Klášterec nO – Řisuty 4:2 (kon.) | Technika Brno – Opava 0:6 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Sokolov – Trutnov 1:6 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 3:1 (kon.)
Písek – Mor. Budějovice 2:4 (kon.) | Bílina – Klatovy 3:5 (kon.) | Vrchlabí – Kobra 2:5 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 3:4 (po pr.) | Tábor – David Servis 9:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Nymburk 2:6 (kon.)
Pelhřimov – Žďár n/S 5:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 28.01.2017, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 37. kolo

Třetí třetina skončila, stejně jako ta první, bez branky a domácí tedy vyhrávají poměrem nastoleným po druhé třetině, tedy 3:1. Od poloviny poslední třetiny se zápas přepnul do pomalejšího tempa a vypadalo to, že se bude již jen dohrávat, I přes to bylo k vidění několik slibných akcí, žádná z nich však brankou neskončila a domácí Vsetín si připisuje další vítězství.
    Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:
    Filip Čech (VSE)
    Jiří Matoušek (VAL)

Ode mě je to pro dnešek vše, z Lapače se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:56:44)

59:57
    Ještě to vzal na sebe Miroslav Varga a hned po přechodu do útočného pásma rychle vystřelil. Stihl to v hrací době a Hromada si tedy připisuje poslední zákrok.

59:12
    Valašskému Meziříčí se i přes kombinace v útočném pásmu nepodařilo vystřelit, a tak to na druhé straně zkusil Kajaba, který však branku Bobrů netrefil.

58:02
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Janáček – 2 min., nedovolené bránění).

57:44
    Kolařík se dostal do útočného pásma a z pozice na levém křídle vyslal tvrdou střelu na Plška, který si s pokusem snadno poradil.

56:55
    Andris vystřelil přes bránícího Jeníka. Trefil gólmana a dostal se také k odraženému kotouči, který již nestihl zasunout k odkryté levé tyčce.

56:01
    Brunec vyzkoušel Hromadovu pozornost střelou z levého kruhu. Tento pokus si domácí brankář pohlídal a zasáhl proti němu lapačku.

55:04
    Také Kolařík zakončoval pro hostujícího gólmana nepříjemně, když se objevil u levé tyčky a i v tomto případě se puk odrazil od jednoho z hráčů před brankou.

54:39
    Střela Zúbka byla před Plškem nepříjemně tečována, gólmana hostů ale trefila.

53:40
    Bobři využili pobytu v útočném pásmu a střelou po buly se prezentoval David Varga, který tak střelou následoval Mikela, jenž vypálil od modré.

53:21
    Martiníkova střela se zapletla mezi hokejky domácích a Hromada raději přerušuje ukrytím kotouče.

52:33
    Čuřík mohl nahrávat před brankoviště na Šilhavého, jako adresáta své přihrávky si ale zvolil Kajabu, najíždějícího po levém křídle. Do této nahrávky vložil hokejku Báchor a z útočné akce Vsetína tak sešlo.

51:40
    Hraje se v klidném tempu a domácí drží útočné pásmo, ve kterém kombinují. Puk dlouho držel Kolařík, ten byla ale těsně bráněn a ke střele se dostal Hryciow na modré. Jeho střela k levé tyčce se odrazila od brusle hostujícího gólmana.

50:29
    Pokorný se mohl postarat o teč před brankou, kotouč však minul. Puk končí v rohu kluziště, kde si jej berou hosté a míří na Hromadovu branku.

49:55
    Hosté v plném počtu. Domácím se tato přesilová hra vůbec nevyvedla.

49:53
    Ostrčil svou střelou od modré minul meziříčskou branku.

49:03
    Vsetínu se nedaří udržet v útočném pásmu a domácí musí opět rozehrávat zpoza vlastní branky.

48:48
    O nahození z vlastního pásma se postaral Finsterle, který zamířil přesně a Plšek ukrývá puk v náruči.

48:09
    Studený chtěl ze středního pásma nahodit přímo na Hromadovu branku, kotouč mu však z hole sjel.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Brunec – 2 min., hrubost).

47:29
    Podešva našel zadovkou Báchora, a ten z první vystřelil na vzdálenější tyčku. Hromada vytáhl proti této střele lapačku a stav utkání zůstává nezměněn.

Dnešní utkání sleduje 2750 diváků.

46:41
    Pokorný obešel chytrým způsobem Martina Vargu, jeho kombinace s Jeníkem a později také s Mojžíšem však neskončila střelou a Bobři se vydávají do útoku.

