Most – Havířov 2:4 (kon.) | Třebíč – Kladno 4:6 (kon.) | Jihlava – Slavia 3:2 (po pr.)
Přerov – Litoměřice 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Prostějov 1:6 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 5:0 (kon.)
Kadaň – Benátky n/J 3:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 25.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 45. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 45. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým LHK Jestřábi Prostějov.

Letošní bilance obou týmů v základní části:

HC Slovan Ústí nad Labem:

44 zápasy: 16 výher, 8 výher po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 14 porážek; skóre 131:132, 70 bodů, v tabulce 5. místo.

LHK Jestřábi Prostějov:
    43 zápasy: 15 výher, 5 výher po základní hrací době, 7 proher po základní hrací době, 16 porážek; skóre 137:133, 62 body, v tabulce 7. místo.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

23 zápasy: 14 výher, 3 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 4 porážky, skóre 93:64.

Nejčetnějším výsledkem v historii je výhra Slovanu: 4:1 (3x).

Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek HC Slovan Ústí nad Labem.

Poslední vzájemné ligové střetnutí (32. kolo WSM Ligy,
    7. 12. 2016):

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem

3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský), 37. O. Fiala (Martin Novák, Rudovský), 47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka), 43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal).
    Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba.
    Vyloučení: 2:6.
    Využití: 2:0.
    Diváci: 1 116.
    Střely na branku: 41:38 (10:13, 21:12, 10:13).

2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 24. Plášek (Berger, Sikora), 32. Plášek (M. Novotný) – 6. Kasík (Gengel, Bernad), 7. Roubík (Bernad), 59. Poulíček (Bernad).
    Rozhodčí: Obadal – Bryška, Wesley.
    Vyloučení: 7:8.
    Využití: 0:1.
    V oslabení: 1:0.
    Diváci: 1 793.
    Střely na branku: 29:30 (11:12, 6:4, 12:14).
    Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek
    4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 4. Žálčík (D. Kolář, Matuš), 14. Šlahař (Luňák, Žálčík), 19. Švec (V. Zadražil, Venkrbec), 60. A. Holík – 18. Adámek (Pechanec, Chmielewski), 46. Jašek (Štebih, Rufer).
    Rozhodčí: Mikula – Adamec, Ganger.
    Vyloučení: 3:3.
    Využití: 1:0.
    Střely na branku: 34:22 (14:6, 12:7, 8:9).
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, D. Málek – Melka, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Kusý, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – Protivný, Štindl, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík (A), D. Kolář – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Luňák, Venkrbec (C), Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Zabloudil, Hozák, Indra. Trenéři: Jaroslav Odehnal, Jiří Vykoukal.

Rozhodčí: P. Würtherle – Hejl, Podrazil.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Pavel Würtherle.
    Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.
    Jiří Vokurka Prostějovu chybí.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (33 zápasy; 19 výher; 92 inkasované góly; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,24 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,74; 2 asistence; 20 trestných minut).

Jakub Neužil (16 zápasů; 8 výher; 82 inkasované góly; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,29 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,77; 0 asistencí; 2 trestné minuty).

Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

13,93 % využitých přesilových her (10. místo)
    86,56 % ubráněných oslabení (6. místo)
    31,43 průměrně vyslaných střel za zápas (10. místo)
    35,3 průměrně vyslaných střel proti za zápas (12. místo)
    531 trestná minuta (1. nejhorší místo)
    průměrná domácí návštěvnost: 1 037 diváků (10. místo)

19,39 % využitých přesilových her (1. místo)
    85,57 % ubráněných oslabení (5. místo)
    32,79 průměrně vyslaných střel za zápas (7. místo)
    34,56 průměrně vyslaných střel proti za zápas (9. místo)
    570 trestných minut (6. nejhorší místo)
    průměrná domácí návštěvnost: 1 676 diváků (5. místo)

Slovan bude chtít odčinit poslední domácí utkání, ve kterém podlehl Litoměřicím 0:5. Jednalo se o druhou domácí porážku Ústí nad Labem v aktuálním ročníku v řádné hrací době.
    Prostějov není aktuálně v nejlepší formě, za posledních deset zápasů vybojovali Jestřábi do tabulky pouze třináct bodů.

Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté volí červenobílou kombinaci dresů.

00:01

00:01
    Na zahajovacím vhazování úspěšnější hosté.

00:49
    O první střelu zápasu se postaral z pravého kruhu Martin Novák, Jakub Soukup připraven.

