Marítimo – FC Ferreira 3:1 (kon.) | Porto – Moreirense 3:0 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 1:0 (kon.)
CF OS Belenenses
1:0 (0:0)
Rio Ave FC
Neděle 15.01.2017, 21:15 • Estádio do Restelo, Lisabon (kapacita: 25.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Dobrý den, na programu je 17. kolo portugalské Primeira ligy.
    Proti sobě nastoupí CF OS Belenenses a Rio Ave FC.

Belenensesu patří 12 příčka se 17 body. V minulém kole tým prohrál na hřišti Moreirensu (0:1) a prodloužil tak sérii tří proher za sebou. Přeruší dnes na domácí půdě tuto nelichotivou sérii?

Rio Ave patří 7. příčka s 24 body. V minulém kole tým remizoval doma s Chavesem (2:2).

Poslední tři vzájemná utkání
    Rio Ave vs. Belenenses – 1:1 (Ligový pohár)
    Rio Ave vs. Belenenses – 1:2
    Belenenses vs. Rio Ave – 3:3

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CF OS Belenenses: Cristiano- Diogo, Duarte, Silva, Hanin – Gomes, Yebda – Rosa, Sousa, Sturgeon – Ortuno
    Náhradníci: Andric, Caeiro, Edgar, Mendes (B), Nunes, Pinto, Rosell

Rio Ave FC: Cassio – Nadjack, Marcelo, Roderick, Rafa – Tarantini, Filipe – Dias, Ribeiro, Heldon – Guedes
    Náhradníci: Krovinovic, Monte, Moreira, Novais, Paciencia, Vieira (B), Yazalde.

Rio Ave hraje ve žlutých dresech, Belenenses v modrých.

1

Domácí rozehráli dnešní utkání.

1
    Jejich první útok zastavil ofsajd.

2
    Domácí začali utkání aktivně a mají stále míč na svých kopačkách.

3
    Ani ve třetí minutě utkání se hostům nepodařilo dostat k bráně soupeře.

4
    I tato minuta je v režii domácích, kteří převážně kombinují na polovině hřiště.

5
    Až teď mají možnost hosté zahrozit z rohového kopu, avšak při centru fauloval brankáře Guedes.

7
    Míč mají hosté a budou zahrávat po faulu standardní situaci.

8
    Centr do pokutového území odhlavičkoval domácí hráč do bezpečí.

9
    Nyní převzali otěže zápasu hosté, avšak centr do pokutového území s přehledem získal domácí brankář.

10
    Domácí se dostali do pokutového území soupeře, byli zastaveni ofsajdem.

12
    Hosté kombinovali na polovině hřiště, kde posléze ztratili míč a nebezpečně pálil domácí hráč, avšak Cassio připraven.

15
    Hosté nyní byli blízko pokutovému území, avšak nepodařilo se jim vystřelit na bránu.

16
    I domácí se dostali na dostřel soupeřovy brány, střela jednoho hráčů v modrém letěla velmi vysoko na dránu.

17
    Domácí kopali rohový kop, který nepřinesl ohrožení brány.

18
    Dias se snažil z levé strany o centr do pokutového území, obrana domácích jeho pokus blokovala.

23
    Obrázek hry se nemění, ani jeden z týmů se nesnaží hrát dopředu.

24
    Až teď přilétl centr od jednoho hráče v modrém a celou situaci musel řešit Cassio.

26
    Standardní situace hostů,cent vyrazil brankář Cristiano, který byl při zákroku faulován.

27
    A brankář domácích stále leží na trávníku a nevypadá to sním dobře.

29
    Po ošetření domácího brankáře se nám hra opět rozběhla.

30
    Zatím utkání nenabízí žádnou strhující podívanou a sledujeme souboje o míč uprostřed hřiště.

31
    Domácí se dostali do šance, bohužel opět zastaveni ofsajdem.

32
    Ortuno se v pokutovém území dostal po centru svého spoluhráče k hlavičce, brankář Cassio všechno s přehledem jistí.

33
    Sousa získal dlouhý míč a mířil na bránu soupeře, avšak byl čistě zastaven obráncem.

35
    opět velmi aktivní Sousa směřoval svůj centr do pokutového území, avšak ten ukryl do svých rukavic brankář hostů.

37
    Hosté se dostali na polovinu soupeře, ale jejich snahu zatím na výbornou zvládá obrana domácích.

38
    Zatím sledujeme utkání, u kterého nezaujatý fanoušek musí usnout...většinou se hra odehrává na polovině hřiště a jakýkoliv náznak šance končí velkým nezdarem.

