Pardubice – K. Vary 2:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:6 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 6:3 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 7:2 (kon.) | Třinec – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Rytíři Kladno
Pátek 27.01.2017, 17:30 • Tipsport aréna (Holešovice) • DHL Extraliga juniorů • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den u hokeje. Dnes se zaměříme na zápas juniorské Extraligy, ve kterém se představí domácí Sparta Praha a soupeř z Kladna. Jedná se o 37. kolo a začátek utkání je v 17:30 v Tipsport aréně.

Postavení v tabulce: 9. místo, 55 bodů, 34 odehraných zápasů

Kanadské bodování:
    1. Martin Svoboda – 14+24 = 38 bodů
    2. Martin Jandus – 14+23 = 37 bodů
    3. Tomáš Jandus – 11+21 = 32 bodů

Poslední zápasy: Sparta – Hradec Králové 2:4, Sparta – Pardubice 3:2, Sparta – České Budějovice 4:2, Chomutov – Sparta 7:2, Litvínov – Sparta 7:4

Poslední zápasy:
    Kladno – Vítkovice 2:3 pp, Kladno – Třinec 2:4, Liberec – Kladno 1:4, Kladno – Hradec Králové 3:1, Kladno – Pardubice 2:5

HC Sparta Praha: Nahodil (Hofmann) – Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Vandas – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda, Pejchal, Chlouba, Krátký, Komárek, Dubský

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Malý – Vach, Kubík, Patyk, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Janeček, Řepka, Keszi, M. Kučera, Čermák

Rozhodčí: Jílek – Tasch, Frodl.

Oba týmy se pozdraví na ledě a může se jít na to.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyznělo pro domácí tým.

00:28
    Sparta rotuje v útočném pásmu a vytváří si, jako první tlak.

01:10
    Stahl si připisuje první zákrok a o chvíli později hned další. Po dorážce.

01:24
    Janda nahazoval od modré, střela zblokována. Sparta pokračuje v náporu.

01:39
    Hru přerušuje pozhodčí, kvůli vysoké holi.

02:09
    Kladenští chybovali za bránou při rozehře a sparťané toho hned využili, vystřelili na Stahla, ale ten zůstává nepřekonán.

02:56
    Bláha ujíždí na branku rychle jako francouzský vlak TGV. Jeho bekhendový pokus však míjí branku Nahodila.

03:26
    Keszi zkoušel najít Schildhabela, ale akce zůstala bez zakončení.

04:29
    Sparta točí hosty a nepouští je k puku. Rytíři se musí bránit.

05:08
    Icing domácích. Hra se stěhuje před Nahodila.

05:11
    Úspěšný zákrok Nahodila. Další buly.

06:39
    Hraje se jen v poli, bez střel na bránu.

07:21
    Janda vyslal jedovatý projektil na Stahla. Ten ho ale pokryl.

08:04
    Domácím se nedaří finální přihrávka a vůbec přejít do útočné třetiny.

08:42
    Kulda hledal před brankou spoluhráče, pak na něj vyslal takové nahození a spoluhráč ho tečoval. Stahl pozorný.

09:08
    Rytíři se osmělili a přešli do útoku, Střela ale letí mimo.

09:53
    Nahodil rozehrává a urychluje hru. Sparťané z toho mohou těžit, místo toho ale zahrávají Icing a hra se stěhuje před sparťanského brankáře.

10:44
    Střela nad vyhání domácí z pásma, jelikož objela mantinel a míří dále, pryč z útočné třetiny.

11:58
    Pozor na průnik rychlonohého Bláhy, sparťané se poctivě vrátili a Bláhova akce končí v rohu.

12:26
    Další výpad kladenských po levém křídle. Řepka se dostal ke střele, Nahodil likviduje.

13:08
    Nahodil má další práci, ale připisuje si úspěšný zásah.

13:33
    Pěkná souhra Rytířů skončila na betonech Nahodila.

13:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kern – 2 min., hákování).

13:33
    První početní výhoda zápasu. Hosté si zahrají přesilovku.

14:00
    Hosté okamžitě usazeni v útočném pásmu.

14:15
    Sparťanská defenzíva odolává.

15:05
    Obrovská šance! Před Nahodilem se zjevil Kiml, ale sparťanský fantom ho vyčapal! Největší šance zápasu!

15:33

16:30
    Stahl si po delší době sáhl na kotouč. Úspěšný zákrok kladenského gólmana.

16:39
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Schildhabel – 2 min., nedovolené bránění).

16:46
    Sparta se usadila v útočném pásmu.

16:59
    Svobodova dělovka skončila na vyrážečce Stahla.

