Slavia – Vsetín 3:5 (kon.) | Kladno – Kolín 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:1 (1:0 po s.n.) | Jihlava – K. Vary 2:3 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.)
Sparta – Pardubice 5:6 (kon.) | Písek – Vítkovice 2:7 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
Letňany – Olomouc 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 5:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 28.01.2017, 15:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (18:02:52)

V souboji tabulkových sousedů vedla dvě třetiny Plzeň, nakonec se musí smířit jen s jedním bodem. Mountfield HK započal ve třetím dějství stíhací jízdu a završil ji v čase 58:36, kdy díky Pohlovi srovnal skóre zápasu na 2:2. Prodloužení nabídlo spoustu šancí, ale rozuzlení přinesly až dva úspěšné nájezdy domácích. Hradec tak zvítězil 3:2 a v tabulce se udržel před svým dnešním soupeřem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Rozhodující branku vstřelil Patrik Mašín.

3. série
    2:1
    Na Martina Langa si Daniel Dvořák počíhal, jeho pokus chytil a vyrazil se radovat se spoluhráči z výhry!

2. série
    2:1
    Patrik Mašín přesně okopíroval Filip Jiráska – 2:1.

2. série
    1:1
    Dlouhá klička do forhendu Filipa Přikryla a následné zasunutí puku mezi Dvořákovy betony slavily úspěch – 1:1.

1. série
    1:0
    Filip Jirásek zvolil střelu švihem na vyrážečku a dává první gól!

1. série
    0:0
    Nicholas Kaňák kličkou do bekhendu neuspěl.

Jdeme na to, začnou hosté!

Samostatné nájezdy začínají.

Strhující prodloužení nabídlo velké šance na obou stranách. Nejprve mohli několikrát rozhodnout hosté, následně i domácí. Nestalo se tak, a tak si můžeme vychutnat i nájezdy. Ty začnou za malou chvíli, jen co rolba upraví led.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Za křiku domácí střídačky se k poslední střele v prodloužení dostal Denis Martinec, Radek Červenka jeho bombu vyrazil!

64:34
    Domácí mají puk na holi a jsou v útočné třetině.

63:44
    Teď ne. Filip Jirásek se odhodlal ke střele, trefil prvního bránícího hráče.

63:29
    V útoku je pro změnu Mountfield. Rozhodne?

62:33
    A mohli zase rozhodnout! Sám na bránu jel Jakub Procházka. Měl dostatek času, mířil do vinglu, ale přestřelil ho.

62:15
    Ten mají na holi hosté...

61:54
    Jako další se hnal do útoku Vít Reitspies, ale škobrtl na úrovni modré čáry. Následně Dvořák přikryl kotouč.

61:43
    Ofsajd Hradce, vhazuje se ve středním pásmu.

61:25
    Jan Matiášek se řítil sám na bránu! Měl ale tu smůlu, že za ním jel rychlonohý Filip Jirásek, který ho dohnal a znemožnil mu zakončit.

60:54
    Hosté mohli brát bonusový bod, na poslední chvíli skočil do dorážky Patrik Mašín.

60:14
    Od prvního okamžiku měl puk na holi Mikuláš Pohl, dostal se ke střele, ale trefil jen hostujícího beka.

60:01

Strhující závěr základní hrací doby přineslo 12. kolo nadstavby A. I když Hradec prohrával po čtyřiceti minutách hry o dvě branky, díky gólům z 52. a 59. minuty se vrátil do zápasu. O jeho osudu bude muset rozhodnout prodloužení, nebo nájezdy.

60:00

59:48
    Puk za bránou Hradce, už se nic nestane.

59:00
    Minuta do konce a Mountfield mohl jít do vedení! Radek Červenka si ale připsal další zákrok. Teď si musel celý plzeňský tým hluboce oddechnout.