45:48
    Ostrčilova střela od modré zasáhla Baroše před brankou. V tuto chvíli hrají hosté v plném počtu.

45:41
    Kobylíkova střela od modré trefila břevno a odrazila se do brankoviště, odkud se o dorážku postaral Vávra. Tuto dorážku si Plšek pohlídal.

45:00
    Nepřesné přihrávky Vsetína jej ochudily o dobré šance. Vyhození Bobrů ale zastavil Šilhavý a od modré vystřelil. Ke kotouči se dostal Čuřík, objel branku a snažil se zakončit pod betony.

44:03
    Pořický dostává puk těsně za modrou čáru, Vsetínu netrval návrat dlouho a Janáčkova prudká střela se zastavila o prvního bránícího hráče.

43:48
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Brunec – 2 min., nedovolené bránění).

43:40
    Vhazování před Hromadou nabídlo střeleckou šanci pro Dvořáka, ten ale přestřelil.

43:08
    Hořanský prošel přes čtyři bránící hráče, u branky se otočil za sebe na přihrávkou našel Mojžíše, který po zpracování puku vypálil a nastřelil betony hostujícího brankáře.

42:49
    Další zakázané uvolnění v podání Bobrů, hra se hodně kouskuje a k vidění nejsou žádné šance.

42:14
    Valašské Meziříčí se drží na puku, nahození do útočného pásma ale končí zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Plškem.

40:55
    Janáček s Hryciowem kombinují ve vlastním pásmu a nahazují. Před brankou Plška se puku chopili hosté a nepouští Vsetín k útočným šancím.

40:37
    Vsetín se snaží udržet v útočném pásmu, ale nedaří se mu to a na branku Plška pouze nahazuje.

40:01
    Střídání v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Plšek.

40:01

Celá první polovina druhého dějství se nesla ve stejném duchu jako třetina předchozí. Skóre otevřel minutu poté, co se zápas přehoupl do své druhé půle Baroš a poslal tak hosty do vedení. Domácímu brankáři, na kterého jinak nejde v utkání tolik střel, nepomohla obrana a Vsetínští se tedy museli vydat na dráhu dotahování. Srovnat mohlo již duo Čuřík – Šilhavý, nakonec však tato role padla na Zúbka, který využil přesného pasu od Kolaříka. Ve stejné minutě dal Vsetínu vedení Čech a dvacet jedna vteřin před koncem se pohotovou střelou prosadil Vávra. Domácí tedy drží po druhé třetině vedení 3:1.
    Třetí třetina začne cca v 19:19.

40:00

39:39
    Vsetín právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ VÁVRA nabruslil po přihrávce od Kajaby před brankáře a dokázal jej prostřelit mezi betony. Asistence: René Kajaba.

39:13
    V poslední minutě jsou gólové šance k vidění na obou stranách. Davidu Vargovi se nepodařilo usměrnit puk pod betony a na straně Vsetína přestřelil Kajaba i Čech.

38:35
    Zúbek nahrával zpoza branky na Kolaříka, který byl před brankovištěm v dobré palebné pozici. Jeho pokus ale zblokoval Martiník a do útočného pásma se ženou hosté.

37:50
    Vsetínu se nedaří po nahození Bobrů přejít přes střední pásmo.

37:29
    Vsetín se nadále drží v útočném pásmu, dlouho však bez střely. Až nyní vyslal střelu od modré Mojžíš a puk končí v lapačce Matouška.

35:58
    Druhý z pokusů FILIPA ČECHA ze stejného místa už ale končí brankou! Vsetínský útočník si za cíl své střely vybral vzdálenější horní roh a podruhé v krátkém čase překonal hostujícího gólmana. Asistence: René Kajaba, Jakub Teper.

35:40
    Kajabovi nesedla přihrávka, a tak se jí lehce zmocnil Baroš. Puk si v rohu našel Čech, z bezprostřední blízkosti trefil gólmana.

35:11
    Krásnou akci zakončil FRANTIŠEK ZÚBEK, kterému do jízdy nahrál Kolařík. Zúbek jen nastavil hokejku do přihrávky a poslal puk k levé tyčce. Asistence: Jan Kolařík.

34:20

34:20
    Při přesilovkové kombinaci hostů se snažil prosadit Fojtík. Jeho střela mířená mezi betony se od chráničů domácího brankáře odrazila před branku. Hromada neměl o poloze puku vůbec přehled, naštěstí pro něj se nikdo z hostů ke střele nedostal.