17:25
    Kladno se osvobozuje po nepřesné pasu před branku, který zahrála Sparta.

17:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kern – 2 min., sekání).

17:45
    Hraje se 4 na 4.

18:08
    Stahovačka Krátkého a následný pokus o střelu, který nevyšel, obránce Krátkého zpacifikovali.

18:39

19:00
    Poslední minuta třetí periody.

19:44
    Kern se ihned po vrácení se z trestné lavice, vydal na zteč, vypálil příklepem a jeho ránu zneškodnil až Stahl.

20:00

Máme tu konec první části. Hra je vyrovnaná, každý tým měl nějaké šance na gól, ale skóre zůstává bez branek. Oba brankáři zatím zaslouží velkou pochvalu. Největší šanci hostů měl Kiml, kterého vychytal Nahodil. Sparťané neměli žádnou vyloženou šanci, měli spíš svazek dobrých příležitostí. Druhá třetina začne přibližně v 18:15. Buďte u toho. Sledujeme pěkný, vyrovnaný duel.

20:01

20:08
    Kladenští nahodili a pokračují v útoku.

20:50
    Obrovská chyba v obraně, avšak Kladno nevyužilo velkou příležitost. Hosté mohli potrestat chybu v rozehrávce.

21:25
    M. Kučera dohrál souboj za bránou a na ledě se přitvrzuje.

21:55
    Stahl pomohl s rozehrou.

22:38
    Na ledě se strhla šarvátka po sporném zákroku.

22:38
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Havelka – 2 min., hrubost).

23:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ADAM KUBÍK. Asistence: Jakub Kiml, David Chládek. Přihrávku před branku zužitkoval Adam Kubík, který při velké šanci nezaváhal a otevírá skóre zápasu.

24:55
    Dlouhý sparťanský tlak. Domácí konečně zabrali ve druhé části a odpovídají na větší aktivitu hostů ve druhé třetině.

26:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané dlouho neztrácejí a vyrovnávají na 1:1 Sparta využívá své aktivity, kterou přetavuje v gól. Autorem branky je JAROSLAV CHLOUBA. Asistence: Martin Dubský.

27:59
    Autorem branky je VINCET KESZI. Ten ujel do brejku a sám před Nahodilem skóroval. Gól to byl překrásný. V hokejové hantýrce by se řeklo, že gólmana "vykoupal." Položil ho a po kličce zakončoval do prázdné branky. Asistence Adam Kubík, Jakub Cibák.

30:05
    Každý tým se více pouští do ofenzívy. Na rozdíl od první části, kde na ledě dominovaly defenzívy.

31:16
    Velký důraz a důslednost před Stahlem. Po střele a dorážkách to však nekončí gólem.

31:55
    Přečíslení a Vandas volí střelu, Stahl vykryl prostory a nenechal soupeře skórovat.

32:28
    Sparta chce vyrovnat. Je nyní lepší a svírá soupeře ve jeho pásmu jako v kleštích.

33:10
    Dobrá kombinace, ale Stahl pozorný.

33:36
    Teď měli sparťané štěstí, Kladno mohlo skórovat potřetí.

34:59
    M. Kučera v obrovské šanci před Nahodilem, minul, zakončoval na vyrážečku, ale jeho rána skončila mimo.

35:19
    Tak přece jen Kladno skóruje potřetí. Nejprve nedalo, ale o chvilku později se prosazuje ADAM KUBÍK. Asistence: Adam Kubík, Michal Kučera.

35:58
    Sparta se nehodlá smířit s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem a nadále útočí.

36:25
    Stahl pokryl kotouč, který se vyskytoval v nebezpečném prostoru.

37:01
    Středočeši chybují v rozehrávce a platí cenu nejvyšší. Přihrávka přes šířku a na levé křídlo, odkud skóruje MARTIN SVOBODA. Stahl se nestačil přesunout a Svoboda poslal puk k levé tyči Stahla. Asistence: Tomáš Jandus, Jan Kern.

38:09
    Sparta zvyšuje obrátky, zařazuje vyšší rychlostní stupeň. Prohrává jen o gól.

39:01
    Výtečný Nahodil. Teď podržel domácí. To byla stoprocentní šance! Štěstí pro Spartu.

39:39
    Ještě pokus Sparty něco udělat před koncem třetiny.

40:00

40:01

40:07
    Sparta se jako první tlačí dopředu ve třetí třetině.

40:26
    Vyhraná buly dozadu na beka a zblokovaná rána, která skončila na kladenské střídačce.

40:45
    Kladno vyslalo první projektil ve třetí třetině. Ten branku ale hodně minul.

