NY Rangers – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Chicago 6:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 2:5 (kon.)
Carolina – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 1:2 (kon.)
Arizona – Winnipeg 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:26
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:57 (05:17:14)
    O takové práci sní snad každý hokejový fanoušek. Na ledě v Amalie Areně se objevilo několik malých Martinů St. Louisů, včetně toho velkého a jedinečného. Krásný ceremoniál.

1. Nick Foligno (CBJ) 1+0
    2. Joonas Korpisalo (CBJ) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Jonathan Drouin (TBL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 32-31; Zablokované střely: 9-18; Vhazování: 52%-48%; Hity: 21-21; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné minuty: 13-11.
    Korpisalo dnes svému týmu pomohl k výhře skvělým výkonem.

Lightning začali den věnovaný Martinovi St. Louisovi dobře, když se v závěru první třetiny prosadil po krásné souhře, na jejímž začátku stál Ondřej Palát, v blízkosti levé tyče Jonathan Drouin, jenže v závěru prostřední části vyrovnal z dorážky Josh Anderson a na začátku poslední části utkání dokonal obrat Nick Foligno. Kapitán Blue Jackets využil přesilovou hru a na jeho vítězný gól ještě v samotném závěru navázal Boone Jenner, který při přesilové hře a zároveň hře bez brankáře Lightning z vlastního obranného pásma poslal puk v oslabení do prázdné brány. Columbus porazil Tampu potřetí v řadě. Konečný výsledek: Tampa Bay Lightning 1 Columbus Blue Jackets 3.

59:17
    Andrej Vasilevskij znovu naskočil na střídačku a Lightning to zkouší ve hře bez brankáře!
    58:55 Boone JENNER - 1:3

58:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Jonathan Drouin rychle spěchal středem ledové plochy do útočného pásma, jenže mezi čtveřicí hráčů Columbusu neměl šanci na úspěch a BOONE JENNER z obranného pásma po pěkné otočce poslal puk do prázdné brány. Gól hostů padl v oslabení a Blue Jackets vedou 3:1!

58:17
    Andrej Vasilevskij naskočil na střídačku a Lightning to zkouší v přesilové hře bez brankáře v 6 proti 4!

57:51
    Blue Jackets se podařilo vyhodit a Andrej Vasilevskij musel dávat pozor, protože puk mířil na jeho bránu.

57:19
    Victor Hedman měl puk na modré čáře dobře připravený, jenže následná střela mu nesedla a Matt Calvert ji v pádu skvěle zablokoval.

56:56
    Jack Johnson zaváhal na obranné čáře a pronikajícího Nikitu Kučerova zezadu sekl. Jasně dvě minuty.

56:16
    Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá a vypadá to, že Columbus zvítězí i ve třetím vzájemném střetnutí.

55:35
    Blue Jackets na opačné straně vypálili z pravého křídla, také Andrej Vasilevskij byl ale pozorný a jejich pokus vyrazil. Hra se přelévá v závěru ze strany na stranu.

55:23
    Vladislav Naměstnikov na pravém křídle předvedl krásný zpětný oblouk a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Joonas Korpisalo betony vyrazil mimo.

54:38
    Vyloučený Jonathan Drouin je zpět na ledě a Lightning zůstávají po přečkání oslabení stále ve hře.

53:49
    Zach Werenski dobře vypálil od modré čáry, jenže Andrej Vasilevskij jeho pokus viděl a hrudí vyrazil.

53:19
    Sam Gagner před bránou skvěle tečoval nahození z pravého křídla, Andrej Vasilevskij ale dokázal vleže fantasticky zasáhnout a Nick Foligno se k dorážce vzápětí nedostal!

52:38
    Zach Werenski se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné šanci, Ondřej Palát ale jeho pokus srazil mimo.

52:11
    Lightning špatně střídali a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká útočník Jonathan Drouin.

51:10
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Blue Jackets vedou po obratu 2:1.

50:31
    Lightning pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění a Andrej Vasilevskij se připravoval na vhazování.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:03
    Jonathan Drouin vzápětí zkusil vyrovnat na levém křídle střelou od modré čáry, Joonas Korpisalo si ale tentokrát připsal snadný zákrok, po kterém puk ukryl v náručí.
    48:40 Korpisalo vyrážečkou skvěle zasáhl proti střele Drouina.

