NY Rangers – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Chicago 6:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 2:5 (kon.)
Carolina – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 1:2 (kon.)
Arizona – Winnipeg 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
Florida Panthers
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
New York Islanders
Sobota 14.01.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

56:00
    Hlavní rozhodčí se rozhodně nenudí. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vykazují ze hry i MacKenzieho s Leem, kteří se u červené čáry dostali do menšího sporu.

54:50
    To jsou věci. Frustrovanému Jokinenovi se nelíbilo důrazné Tavaresovo dorážení a po krosčeku do hostujícího kapitána se pustil do šarvátky se Stromem, který jej po několika ranách složil k zemi. Oba hráči dostávají menší tresty a zároveň pět minut za bitku.

54:10
    Rozhodčí nespravedlivě posílají domácí tým do tří! Vyhození Vincenta Trochecka bylo tečované protihráčem i horní části mantinelu, avšak rozhodčí jej přesto posílají na trestnou lavici za zdržování hry.

53:35
    Na hráčích Floridy je po čtvrté inkasované brance znát obrovská frustrace. I ta teď možná zavinila Pysykovo vyloučení za vysokou hůl.

48:19
    Český zadák Jakub Kindl dovršil nelichotivý hattrick. U obranné modré čáry přes sebe nepustil Clutterbucka a za držení potřetí putuje za katr.

39:44
    Ryan Strome v přerušené hře dětinsky sekl Pysyka a zbytečně tak ukončil přesilovku Islanders.

38:31
    Jakub Kindl ve druhé třetině podruhé míří na trestnou lavici. Tentokrát za hákování Alana Quinea.

29:30
    V přerušené hře vznikla u domácí branky menší rozmíška, ve které byli hodně aktivní Jakub Kindl, který je po konfliktu s Nelsonem rovněž vyloučen! Hostující útočník překvapivě míří jen na střídačku, a tak bude následovat 2 minuty dlouhá přesilovka Islanders 5 na 3!

29:30
    Islanders si v polovině zápasu zahrají první přesilovou hru. Za sekání míří na trestnou lavici Seth Griffith.

17:55
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., krosček).

13:09
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., držení protihráče).

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 10. Trocheck (Jágr, Yandle), 42. R. Smith (Trocheck, Yandle) – 3. Chimera (Beauvillier), 4. Tavares (Leddy, Jo. Bailey), 37. Leddy, 48. Tavares (Jo. Bailey), 59. Tavares (Cizikas, Leddy)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Kindl – Griffith, Trocheck, Jágr – R. Smith, J. Jokinen (A), Marchessault – Sceviour, Sgarbossa, McCann – S. Thornton, MacKenzie (C), P. Thompson.
    New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Pelech, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – R. Strome, B. Nelson, Ladd (A) – Chimera, Beauvillier, Quine – Clutterbuck (A), Cizikas, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Chmielewski, O'Rourke – Miller, Murray

Diváci: 14 352