41:36
    Střela Čermáka příklepem. Nahodil likviduje lapačkou.

41:39
    Autorem branky je DOMIINIK VACH. Kladno opět zvyšuje náskok. Vede už o dvě branky. Asistence: Dominik Havelka, Jakub Čermák.

41:58
    Autorem branky je OSTAP SAFIN. Rychlá odpověď a Sparta se dostává zpět do hry. Nic není rozhodnuto. Sparťanský ostrostřelec Safin se dnes prosazuje poprvé. Asistence: Tomáš Krátký.

43:18
    Kdo dnes získá body? Sledujte náš onlajn přenos. Vidíme skvělé utkání. Drama až do konce.

43:30
    Nahodil vyráží a Kladno stále v tlaku.

43:37
    Autorem branky je PETR PATYK. Důraz a snahu proměňuje Kladno v další branku. Asistence: Dominik Vach, Jakub Cibák.

44:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Malý – 2 min., podražení).

45:45
    Sparta má šance a obehrává bránící čtyřku, zatím bez gólu.

45:55
    Další branka. To je jako na kolotoči. Dnes už vidíme devátou branku. Zajímavé utkání, ve kterém si ani jeden tým nemůže být jistý ničím. Nyní je to 4:5 z pohledu Sparty, avšak vyhrát mohou oba kluby. Autorem branky je MAREK DUBEN. Asistence: Jan Kern, Martin Svoboda.

48:43
    Sparťané v šanci! Sparťan trefil jen levé rameno Stahla.

49:55
    Kladenská příležitost, ale nevyužitá!

50:11
    Sparťané drží Středočechy zamčené v jejich pásmu.

51:45
    Více ze hry mají sparťané, ale Kladno zdatně sekunduje. Určitě není horší. Oba týmy se střídají v útočných akcí.

52:06
    Vhazovat se bude v pásmu Kladna. To zahrálo Icing a nyní se musí bránit.

52:29
    Svoboda selhal ve velké šanci! Stahl udělal rychlý rozklek a zabránil brance.

53:16
    Výpad domácích po pravém křídle. Zakončení bekhednem mimo.

53:46
    Stahl podrží nahozený kotouč a vhazovat se bude v obranné třetině Středočechů.

54:25
    Safin nepřekonal Stahla z ostrého úhlu.

54:44
    Pravidlo nedáš, dostaneš! Sparta selhala v šanci a Kladno trestá. Opět vede o dvě branky. VINCENT KESZI po přihrávce na levou stranu volil střelu pod vyrážečku a ta vyšla! Kladno vede už 6:4 a do konce jen něco málo přes 5 minut. Asistence: Štěpán Bláha, Adam Kubík.

56:10
    Sparta ztrácí dvě branky a vypadá to i na ztrátu všech bodů, ale počkejme si.

56:27
    Nahodil jen tak tak znemožnil skórovat Kladnu, zasunutí u první tyče pohlídal.

57:34
    Sparta neohroženě zakládá útok, avšak puk končí na hokejkách Kladna.

57:58
    Velká možnost Středočechů, ale střela míří nad.

58:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (T. Jandus – 2 min., hákování).

58:10
    To je pravděpodobně razítko na výhru kladenských.

58:10
    V oslabení se těžko budou dávat góly.

58:51
    Pěkně nabruslení a střela letí mimo. Kladno ukázalo, že má na své soupisce rychle hráče.

59:20
    Sparťané s pukem na holi, ale Kladno si hlídá zadní vrátka. Navíc teď domácím bere kotouč a podrží si ho v klidu.

Kladno vítězí v dnešním divokém zápase. V utkání nebyl horší tým, ale body bere Kladno. V první třetině to vypadalo, že se nedočkáme tolika branek, kolik jich nakonec padlo. Ve druhé třetině se s brankami roztrhl pověstný pytel a ve třetí to nebylo jinak. Sparta několikrát snížila, ale duel nedokázala dovést do vítězného konce. Kladno bylo efektivnější a získává důležité body, které se budou hodit v boji o play off.

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou. Mějte pěkný víkend. (19:40:18)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 27. Chlouba (Dubský), 38. Svoboda (T. Jandus, Kern), 42. Safin (Krátký), 46. Duben (Kern, Svoboda) – 24. Kubík (Kiml, Chládek), 28. Keszi (Kubík, Cibák), 36. Řepka (Kubík, M. Kučera), 42. Vach (Havelka, Čermák), 44. Patyk (Vach, Cibák), 55. Keszi (Bláha, Kubík)

Rozhodčí: Jílek – Tasch, Frodl