48:40
    Jonathan Drouin se ocitl mezi kruhy pro vhazování po stažení puku doleva v obrovské šanci a dobře mířil k levé tyči, jenže Joonas Korpisalo jeho střelu vyrážečkou vyrazil a podržel svůj tým dalším skvělým zákrokem!

48:29
    Victor Hedman z levého kruhu pro vhazování minul vzdálenější pravý horní roh brány a Columbus se po pár sekundách osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.

47:44
    Brandon Dubinsky dobře vypálil od modré čáry, jenže Brandon Korpisalo si puk našel a ukryl ho v náručí.

47:15
    Andrej Vasilevskij se vydal v blízkosti levé tyče ze své brány, aby holí zastavil holí nahození Blue Jackets a rychle o mantinel pod tlakem rozehrál.

47:04
    Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude opět před Joonasem Korpisalem.

46:02
    Victor Hedman vzápětí v levém rohu obranného pásma dobruslil puk a proti Columbusu se pískalo zakázané uvolnění.

45:40
    Victor Hedman napřáhl v levém kruhu pro vhazování k prudké střele, jeho pokus byl ale zablokován.
    44:29 Nick FOLIGNO - 1:2

44:29
    Andrej Vasilevskij skvěle vyrazil pravým betonem diagonální střelu Zacha Werenskiho z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, vzápětí se ale dostal v blízkosti levé tyče k dorážce kapitán NICK FOLIGNO a brankář Lightning byl vleže bezmocný. Blue Jackets rychle využili přesilovou hru a otočili utkání na svou stranu! Asistence: Zach Werenski a Alexander Wennberg.

43:55
    Tyler Johnson dostal menší trest za držení a Blue Jackets mají šanci otočit utkání na svou stranu.

43:26
    Alexander Wennberg nádhernou střelou z pravého křídla mířil nad lapačkou Andreje Vasilevskiho do bližšího horního rohu brány, jeho střelu ale nakonec zastavila tyč!

43:01
    Zach Werenski na levém křídle napřáhl ke střele, kterou Andrej Vasilevskij bez větších potíží vyrazil.

42:10
    Andrej Vasilevskij se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Blue Jackets a podél hrazení rozehrál.

41:19
    Blue Jackets se sice ubránili, jenže pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací před hostující bránu.
    41:09 Paquette krásnou střelou našel pouze lapačku Korpisala!

41:09
    Cédric Paquette vybojoval puk a z pravého kruhu pro vhazování krásnou střelou zápěstím mířil nad ledem k pravé tyči, Joonas Korpisalo ale předvedl nádherný zákrok, po kterém puk ukryl ve své lapačce! Krásný okamžik.

40:34
    Matthew Peca mohl strhnout vedení zpět na stranu Lightning prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování, Joonas Korpisalo byl ale připraven a kotouč ukryl po dobrém zákroku ve svém náručí.

40:01
    Josh Anderson v závěru druhé třetiny odpověděl na úvodní branku Jonathana Drouina a oba týmy mají dvacet minut na to, aby o svém vítězství rozhodly před koncem základní hrací doby.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-22; Zablokované střely: 5-13; Vhazování: 53%-47%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 9-9.

Třetí třetina začne přibližně v 4:26.
    Ostrý souboj mezi Tampou a Columbusem je vyrovnaný 1:1.

Zatímco závěr první třetiny vyšel lépe Lightning, v jejichž dresu se prosadil po nádherné souhře Jonathan Drouin, závěr prostřední části patřil Blue Jackets. Hosté měli velký tlak a Josh Anderson dokázal z dorážky vyrovnat. V domácím dresu mohl před gólem Columbusu skórovat při vlastním oslabení Ondřej Palát, jeho nádherná táhlá střela ale skončila stejně jako v případě Andreje Šustra v první třetině na horní tyči. Horní tyč zvonila za zády Joonase Korpisala celkem třikrát, v úvodu druhé části totiž na ní koncem hole vytáhl střelu Hedmana. Skóre po druhé třetině: Tampa Bay Lightning 1 Columbus Blue Jackets 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:52
    Lightning na levém křídle napřáhli ke krásné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Joonas Korpisalo ji ale skvělým zákrokem vyrazil!

37:51
    Cam Atkinson vzápětí nebezpečně vypálil od modré čáry a jeho střela těsně nad ledem mířila k levé tyči, Andrej Vasilevskij ji ale pravým betonem výborně vyrazil!

