavia v přesilovce nic nepředvedla. Žovinec, který pykal za Heřmana, už se vrací do hry.
   
  56:01
  Střely na branku ve třetí třetině: 6 – 8
   
  55:01
  Lukáš Endál dostal přihrávku na pravý kruh a vyzkoušel Kváčovu pozornost. Bývalý brankář Mladé Boleslavi či Benátek nad Jizerou puk vyrazil.
   
  54:03
  Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Dušan Žovinec.
   
  53:19
  Slavia právě vstřelila branku!
  Hosté bleskově snižují! Slavia se dostala do rychlého přečíslení, Šagát si vyměnil puk s JIŘÍM RYSEM a druhý jmenovaný byl na konci akce, kdy si bekhendovým blafákem vychutnal Petra Kváču. Asistence: Martin Šagát.
   
  52:57
  V obraně Motoru se dnes poprvé objevuje také slovenský bek Jánko Mucha.
   
  51:14
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Neuvěřitelný gól teď viděla Budvar aréna! Heřman nahazoval ze středního pásma tvrdý puk po levém mantinelu a Polívka se rozhodl – jak je to běžné – vyjet k mantinelu a puk za brankou zastavit. Kotouč šel ale tak prudce, že se od hole brankáře Slavie odrazil rovnou před branku a zůstal ležet u levé tyče. K puku rychle přispěchal rychlonohý Tomáš Nouza a stačil puk dopravit do branky dříve, než se do ní Polívka vrátil. Asistence: Martin Heřman.
   
  49:59
  Střely na branku ve třetí třetině: 4 – 6
   
  49:00
  Velmi solidní návštěva i dnes dorazila do Budvar arény – 6 138 diváků!
   
  47:17
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Schleiss – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  47:17
  Genereční souboj mezi domácím Vladimírem Škodou a Janem Schleissem viděla Budvar aréna. Po chvíli se k ledu poroučel Škoda a sudí oba kohouty okamžitě roztrhl. K bitce tak de facto ani nedošlo. Schleiss dostává 2 + 2 minuty za hrubost a navrch osobní desetiminutový trest. Škoda pouze dva dvouminutové tresty.
   
  46:41
  Hostům se nedaří dostat se ke střele. Dnes velmi při rozehrávce domácím obráncům pomáhá Petr Kváča.

  Matěj Mayer

  Branky a nahrávky: 2. F. Novák (Pavlin, Šulek), 19. Šulek (Fillman, Nouza), 27. Vráblík (Heřman), 39. Pavlin (Heřman), 52. Nouza (Heřman) – 54. Rys (Šagát)


  ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek (A), Vráblík, Mazanec, Mucha – Čermák, Škoda, Chovan – Šulek, Nouza (A), Heřman – L. Květoň (C), Babka, Hřebejk – Fronk, Guman, Žovinec.
  HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – Bača, J. Novák, Pohl, J. Holý, Knot, A. Růžička, Andrlík – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Šagát, Krliš – P. Beránek, Kubica, Endál – Šmerha, J. Müller, Šteiner.

  Rozhodčí: Pešina, Doležal – Čížek, Křivohlavý

  Diváci: 6 138