Norsko – Maďarsko 31:28 (kon.) | Francie – Švédsko 33:30 (kon.) | Slovinsko – Katar 32:30 (kon.)
Španělsko – Chorvatsko 29:30 (kon.)
Slovinsko
32:30 (18:15)
Katar
Úterý 24.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (22:19:11)

Slovinsko – Katar 32:30 (18:15)
    Nejvíce branek: Marguč 6, Dolenec 5, Gaber 3 – Roiné 8/3, Capote 5, Ali 4. Rozhodčí: Novotný, Horáček (oba CZE). Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 3:4.

Opravdu kdo ví, jak by tenhle duel nakonec dopadl, kdyby se hrálo třeba o nějaké dvě minutky navíc. Slovinsko zcela nezvládlo poslední třetinu druhého poločasu a Katar se mu přiblížil na dostřel. Nakonec však svůj náskok evropský celek uhlídal a v kontextu celého utkání zaslouženě prošel do semifinále.

Konec zápasu. (32:30)

60
    Roiného zakončení lapil Skok. Je rozhodnuto, Slovinsko postupuje do semifinále. (32:30)

60
    Oddechový čas pro hosty. (32:30)

60
    Zarabec se snažil rozhodnout, jenže Šarić mu jeho pokus polapil. Dvacet sekund do konce. Slovinci by si už situaci měli pohlídat. (32:30)

60
    Oddechový čas pro domácí. (32:30)
    60
    To je závěr jako hrom od Kataru! Riskoval, zachytil rozehrávku, a z brejku se prosadil Mabrouk. (32:30)
    59
    Minuta a půl do konce. A už je rozdíl jen třígólový. Sedmimetrový hod nyní proměnil Roiné. (32:29)

58
    Slovinsko nyní nikam nepospíchá, opravdu nemá kam. Kavtičnikovi ani příliš nevadí, že Šariće nyní nepřekonal. (32:28)
    57
    Pozor! Už je to jen o čtyři branky. Slovinsko hodně polevilo. Teď jsme viděli další nádhernou dělovku Roiného. (32:28)
    56
    Capote nebyl na středu dostatečně bráněný a přes blokující duo zamířil do dolního roku brány. (32:27)

56
    Šarić tuhle ránu inkasoval přímo do obličeje. Zarabec zakončoval jednoduše hodně nešikovně. Katarský brankář, lehce otřesený, by ale nakonec měl být v pořádku. (32:26)
    55
    Ali si řekl o přihrávku u brankoviště, jakmile jí dostal, už pálil za záda Skoka, který mohl jenom překvapit. (32:26)
    55
    Tohle byla střela snad ze třinácti metrů! Roiné přitom zamířil přesně do šibenice. Nádherné zakončení. (32:25)

54
    Vyloučení v týmu Katar (Bassel Al-Rayes). (32:24)
    54
    Kavtičnik prokázal své kila, z pravé strany naběhl k brankovišti a pohotově zacílil. (32:24)

53
    Capote pálil do tyčky. Je rozhodně nejaktivnějším střelcem katarského celku. Katar se ještě snaží s výsledkem něco udělat. (31:24)