New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 0:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Tampa 2:1 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 5:1 (kon.) | Nashville – Columbus 4:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 3:5 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:0 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:4 (kon.)
Dallas Stars
4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
Buffalo Sabres
Pátek 27.01.2017, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase napočtenou. (05:30:09)

Hvězdy utkání:

1. Patrick Sharp (DAL) – 2+0, +1, 5 střel, čas na ledě 16:50
    2. Evander Kane (BUF) – 2+1, 0, 3 střely, čas na ledě 18:38
    3. Kari Lehtonen (DAL) – 19 zákroků, 95,5 %

Československá stopa v utkání:

Do zápasu nezasáhl žádný z českých či slovenských hráčů.

Využití: 1:1

Dallas nakonec zvládl dotáhnout utkání do vítězného konce, ikdyž prohrával v první třetině už 2:0. Buffalo se ve třetí třetině snažilo co to jen šlo, ale Lehtonen nakonec pokryl všechny jejich šance, a Stars tak nakonec vyhráli 4:3.

59:34
    Nilsson míří na svou střídačku a Buffalo hraje v šesti!

59:11
    Dallas se poté dostal do útoku, kde Seguin nahrál Spezzovi a jeho dělovka skončila na břevnu hostující klece.

58:54
    Další střelu Klingberga zachytil Ristolainen, který následně zavezl puk až do útočného pásma.

58:01
    Střelu Klingberga ještě tečoval Eaves, ale Nilsson byl na svém místě, takže puk vyráží.

57:42
    Tak nyní šance Buffala klesají ještě více, protože dvě minuty za držení dostává Zach Bogosian (BUF), kterému se tohle rozhodnutí rozhodně nelíbí.

57:38
    Gionta se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, kterou Lehtonen vyrazil svým betonem.

57:17
    Dallas zatím příliš nepouští Buffalo do svého obranného pásma.

56:26
    Po chybě Nilssona mohlo být rozhodnuto! Hostující brankář zpoza své klece namazal Cracknellovi, jehož pokus skončil na tyči!

56:09
    Ryan O´Reilly vypálil z levé strany a jeho pokus skončil hodně mimo bránu Dallasu.

55:30
    Čtvrtá formace Dallasu získala nějaký čas za bránou Buffala, kde si domácí chvíli přihrávali puk.

54:53
    Buffalo nahodilo puk do svého útočného pásma, avšak zde se ho velmi rychle zmocnili domácí hokejisté.

54:21
    Dallas se jen opět osvobodil ze svého obranného pásma, což nyní domácím hokejistům stačí.

53:38
    Po menším tlaku hostů se Ritchiemu podařilo protlačit puk do středního pásma.

53:04
    Těm však jejich útok příliš nevyšel a kotouč se opět klouzá směrem k jejich obranné třetině.

52:44
    Sharp zavezl puk do útočného pásma, kde jej odevzdal hostujícím hokejistům.

51:47
    Roussel se snažil dostat puk na svého spoluhráče, jenže ten jeho úmysl nepochopil, a tak se k němu dostává Buffalo.

51:06
    Video nakonec potvrdilo rozhodnutí rozhodčích v utkání, takže se pokračuje za vedení Dallasu.

51:06
    Celá situace je posuzovaná u videa, protože puk se následně našel kousek za čárou, a tak se uvidí, jak se celá situace vyhodnotí v Torontu.

51:06
    Tak Lehtonen se ve třetí třetině rozhodně nenudí, když na něj z otočky vystřelil Reinhart a domácí brankář udržel puk ve své výstroji.

50:40
    Po další střele Ennise se Stars jen brání vyhozením puku přes celé kluziště.

50:07
    Ennis se dostal do zakončení z hranice levého kruhu a jeho střela skončila přesně v lapačce Lehtonena.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dallas jen poslal puk přes celé kluziště, takže je domácím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.

49:26
    A znovu se musel předvést domácí brankář, kterého z mezikruží znova zkoušel Ristolainen a ani tentokrát si na něj hostující obránce nepřišel.

49:02
    Po střele Ristolainena se do velké šance dostal Ennis, jehož hned dvakrát parádně vychytal Lehtonen, který drží svůj tým nad vodou!

