Most – Slavia 4:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:3 (1:2 po s.n.) | Prostějov – Litoměřice 4:3 (kon.)
Přerov – Motor ČB 1:3 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 0:1 (po pr.) | Frýdek-M. – Havířov 5:4 (kon.)
Kadaň – Kladno 2:3 (po pr.)
po s.n. (1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 30.01.2017, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dne 30.1. se odehraje hokejové derby Horácké Slavie Třebíč s HC Duklou Jihlava . Jedná se tak o poslední derby základní části. Dukla si v letošní sezóně vede velmi dobře a drží se tak na druhé příčce tabulky, přičemž si své postavení ještě více utvrdila výhrou nad Litoměřicemi 4:1. Horácká Slavia ukázala velký obrat, kdy se z jedenácté příčky dostala na páté místo. Ve svém posledním zápase však nedokázala udolat pražskou Slavii, se kterou prohrála v prodloužení 2:3p. V jihlavském repertoáru nesmíme zapomenout na Jiřího Říhu (17+19), který se jako obránce stal i nejlepším střelcem. V třebíčských řadách vykukuje například Roman Erat (7+27), který je momentálně zraněný, za kterým se ale tlačí David Dolníček (7+24) se 31 body. V případě Třebíče a Jihlavy šlo ve vzájemném derby vždy o zajímavý a rychlý hokej. Budeme svědky divokého zápasu, ve kterém budou padat góly? To vše a ještě více se dozvíme již v 17:30, kdy padne úvodní vhazování.

Sestavy obou celků z minulého kola

M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (C), Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Vejmelka (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal (A), F. Král, Čejka (A), Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T. Havránek, Matěj Novák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, Lojek, Čejka, F. Král, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Malec, Psota, Milfait – Paták, T. Havránek, Kristl – Matěj Novák.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, Skořepa, F. Seman – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský, Zeman, Jergl – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Rozhodčí: Sýkora,Valenta – Krátký, Šmika.

Hezký hokejový podvečer z Třebíče. Přibližně za čtvrt hodiny vyjedou na led MANN+HUMMEL Arény dva tradiční rivalové. Dukla Jihlava si v závěru hlavní části přijela pro cenné body, které jim však domácí nebudou chtít dát. Kolik jich nakonec pustí a jestli vůbec nějaké, bude jasné před dvacátou hodinou. Co je však jisté už v tuto chvíli je, že děti z dětských domovů si v rámci charitatavní akce "Dvakrát v roce Vánoce" přijdou na pěknou dávku plyšáků, kterým bude ledová plocha patřit o druhé přestávce.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování brali domácí.

00:27
    První formace Třebíče donutila Svobodu sáhnout si poprvné na puk. Vhazuje se před Jihlavou.

00:57
    Mrázek před jihlavskou brankou našel Zohornu. ten však kotouč nezpracoval. Hra se vrací do středního pásma.

01:44
    Slavia založila za zády Vejmelky přesun do třetiny hostů, ti je zastavili ve středním pásmu. Následně se Horáci do pásma Jihlavy a vynutili si icing.

02:36
    První přesilovka hostů Matěj Pekr (HST) – dve minuty hákování.

03:16
    Dukla drží pásmo, Třebíč se však zdatně brání.

03:48
    Šidlík s Čechotským se snaží přesunout hru ze středního do útočného pásma. Nedaří se.

04:38

04:39
    Karel Vejmelka teď u své pravé tyče likvidu v rozštěpu nebezpečnou střelu.

05:06
    Kajínek obdržel přihávku zpoza vejmelkových zad. Pálil tvrdě od modré.

05:51
    Matěj Peškr po průjezdu k levému kruhu hostů našel jednoho ze spoluhráčů. Tomu přihrávka nesedla.

06:48
    Tentokrát Matěj Psota. Puk ale nestihl a je z toho icing domácích.

07:30
    Psota našel zpoza branky hostů mezi kruhy Malce, který pálí z bezprostřední blízkosti. Následu jej Lojek. Svoboda odolal.

08:20
    Horácká Slavia bude mít první početní výhodu v doposud relativně férovém utkání. Anatolij Protasenja (JIH) – 2 minuty vysoká hůl.

09:14
    Tomáš Čachtský (JIH) – 2 minuty zdržování hry.

09:52
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    DOmácí trestají dvě provinění hostů z hole dorážejícího DAVIDA DOLNÍČKA. Asistence: Jan Zdráhal, Matěj Pekr.

11:15

11:28
    Po vzrušených chvílích se teď hra uklidňuje, ale bude se opět vylučovat.

11:46
    Tomáš Havránek (HST) – 2 minuty sekání

12:19
    Dukla drží pásmo, od modré pálil Šidlík. Následně Vejmelka likviduje další nebezpečnou střelu.

13:10
    Jihlava je stále neodbytná. Prakticky celé dvě přesilovkové minuty pokouší Vejmelkovu pozornost.

13:48

13:49
    Vhazování před Vejmelkou berou hosté, Slavia se osvobozuje na zákjladě zakázaného uvolnění. Hosté teď Horákům slušně zatápí.

14:25
    Až v tuto chvíli dal domácím vydechnout Milfait, který vyvezl puk do středního pásma. Po ofsajdu se bude vhazovat tamtéž.

14:30
    První třebíčská formace se snaží o další branku, ale znova budou domácí hrát v oslabení. Ponechána výhoda.

15:56
    Kapitán Horácke Slavie David Dolníček – 2 min podražení.

16:23
    Třebíč se zatím slušně brání. Nyní od modré Vejmelku prověřil Šidlík.

17:04
    Jihlava zakládá další akci. Seman následně v rohu za zády Vejmelky bojuje o puk. Nakonec Jihlava přichází o pásmo.