33:36
    Čuřík se Šilhavým se dostali do přečíslení. Již prvně jmenovaný měl dobrou střeleckou pozici, nahrál ale na Šilhavého, před kterým se objevila odkrytá branka, Šilhavý vystřelil, trefil však jen Matouškovu lapačku, která se na poslední chvíli objevila v dráze kotouče.

33:13
    Janáček nabruslil za modrou a vystřelil. Nechybělo mnoho a puk skončil mezi betony hostujícího gólmana.

32:42
    Hráči Valašského Meziříčí se chvíli pokoušeli o kombinaci před Hromadou, puku se ale chopil Hryciow a snaží se dostat přes střední pásmo.

32:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Hořanský – 2 min., nedovolené bránění).

32:15
    Vsetín se usadil v útočném pásmu, Matoušek drží svůj tým proti střelám domácích. Hořanský to zkusil od levé tyčky, zblízka však proti muži v masce neuspěl.

31:29
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Báchor – 2 min., držení protihráče).

31:01
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Domácí gólman neviděl přes bránící hráče, na poslední chvíli se sice snažil zasáhnout levým ramenem, na pokus VOJTĚCHA BAROŠE ale i tak nedosáhl a puk se přes levý horní roh dostal do branky. Asistence: Josef Fojtík.

30:37
    Hromada si po střele Báchora od modré připisuje první zákrok ve druhé třetině.

29:52
    Šilhavý byl v útočném pásmu sám a o puk jej obral Studený, který zakládá útočnou akci svého týmu.

29:28
    Šilhavý se rozjel do útočného pásma a za jízdy nahodil na brankáře, který puk podržel ve své moci.

29:18
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vítek – 2 min., vysoká hůl).

29:18
    Puk za záda hostujícího gólmana málem poslal jeden z jeho vlastních spoluhráčů, když se mu kotouč připletl na hokejku. Puk se dostal na hůl Kajaby, který mohl zakončit za nepřipraveného brankáře, branku však trestuhodně přestřelil.

28:55
    Hosté jsou v plném počtu a ve stejné chvíli vyzkoušel pozornost hostujícího, teprve sedmnáctiletého, brankáře Čech.

28:26
    Kolaříkově střele chyběla razance a i s pomocí Brunce hosté vyhazují.

27:58
    Vávra je s pukem zatlačen do vlastního pásma a odtud zakládá novou vsetínskou útočnou akci.

27:47
    Matoušek přes clonící hráče neviděl, proti střele Vávry od modré se mu však podařilo vytáhnout lapačku a přesně zasáhnout.

27:03
    Lukova dělovka proletěla těsně kolem branky. I další ze střel Luky neskončila za brankovou čarou a orazítkovala pouze Matouškovy betony.

26:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hladiš – 2 min., vysoká hůl).

26:44
    Další z přihrávek Čecha vystihl Dvořák a poslal puk do bezpečí.

26:13
    Čechovu nabídku do mezikruží mohl využít Čuřík, kotouč však netrefil a Vsetín nadále kombinuje.

25:17
    Podešva se chopil puku a vyjel s ním do středního pásma, přes útočnou modrou už ale neprošel a na Hromadovu branku pouze nahodil.

25:11
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Varga Mir. – 2 min., podražení).

24:33
    Vsetínu se dlouho nedařilo najít vhodné rozestavení v útočném pásmu, ale domácí si i přes to poradili. Mojžíš poslal puk od mantinelu před branku, kde byl připraven Kolařík, ten však kotouč minul.

23:57
    Luka od modré přestřelil Matouškovu branku.

23:20
    Janáčkově střele od modré by seděla teč, v daném prostoru však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a Matoušek vytěsnil puk pravým betonem. Kotouč se po jeho zákroku ocitl na levém kruhu, kde již nečekal nikdo z domácích, kdo by jej uklidnil do odkryté branky.

22:12

21:57
    Finsterle najel po levém křídle před branku, jeho pas na spoluhráče u levé tyčky ale nevyšel a puk končí za brankou.

21:31
    Hosté jsou vy čtyřech.

20:51
    První vážnější ohrožení branky měl na hokejce Luka, ten však od modré čáry minul.

20:12
    Vávra se po buly chopil kotouče, neprošel však přes Hladiše a nedostal se k bráně. Vsetín se i přes to usazuje v útočném pásmu a nedovolí hostům vyhodit.