48:27
    Ennis poslal zpoza brány Dallasu přihrávku na modrou čáru, ale zde zrovna nebyl žádný z obránců, takže puk letí až za bránu Buffala.

47:56
    Stars drží puk na svých hokejkách a nepouští Buffalo do svého obranného pásma.

47:30
    Eakin vypíchl Fransonovi puk, a ten se tak klouže až do obranné třetiny Buffala.

47:17
    Lehtonen se rozhodl zariskovat a jel pro puk za bránu, odkud jej poté mohl Lindell odpálit a kotouč se od mantinelu odrazil do hlediště.

46:58
    Hamhuis posílá puk přes celé kluziště až za bránu Nilssona.

46:48
    Buffalo se zatím nemůže dostat do svého útočného pásma, ale tak tomu bylo i při jejich první přesilové hře.

46:24
    Ristolainen ihned poslal puk směrem na Lehtonena, který jej ukryl do své lapačky.

46:20
    Buffalo bude hrát přesilovou hru, když je na dvě minuty vyloučen střelec dvou branek Patrick Sharp (DAL), který si odpyká svůj trest za sekání.

45:46
    Buffalo příliš uspěchalo svou rozehrávku, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

45:10
    Ennis vystřelil z pravého kruhu směrem na domácí klec a Lehtonen jeho pokus vyrazil za bránu Dallasu.

44:20
    Sabres se dostali do rychlého protiútoku, ve kterém chtěl O´Reilly nahrát volnému Ristolainenovi, jenže jeho pas zastavila domácí obrana.

43:28
    Fransovona střela od modré byla na své cestě zblokována vlastním spoluhráčem, a tak Dallas vyváží puk ze svého obranného pásma.

43:03
    Eichel dělá obraně Dallasu velké problémy, když tentokráte po křídle vletěl do útočného pásma a z velkého úhlu nakonec poslal puk na bránu a Lehtonen měl co dělat, aby udržel kotouč před dojíždějícím Folignem.

42:38
    Fedun vystřelil od modré čáry a trefil bránícího McKenzieho.

42:06
    Spezza přihrál na střed útočného pásma Rousselovi, jehož střela byla zblokována až do ochranné sítě.

41:36
    Další ofenzivní akce Dallasu končí ofsajdem, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

41:22
    Klingberg jen poslal puk za bránu Buffala, ale zde si kotouč nikdo nesebral.

40:20
    Hamhuis poslal puk před bránu Buffala, kde se jej snažil tečovat Shore, ale toho si pohlídal Franson.

40:01

Dallasu se ve druhé třetině podařilo přetavit svou převahu k otočení utkání, když v přesilové hře nejdříve vyrovnal Jamie Benn. Ve druhé půlce se poté prosadili Sharp a Seguin, kteří tak dokonali obrat Dallasu. Jenže v závěru druhé periody Stars inkasovali hodně lacinou třetí branku, kterou vstřelil Kane, a tak nás ještě čeká hodně zajímavá třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:21
    Sabres jen vyhodili puk přes celé kluziště, takže se hra vrátí před jejich bránu.
    38:55 Evander KANE - 4:3

38:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Sharp nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, který na modré zachytil EVANDER KANE, jehož následná střela skončila v bráně Dallasu. Bez asistence.

37:58
    Eichel parádně projel až do útočného pásma, kde vynikající přihrávkou našel Reinharta, jenže ten ve velmi dobré příležitosti netrefil bránu.

37:20
    Dallas držel puk ve svém útočném pásmu, odkud jej nakonec vyvezl Ennis, který kotouč jen zahodil za bránu Dallasu.

36:34
    Lindell chtěl vyhodit puk z obranné třetiny, ale trefil jen někoho z hráčů Buffala, od kterého se kotouč odrazil mezi diváky.
    35:24 Tyler SEGUIN - 4:2

35:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas dostal puk za bránu Buffala, odkud jej Roussel přihrál Spezzovi, jehož bekhendové zakončení Nilsson vyrazil před sebe, kde puk sebral TYLER SEGUIN, kterého sice švédský brankář parádně vychytal, jenže poté si puk srazil do vlastní sítě obránce Franson. Asistence: Jason Spezza, Antoine Roussel.

