3:1 (1:1)
FC Betis Kadaň
Pátek 27.01.2017, 20:45 • SH Slavia VŠ Plzeň • 2. Futsal liga západ • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký večer! Ve druhé lize Západu se dnes utkají Jerigo Plzeň a Betis Kadaň. Zápas začíná ve 20:45 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.

Betis Kadaň
    Hostující mužstvo je po patnácti odehraných zápasech na deváté pozici se ziskem šestnácti bodů. Naposledy nestačilo v derby na Jablonec 6:10. Nejlepším střelcem Betisu je s devatenácti přesnými zásahy na svém kontě Zdeněk Kopta, následuje jej Lukáš Kaidl (11 vstřelených branek).

Kadaň se trápí na hřištích soupeřů, jako jediný celek v soutěži remizovala s Ústím nad Labem (4:4). Venku uhrál outsider dnešního zápasu pouhých bodů. Porazil pouze v devátém kole HERD Hradiště. V tabulce venkovních zápasů patří Betisu předposlední místo, horší je pouze zmiňované Ústí nad Labem.

Jerigo Plzeň
    Domácí hráči mají svojí hru založenou především na obraně. Dnes budou trenéru Pechrovi chybět Marek Vohrna (čtyři žluté karty) a Daniel Klečka (vyloučení v Mělníku). Brankář Plzně úplně zbytečně v duchu frustrace podrazil soupeře, tuším Prieložného, kdy zasáhl jeho nohu. V případě, že hráč Mělníku získal míč, tak by zakončoval do prázdné branky.

Dá se říci, že Jerigo je překvapením letošního ročníku druhé ligy. Naposledy prohrálo v Mělníku 2:6, kdy soupeř byl lepší a řekl bych, že po zásluze zvítězil.

Plzeň je dnes favoritem, dá se čekat, že domácí mužstvo nebude tím, kdo bude tvořit hru. Aktuálně je západočeský celek na třetí pozici se ziskem sedmadvaceti bodů. Dočká se dnes dalšího bodového zisku?

Dle dostupných informací opouští Betis Kadaň trojice hráčů – Zdeněk Kopta, Jiří Novák a Jakub Süssmilch. Trojice futsalistů si zahraje za druholigový Baník Chomutov.

Z plzeňského mužstva přichází zpráva, že dnes rozhodně nebude Jerigo střídat o poločase své brankáře. Celé utkání by měl odchytat Miloslav Šoltys.

FC Betis Kadaň: Novák (Živnůstka) – Škůrek (C), Mezera, Kaidl, Kinský, Gorol, Maba, Hrdinka, Skirka, Soukup

Rozhodčí: Štěřík, Kaštánek, delegát: Novotný Jos..

Hostující Betis nastoupí v bílém, domácí Jerigo v černožlutém.

Probíhá rozcvička futsalistů, oproti posledním zápasům Jeriga v Plzni tady není zrovna dvakrát moc diváků.

Kapitáni Škůrek a Lenk se zdraví s rozhodčími duelu.

Sudí Štěřík si ještě volá oba kapitány k sobě, těžko říct, kde je problém.

00:01

00:01
    Ondřej Touš rozehrál tento zápas.

00:20
    Plzeň ztratila balon a Šoltys předvedl celkem těžký zákrok po střele z pravé strany, kterou vyslal ke vzdálenější tyči Maba.

00:37
    Hosté rozehrávali zleva od postranní čáry, ale Lenk dobře pracoval v obraně.

00:53
    Vitouš kombinuje se Šebkem, následně dobře zasahuje Maba.

01:16
    Vitouš zvolil přihrávku na Lenka, ale prvně jmenovaný hráč už nevrátil míč spoluhráči.

01:34
    Šebek se po rozehrávce od postranní čáry snažil obtočit kolem soupeře, Novák mu dobře zmenšil úhel.