37:49
    Matt Calvert ihned po vhazování vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Andrej Vasilevskij ale bez větších potíží jeho pokus ukryl ve svém náručí.
    36:40 Josh ANDERSON - 1:1

36:40
    David Savard na levém křídle z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou nahodil puk směrem na bránu a kotouč mířící pod horní tyč se z ničeho nic ocitl u pravé tyče na ledě, kde ho JOSH ANDERSON nad levým betonem Andreje Vasilevskiho poslal do pravého horního rohu brány – 1:1! Asistence: David Savard.

36:16
    Lightning se mezi kruhy pro vhazování ocitli v další skvěle šanci, jenže následná střela byla sražena vedle levé tyče a Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění.

35:55
    Vyloučený Matthew Peca naskočil z trestné lavice zpět na led a Tampa Bay Lightning hraje v plném počtu.

35:30
    Seth Jones na levém křídle vypálil dobře z úhlu, jenže našel pouze levý beton Andreje Vasilevskiho!
    34:40 Ondřej Palát nádhernou střelou orazítkoval horní tyč!

34:40
    Ondřej Palát na levém křídle za útočnou modrou čárou uvnitř pásma v oslabení napřáhl k nádherné střele s příklepem, která mířila nad lapačkou Joonase Korpisala do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, od horní tyče se ale odrazila zpět do hry! Blue Jackets potřetí v zápase zachránila branková konstrukce.

33:55
    Lukáš Sedlák si z pravého křídla skvěle sjížděl před bránou a Matthew Peca ho ve snaze zastavit zahákoval. Blue Jackets mají k dispozici druhou přesilovou hru.

33:29
    Anton Strålman nahodil puk z vrcholu pravého kruhu pro vhazování před bránu, kde se dostal po jeho zpracování ke střele Brian Boyle, jenže našel pouze hruď Joonase Korpisala a Valtteri Filppula se snažil dostat k dorážce marně!

32:47
    Josh Anderson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která mířila doprostřed brány a Andrej Vasilevskij ji hrudí vyrazil mimo, přestože toho příliš neviděl!

31:44
    Alexander Wennberg si najel před bránu, kde skvěle tečoval nahození svého spoluhráče, Andrej Vasilevskij ale dobře zasáhl a jeho pokus vyrazil mimo.

31:16
    Jack Johnson na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a jeho střela letící těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Andrej Vasilevskij ji ale levým betonem vykopl!
    Pohled na osamělý a vyčnívající dres s číslem 26 nikdy neomrzí.

Forever a Bolt. #MSL26

Fotka zveřejněná uživatelem #MSL26 (@tblightning),

30:14
    Cam Atkinson zkusil na levém křídle štěstí střelou z ostrého úhlu, se kterou si Andrej Vasilevskij bez problému poradil a přerušil hru. Následuje krátká reklamní přestávka.

30:05
    Lightning podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Andreje Vasilevskiho.

29:57
    Andrej Vasilevskij šel rychle do kolen a nahození Columbusu bez problému ukryl v náručí.

29:41
    Blue Jackets se na levém křídle řítili do nebezpečného protiútoku, který přerušil skvěle Andrej Šustr.

28:58
    Markus Nutivaara prudce vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela minula pravý horní roh brány.

28:37
    Nikita Nestěrov musel za svou bránou hrát, protože nahození Blue Jackets bylo tečováno.

27:51
    Joonas Korpisalo musel zasahovat proti střele Lightning, zákrok ale zvládl a puk vyrazil zřejmě hrudí mimo.

27:09
    Joonas Korpisalo v blízkosti své levé tyče zastavil nahození Lightning z pravého křídla a po přerušení hry přichází na řadu ve druhé třetině první komerční přestávka.

26:38
    Lightning se chtěli rychle vrátit do útočného pásma, jenže jejich kolmá přihrávka podél hrazení zamířila na zakázané uvolnění.

26:01
    Před bránou Joonase Korpisala po nahození Lightning od modré čáry vznikl obrovský závar, po kterém zůstalo několik hráčů ležet na ledě, domácí hokejisté se ale do žádného nebezpečného zakončení nedostali. Blue Jackets zachránil v blízkosti pravé tyče David Savard, od jehož levé brusle se puk odrazil těsně mimo!

25:03
    Lightning se dopustili před vlastní bránou při rozehrávce obrovské chyby, jenže Andrej Vasilevskij vše napravil!

24:49
    Vyloučený Sam Gagner se také vrátil zpět na led po uplynutí dvou minut a Columbus hraje v plném počtu.