58:36
    Hradec právě vstřelil branku!
    Srovnáno! Risk se Hradci vyplatil, minutu a půl před třetí sirénou srovnává na 2:2! Všechno začalo u Denise Martince, který napálil puk na bránu. O první dorážku se postaral Filip Jirásek, o druhou, která už byla úspěšná, MIKULÁŠ POHL. K němu se puk odrazil na levou stranu a hradecký bek už neměl problém odstartovat velkou euforii. Asistence: Filip Jirásek, Denis Martinec.

58:18
    Hradec vyhrál buly a Dvořák míří na střídačku – 6 na 4!

58:15
    Avšak až po oddechovém času, který si vyžádala domácí lavička.

58:15
    Filip Jirásek zkusil střelu zápěstím, letěla ale nad bránu. I tak pro ni radši sáhl Červenka. Buly po jeho levici.

57:54
    Přesilovka pro Mountfield v nejlepší možný okamžik. Dvořák vyjel do rohu pro kotouč, kde ho přes nohy sekl Hasman a už sedí mezi trestoměřiči.

57:38
    Domácí jsou v tlaku a za hry střídají, hosté naopak nemají šanci protočit hráče.

56:48
    Navíc je puk za Dvořákovou svatyní, což je pro Plzeň momentálně to nejlepší.

56:15
    Další minutka ze hry je pryč, čas se domácím krátí...

55:12
    Hodně dobře nabito dostal Filip Jirásek, ale netrefil puk ideálně. Ten tak na bránu nezamířil.

54:44
    Hradečtí jsou pochopitelně více na puku, hosté ale pokračují hodně aktivně. A to i v napadání.

54:01
    Teď si bude moci trochu odpočinout, po icingu Mountfieldu HK se vhazuje před Dvořákem.

53:27
    Domácí kombinují v útočné třetině, další dva zákroky pro plzeňského maskovaného muže. Ten se inkasovanou brankou nenechal rozhodit a je nadále oporou svého mančaftu.

52:48
    Stíhací jízda začala, vstřelená branka vlila Mountfieldu čerstvou krev do žil.

51:41
    Tak zápletka na světě přece jen je, domácí snižují na rozdíl jediného gólu! S první ránou od modré čáry si Radek Červenka poradil, s první dorážkou mu pomohli spoluhráči. Jenže následně plácl do puku MIROSLAV HAVELEC a ten se k velké radosti domácí střídačky došoural za brankovou čáru – 1:2. Bez asistence.

51:35
    Zápletka mohla být na světě. Patrik Mašín byl v dobré pozici na levém kruhu, jenže jeho rána zamířila přesně doprostřed brány.

51:13
    Vyhráli ho Hradečtí, pro změnu ho poslali na střídačku. Tak do třetice...

51:07
    To se bude kvůli icingu za malou chvíli opakovat.

50:59
    Tohle naopak stačí hostům. Kotouč se dostal do ochranné sítě za Danielem Dvořákem a následuje buly před ním.

50:33
    Závěrečnou desetiminutovku začali domácí v útočném pásmu, ke střele se nemohou prokousat.

49:57
    Možná. Ale až po vyhození puku do hlediště. Buly ve střední třetině.

49:39
    Po delší době se hra trochu ustálila a pokračuje se bez přerušení. Šance pro domácí se zápasem ještě něco udělat?

48:51
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

48:24
    Je v permanenci i nadále, nedělá mu to však vůbec žádné problémy. Pro změnu zákrok vyrážečkou, skóre se tedy nemění.

47:31
    Hodně slibná příležitost pro Hradec, ale zdá se, že Radek Červenka je dnes nepřekonatelný. Vytáhl další parádní zákrok proti střele z mezikruží.

46:51
    Nervózní hra ve třetí třetině pokračuje. Po zákroku Radka Červenky se do sebe pustili Filip Jirásek a Adam Šilhán, oba jsou potrestáni na dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

46:51
    Pohl se vrací na led, na trestné lavici bude ale zase jenom vystřídán...

46:21
    Platí to i po dalších dvou střelách, se kterými si poradil Daniel Dvořák. Ten se kotouče dotkl po delší době, bez práce zůstává i nadále Radek Červenka.