01:55
    Po narážečce se spoluhráčem centroval z pravé strany do ohně Hrdinka, ale Lenk skvěle zasáhl v obraně na poslední chvíli.

02:21
    Znovu výborně Novák. Pekník hledal Rouse, ten byl v šanci, ale neměl kudy dostat míč do sítě Kadaně díky dobrému zásahu brankáře hostů.

02:51
    Šoltys zasahuje na druhé straně po střele z běhu v podání Maby.

03:07
    Gorol rozehrál od postranní čáry, ale útok přerušil obranným zákrokem Trnka.

03:39
    Škůrek rozehrál z pravé strany, ale Mezera pálil vedle pravé tyče při pokusu o střelu do rohu branky.

03:56
    Šebek se snažil dostat přes soupeře, ale ten mu to neumožnil. Plzeň ale drží míč.

04:11
    Znovu narážečka Vitouše s Lenkem, ale plzeňský prvně jmenovaný hráč se nedostal ke střele.

04:34
    Novák vyhazoval na Mabu, ale ten se nedostal k míči.

04:48
    Lenk si narazil na pravé straně míč se Šebkem, ale kapitán Plzně zvolil přihrávku křížem, kde před prázdnou brankou nenašel nikoho ze spoluhráčů.

05:14
    Lenk je podražen soupeřem na polovině hřiště, první faul zápasu je tady.

05:20
    Lenk rozehrál na Vitouše, ale Jerigo po pár sekundách ztratilo balon.

05:36
    Kinský zvolil přihrávku dozadu z těžké pozice, útok hostů přerušil na chvíli Lenk.

05:55
    Od Šebka šel míč do zámezí, takže Betis rozehrává od pravé postranní čáry.

05:59
    Útok hostů bude pokračovat rozehrávku o postranní čáry v podání Skirky.

06:06
    Skirka rozehrál nakrátko na Gorola, ale ten nezakončil.

06:26
    Posléze vedl útok domácích Lenk, ale vše selhalo na přihrávce na pravou stranu.

06:35
    Šoltys vyhodil míč na Touše, ten si navedl míč na pravou nohu, ale jeho střela byla zblokovaná.

06:55
    Vitouš se opět snažil tvořit hru, ale nevystřelil, Jerigo drží míč.

07:11
    Hrdinka dobře pracoval v souboji se Šebkem, ale je to opět Plzeň, kdo je u balonu.

07:25
    Vitouš na Pekníka na pravé straně, ten na Rouse, Plzeň se nemůže dostat ke střele.

07:37
    Malý našel Trnku, ale ten ztratil míč.

07:43
    Druhý faul hostů, Skirka zastavil Pekníka. Volný přímý kop pro domácí.

07:46
    Malý trefil zeď hostů, následně domácí ztratili míč.

08:04
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je tady první branka zápasu. Hostující hráč se neprosadil, tuším, že to byl Maba. Plzeň kontrovala souhrou a rychlým kontrem. Rous z pravé strany našel na zadní tyči přizemním centrem MARTINA TRNKU. Novák si na míč ještě hodně sáhl, ale i tak si jej srazil k levé tyči. 1:0. Asistence: Jan Rous.

08:37
    Pekník našel Malého, ten si narazil s Rousem, ale posléze zakončil mimo tři tyče z jedničky.

08:49
    Mezera se snažil zrychlit hru po pravé straně, ale hostující hráč si míč ukopl.

09:05
    Kaidl odstavil Šebka, u míče jsou hosté.

09:22
    Ale nedokázali vystřelit, Plzeň už kombinuje a navíc bude mít k dispozici rohový kop.

09:37
    Signál Jeriga z pravé strany, kdy Vitouš našel na středu Touše a ten orazítkoval břevno hostující branky!

10:02
    Šebek nejprve ztratil míč, ale posléze dobře zasáhl skluzem v obraně.

10:22
    Ztráta hostů na polovině hřiště, Plzeň kombinuje při akci, kterou začal Lenk.

