25 25 25
VK Dukla Liberec
0
17 22 19
Čtvrtek 02.02.2017, 19:30 • Max Schmeling Halle, Berlín • Liga mistrů • Skupina B

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (21:07:31)

0:0
    Dnes to bylo jen o jednom týmu. Berlín předváděl vynikající hru, od podání až po rychlé útoky z velké výšky. Liberec nezachytil ani jeden začátek setu a poté už měl velmi těžkou pozici proti rozjetému soupeře stahovat manko. V útoku berlínského celku se prosazovala hlavně dvojice Kromm a především Wouter Ter Maat, který byl nejvíce bodujícím hráčem zápasu. Na liberecké straně se dnes rozhodně nemá za co stydět Jan Galabov, který ustál nepříjemné servisy, které na něj létaly a navíc si vedl výborně i v útoku.

Berlínský tým si ziskem třech bodů z dnešního zápasu téměř zajistil postup ze skupiny B. Stačí mu získat ze dvou zápasu už jen jeden bod. Naopak Liberec již nyní ztratil možnost na postup.

25:19
    Třetí set skončil.

25:19
    Jan Galabov na servisu. Ruben Schott poslal jen technický úder za blok. Za míčem už se vrhal ze zadní pozice Janouch, ale před ním míč tečoval ještě Veselý. Berlín si připisuje z dnešního zápasu tři body.

24:19
    Steven Marshall na podání, ale netrefil se ani mezi anténky.

24:18
    Jakub Janouch za koncovou lajnou. Po útoku Vigrasse ze středu sítě je tu šest mečbolů.

23:18
    Kühner na servisu. Galabov vytlouká německý trojblok z hlavního kůlu.

23:17
    Leikep na podání. Až nyní se prosazuje Steven Marshall z hlavního kůlu.

22:17
    Právě Okolić na podání. Galabov se ani na dva pokusy neprosadil, ale Liberec přidává bod blokem. Marshall si nyní neví rady s českou obranou.

22:16
    Vše ale za domácí vyřešil Okolić útokem středem sítě.

21:16
    Janouch si připisuje také bodový blok. Marshall útočil jen do českého nahrávače.

21:15
    Slawomir Stolc se dostane na palubovku i ve třetím setu. Schott také na kurtu a rovnou na podání. Leikep jen sklepl míč na středu sítě.

21:14
    Leikep zastavil první bodovku, ale na druhou už neměl ani on ani celá liberecká obrana.

20:14
    Ter Maat nyní úřaduje. Proti jednobloku přidává již dvacátý bod svého týmu.

19:14
    Povedený servis Patuchy. Liberec měl k dispozici bodovku, ale Berlín se ubránil a poté již dává bod Ter Maat.

18:14
    Patucha na podání. Kromm trefil útokem jen pásku, která míč vymrštila do autu.

18:13
    Ter Maat pokračuje na podání. Leikep po dlouhé době přidává bod také pro Liberec.

18:12
    Znovu Wouter Ter Maat na podání. Janouch nahrával až z liberecké lavičky. Kühner si dovolil smeč na druhou přes.

17:12
    Ter Maat na podání. Kopáček musel nahrávat po nepřesném příjmu a Kriško si neporadil. Michal Nekola si bere ještě jeden oddechový čas.

16:12
    Jakub Veselý na podání. Středem sítě se prosazuje Vigrass. Domácí vedou při druhém technickém oddechovém čase o čtyři body.

15:12
    Kriško vytlouká vysoký berlínský blok.

15:11
    Galabov nebyl přesný v útoku ze zadní pozice, ale Liberec se ještě stačil vykrýt. Domácí se už radovali, ale míč byl ještě nad palubovkou. Následně přichází smeč Kromma. Také místní DJ se nechal unést a pustil hudbu uprostřed výměny.

14:11
    Ter Maat se po oddechovém čase dostal k útoku a smečuje do třímetrové zóny.

13:11
    Také Robert Kromm přetahuje svůj úder do autu. Je to jen o dva body. Berlín si bere oddechový čas.