45:48
    Hosté kombinují v útočné třetině, Východočeši se srdnatě brání. Stále mají dvoubrankové manko, se kterým musí něco udělat, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.

44:51
    Ale dvířka na trestné lavici se netrhnou. Dalším, kdo za ně zamířil, je Mikuláš Pohl za napadení. Přesilovka pro indiány.

44:38
    Všichni čtyři hráči se v přerušení vrací do hry.

43:48
    Hra je díky mnoha přerušením rozkouskovaná, není zdaleka tak plynulá jako po úvodní dvě třetiny.

42:21
    Na každé straně byli potrestáni dva hráči za hrubost. Za Mountfield HK jsou to Denis Martinec a Tadeáš Jakubec, za Plzeň Martin Červenka a Adam Šilhán. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

42:21
    Rozhodčí rozdělují tresty...

42:21
    Ale zajímavé momenty neustávají, naopak. Hradec se tlačil do brány, snažil se vydolovat puk zpod Červenky. Vznikla z toho mela a drobné rozmíšky mezi několika páry.

42:08
    Mašín je na ledě, pokračuje se v plném počtu.

41:48
    Hradec hraje stále v oslabení, brání se náporu týmu ze západu Čech.

40:49
    Ve vlastním oslabení ujížděl sám na bránu Miroslav Havelec, byl ale tísněn, a tak neměl potřebný prostor na kvalitní zakončení. Při návratu navíc jeden z plzeňských hráčů narazil do tyčky a nevypadá vůbec dobře. Nakonec ale odjíždí na střídačku po svých za pomoci parťáků z týmu.

40:12
    Mikuláš Pohl je na ledě, začíná klasická přesilovka indiánů.

40:08
    Takhle si domácí vstup do závěrečného dějství určitě nepředstavovali. Patrik Mašín je dalším potrestaným hráčem za hrubost. Čtyři vteřiny bude hrát Plzeň početní výhodu 5 na 3.

40:01

Václav Maršík si dnes s jistotou nezahraje. Poté co byl chvíli na střídačce, je přece jen odvážen na nosítkách do útrob stadionu. Přejeme, ať je všechno v pořádku!

Závěrečné dějství odstartuje zhruba v 17:00.

Přestože herně může být s druhou periodou spokojenější domácí střídačka, výsledkově rozhodně ne. I přes množství šancí Hradce Králové se totiž z poměrně nenápadné akce prosadili Západočeši a díky Hajšmanovi vedou už 2:0. Mountfield se navíc bude muset dost pravděpodobně obejít bez zraněného Maršíka, což při absenci několika dalších hráčů není pro trenérské duo Krupka – Pivko rozhodně pozitivní zpráva.

40:00

39:59
    Ještě jeden Dvořákům zákrok a buly po jeho levici.

39:54
    Sice se bleskurychle dostali do pásma, rozhodčí však vykazuje hru zpět do střední třetiny – přihrávka rukou.

39:29
    Hra za malou chvíli zase začne vhazováním ve středním pásmu, přičemž hosté mají stále výhodu přesilovky.

39:29
    Na ledovou plochu míří po zdravotníkovi také nosítka. Zdá se však, že nebudou potřeba, hradecký forvard se i za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku. Snad to tedy nebude nic vážného.

39:29
    Martin Lokajíček narazil za plzeňskou bránou na mantinel Václava Maršíka a s ním to nevypadá vůbec dobře.

39:16

38:43
    Famózní zákrok Daniela Dvořáka! Filip Přikryl dostal puk na pravou stranu a měl odkrytou polovinu brány. Hradecký gólman se dokázal přesunout a kotouč mířící do sítě vyrazil. Mountfield HK je i díky němu stále ve hře.

38:12
    Síly na ledě se navíc vyrovnají, na trestnou lavici usedá také Mikuláš Pohl (MHK) za krosček.

38:02
    Nepřesná kombinace Hradce znamená, že Plzeň vyváží puk až za Dvořáka.

37:16
    Vít Reitspies je vyloučen za vysokou hůl, navíc si neodpustil řeči směrem k sudímu a ten mu navíc udělil osobní desetiminutový trest. Přesilovka pro Mountfield.