24:39
    Lightning na pravém křídle nepřesně rozehráli a jejich druhá přesilová hra v zápase se chýlí ke konci.

23:34
    Valtteri Filppula naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra Lightning, kteří budou usilovat o navýšení svého vedení, o které se postaral Jonathan Drouin.

22:49
    Sam Gagner dostal dvě minuty za podražení, což znamená, že 45 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Tampy Bay Lightning.

22:39
    Nick Foligno se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže puk promáchl a Lightning se podařilo vyhodit!

21:34
    Valtteri Filppula při forčekingu zbytečně fauloval a dostal dvouminutový trest za podražení.
    20:56 Korpisalo koncem hole vytáhl střelu Hedmana na tyč!

20:56
    Victor Hedman ukradl před bránou puk rozehrávajícímu Samovi Gagnerovi a nádhernou střelou zápěstím z blízkosti mířil do levého horního rohu brány, Joonas Korpisalo ale předvedl spektakulární zákrok, když puk s pomocí konce hole vytáhl puk na horní tyč!

20:01
    Vladislav Naměstnikov uspěl na vhazování proti Lukášovi Sedlákovi a v Amalie Areně právě začala prostřední část, do které Lightning vstupují s jednobrankovým vedením.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 19-6; Zablokované střely: 5-5; Vhazování: 59%-41%; Hity: 7-7; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 5-7.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:31.

Joonas Korpisalo se rozchytal v Amalie Areně k úžasnému výkonu a dlouho držel svůj tým skvělými zákroky i s pomocí masky a tyče po střele Andreje Šustra nad vodou, jenže v závěru první třetiny rozjel nádhernou kombinační akci Ondřej Palát a Jonathan Drouin se po přihrávce Valtteriho Filppuly v blízkosti levé tyče prosadil z ostrého úhlu. Úvodní část nabídla ještě jednu dramatickou situaci, když po zákroku Andreje Vasilevskiho svedli nádherný pěstní souboj Alex Killorn a Josh Anderson. Skóre po první třetině: Tampa Bay Lightning 1 Columbus Blue Jackets 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46
    Josh Anderson se vrátil z trestné lavice zpět na led a hlavní trenér Blue Jackets John Tortorella určitě vychladl.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:46
    Josh Anderson navíc dostal dvě minuty za hrubost, což znamená, že si Lightning v závěru první třetiny zahrají přesilovou hru, čemuž John Tortorella na střídačce Columbusu jen ironicky bezmocně zatleskal.
    17:46 Bitka mezi Alexem Killorenem a Joshem Andersonem.

17:46
    Andrej Vasilevskij si připsal v bráně Lightning snadný zákrok, po kterém se před jeho bránou strhla během pár sekund obrovská potyčka. Úplně mimo se nacházela dvojice Alex Killorn a Josh Anderson, která předvedla nádherný pěstní souboj plný rychlých úderů na bradu a dostala shodně pět minut za bitku.

17:36
    Lightning se pokusili navýšit své jednobrankové vedení prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování, Joonas Korpisalo měl ale dobrý výhled a puk ukryl v lapačce.
    16:18 Jonathan DROUIN - 1:0

16:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Ondřej Palát po pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy pro vhazování Valtteriho Filppulu. Druhý jmenovaný hráč se zakončením na vrcholu mezikruží neukvapil a krásnou diagonální přihrávkou našel v blízkosti levé tyče lépe postaveného JONATHANA DROUINA, který nad pravým betonem přesouvajícího se Joonase Korpisala zamířil bez přípravy do sítě. Lightning předvedli nádhernou akci a vedou 1:0! Asistence: Valtteri Filppula a Ondřej Palát.

15:24
    Lightning se na pravém křídle v rychlém sledu dostali k dalším dvěma střelám, jenže ani jedna opět gólem neskončila. První z ostrého úhlu Joonas Korpisalo vyrazil vyrážečkou a druhou ukryl ve své výstroji.

15:02
    Gabriel Dumont se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve skvělé šanci a krásnou střelou bez přípravy mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Joonas Korpisalo předvedl další skvělý zákrok!

14:38
    Lightning sice na levém křídle vyhráli vhazování, jenže vzápětí puk nedokázali udržet na útočné modré čáře.

14:36
    V Amalie Areně dostává prostor krátká reklamní přestávka a je potřeba si říci, že Lightning jsou mnohem střelecky aktivnější a nebezpečnější. Jenže nejlepší tým základní části NHL zatím drží nad vodou výtečný Joonas Korpisalo. Andrej Vasilevskij na opačné straně nemá tolik práce.