35:05
    Po nepřesné přihrávce Jamieho Benna se do zakončení dostal Eichel a kotouč končí v lapačce Lehtonena.

34:27
    Jamie Benn se dostal do zakončení od modré čáry, ale jeho střela letěla hodně mimo bránu Buffala.
    33:30 Patrick SHARP - 3:2

33:30
    Stars otáčejí vývoj utkání! Tohle byla parádní akce PATRICKA SHARPA, jenž si sebral kotouč ve vlastním obranném pásmu a rozjel se až do útoku, kde z levého kruhu vystřelil a překonal Nilssona střelou na bližší tyč. Asistence: Devin Shore.

32:24
    Spezza poslal přihrávku na modrou Honkovi, který ihned vystřelil a jeho pokus skončil v lapačce Nilssona.

31:50
    Dallas se při své útočné snaze dostal do ofsajdového postavení, takže nás čeká vhazování ve středním pásmu.

31:24
    Střela Kulikova od modré čáry proletěla hodně mimo bránu Dallasu.

31:01
    Stars se dostali do rychlého protiútoku, který zakončoval z mezikruží Ritchie, jehož střelu Nilsson drží ve své výstroji.

30:30
    Hamhuis sice ještě zachránil puk na modré čáře, jenže jeho následná přihrávka skončila mimo kluziště.

29:58
    Sharpova střela od modré čáry byla zblokována až do ochranné sítě.

29:31
    Gionta zachytil přihrávku domácích, a tak hostující útočník poslal puk přes celé kluziště.

29:03
    Stars se dostali do útočného pásma, kde nakonec Spezza přihrál Jamie Bennovi, jehož pohotová střela skončila na břevně hostující klece.

28:38
    Matt Moulson (BUF) dostává dvě minuty za hákování, a Dallas si tak zahraje svou čtvrtou přesilovou hru v utkání.

28:35
    Franson střílel od modré a jeho pokus opět zblokoval Jamie Benn až do ochranné sítě, takže je tu další vhazování v obranné třetině Stars.

28:15
    Další Eichelova střela směrem na domácího brankáře, který již tentokrát udržel puk ve své výstroji.

27:56
    Eichel se protlačil až do zakončení, které Lehtonen vyrazil mimo svou klec.

27:18
    Kane se snažil protlačit puk před bránu Dallasu, ale jeho pas zastavila už hůl Lehtonena.

26:35
    Stars nyní svého soupeře tlačí co to jen jde a Nilsson zatím drží hostující celek ve hře.

26:05
    Honka vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl ještě na své cestě tečován a Nilsson měl co dělat, aby neinkasoval po třetí.

25:29
    Jordie Benn dostal nabito na útočné modré, odkud následně doslova sestřelil Ennise, jenž se jen těžce zvedá z ledu.

24:01
    Johns parádně viděl Cracknella, a tak na něj poslal svou střílenou přihrávku, avšak domácí útočník tečoval puk až do ochranné sítě.

24:41
    Kane nahrál na střelu Giontovi, jenž neváhal poslal puk na Lehtonena, který zasáhl svou lapačkou.

23:45
    Franson se odhodlal ke střele od modré čáry, jenže jeho pokus přizvedl Jamie Benn do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před Lehtonenem.

23:00
    Dallas však následně poslal puk přes celé kluziště, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Stars.

22:51
    Buffalo se při svém dalším útoku dostalo do postavená mimo hru, takže se bude vhazovat ve střední pásmu.

22:37
    Seguinovu střelu vyrazil Nilsson jen před sebe, kde byl ještě Spezza, avšak ten netrefil skákající puk dle představ, a tak jeho pokus byl hodně nedůrazný.

22:02
    Cracknell poslal puk před bránu Buffala, kde si jej sebral Nilsson, a tak se bude vhazovat před bránou Sabres.

21:38
    Eichel zavezl puk do útočné třetiny, kde ho nahodil směrem na Lehtonena, který kotouč ukryl ve své lapačce.

21:28
    Korpikoski jen odevzdal puk za bránu Buffala a jeho formace odchází střídat.

20:42
    Branka Dallasu nakonec platí, takže stav utkání je nerozhodný a Buffalo ztrácí svůj oddechový čas.