17:58

18:17
    Icing domácích.

18:28
    Přestože se hosté stále pokouší o změnu stavu, naráží na rychle bruslící a efektivně bránící hráče Horácké Slavie. Nemají potřebný klid na kombinaci.

19:47
    Seman u levého třebíčského kruhu po otočce do dozadu našel těsně za modrou Kajínka. Jeho tvrdá střela míjí Vejmelkovu bránu.

20:00

První třetina přinesla na obou stranách kluziště vyrovnané a pohledné utkání. Hosté si vše zkomplikovali dvojnásobným vyloučením v polovině třetiny. To Horáci potrestali gólem z hole kapitána Horácké Slavie Davida Dolníčka. Naopak Dukla měla před vyloučením Dolníčka v šestnácté minutě k dobru nezvykle dlouhou výhodu a navazující dvě minuty přesilové hry. Početní výhohu nezužitkovali a tak budou přibližně v 18:23 vstupovat do druhé třetiny s jednogólovým mankem.

20:01

20:04
    Úvodní buly berou domácí.

20:26
    Wasserbauer s Dolníčkem v levém jihlavském rohu bojují o puk, ale pásmo se jim nedaří udržet.

21:09
    U levého třebíčského kruhu si na přihrávku počkal Březina. Vejmelkovu bránu míjí.

21:34
    Po Šidlíkově nahrávce od modré ve skrumáži před svou svatyní čelí Vejmelka jihlavským dorážkám. Icing Třebíče.

22:06
    Po vhazování Filip Král posílá puk do třetiny hostů. Ti vracejí hru do středního pásma.

22:37
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Buly lépe zvládli domácí.

23:08
    Matěj Pekr (HST) – 2 minuty hákování.

23:12
    Dukla kombinuje v pásmu Slavie. Nyní se domácí na chvíli osvobozují.

23:38
    Čachotský v levém domácím rohu bojuje o puk. Hra se na chvíli přesovouvá do třetiny hostů. Následně po zásahu Vejmelky se vhazuje před domácími.

24:37
    Důras kombinoval za zády Vejmelky. Gól z toho není.

25:08

25:25
    A znovu si jde sednout Matěj Pekr (HST) – 2 minuty podražení.

25:29
    Čechotský našel na modré Šidlíka. Ten poslal puk před Vejmelku. Roj hostů se pokouší dorazit.

25:49
    Hosté stále v pásmu, první třebíčská formace se zatím úspěšně brání. Nyní se dokonce podařilo Mrázkovi prověřit Svobodu.

26:55
    Říha od modré pálí. U pravého kruhu pumelice. Další vyloučení Třebíče.

27:16
    Petr Mrázek (HST) – 2 minuty – vysoká hůl. Domácí čeká 13 s 3 na 5.

27:47
    Hraje se 5 na 4. Domácí odolovávají vysokému tlaku hostů

28:27
    Hezký průnik předvedl Jergl. Neprotáhl se dvojicí bránících Horáků.

28:44
    Vhazování před Vejmelkou. Kajínek na Důrase. Niko se teď před Vejmelkou pustil do jednoho z jihlavských.

29:16

29:26
    Mrázek vyrazil z trestné lavice, našel najíždějícího Kuska, ten před Svobodou vracel zpět na Mrázka, ale ten střelu nezvládá.

29:32
    Vyloučení na straně hostů. Za hákování na 2 minuty David Kajínek

30:00
    Jsme v polovině utkání a sledujeme velmi pohledné derby.

30:23
    Domácí zakotvili ve třetině hostů. Teď měl těsně před Svobodou velkou šanci Wasserbauer. S hokejkou v jedné ruce to nevyšlo.

31:32

31:55
    Kristl za zády Svobody hledal některého ze spoluhráčů. Slavia pásmo neudržela. Nyní opět Kristl v akci. V mezikruží Dukly neskóroval.

32:56
    Hezký Vejmelkův zásah. Na vhazování Dolníček a Protasenja.

33:22
    O střelu se po průjezdu kolem pravého mantinelu pokusil Jícha.

34:00
    Od modré teď pálil jeden z jihlavských.

34:17
    Na dvě minuty za hrubost Tomáš Čachotský.

34:37
    Michal Důras (JIH) oslabuje svůj tým. 2 minuty – hrubost.

35:08
    Hosté ve své třetině čelí přesilovce 5 na 3. Třebíči se zatím nedaří v kombinaci. Až teď z mezikruží pálil Mrázek.

36:03
    Domácí trestají po sérii dorážek jihlavské fauly. JAN ZDRÁHAL rozbouřil třebíčské ochozy. Asistence: David Dolníček, Petr Mrázek

36:38

36:57
    Icing hostů.

37:07
    Paták uhájil domácím útočné pásmo.

37:22
    Vhazování ve středním pásmu berou hosté. Za zády Svobody zakládají akci. Po průjezdu středem hřiště střílí těsně za modrou Jergl.

37:53
    Jihlava opět pod tlakem. Na dvakrát teď před svatyní hostů dorážel Dolníček.

38:28
    Po přihrávce od Zemana teď těsně před pravým rohem domácích pálil Čachotský.

38:37

40:00

Druhá třetina opět měnila stav utkání. Podobně jako v první části hry v přesilovce domácích 5 na 3 prostřelil dnes velmi zaměstnaného Miroslava Svobodu Jan Zdráhal. Za zmínku také stojí, že dnes již po třetí se na trestnou lavici posadil Matěj Pekr. Hosté vyvíjejí velký tlak na kompaktnost třebíčské obrany, ale zatím se jim především díky faulům, kterým oslabují svůj tým, nedaří otočit vývoj utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.