10:48
    Kinský fauloval zezadu Touše, tohle mohla být klidně karta pro hráče Betisu, každopádně volný přímý kop pro domácí.

10:55
    Šebek našel na levé straně Lenka, ale jeho pokus zblokovala obrana Betisu.

11:18
    Touš – Šebek. Co vymyslí Jerigo?

11:32
    Nákop na Vitouše na levé straně, ten si zpracoval míč a z levé strany trefil vzdálenější tyč, následně se nedostal těsně k dorážce Touš.

11:46
    Po faulu Šebka rozehrál přímý kop Škůrek, ale trefil se doprostřed branky, kde byl Šoltys.

12:03
    Hostům nevyšla akce po levé straně, Šoltys nezasahoval.

12:20
    Solidní presink domácích, ale Rous nakonec ztratil míč. Plzeň je znovu u míče.

12:41
    Úplně zbytečný faul Vitouše na Kaidla zezadu při presinku.

13:05
    Rous nepřišel o míč v souboji s Kaidlem, Plzeň kombinuje.

13:19
    Ale Pekník po přihrávce vzduchem nemohl zpracovat míč, hosté útočí.

13:35
    Na druhé straně byla střela jak Kinského, tak Kaidla zblokovaná.

13:49
    Plzeňskou kombinaci začíná Trnka, vepředu se ovšem nedostává k míči v souboji se soupeřem Rous.

14:02
    Pekník jako kdyby se bál faulu, vůbec nešel důrazně do souboje, nakonec Šoltys zmenšil úhel soupeři.

14:11
    Po rozehrávce Pekníka, rozehrávce rohového kopu je faulovaný Trnka!

14:12
    Pekník se snažil najít Rouse, ale ten nezakončil. Míč pro hosty.

14:22
    Rous fauloval při presinku, ale následně hostům nevyšla křižná přihrávka vzduchem na pravou stranu.

14:44
    Rous se obtočil kolem soupeře, před Novákem byl aktivní ještě tuším jeden hráč Jeriga, ale není to branka na 2:0.

14:49
    Rous clonil Novákovi, tomu pomohlo opět břevno hostující branky.

15:11
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Plzeň nepředvádí špatný výkon v obraně, ale teď nechala po rozehrávce rohového kopu Hrdinky z pravé strany na zadní tyči volného JANA KINSKÉHO! Hrubá chyba západočeského Jeriga! 1:1. Asistence: Patrik Hrdinka!

15:53
    Tak tohle může domácí mrzet, Lenk získal míč pro Jerigo, poslal pas na pravou stranu na Vitouše, ale ten zakončil sám z velké šance. Novák dobře zasáhl.

16:05
    Vitouš rohovým kopem na Pekníka, jeho pokus je zblokovaný.

16:19
    Lenk našel Vitouše, ten Touše, ale posledně jmenovaný se dotkl míč jako poslední v souboji se soupeřem.

16:29
    Lenkova přihrávka na pravou stranu křížem není přesná, míč pro hosty.

16:40
    Kinský si vyměnil míč se spoluhráčem, ale v obraně za minutu dvanáct zasáhl Lenk.

16:50
    Šebek ukázal vynikající techniku, ale nakonec střílel z dobré pozice vedle pravé tyče.

16:50
    Timeout pro hosty.

17:08
    Vitouš se nedohodl se Šebkem, druhý jmenovaný jej hledal, ale nenašel.

17:20
    Faul Touše na Mezeru znamená přímý kop pro hosty z poloviny hřiště.

17:30
    Lenk se diví, ale sudí Kaštánek ukazuje, že od něj šel míč do zámezí v souboji s Gorolem.

17:36
    Na zadní tyči byl zcela volný Mezera, ale míč se k němu nedostal.

17:52
    Lenk získal míč pro domácí, ale poté se mu dobře pod nohy vrhl Novák po narážečce s Toušem.