20:42
    Buffalo si však vyžádalo posouzení o ofsajdu, když Dallas vstupoval do svého útočného pásma.
    20:42 Jamie BENN - 2:2

20:42
    Stars využívají přesilovou hru! Buffalu se nepodařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma, čehož využil Spezza, který přihrál JAMIE BENNOVI, jenž se už z bezprostřední blízkosti trefil za záda Nilssona. Asistence: Patrick Eaves.

20:01
    Dallas do druhé třetiny vyměnil své brankáře, když Niemiho nahradil Lehtonen.

20:01

Dallasu se opět nevydařil vstup do utkání, když se Buffalo prosadilo hned dvakrát za sebou. Nejdříve poslal Kane Sabres do vedení a na něj v následné přesilové hře ještě navázal Moulson. Stars sice v první třetině svého soka doslova přestříleli, jenže to stačilo pouze na jednu branku, kterou vsítil Sharp.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Po další nepřesné střele Spezzy se Buffalo osvobodilo výhozem přes celé kluziště.

19:19
    Evander Kane (BUF) nyní v útočné třetině udělal hodně zbytečný faul, když hákoval Hamhuise, a dostává tak za to dvě minuty.

18:15
    Sabres se nyní ve svém obranném pásmu dostali do menších potíží, ale hostující obrana nakonec vše vyřešila.

17:37
    Jordie Benn obdržel přihrávku těsně za modrou čáru, takže je Dallasu následně odpískán ofsajd.

16:44
    Lindell poslal puk přes celé kluziště, a tak se nám hra přesune před bránu Niemiho.

16:37
    Buffalo tedy přežilo i své druhé oslabení, a tak se Kulikov vrací po dvou minutách na trestné do hry.

Eaves poslal puk mezi kruhy Klingbergovi, který se snažil dostat kličkou přes Nilssona, ale hostující brankář skvěle zasáhl svou holí a puk mu vypíchl.

15:36
    Seguin vyslal z levé strany hodně nedůraznou střelu, se kterou neměl Nilsson nejmenší problém.

14:55
    Seguin se snažil přihrát křižně na Spezzu, avšak do jeho pasu vložil svou hůl O´Reilly, od které se odrazil mimo kluziště.

14:28
    Kulikov (BUF) musel zatáhnout za záchranou brzdu, když stáhl k ledu Eavese, za což dostává dvou minutový pobyt na trestné lavici.

13:59
    Další útočná akce Buffalu nevyšla dle představ, když se hostující dostali do ofsajdového postavení.

13:30
    Hostující hokejisté si ve středním pásmu přihráli puk rukou, takže je hra přerušena a vhazuje se ve střední třetině.

12:56
    Foligno se snažil projít kolem Lindella, ale ten ho do útočné třetiny nepustil, když jej přišpendlil na mantinel.

11:46
    Ryan O´Reily poslal puk na bránu Dallasu, což zrovna nikdo nečekal a puk se jen odrazil od betonů Niemiho.

11:28
    Johnsova střela z pravé strany útočné třetiny byla přizvednuta mimo kluziště, takže se po reklamní pauze bude vhazovat před Nilssonem.
    11:00 Patrick SHARP - 1:2

11:00
    Klingberg dostal puk do útočného pásma, kde jej přenechal PATRICKU SHARPOVI, jenž se následně ze středu útočného pásma trefil milimetrovou střelou k tyči a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: John Klingberg, Lauri Korpikoski.

10:37
    Shore zavezl puk za bránu Buffala, odkud přihrával najíždějícímu Sharpovi, jehož okamžitou střelu Nilsson vyrazil svým betonem.

10:13
    Klingberg se dostal do zakončení z levé strany, jenže jeho střelu zastavil už jeden z bránících hráčů.
    09:30 Matt MOULSON - 0:2

09:30
    Buffalo využívá přesilovou hru! Sabres se radují hned ze své první akce, když Kane zavezl puk za bránu Dallasu, odkud přihrál před brankoviště MATTU MOULSONOVI, jenž kotouč protlačil za Niemiho. Asistence: Evander Kane, Brian Gionta.

09:02
    Nilsson však poslal puk přes celé kluziště, a tak je Buffalu odpískáno zakázané uvolnění.