36:39
    To se dá říct ale i o té druhé, kterou pro změnu nemůže překonat hradecká ofenzíva.

35:44
    Jen co se Škodovka ubránila, přesunula se do útočného pásma. Obrana Mountfieldu prozatím odolává.

34:50
    Navíc když jeho družina zvládla druhé oslabení bez újmy, Hasman je na ledě.

34:40
    Plzeň dostala puk za Dvořáka, kde ho už několik vteřin drží. S tím bude Michal Straka na střídačce spokojen.

33:54
    A to i po štiplavé Martincově ráně, kterou vytáhl pravým ramenem.

33:20
    Václav Maršík ve dvojité velké šanci, ani jedna z dorážek se neujala, Radek Červenka si svou nulu bedlivě střeží.

32:50
    Zdá se ale, že tlak Východočechů bude pokračovat, čeká ho přesilová hra. Dvěma minutami je za hákování potrestán Josef Hasman.

31:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Ale k čemu mu to je, když se z protiakce prosazují podruhé v zápase hosté. Adam Šilhán se dostal ke kotouči na modré čáře a vyslal ho hned na bránu. Tam stálo několik hráčů včetně KAMILA HAJŠMANA, jenž ho jemnou tečí dopravil za Dvořáka – 0:2. Asistence: Adam Šilhán, Martin Lokajíček.

31:13
    Otěže zápasu postupně přebírá tým zpod Bílé věže, momentálně je aktivnějším celkem.

29:48
    Takový závar jsme tady dneska ještě neměli! Domácí měli hned několik šancí i dorážek, hostující obrana byla naprosto rozhozená. Jako poslední se dostal k puku Pohl a chtěl ho narvat do sítě, trefil jen hráče stojícího před sebou. Teď měli indiáni hodně štěstí... Ale šli mu naproti svou obětavostí a důrazem.

29:04
    V dobré pozici byl Jakub Hašek, z mezikruží ale pálil zápěstím těsně mimo!

28:21
    Červenka si připsal další zákrok, vhazování po jeho pravici se bude po pár vteřinách opakovat.

28:07
    Domácí získávají po úmyslném ofsajdu soupeře velmi snadno útočné pásmo.

28:03
    Přitvrdili nejen Hradečtí, ale také indiáni. Důkazem budiž hned několik tvrdých soubojů ve středním pásmu za sebou.

27:18
    To se bude po zakázaném uvolnění Mountfieldu opakovat.

27:06
    Josef Hasman byl v útočném pásmu proti přesile, svou střelou na Dvořákovu lapačku vybojoval alespoň buly.

25:58
    Druhé dějství je ze strany bílých mnohem živější než to první. Potvrdil to Filip Jirásek, který vyslal další ránu směrem na Radka Červenky. Opět byla nepřesná.

25:24
    Patrik Mašín to nemyslel vůbec zle. Zpoza brány hledal naslepo své spoluhráče před kasou, jeho prudký pas však neměl dostatečnou přesnost. Za to razanci ano, a tak si zahrál až na druhé straně stojící Dvořák.

24:39
    Hradec ve druhé třetině přitvrdil, už několikátý hit předvedli jeho hráči. Jako poslední na to doplatil Vojtěch Kovařík, který odjíždí s bolavou grimasou na střídačku.

23:55
    Dlouhý pas plzeňského beka jeho spoluhráč na útočné modré nezachytil. Protože puk směřoval mezi tyče, Dvořák ho raději schoval do lapačky.

23:35
    Když už ho dostali pod kontrolu a Pažourek s ním chtěl něco vymyslet, je domácím borcům odpískán ofsajd.

22:58
    Na druhou stranu se jeho svěřenci ještě nedostali pořádně na puk a bez toho jen stěží mohou pomýšlet na úspěch.

21:56
    Tým Miroslava Krupky zvládl první oslabení bravurně, Daniel Dvořák byl bez práce.