17:53
    Tak dlouho otálel Šebek s rozehrávkou rohového kopu, až sudí Štěřík nařídil, že míč bude mít hosté.

18:00
    Domácí zaspali v obraně, z levé strany zakončoval těsně vedle pravé tyče Škůrek. Obrovská šance. Chyběly centimetry.

18:00
    Škůrek se drží za holeň a kulhá, odchází na střídačku.

18:11
    Pekník rozehrál akci domácích, ale Trnka poté nenašel před brankou hostů Rouse.

18:31
    Lukáš Skirka (KAD) zastavil soupeře ihned po ztrátě míče za pomocí držení. Je tady první žlutá karta zápasu.

18:59
    Při plzeňské kombinaci nakonec málem domácí přišli o míč, Rous skvěle presoval, ale poté následně z levé strany střílel vedle pravé tyče Trnka.

19:24
    Skirka se nedostal k balonu v souboji se soupeřem, čekal, že na něj bude odpískaný faul.

19:47
    Trnka chtěl zmást soupeře, nakonec vystřelil, ale jeho střela byla zblokovaná. Plzeň si bere oddychový čas.

19:56
    Plzeňský signál zahraný Rousem byl docela čitelný. Hosté se poté nedostali z protiútoku ke střele.

20:00

První poločas končí remízou, Betis nehraje vůbec zle (na to, že hraje bez tří zmiňovaných hráčů, o kterých byla řeč na začátku přenosu). Jerigo mělo hlavně v prvních deseti minutách více ze hry, dvakrát trefilo břevno (z toho jednou Touš, podruhé Rous po teči). Kadani pomohl hlavně ten srovnávací gól. Druhý poločas bude určitě zajímavý.

20:01

20:11
    Druhá půle začíná kombinační hrou hostů.

20:32
    Lenk kontruje spolupráci se Šebkem, také Jerigo se dostává pomalu k brance hostů.

20:54
    Šoltys rozehrál na pravou stranu na Vitouše, ten našel na levé straně Lenka, jenž šajtlí neskóroval.

20:56
    Vitouš z rohu na Lenka, ale ten se neprosadil, Jerigo ovšem nepřišlo o míč.

21:22
    Plzeň zatím nevystřelili, akci tvoří zejména Lenk a Šebek.

21:47
    Kombinace Plzně, kdy Šebek hledal Lenka, ten nevystřelil z úhlu.

21:52
    Ovšem Plzeň pokračovala v tažení na branku hostů a prosadila se. Po rozehrávce od postranní čáry Jana Šebka vsadil na razanci ONDŘEJ LENK a střelou do levého horního rohu branky Nováka vrací Plzni vedení. Asistence: Jan Šebek.

22:28
    Kinský nakrátko z rohu zleva na Hrdinku, následně zákrok levou nohou předvedl Šoltys.

23:00
    Malý hledal Rouse za obranou hostů, ale jeden z hráčů Betisu zasáhl do této souhry prsama.

23:10
    Po Pekníkově rozehrávce od pravé postranní čáry pokračuje Jerigo v kombinaci.

23:28
    Vitouš nakrátko zleva s Pekníkem, jeho pokus je sražený na rohový kop.

23:39
    Myslím, že Pekník našel Malého, ale jeh pokus byl zblokovaný, následně míč ztratil Rous, ale Jerigo je opět u míče.

24:16
    Malý na Pekníka, ten mu míč vrátil, ale Malý střílel z úhlu do připraveného Nováka.

24:32
    Plzeň je aktivnější po své druhé brance, snaží se tvořit hru, ale celkem málo střílí.

25:01
    Po přihrávce Kinského to Maba nemyslel špatně, ale Šoltys srazil míč od pravé tyče na roh.

25:17
    Akci Plzně po levé straně táhl Šebek, ale ve finální fázi mu unikl balon. Následně Touš vybojoval míč pro domácí.