08:47
    Sabres již jsou v plném počtu, a hosté tak hrají svou první přesilovou hru v utkání.

08:15
    Stars se hnali do úniku dvou na jednoho, kde celou akci nakonec řešil Eakin svou střelou a Nilsson jeho pokus vyrazil.

08:05
    John Klingberg (DAL) předčasně ukončuje přesilovku Dallasu svým vyloučením, když dostává dvě minuty za sekání.

07:55
    Sharp poslal puk před bránu Buffala, kde byl Roussel, jenže se ještě snažil kotouč tečovat, ale Nilsson měl vše pod kontrolou.

06:58
    Spezzova střela z pravé strany proletěla kolem brány Buffala a kotouč se následně od mantinelu odrazil až do středního pásma.

06:27
    Spezza poslal přihrávku na modrou čáru, jenže to bylo do prostoru, kde Klingberg nebyl, takže je kotouč ve střední třetině.

06:12
    Dallas si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen hostující Girgensons (BUF).

05:51
    Domácí hokejisté točili hostující celek v jeho obranné třetině, ale stále to bylo bez střely až nakonec z hodně velkého úhlu střílel Spezza a Nilsson jeho pokus vyrazil mimo kluziště.

05:01
    I další střela domácího celku byla zblokována až do ochranné sítě, takže je tu další vhazování.

04:42
    Dallas vyhrál následné vhazování na modrou čáru, odkud nahodil puk Jordie Benn a jeho pokus byl na své cestě zblokován až do ochranné sítě.

04:38
    Ritchie vjel s pukem do útočného pásma, kde nakonec i z levé strany vystřelil a Nilsson si připisuje úspěšný zákrok.
    03:44 Evander KANE - 0:1

03:44
    Spezza poslal velmi špatnou přihrávku na modrou, kde si puk sebral EVANDER KANE, jenž následně nabral velkou rychlost a procpal se až k Niemimu, kterého překonal se svou střelou a poslal hosty do vedení. Bez asistence.

02:33
    Dallas chvíli držel puk ve svém útočném pásmu, jenže domácí se opět vyhnali sami, protože Johns nezpracoval těžkou přihrávku na modré čáře.

02:05
    Eichel poslal v útočné třetině puk na modrou čáru, kde byl Kulikov jeho střela skončila na vyrážečce Niemiho.

01:37
    Jenže Buffalo následně poslalo puk přes celé kluziště, a tak se hra dostane před bránu Nilssona.

01:22
    Dallas se snažil protlačit do svého útočného pásma, ale celou akci domácích zhatila velmi nepřesná přihrávka na Seguina, kterou zachytili hosté.

00:32
    Další útočná akce hostům příliš nevyšla, protože puk projel celé kluziště, a tak je Sabres odpískán icing.

00:16
    Buffalo se ihned pustilo do útoku, kde Ennis nahrál na modrou Bogosianovi, jenž ihned vystřelil a Niemi jeho pokus vyrazil mimo svou klec.

00:01

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Honka, Jo. Benn, Johns – Ja. Benn, Eakin, Eaves – Roussel, Seguin, Spezza – Korpikoski, D. Shore, Sharp – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – D. Kulikov, Ristolainen, Bogosian, Franson, Falk, Fedun – Ennis, R. O'Reilly, Okposo – E. Kane, Girgensons, B. Gionta – M. Foligno, Eichel, Reinhart – Carrier, C. O'Reilly, Moulson..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítám vás u dalšího on-line přenosu ze zámořské NHL, ve kterém nás čeká konferenční střet, protože Dallas Stars bude na svém ledě hostit Buffalo Sabres. Utkání startuje něco málo po půl třetí ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 11. Sharp (Klingberg, Korpikoski), 21. Ja. Benn (Spezza, Eaves), 34. Sharp (D. Shore), 36. Seguin (Spezza, Roussel) – 4. E. Kane, 10. Moulson (E. Kane, B. Gionta), 39. E. Kane

Dallas Stars: Niemi (21. Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Honka, Jo. Benn, Johns – Ja. Benn, Eakin, Eaves – Roussel, Seguin, Spezza – Korpikoski, D. Shore, Sharp – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.