21:45
    Až teď přichází první kombinace a střela, jež se však k bráně nedostala – zastavil ji bránící hráč.

21:17
    Kromě úvodních pár vteřin se Plzeň ještě nedostala k Dvořákovi, Mountfield HK brání výborně.

20:28
    Po chvíli znovu, navíc až za branku Červenky.

20:15
    Hradec dostal puk okamžitě ven.

20:07
    Úvodní buly se povedlo hostům, kteří se hned přesouvají do útočné třetiny.

20:01

Hráči už jsou připraveni na vhazování, rozhodčí si ještě vyžádali drobnou úpravu ledové plochy. Začínat se bude za malý okamžik.

Druhá třetina začne plzeňskou přesilovkou přibližně v 16:10.

Ale až po přestávce, protože zazněla první siréna ukončující první část. V ní jsme viděli vyrovnanou bitvu, která přinesla zatím více boje než pohledných hokejových akcí. O něco více práce měl domácí gólman a také to byl on, kdo musel jako první (a zatím jediný) tahat puk ze své sítě. V 7. minutě ho po samostatném úniku prostřelil Martin Straka, jenž určil skóre po prvním dějství 0:1.

20:00

19:56
    I za tak krátkou dobu lze vybojovat výhodu. Kryštof Pažourek hned po vhazování podrazil protihráče a je za to na dvě minuty vyloučen, Plzeň si vyzkouší první přesilovku.

19:53
    Vysoký Muškův pas byl nepřesný, kotouč končí na zakázaném uvolnění. Další buly v pásmu Hradce.

18:58
    Úmyslný ofsajd Mountfieldu, kotouč a celá hra se stěhuje před Dvořáka.

18:37
    Dva hráči Plzně skončili po důrazu domácí obrany za bránou na kolenou, ale Hradec toho využít nedokázal. Sice ujížděl do přečíslení tři na dva, Dominik Šedivý ale nastřelil jen nohy bránícího obránce.

17:39
    V závěru třetiny se obě defenzívy zase zformovaly, útoky se přes ně nemohou propracovat.

16:03
    Na druhé straně byl ve slušné pozici Mikuláš Matouš, který hledal zprava místo na zadní tyči. Nenašel ho – kotouč zamířil do rohu hřiště.

15:33
    Krásná individuální akce Martina Červenky. Plzeňský asistent kapitána se prokličkoval přes trojici Hradeckých a byl už před Dvořákem, vystřelit ale nedokázal. Pravdou je, že byl tísněn právě hradeckými hráči.

14:46
    Dalším, kdo se chtěl dostat do šance, byl Kovařík. Na Denise Martince si ale kličkou na modré čáře nepřišel.

13:39
    Naopak se mohlo skóre měnit na druhé straně. V dobré pozici byl Matiášek, po něm ještě Přikryl. Oba dva si vylámali zuby na Dvořákovi.

12:35
    Indiáni hrají výborně do obrany, kromě přesilové hry si Hradec zatím nevytvořil žádnou větší šanci.

11:54
    Po chvíli ho sice dopravili na druhou stranu kluziště, ale tam ho mají na holi Plzenští.

11:17
    Po icingu Lvů se puk vrací do jejich pásma.

11:07
    Dvojité nahození z holí plzeňských obránců – první skončilo na betonu Daniela Dvořáka, druhé mimo.

09:58
    Chvíli se hraje v pěti na obou stranách a už je to zase "jen" boj o kotouč.

09:03
    Kovařík se vrací na led, Plzeň první vyloučení přestála bez problému.

08:56
    Klidně mohlo být srovnáno! Po střele Mašína dorážel nadvakrát Mikuláš Pohl, oba jeho pokusy skončily na betonu gólmana.

08:14
    Následuje vhazování v útočném pásmu Mountfeildu. Co na obranu soupeře vymyslí?

07:48
    V šanci byli ale paradoxně Západočeši, s dalším pokusem si Dvořák poradil.

