Pobř. slonoviny – Togo 0:0 (kon.) | DR Kongo – Maroko 1:0 (kon.)
Demokratická republika Kongo
1:0 (0:0)
Maroko
Pondělí 16.01.2017, 20:00 • Stade d'Oyem, Oyem • Africký pohár národů • Skupina C

Druhé utkání skupiny C skončilo vítězstvím Demokratické republiky Kongo, která udolala Maroko tím nejtěsnějším možným rozdílem a posunula se do čela tabulky. Jediný gól utkání viděli diváci v 55. minutě, kdy se prosadil Kage. (22:00:58)

90+7

90+6
    A ještě jeden. Ani napodruhé svěřenci Hervého Renarda nedokázali procpat míč do sítě.

90+6
    Roh pro Maroko.

90+5
    Matampi si pohlídal dlouhý nákop, míč si stáhl ze vzduchu.

90+3
    V ofsajdové pasti byl lapen Mbokani.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby nastavil rozhodčí Nampiandraza pět minut. Maroku tak stále zbývá nějaký čas na vyrovnání.

89
    Jedno z posledních tažení v utkání podnikl Boussoufa, pomezní arbitr mu ovšem odmával ofsajd.

88
    Maročané pak kopali roh a Boussoufa se ho rozhodl rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky.
    87. Youssef El Arabi (MRK)

87
    El Arabi si po načechraném centru zprava nechal u zadní tyče posadit míč na hlavu, ale Matampi brilantním zákrokem vyrovnání odmítl. Tohle byl pravděpodobně rozhodující moment duelu.

84
    Zakuani se po jednom z tvrdších soubojů ocitl na trávníku a s bolestivou grimasou v obličeji si vyžádal ošetření.

82
    Uvnitř pokutového území si na centrovaný míč naskočil da Costa, nedokázal ale zacílit mezi tři tyče.
    81. Červená karta po 2. žluté

81
    Joyce Lomalisa (Demokratická republika Kongo) v blízkosti postranní čáry tvrdě dohrál Fajra a po druhé žluté kartě se musí předčasně pakovat do sprch. Jako střídající hráč si tak nezahrál ani dvacet minut.