25:36
    Vitouš našel rozehrávkou rohového kopu Touše, ten trefil levačkou z jedničky prostor vedle levé tyče.

26:00
    Plzeňskou akci začínají Lenk a Vitouš, následně se do všeho zapojuje i Touš.

26:19
    Mezera nezpracoval ideálně míč a následně neuspěl v souboji se Šebkem.

26:39
    Škůrek hledal svým nákopem spoluhráče, ale našel pouze rukavice Šoltyse.

26:59
    Hezká přihrávka Vitouše na Touše, který nakonec střílel zleva těsně vedle pravé tyče.

27:10
    Šoltys bez problémů chytil střelu Skirky, ale Plzeň zbytečně přišla o balon.

27:22
    První faul druhé půle, Lenk fauloval Kinského. To je dobrá pozice pro hosty.

27:24
    Hrdinka vsadil na razanci, ale pálil mimo tři tyče, co na to Jerigo?

27:42
    Vitouš se bil jako lev, ale oba jeho pokusy byly sražené.

27:44
    Vitouš rozehrál rohový kop na Lenka, ale ten poslal míč pouze do soupeře.

28:02
    Nadvakrát posílal Lenk po přihrávce Vitouše míč do ohně, ale Novák nezasahoval.

28:29
    Plzeň předvádí dobrý výkon ve druhém poločase, ve druhé půli má zatím více brankových šancí.

29:00
    Pekník prověřil špatně umístěnou střelou Nováka, ten míč vyrazil, ale hráč Jeriga se napodruhé nedostal k dorážce.

29:30
    Mezera si chtěl narazit s Gorolem, ale Plzeň si tuhle kombinaci pohlídala.

29:53
    Pekník volí přihrávku na Šebka, Plzeň kombinuje, ale právě Pekník ztrácí míč.

30:11
    Hru hostů tvoří Mezera s Gorolem, ale v obraně dobře pracuje Lenk, míč pro Šoltyse.

30:26
    Šoltys nenašel výhozem Šebka, ale Jerigo zůstává u míče.

30:40
    Šoltys pomohl Plzni v rozehrávce, následně znovu od postranní čáry si bere míč Vitouš.

31:06
    Lenk nenašel Vitouše za obranou hostů, posléze sudí Štěřík domlouvá, tuším, Kaidlovi.

31:16
    Zřejmě Kaidl měl nějaký komentář k rozhodnutí sudího Kaštánka o přidělení míče domácím.

31:32
    Lenk střílel z pravé strany do pravé poloviny branky hostů. Následně se na hrotu neprosadil Šebek.

31:48
    Faul Touše při presinku, takže hosté budou mít k dispozici míč.

32:02
    Vitouš vystihl rozehrávku hostů a sám před Novákem prostřelil brankáře Betisu, ale jeden z hostů zasáhl na brankové čáře.

32:48
    Plzeň chce přidat třetí branku, Šoltys snad neměl těžký zákrok ve druhém poločase, snad jen jeden po střele Hrdinky.

33:04
    Touš musel pospíchat s rozehrávkou rohového kopu, následně Pekník se trefil mimo tři tyče.

33:17
    Po přihrávce křížem se k míči nedostal Rous, ale Jerigo bude rozehrávat od postranní čáry.

33:23
    Pekník zvolil přihrávku na Malého, ten na Šoltyse, brankář domácích našel Pekníka na hrotu útoku, ale plzeňský hráč hlavičkoval vedle pravé tyče.

33:46
    Pekník vzal na sebe rohový kop z pravé strany, následně Novák zasahoval dvakrát proti střele Malého.

34:09
    Hosté se dostali ke slovu, Hrdinka se zbavil soupeře, ale jeho pokus srazil Malý.

34:11
    Po rohovém kopu z pravé strany nemusel Šoltys zasahovat a Plzeň jde do útoku.