07:03
    Ideální příležitost na srovnání skóre, neboť si Hradec zahraje přesilovou hru. Hostující kapitán Vojtěch Kovařík zahákoval protihráče a už sedí naproti střídačkám.

06:25
    Hned úvodní gólovka je proměněna v branku. Filip Přikryl našel najetého MARTINA STRAKU, který se řítil sám na domácí svatyni. S dobrou pozicí si poradil dokonale – prostřelil Dvořáka na lapačku a hosté vedou 1:0. Asistence: Filip Přikryl.

06:04
    První vážnější akce zápasu. Kamil Hajšman to zkoušel z pravé strany, byl ale mimo ideální střeleckou pozici, a tak jeho pokus moc šancí na úspěch neměl. Navíc když proti střele vytáhl Dvořák zákrok lapačkou.

05:23
    Hostující obrana si s tím bez problému poradila a je zase na kotouči.

04:48
    A taky Pažourek místo zbytečného vymýšlení nahodil puk do pásma.

04:08
    Zatím je ve hře spousta nepřesností, pohlednější kombinaci jsme ještě neviděli.

02:58
    Hosté využili hybridního icingu a díky němu se dostali snadno do pásma. Lang zpoza brány ale nic převratného nevymyslel.

02:29
    Po chvíli přichází přerušení hry a vhazování v obranném pásmu Plzně.

02:18
    Na druhé straně zkoušel štěstí Tadeáš Jakubec, jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

01:19
    První hráčem, který vyslal střelecký pokus, je hostující Josef Hasman. Jeho rána ale mířila z ostrého úhlu jen do brankové konstrukce.

00:48
    Jenže Hradec začal s výborným forčekingem a hraje se u Radka Červenky.

00:18
    Jako první jsou na puku hosté, kteří se snaží o rozjetí první akce zápasu.

00:01

Mountfield HK: Dvořák (Vacek) – Muška, Martinec, Voňka, Pohl, Kynčl, Kukla – Šedivý, Mašín, Síla, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Jakubec, Vaňát, Hašek, Maršík. Trenér: Miroslav Krupka.

HC Plzeň 1929: R. Červenka (Velička) – Houdek, Kaňát, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Straka, M. Červenka, Hajšman, Kolda, Hasman, Váňa, Kovařík. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Úlehla – Zavřel, Svobodová..

Oba soupeři se letos střetli pouze jednou na západě Čech, ve čtvrtém kole nadstavby se radoval z jasné výhry 4:0 Hradec Králové, když se hattrickem blýskl Dominik Šedivý. Jak tomu bude dnes? To začneme zjišťovat v 15:30.

To Západočeši mají konstantní výkonnost, ale vždy jen určité období. V listopadu a na začátku prosince váleli a připsali si 11 výher v řadě, pak ale přišla prohra 0:3 ve druhém kole nadstavby na ledě Zlína a velký zlom. V nadstavbě totiž Plzenští vyhráli pouze třikrát, osmkrát poznali hořkost porážky.

Plzeň doposud nastřádala 74 bodů a je na tom stejně jako Mountfield HK.

Střídavě jasno a zataženo – tak by se daly stručně charakterizovat výsledky Hradce Králové v posledním období. V novém roce vyhráli Východočeši čtyři utkání, třikrát se museli před svým soupeřem sklonit s tím, že většina zápasů skončila o jednu či dvě branky.

Tým trenérského dua Krupka – Pivko se může opřít o výbornou defenzívu, inkasoval nejméně branek ze všech týmů nadstavby A – 87.

Hezký den z královéhradecké FORTUNA arény, kde se odehraje utkání NOEN Extraligy staršího dorostu mezi týmy Mountfield HK a HC Plzeň 1929. V něm půjde nejen o body, ale také tabulkové postavení. Oba soupeři mají na svém kontě 74 bodů a v tabulce je dělí dvě pozice – Hradec je díky lepšímu skóre sedmý, Západočeši devátí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 52. Havelec, 59. Pohl (Jirásek, Martinec), rozh. náj. Mašín – 7. Straka (Přikryl), 32. Hajšman (Šilhán, Lokajíček)