Rusko – Česko 2:0 (kon.) | Švédsko – Finsko 2:1 (kon.) | Švýcarsko – Japonsko 5:2 (kon.)
Švédsko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Finsko
Středa 11.01.2017, 20:15 • Zlín, PSG aréna • Mistrovství světa žen do 18 let • Čtvrtfinále

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a mějte příjemnou noc. (22:16:09)

Závěrečný nápor Finska už nepřišel. Švédky poslední minutu ustály a slaví postup do semifinále. Postup to byl zasloužený. Švédky byly po většinu utkání lepší, v první třetině dokonce povolily Švédkám jen jednu střelu na branku a tak se po zásluze mohou těšit z postupu do semifinále.

Střely na branku: 36 – 16

59:20
    Blíží se závěr zápasu, puk je ale v útočném pásmu Švédska.

58:55
    Švédky oslabení ustály a jsou kompletní.

58:29
    Další rána od modré, ale tu zblokovala jedna ze švédských hráček.

58:02
    Nahození od modré končí jen za brankou Amholtové.

57:32
    Amholtová vyráží ránu z kruhu a následně Švédsko vyhazuje puk.

56:53
    Velká šance pro Finsko na vyrovnání. Za podražení usedla na trestnou Tedenbyová a tak si Finky zahrají přesilovku.

56:12
    Silvonenová zasahuje proti ráně od modré a bude se tak vhazovat u její branky.

55:57
    Finsko se svým útočným výpadem neuspělo a tak mají puk znova Švédky.

54:54
    Tedenbyová dostala pas přes celou šířku hřiště, byla sama proti Silvonenové, ale z boku ji překonat nedovedla.

54:10
    Hra se hodně kouskuje. Nyní opět vhazování a to ne útočné modré Finska.

53:54
    Finky se snažily protlačit puk do sítě kolem betonu Amholtové, ale ta ho přitiskla ke své tyčce a branku ustrážila.

53:02
    Ztečovaná střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce Amholtové.

52:29
    Kotouč končí na střídačce Finek. Bude se vhazovat.

51:53
    Bul na útočné modré Finska.

51:36
    Finsko je v plném počtu, oslabení přežilo.

51:11
    A znova je puk za brankou Amholtové.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 14. Olssonová (Tedenbyová, Neunzertová), 31. af Bjurová (Olssonová) – 44. Parkkonenová (Nieminenová, Holopainenová)

Švédsko: Amholtová (Reidebornová) – Nyhlén-Perssonová, Neunzertová, Bergströmová, Forsgrenová, Wäng-Germundssonová, Larssonová, Ahoová – Bouvengová, Ljungblomová, Olssonová – Tedenbyová, Lundinová, Wikner-Zienkiewiczová – af Bjurová, Carlssonová, Johnssonová – Antonssonová, Wilhelmssonová, Olovssonová.
    Finsko: Silvonenová (Aholaová) – Karjalainenová, Kahraová, Aroová, Tohilaová, Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Parkkonenová – Nieminenová, Nousiainenová, Holopainenová – Melotindosová, Nylundová, Vesaová – Varpulaová, Yrjänenová, Seikkulaová – Hautamaaová, Liikalaová.

Rozhodčí: Senuková – Alexová, Fenstermacherová