20:01

První třetina byla v režii domácího celku, kterému se naskytla brzy po začátku přesilová hra a od té doby Vsetínští útočné pásmo neopustili. I přes snahu a střely byl ale úspěšnější gólman Bobrů a zatím se mu daří držet čisté konto. V 16. minutě bylo domácím nabídnuto trestné střílení, které však Finsterle neproměnil. Domácí mají nyní k dispozici ještě minutu a půl přesilovku 5 na 3, jelikož trest 5+OK dostal za vysokou hůl Kývala a půl minuty před koncem byl za podražení vyloučen Mikel. V zápase jsme byli už i svědkem potyčky a utkání začíná být celkově hodně vyhrocené.
    Druhá třetina začne cca v 18:23.

20:00

19:57
    Dvořák vyhazuje a v prvním dějství už se tak nic nestane.

19:45
    Vsetín nadějně kombinuje, jeho snaha je ale přerušena hvizdem rozhodčího, kterému se nelíbí postavení branky.

19:32
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Mikel – 2 min., podražení).

19:10
    Běží poslední minuta první třetiny a na kotouč se dostal Šilhavý, který z první vypálil. Jeho střela z velké vzdálenosti šla mimo branku.

18:44
    Čechův pokus od modré končí na betonech Matouška.

18:32
    Od modré to zkusil jednoduchou střelou od modré. Matoušek střelu viděl a zakročil lapačkou.

18:12
    Pořický čistým zákrokem zastavil Kolaříka a Bobři nahazují do útočného pásma.

17:46
    Kolařík se nezalekl situace mezi třemi hráči Valašského Meziříčí a přes obránce i vystřelil. Puk se odrazil od betonů a Matoušek jej nedokázal pokrýt. V moment, kdy se puku zmocnil brankář hostů, strhla se na levém kruhu potyčka mezi Hořanským a Hladišem.

17:17
    Další zásah vysokou holí. Kucharczyk byl zasažen ihned po buly a odchází do šatny, nyní se ale nevylučuje.

17:12
    Kývala zasáhl novice ve vsetínském dresu Tepera hokejkou do obličeje a dostává pětiminutový trest za vysokou hůl spojený s trestem do konce zápasu. Pět minut na trestné lavici odsedí David Varga.

16:38
    Kolařík nahrál před branku na Vávru, kterému se nepovedla teč do odkryté brány. Vávra mohl poté skórovat ještě z mezikruží, tentokrát byl ale puk tečován hostujícím obráncem a skončil v ochranné síti.

16:15
    Gólman Valašského Meziříčí si všiml nenápadného nahození Jeníka a přikryl kotouč lapačkou.

15:51
    Finsterle posílal puk nad levý beton, přesněji mezi beton a vyrážečku. Matoušek si tento prostor pohlídal a drží nerozhodný stav 0:0.

15:51
    Finsterle byl při pokusu, ze kterého nakonec přestřelil, faulován a my uvidíme trestné střílení.

15:36
    Finsterle poslal puk z hranice brankoviště na bližší tyčku, kde stál připravený gólman.

14:54
    Šilhavý nahazuje do útočné třetiny. Domácím se však nedaří udržení v tomto pásmu a musí se uchýlit k další rozehrávce od vlastní branky.

13:46
    Janáček se nezalekl hostující obrany a dobruslil až do útočného pásma, kde poslal zadovku na Kolaříka, který vyslal střelu po ledě. K teči se chystal ještě Zúbek, ten už však puk nezasáhl.

13:09
    Kucharczykův pokus z mezikruží nenašel mezeru mezi betony Matouška.

12:26
    Vsetín kombinuje v útočném pásmu. Ostrčilova střela prolétla okolo levé tyčky hostující branky.

10:58
    Z otočky u pravé tyčky vystřelil Kajaba, puk se nenápadně dostal mezi tyčku a ruku gólmana a svou pouť skončil až na brankové čáře. Domácí útočník již zvedal ruce nad hlavu, ale jeden z hostů si kotouče v brankoviště všiml a poslal jej do bezpečí.

10:15
    Kolařík dostal přesný pas na modrou, odkud vystartoval směrem na branku. Jeho pokus skončil na levém betonu.

09:40
    Kolaříkovo nahození ze středního pásma končí v lapačce hostujícího muže v masce.

08:50
    Hra se uklidnila a hosté nahazují do útočného pásma.

07:34
    Závar před brankou Bobrů gólem nekončí. Vsetínští se snaží ze všech sil a vysílají jednu střelu za druhou, žádná z nich se ale nedostala až ke gólmanovi.