01:05
    Jaroslav Kasík nabídl brejkovou situaci Davidu Mertovi, druhému jmenovanému se ale od vlastní hole kotouč odplazil daleko k Jakubu Neužilovi.

01:51
    Postavení mimo hru Jestřábů (na ofsajdy 0:1).

02:14
    Brož od levého mantinelu minul.

02:41
    Zakázané uvolnění Prostějova (na icingy 0:1).

02:51
    Jaroslav Kasík z pravé strany nemířil přesně.

03:47
    Do dobré střelecké pozice se dostal Gengel, který z mezikruží neohrozil po přihrávce Melky zpoza branky svatyni soupeře.

04:59
    Početní výhoda pro Prostějov. Jaroslav Kasík (UNL) potrestán menším trestem za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 42.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

05:31
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka! LUKÁŠ KREJČÍK (15+20) tečoval těsně před domácím gólmanem touš po střele Tomáše Protivného (3+14) od útočné modré čáry a otevírá skóre. Asistence: Tomáš Protivný (3+14).

06:44
    Zaútočit se snaží také domácí, Jestřábi pozorně brání.

08:04
    Krejčík zpoza branky Soukupa nezaskočil.

08:20
    David Merta se podruhé octl v samostatném úniku, opět ze souboje tváří v tvář vešel vítězně Jakub Neužil. Hájce prostějovské svatyně přečetl úmysly levého křídla druhé formace a nenechal se bekhendovým blafákem obelstít.

09:14
    Ústí nad Labem kombinuje v útočné třetině, ke střele se domácí zatím neodhodlali.

10:21
    Nahození Kasíka se snažil usměrnit za záda soupeřova brankáře Vrdlovec, Neužil pozorný.

11:00
    Chyba ústecké defenzivy, která pozapomněla na dvojici prostějovských hráčů! Kapitán Matouš Venkrbec (15+14) si před brankovištěm pouze vyměnil kotouč s LUKÁŠEM LUŇÁKEM (7+14), který neměl potíže se zakončením do odkryté branky. Asistence: Matouš Venkrbec (15+14).

12:12
    Jestřábi se dnes podruhé osvobozují za cenu icingu, následovat bude vhazování po levici Neužila (na icingy 0:2).

12:32
    Doležalovu ránu gólman hostů vyrazil.

13:36
    Čároví sudí se nyní neshodli, když jeden signalizoval zakázané uvolnění hostů, druhý ale nekompromisně rozpažil. Ve hře se i přes pískot domácích příznivců pokračuje.

14:41
    Matuš z pravé strany neprostřelil Soukupa.

14:59
    Třetí icing Prostějova (na icingy 0:3).

15:08
    Teč Vrdlovce nemířila mezi tři tyče.

16:21
    Přesilovou hru si zahrají také hokejisté Ústí nad Labem. Lukáš Krejčík (PRO) si musí jít odsedět menší trest za faul kolenem.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

17:22
    Střelecký pokus Husáka zblokovali obránci soupeře do ochranné sítě.

17:49
    Hostům se podařilo vyhodit.

17:58
    Hvizd čárového sudího nepouští domácí do ofenzivního pásma pro postavení mimo hru (na ofsajdy 1:1).

18:21

18:46
    Daleckému střela z pravého kruhu doslova nesedla.

19:41
    Lukáš Luňák zůstal ležet v útočné třetině, Pavel Würtherle hru přerušil.

19:41
    Lukáš Luňák odjíždí na střídačku po svých.

Vyhraná vhazování: 13:11.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
    – 5;
    Jakub Neužil – 13.

Úvodní třetinu ovládli Jestřábi, kteří po přesných ranách Lukáše Krejčíka a Lukáš Luňáka vedou nad Slovanem o dvě branky. Za Ústí nad Labem se mohl dvakrát prosadit David Merta, samostatné úniky ve druhé i deváté minutě ale nezakončil podle svých představ.

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější opět hosté.

21:04
    Doležal z pravého kruhu prověřil pozornost Neužila.

22:39
    Moučka z ostrého úhlu nepřekvapil prostějovského brankáře.

22:53
    Provizorní střela Vágnera z levé strany neslavila úspěch.

23:39
    Petr Štindl z dálky přestřelil.

24:01
    První zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:3).

24:49
    Zdeněk Doležal z pravého kruhu zamířil nad.

25:51
    Menšímu tlaku domácích Jestřábi odolali, Jakub Neužil nemusel nijak výrazně zasahovat.