14:36
    Brian Boyle se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže bekhendovou střelou z otočky na fantastického Joonase Korpisala vyzrát nedokázal!

13:39
    Jack Johnson na levém křídle nabral velkou rychlost a po prohození puku přes protihráče ho z ostrého úhlu posílal před bránu, jeho pokus byl ale sražen mimo.

12:59
    Blue Jackets se na levém křídle podél hrazení nepodařilo rozehrát a Victor Hedman se rychle zmocnil puku.

12:12
    Gabriel Dumont se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, která zamířila doprostřed brány, a po zákroku Joonase Korpisala se strhla na ledě menší potyčka.

11:38
    Lightning se na pravém a vzápětí levém křídle dostali ke střele, ani jedna ale na překonání Joonase Korpisala nestačila. Brankář Columbusu zatím chytá výtečně.

11:27
    Ondřej Palát na pravém křídle napřáhl k nádherné střele, kterou Joonas Korpisalo levým betonem vyrazil mimo!

10:43
    Puk byl sražen na jednu ze střídaček a na řadu přichází další krátká komerční přestávka. Zatím se hraje svižný hokej nahoru dolů, jenže bez gólu, kterého se snad brzo dočkáme.

09:58
    Cam Atkinson kolmou přihrávkou na pravém křídle posunul puk na Brandona Saada, který z ostrého úhlu zkusil vypálit bekhendem, jeho pokus ale prolétl napříč brankovištěm a Andrej Vasilevskij ho jen kontroloval.

09:30
    David Savard na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a puk se od Jasona Garrisona odrazil do ochranné sítě.

09:26
    Lightning se nepodařilo u střídaček přesně rozehrát a puk diagonálně zamířil na zakázané uvolnění.

09:04
    Matt Calvert po levé straně zavezl puk do útočného pásma a od mantinelu vypálil zápěstím, Andrej Vasilevskij mě ovšem výtečný výhled a puk ukryl ve svém náručí.

08:47
    Nikita Nestěrov zkusil pohnout skóre střelou z levého křídla a úhlu, Joonas Korpisalo byl ale opět připraven a po předvedení dobrého zákroku přerušil hru.

08:16
    Lightning vedou na střely 6:2, zatím jsme se ale v Amalie Areně v Tampě žádného gólu nedočkali.

07:34
    Anton Strålman dvakrát vypálil od modré čáry, a zatímco první střela zamířila mimo, druhá mířila mezi tři tyče a Joonas Korpisalo měl zacloněný výhled, přesto jeho pokus s pomocí hrudi dokázal nadvakrát zastavit!

07:15
    Jonathan Drouin se v pravém kruhu pro vhazování dostal v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první zamířila vedle vzdálenější levé tyče a zbylé dvě na výstroji skvělého chytajícího brankáře Joonase Korpisala!

06:39
    Lightning se podél střídaček nepodařilo rozehrát a po nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.

06:11
    Andrej Vasilevskij a vzápětí na opačné straně Joonas Korpisalo si připsali v rychlém sledu úspěšný zákrok. Hra byla po zákroku brankáře Columbusu přerušena a v Amalie Areně dostala prostor krátká reklamní přestávka.
    05:47 Andrej Šustr po krásné přihrávce Kučerova trefil tyč!

05:47
    Nikita Kučerov nádhernou diagonální přihrávkou z pravého křídla našel před bránou najíždějícího Andreje Šustra, který ve velké rychlosti orazítkoval v blízkosti pravého rohu horní tyč!

05:15
    Josh Anderson na pravém křídle krásně vypálil zápěstím a Andrej Vasilevskij měl co dělat, aby jeho pokus mířící do bližšího horního rohu brány levým ramenem vyrazil do ochranné sítě! Brankář Tampy si připsal první a zároveň ostrý zákrok.

04:40
    Anton Strålman míchal s pukem za svou bránou a čekal, až jeho spoluhráči dostřídají. Teprve poté rozehrál.

03:25
    Lukáš Sedlák rozbil útočnou snahu Lightning a na levém křídle vypálil od mantinelu, jeho střela z ostrého úhlu ale skončila pouze na vnějším oblouku brány Andreje Vasilevskiho.

03:14
    Lightning pálili na levém křídle opět velmi nebezpečně, Joonas Korpisalo ale jejich střelu vyrazil za svou bránu!

