Japonsko – Švýcarsko 1:2 (1:2 po s.n.) | Kanada – Švédsko 6:2 (kon.) | USA – Rusko 6:0 (kon.)
Finsko – Česko 2:0 (kon.)
USA
6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Rusko
Pátek 13.01.2017, 16:00 • Přerov • Mistrovství světa žen do 18 let • Semifinále

54:13
    Allyson Simpsonová (USA) vyfasovala dvě minuty za nedovolené bránění.

49:43
    Američankám hraje do karet i přesilovka, díky které mohou navýšit své vedení. Světlana Bobrová (RUS) dostává dvě minuty za hrubost.

36:20
    Anna Klimkinová (RUS) dvě minuty za hákování.

31:36
    Neustále vylučování pokračuje. Margarita Dorofejevová (RUS) obdržela dvě minuty za podražení.

30:07
    Grace Zumwinkleová (USA) dostává dvě minuty za sekání.

28:57
    Catherine Skajaová (USA) 2 minuty za nedovolené bránění.

26:53
    Světlana Bobrová (RUS) 2 minuty za krosček. Američanky mají výhodu přesilové hry pět na tři.

26:21
    Anna Klimkinová (RUS) obdržela dvouminutový trest za nedovolené bránění.

11:53
    Rusko si již podruhé zahraje v první třetině přesilovou hru. Jsou tu dvě minuty za sekání pro Dominique Petrieovou (USA)

7:37
    Cayla Barnesová (USA) vyfasovala dvouminutový trest za hákování. Je tu šance pro Rusky na vyrovnání.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 4. Zumwinkleová (DeGeorgeová), 11. Zumwinkleová, 22. Wenteová (Heiseová), 24. Skajaová (Wenteová), 34. Zumwinkleová (Barnesová), 38. Heisingová (DeGeorgeová, Barnesová)

USA: Reedová (Gulsteneová) – Wethingtonová, Barnesová, Ostertagová, Buchbinderová, LaMantiaová, Simpsonová, Nortonová – Zumwinkleová, Drakeová, DeGeorgeová – Wenteová, Skajaová, Heiseová – Compherová, Odenová, Petrieová – Linserová, Hughesová, Heisingová.
    Rusko: Merkuševová (Farchutdinovová) – Provorovová, Orlovová, Bobrovová, Zuboková, Klimkinová, Kuzněcovová, Savoninová – Mezencevová, Starovojtovová, Dobrodějevová – Dorofejevová, Bolgarevová, Šatalovová – Kulišovová, Naděždinová, Běloglazovová – Rodnovová, Širokovová.