26:57
    Prostějov mohl vést již o tři branky! Lukáš Krejčík zpoza branky adresoval kotouč na nikým nehlídaného Martina Nováka, který nenalezl recept na Jakuba Soukupa.

27:55
    O ofenzivní akci se znovu pokoušel Zdeněk Doležal, pravé křídlo druhé formace neprošlo přes defenzivu soupeře.

28:28
    Druhé zakázané uvolnění v podání Slovanu, následovat bude buly po pravici domácího gólmana (na icingy 2:3).

29:09
    Ani Prostějov si neodpouští icing (na icingy 2:4).

30:00
    Podruhé si dnes Slovan zahraje v početní převaze. Petr Štindl (PRO) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

30:48
    Tomáš Protivný vyhazuje puk k brance domácích.

31:22
    Vrdlovec se pokoušel dorazit střelu Kasíka, Neužil zůstává neprostřelen.

32:00

32:03
    Jestřábi se budou znovu bránit ve čtyřech! Alexander Grebenyuk (PRO) obdržel dvouminutový trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

32:47
    Roubík zpoza branky přihrál Melkovi, druhý jmenovaný trefil pouze výstroj skvělého hostujícího gólmana.

33:20
    Jakub Neužil dále září! Na výborném brankáři Jestřábů si nyní vylámal zuby bekhendovým blafákem z bezprostřední blízkosti i Zdeněk Doležal.

34:03

34:58
    Třetí icing Ústí nad Labem (na icingy 3:4).

35:11
    Druhá přesilovka pro Jestřáby. Jan Dalecký (UNL) vyfasoval menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

35:20
    Jakub Šlahař přestřelil.

36:15
    Využitá přesilovka! ALEŠ HOLÍK (12+14) si od útočné modré čáry popojel směrem k vysněnému cíli a následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Šlahař (8+8).

37:10
    Další šance pro domácí v podobě přesilové hry. Tomáš Protivný (PRO) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 48.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

37:44
    Vrdlovec hledal u opačné tyče Mertu, obrana Prostějova ale puk zachytila.

38:16
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! Daniel Vrdlovec (8+22) nalezl z pravé strany na opačné straně branky ZDEŇKA DOLEŽALA (17+19), který zakončil bez potíží do odkryté branky. Asistence: Daniel Vrdlovec (8+22), David Merta (9+13).

Vyhraná vhazování: 13:11, 8:8.

Další třetina začne přibližně v 19:39 hod.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 21;
    Jakub Neužil – 8.

Druhá část nabídla po jedné brance na každé straně. Navýšit vedení hostů mohl nejprve ve dvacáté sedmé minutě Martin Novák, za necelých šest minut nedokázal snížit Antonín Melka. V minutě třicáté čtvrté opět předvedl své schopnosti Jakub Neužil, jenž vychytal Zdeňka Doležala. Gólu v prostřední dvacetiminutovce se 837 diváků dočkalo až v čase 36:15 min., kdy se do černého trefil v početní převaze Aleš Holík. Prostřelit hostujícího gólmana se domácím podařilo o sto dvacet jednu sekundu později, kdy přesilovku využil Zdeněk Doležal.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězil Jaroslav Roubík.

40:35
    Rudovský z levé strany vyzkoušel Soukupa.

41:48
    Dominik Málek nahodil do útočné třetiny.

42:24
    Melka z levé strany prověřil Neužilovu pozornost.

42:41
    Zakázané uvolnění Prostějova (na icingy 3:5).

43:27
    Po střetu Marka Švece a Jakuba Soukupa zůstali oba zmiňovaní ležet na ledové ploše. Hra přerušena.

43:32
    Tradice domácích zápasů Slovanu opět naplněna. Povolán ledař s vrtačkou k brance ústeckého gólmana.

44:08
    Doležal z pravé strany neohrozil svatyni Neužila.

44:40
    Postavení mimo hru Jestřábů (na ofsajdy 1:2).

Dnešní utkání sleduje 837 diváků včetně dvou příznivců z dalekého Prostějova.

45:48
    Dělovka Melky zblokována obranou hostů nad.

46:11
    Po přihrávce Jana Rudovského zamířil Martin Novák do výstroje Jakuba Soukupa.

47:24
    Icing Jestřábů (na icingy 3:6).