07:02
    Matoušek neviděl přes clonící hráče Čechovo zakončení, které skončilo na jeho betonech.

06:40
    Vsetínští jsou zatlačeni do svého pásma a nedaří se jim přechod přes střední třetinu.

05:22
    Dva na jednoho se řítili Kucharczyk s Finsterlem. Prvně jmenovaný se ke střele napřáhl na levém kruhu a nastřelil brankářovy betony. K dorážce v mezikruží byl připraven najíždějící Finsterle, ale puk netrefil dle svých představ.

05:02

04:56

04:01
    Zúbek opět v šanci před Matouškovou brankou. Gólmana se mu nepodařilo překonat ani jednou z střel po ledě.

03:40
    Od modré se zkusil prosadit Teper, k dorážce u pravé tyčky se dostal Zúbek, ale minul.

03:28
    Pokus Vávry z vrcholu levého kruhu se zastavil o gólmana a později skončil u Matouška v lapačce.

03:02
    Mikel vystřelil ihned po vhazování a jeho střelu schoval Hromada v lapačce. Studený si však k domácímu gólmanovi najel a s vidinou dorážky se provinil sekáním.

02:56
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kucharczyk – 2 min., podražení).

02:41
    Hosté vyhazují.

02:01
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Varga Mar. – 2 min., sekání).

01:48
    David Varga zkoušel vyslat do útoku Pořického, jeho pas ale nebyl přesný a před bránu soupeře se opět dostávají domácí. Z mezikruží se nedaří prosadit Šilhavému a z dorážky netrefuje ani jeho spoluhráč.

00:50
    Vsetín se usadil v útočném pásmu a kombinuje. Vávrovi se však nedaří rozehrát zpoza branky, jelikož je bráněn hostujícím Studeným.

00:14
    Martiníkovi se nepodařilo projít přes Kucharczyka a ten vyslal do útoku Luku. Vsetínský útočník z nulového úhlu minul.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) – Jeník, Janáček, Kobylík, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, Teper – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Matoušek (Plšek) – Varga Mar., Mikel, Vrba, Báchor, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Varga D., Brunec, Dvořák, Varga Mir., Martiník, Studený, Podešva..

HC Bobři Valašské Meziříčí:

Ve Valašském Meziříčí střídá výhra prohru. Bobři teď mají sérii tří neúspěšných utkání, při kterých podlehli Kopřivnici, Opavě a v posledním duelu i Šumperku, který za záda gólmana Bobrů dostal kotouč desetkrát. Meziříčí je na 8. příčce tabulky, což ji zaručuje postup do play-off. S 36 body má ale jistě ambice startovat v play-off z lepší pozice a na Nový Jičín ztrácí pouze 3 body.

Statistikám Valašského Meziříčí vévodí bezesporu Petr Dvořák (15+22). Jen o branku míň má Josef Fojtík (14+5). Bodově ale patří druhá příčka Martinu Kývalovi (9+11).

VHK ROBE Vsetín:

Znovu se tady budeme opakovat, protože v čele tabulky se za celou sezónu nic nezměnilo a Vsetín stále sedí na první příčce. Po minulém zápase jeho bodové skóre vzrostlo o další tři body a nyní má na kontě již 92 bodů. 13. výher v řadě není pro fanouška Vsetína žádné překvapení, protože v sezóně měli Valaši už i 16. výher za sebou. Na domácím ledě je Vsetín 100 %. Jediný pokořitel Vsetína je Poruba, která na vedoucí celek ztrácí už 24 bodů.

Statistikám Vsetína vévodí Jan Kolařík (17+25) a Radim Kucharczyk (15+24). V počtu vstřelených branek se o první příčku dělí s Janem Kolaříkem i Dominik Pokorný (17+13), který po zranění nastoupil do minulého utkání.

Vítám všechny fanoušky 2. ligy skupiny východ. V dnešním zápase proti sobě stanou celky z povodí Bečvy. Vsetín vyzve na domácím ledě soupeře z Valašského Meziříčí. Toto derby bude pro oba týmy ozvláštněno celorepublikovým projektem Legenda pomáhá a oba týmy nastoupí ve speciálních dresech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 36. Zúbek (Kolařík), 36. Čech (Kajaba, Teper), 40. Vávra (Kajaba) – 32. Baroš (Fojtík)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Matoušek (41. Plšek) – Varga Mar., Mikel, Vrba, Báchor, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Varga D., Brunec, Dvořák, Varga Mir., Martiník, Studený, Podešva.