39
    Ani standardní situace domácích nevedla k ohrožení brány.

40
    Již se pět hraje.

40
    Žlutou kartu dostává Dias (Rio Ave FC).

42
    Na hřišti se odehrává nezáživný fotbal a výsledek utkání zatím odpovídá dané hře.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+2
    Centr hostů z pravé strany byl příliš přetažený a skončil v zázemí.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase jsme neregistrovali žádnou výraznou šanci. Daný výsledek prvního poločasu zcela odpovídá předvedené hře. Druhý poločas započne cca 22:20.

46

46
    Zlepší se celkově úroveň hry a přinese nám nějaké šance? To uvidíme v následujících 45 minutách.

48
    Ofsajd domácích zastavil útočnou snahu.

49
    Hosté se poprvé dostali na polovinu soupeře, jejich snahu zastavila pozorná domácí obrana.

50
    Nyní mají míč na kopačkách domácích.

51
    Žlutou kartu dostává Guedes (Rio Ave FC).

53
    Po ošetření domácího hráče se opět hraje. Stále pokračujeme ve stejném trendu jako v prvním poločase.

54
    Hosté se dostali před pokutové území soupeře, ale dále jak za šestnáctku se nedostali.

55
    Nyní první vážnější šance hostů, kterým se podařilo vystřelit, avšak dopustili se ofsajdu.
    55.

56
    Rosa nyní dostal pěknou přihrávku z pravé strany a jeho střela mířila vedle levou tyč!

59
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Guedes, přichází Paciencia.

60
    Opticky mají více ze hry hosté v posledních minutách.

62
    Na hřišti toho není nic moc k vidění, opravdu sledujeme zatím nezáživné utkání z obou stran.

63
    Nyní byli více na míči domácí, ale nic nevymysleli.

64
    Ani snaha hostů nevedla k ohrožení soupeřovy brány.

66
    Hosté budou vhazovat poblíž pokutového území.

66
    Ale domácí obrana si počíná dobře a vytlačila hosty na polovinu hřiště.

67
    Žlutou kartu dostává Heldon (Rio Ave FC).

67
    Heldon po faulu na Hanina dostává žlutou kartu a domácí budou kopat standardní situaci.

68
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Sousa, přichází Nunes.

68
    Centr po standardní situaci se vznesl na bránu Cassia, který ji vyrazil na roh.
    68.

69
    Následný rohový kop nepřinesl nic důležitého.

72
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    A najednou je tu gól, na centr z rohového praporku si naběhl GONCALO SILVA, který posílá hlavičkou míč do brány – 1:0.
    72. SILVA - 1:0

74
    Domácí vedou zásluhou Silvy 1:0, rozproudí to utkání?

76
    Nyní nebezpečně dorážel po přihrávce v pokutovém území Heldon!

76
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Heldon, přichází Yazalde.

77
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Sturgeon, přichází Rosell.

78
    Hosté nyní mají více míč a snaží se o vyrovnání, avšak jejich snaha je křečovitá

79
    Hosté zahrávali rohový kop, vše vyřešil brankář Cristiano, který míč vyrazil.

81
    Hra na polovině hřiště...obdržená branka hostů nepozvedla úroveň dnešního utkání.

83
    Domácí budou zahrávat rohový kop...

84
    Rosův centr mířil do pokutového území, obrana hostů míč odvrátila

85
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Nadjack, přichází Krovinovic.

85
    Rodící se šanci domácích zastavil ofsajd.

86
    Hosté si nedokážou vytvořit souvislejší tlak a domácí s přehledem brání jejich potenciální útočné snahy.

88
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Ortuno, přichází Caeiro.

89
    Dias se dostal ke střele a ta mířila vedle pravou tyč Cristianovy brány!

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90+2
    Domácí se zdržují na polovině soupeře, tedy daleko od své brány, což jim vyhovuje.

90+3
    I ve třetí minutě nastavení se jim daří hosty držet na jejich polovině.

90+3
    Domácí zahrávali standardní situaci poblíž rohového praporku, rozehráli si na krátko a šetřili čas s kombinací míče u rohového praporku.

90+3
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Marcelo (Rio Ave FC).

90+4
    Domácí vystavili obranný blok na polovině soupeře a vůbec ho nepouští na svoji polovinu.

90+5

Domácí skvěle ubránili svůj hubený náskok a ke konci zápasu hosty nepustili k žádné šanci. S konstatováním, že domácí brankou Silvyzvítězili 1:0 se s Vámi loučím a přeji hezkou dobrou noc.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 16:14. (23:19:10)