47:48
    JAKUB ŠLAHAŘ (9+8; dnes 1+1) si z levé strany vyjel do středu nad kruhy, odkud prostřelil obránce Slovanu včetně brankáře Jakuba Soukupa. Někteří fanoušci domácích se zvedají z tribun. Asistence: Radim Matuš (1+5), Lukáš Žálčík (8+9).

49:35
    Lukáš Luňák z prostoru mezi kruhy naštěstí pro domácí minul.

50:16
    Jakub Šlahař (9+9; dnes 1+2) zahlédl zpoza branky před brankovištěm volného RADIMA MATUŠE (2+5; dnes 1+1), který nadvakrát překonal gólmana Ústí nad Labem. Jakub Soukup první střelu stačil vyrazit, na dorážku byl ale již krátký. Asistence: Jakub Šlahař (9+9; dnes 1+2), Lukáš Žálčík (8+10; dnes 0+2).

51:46
    Přesilová hra pro Prostějov. Roman Navarra (UNL) oslabí svůj celek na dvě minuty za faul loktem.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

52:36
    Třetí ofsajd Prostějova (na ofsajdy 1:3).

52:58
    Jestřábi kontrolují hru a užívají si poslední minuty třetího dějství.

53:44
    Brož vyhazuje kotouč co nejdále z obranného pásma.

53:46

53:57
    Zakázané uvolnění Jestřábů (na icingy 3:7).

54:45
    Branka Jakuba Soukupa posunuta, hra přerušena.

55:55
    Pas Husáka na Gengela byl příliš dlouhý.

55:59
    Jedovku Kasíka vyrazil Neužil do bezpečí pro hosty.

56:39
    Jakub Šlahař si mohl připsat čtvrtý kanadský bod, ze samostatného úniku stíhaný obránci Slovanu ale domácího brankáře nepřekonal.

57:29
    Přesilovka pro domácí. Tomáš Kvapil (PRO) míří za katr na dvě minuty za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:5.

58:18
    Slovan se nedokáže usadit ani v útočné třetině.

58:46
    Gól v oslabení! Marek Indra (2+4) vyslal do menšího brejku LUKÁŠE ŽÁLČÍKA (9+10; dnes 1+2), který z pravého kruhu prostřelil Jakuba Soukupa. Asistence: Marek Indra (2+4).

59:29

59:38
    Za brankou domácích zůstal po střetu s Vladimírem Brožem ležet Matěj Zabloudil. Přivolán je lékař!

59:38
    Matěj Zabloudil není schopen vstát, přinášena jsou nosítka!

59:38
    Lékař domácího a zároveň hostujícího týmu odnáší Matěje Zabloudila na nosítkách speciálním otvorem pro rolbu.

59:38
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – trest ve hře, zásah do hlavy nebo krku).

Pětiminutový trest odpyká Zdeněk Doležal.

Celkem TM v letošním ročníku: 64.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:5, navíc Brož (UNL) TH [ZHK].

Branky a nahrávky:
    39. Z. Doležal (Vrdlovec, D. Merta) – 6. L. Krejčík (Protivný), 11. L. Luňák (Venkrbec), 37. A. Holík (Šlahař), 48. Šlahař (Matuš, Žálčík), 51. Matuš (Šlahař, Žálčík), 59. Žálčík (Indra).
    Vyloučení: 3:5, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [ZHK].
    V oslabení: 0:1.
    Diváci: 837.
    Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
    Zakázaná uvolnění: 3:7.
    Ofsajdy: 1:3.
    Vyhraná vhazování: 42:29 (13:11, 8:8, 21:10).
    Nejlepší hráči: Zdeněk Doležal – Jakub Neužil.

Ústí nad Labem v zápase 45. kola WSM Ligy podlehlo Prostějovu 1:6. Jestřábi, jakožto nejlepší tým v přesilových hrách v soutěži, využili dnes dvě přesilové hry a jednou se dokázali prosadit i v oslabení. Slovan jedinou branku vstřelil rovněž v početní převaze.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:26:11)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 39. Z. Doležal (Vrdlovec, D. Merta) – 6. L. Krejčík (Protivný), 11. L. Luňák (Venkrbec), 37. A. Holík (Šlahař), 48. Šlahař (Matuš, Žálčík), 51. Matuš (Šlahař, Žálčík), 59. Žálčík (Indra)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – Protivný, Štindl, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík (A), D. Kolář – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – L. Luňák, Venkrbec (C), Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Zabloudil, Hozák, Indra. Trenéři: Jaroslav Odehnal, Jiří Vykoukal.

Rozhodčí: P. Würtherle – Hejl, Podrazil