02:37
    Vladislav Naměstnikov zkusil štěstí střelou z pravého kruhu pro vhazování, jenže mu příliš nesedla a Joonas Korpisalo si připsal během pár okamžiků další zákrok.
    01:58 Korpisalo vyrazil střelu Lightning s pomocí masky.

01:58
    Lightning na levém křídle z ostrého úhlu nebezpečně vypálili zápěstím a Joonas Korpisalo s pomocí masky puk mířící pod horní tyč vyrazil mimo!

01:46
    Joonas Korpisalo si snadno poradil s nahozením Lightning a po ukrytí puku v náruči přerušil hru.

01:39
    Brandon Dubinsky za bránou Tampy tvrdým hitem dohrál rozehrávajícího Jasona Garrisona, obránce Lightning ovšem ještě předtím dokázal rozehrát.

00:58
    Anton Strålman v blízkosti pravé tyče zablokoval střelu Blue Jackets od modré čáry a na chvíli zůstal ležet na ledě.

00:01
    Tyler Johnson se zatočil na vhazování ve vzájemném souboji společně s Alexanderem Wennbergem, který nakonec úvodní buly vyhrál. Utkání bylo právě zahájeno!

00:01
    FOTO: Dres s číslem 26 byl jako první v historii Tampa Bay Lightning vyzdvižen ke stropu. Martin St. Louis se navždy zapsal do srdcí fanoušků, spoluhráčů a historie týmu.

Hlavní trenér John Tortorella si kromě slavnostního prohlášení přichystal také jedno překvapení v sestavě, v bráně Colubusu nakonec nastoupí Joonas Korpisalo, kterému bude krýt záda brankář Sergej Bobrovskij.
    Dres Tampy s číslem 26 se dnes na ledě představil naposledy!

Hokejisté obou týmů mají za sebou rozbruslení a do začátku utkání už zbývá skutečně jen pár okamžiků!

Slavnostní ceremoniál je u konce a utkání, v němž se představí tři čeští hokejisté Ondřej Palát, Andrej Šustr a Lukáš Sedlák, za pár okamžiků bude zahájeno.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Nestěrov, Coburn – Palát (A), Naměstnikov, Kučerov – Boyle (A), Filppula, Drouin – Killorn, T. Johnson, Peca – Bournival, Paquette, Dumont. Hlavní trenér: John Cooper.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, Atkinson – Hartnell, Dubinsky (A), N. Foligno (C) – Jenner (A), W. Karlsson, J. Anderson – Calvert, Sedlák, Gagner. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel. Čároví: Brad Kovachik, Tim Nowak.

Columbus Blue Jackets:

Hostující Columbus Blue Jackets po šestnácti vítězstvích v řadě vyhrál během posledních čtyř zápasů pouze jednou. Slavnostního ceremoniálu se před začátkem zápasu zúčastní také hlavní trenér John Tortorella, který působil na lavičce Lightning v období let 2000-2008 a v roce 2004 s týmem vedeným Martinem St. Louisem získal Stanley Cup. Dres se jménem Martina St. Louise bude vyzdvižen ke stropu Amalie Areny a John Tortorella pronese několik slov.

Tampa Bay Lightning:

Utkání v Amalie Areně bude předcházet slavnostní ceremoniál, během něhož kapitán Steven Stamkos pronese několik slov společně s bývalými hráči Lightning Vincentem Lecavalierem, Fredrikem Modinem a Davem Andreychukem. Do brány domácího celku se postaví Andrej Vasilevskij poté, co se Ben Bishop vrátil do sestavy Tampy po devíti zápasech a 24 zákroky pomohl svému týmu po výhře 4:2 nad Buffalem ukončit sérii čtyř porážek v řadě.

Zraněními zužovaný tým Tampy Bay Lightning v posledním zápase porazil v Amalie Areně hosty z Buffala a po ukončení série čtyř porážek v řadě se bude snažit na zisk dvou bodů navázat v náročném utkání proti vedoucímu celku základní části NHL, kterým je Columbus Blue Jackets. Oba týmy se v letošní sezóně potkají potřetí, přičemž předchozí dva duely vyzněly lépe pro Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Drouin (Filppula, Palát) – 37. J. Anderson (D. Savard), 45. N. Foligno (Werenski, Wennberg), 59. Jenner

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel. Čároví: Brad Kovachik, Tim Nowak

Diváci: 19092