34:26
    Rous křížem na Trnku, ale ten byl zbrklý, Jerigo ovšem ihned získalo míč.

34:43
    Malý to zkoušel z levé strany pravou nohou, Plzeň opět kombinuje díky Trnkovi.

35:04
    První faul hostů ve druhém poločase, Hrdinka strčil Malého při presinku, následně si hosté berou timeout.

35:15
    Betis začíná riskovat, je tady powerplay hostů, u míče Škůrek.

35:30
    Škůrek našel Kaidla, ale ten neuspěl v souboji s Lenkem, následně je u míče Jerigo.

35:57
    Novák prchá z branky, hosté opět v pěti proti čtyřem, u míče Škůrek.

36:19
    Zase přihrávka na Kaidla, ale jeho střelu z úhlu, ale Lenk srazil míč na rohový kop.

36:43
    Po přihrávce Lenka hledal Šoltys spoluhráče, ale vše si pohlídal Novák.

36:55
    Je tady čtvrtý faul domácích ve druhém poločase, uvidíme dnes desetimetrový kop?

37:18
    Betis byl trpělivý při kombinaci, ale Škůrek vše pokazil přihrávkou na Kaidla.

37:32
    Šebek vytvořil prostor pro Vitouše, ale ten z levé strany nevystřelil.

37:43
    Mezera od postranní čáry na Kaidla,ale Trnka dobře presuje a hlavně nefauluje.

38:06
    Vitouš získal míč, následně po přihrávce Trnky našel právě on Šebka, ale ten střílel mimo tři tyče.

38:26
    Lenk hledal Trnku, ale ten se nedostal k míči, na druhé straně nezakončil Maba z pravé strany.

38:45
    Následuje nepřesný výhoz Šoltyse, ale Plzeň opět získala míč a od postranní čáry rozehrává Lenk.

39:13
    Lenk rozehrál ve spolupráci se Šoltysem, ten pomohl Plzni, při kontru špatně zakončil Kaidl.

39:22
    Ondřej Lenk (JPL) dostává žlutou kartu za faul na polovině hřiště, pátý faul domácích.

39:36
    Maba se rval jako lev, ale Lenk dobře pracoval v obraně, následně právě Maba fauloval.

39:40
    Lenkovi nevyšla přihrávka křížem na Rouse, Mezera rozehrává.

39:49
    Mezera na levou stranu na Kaidla, ale ten nezpracoval míč. Vitouš rozehrává.

39:59
    Plzeň pošetřila čas v posledních sekundách po rozehrávce ONDŘEJE VITOUŠE od postranní čáry jej našel Ondřej Touš, následně se štěstím dostal míč za Nováka, který si na míč hodně sáhl. 3:1. Asistence: Ondřej Touš.

Plzeň po celkem dobrém výkonu ve druhém poločase asi zaslouženě bere tři body, dnes měla více ze hry, ale opět doplácela na koncovku, když v prvním poločase nastřelila dvakrát břevno. Kadaň podala sympatický výkon na to, že ji dnes opustili tři hráči, ale ve druhé dvacetiminutovce měla méně ze hry, Jerigo více drželo míč.

V závěru zápasu mi přišlo, že domácí měli v hlavě to, jak ztratil vedení v Praze deset sekund před koncem, výsledkem toho bylo pět faulů, ale desetimetrový kop už z toho nebyl. (22:21:52)

Vít Muzikář

Branky: 9. Trnka (Rous), 22. Lenk (Šebek), 40. Vitouš (Touš) – 16. Kinský (Hrdinka)

Karty:   40. Lenk (JPL) – 19. Skirka (KAD)

FC Jerigo 1994 Plzeň: Šoltys – Lenk (C), Kanát, Vitouš, Pekník, Malý, Šebek, Touš, Rous, Trnka

Rozhodčí: Štěřík, Kaštánek, delegát: Novotný Jos.