13:10
    Marshall také přidává chybu na podání. Liberec je stále na dostřel.

13:9
    Opět Ter Maat v akci. Nyní už si pohlídal blok a vytlouká ho.

12:9
    Ter Maat se z hlavního kůlu neprosadil a toho využívá se štěstím Galabov.

12:8
    Janouch na podání. Útok Marshalla nyní jde jen do zámezí. Liberec snižuje.

12:7
    Kühner poslal příliš dlouhé podání. Domácí ještě vyzkoušeli video, ale to potvrdilo aut.

12:6
    Marshall neměl problém protlačit míč na libereckou polovinu.

11:6
    Galabov přidává další bod na své konto. Tento smečař je zatím nejvíce bodujícím hráčem svého týmu.

11:5
    Okolić na servisu. Patucha proti trojbloku radši jen odevzdal míč. Marshall se navezl do nahrávky a přidává tvrdým úderem do diagonály jedenáctý bod svého týmu. Michal Nekola na to reaguje oddechovým časem.

10:5
    Kriško na servisu. Kopáček výborně zasáhl v poli proti smeči Marshalla, ale na druhý útok už liberecká obrana neměla nárok.

9:5
    Robert Kromm stále na podání, ale tentokrát již přidává dlouhý úder.

9:4
    Patucha byl sestřelen německý blokem a už to je o pět bodů.

8:4
    Kromm pokračuje na servisu. A dává další eso. Liberec se nemůže dostat do hry Je tu první technický oddechový čas.

7:4
    Navíc domácí kapitán přidává eso také na podání a Berlín odskakuje.

6:4
    Kromm je vysoko při svém útoku. Jeho smeč šla rychle na libereckou polovinu.

5:4
    Středem to nyní Liberci jde. Prosazuje se i Leikep.

5:3
    Právě Veselý na podání a chybuje do sítě.

4:3
    Středem sítě to nyní hostům vyšlo. Veselý poslal míč přesně na lajnu.

4:2
    Vigrass na podání. Nepovedený příjem hostů.

3:2
    Galabov ale následně chybuje na servisu.

2:2
    Galabov na podání. Ter Maat dostal nízkou nahrávku a s míčem si poté již nerozuměl.

2:1
    Až nyní boduje také Liberec. Patucha poslal míč od bloku do autu.

2:0
    Marshall na podání. Veselý smečuje středem sítě jen do autu.

1:0
    Třetí set rozehraje na podání Liberec, konkrétně Janouch. Kromm z pipu dává jednoduchý bod.

0:0
    Začal třetí set.

25:22
    Druhý set skončil.

25:22
    Jan Galabov byl na podání i po oddechovém čase. Liberecký smečař riskoval skákaným servisem, ale to se mu nevyplatilo. Míč končí za koncovou lajnou a tak i druhý set jde na domácí konto.

24:22
    Jan Galabov na podání. Perry měl problémy s jeho servisem, Liberec měl k dispozici dvě bodovky a tu druhou již Patucha proměňuje. Domácí trenér si ještě v úplném závěru setu bere oddechový čas.

24:21
    Steven Marshall na servisu. Vynikající obrana domácího týmu. Veselý se ale dostal ještě k jedné smeči a je tu bod pro Liberec.

24:20
    Janouch na podání. Marshall útočil jen do pevné liberecké obrany. Následně se ale prosazuje smečí Ter Maat a sjou tu čtyři setboly.

23:20
    Galabov se neprosadil z prvního útoku, ale dostal ještě jednu šanci a to už boduje. Po jeho útoku jen německý blok v síti.

23:19
    Leikep poslal své podání jen do autu. Velká škoda pro Liberec.

22:19
    Libor Leikep na podání. I jeho podání do škrtlo o pásku. Následně útočil Vigrass do autu.

22:18
    Okolić na podání předvádí další chybu.

22:17
    Schott se podívá také na palubovku právě místo Kromma. Stolc na servisu. I jeho podání končí chybou.

21:17
    Dělovka Kromma za koncovou lajnou končí za základní lajnou.

21:16
    Kromm na podání. Liberec honil míč po celé své polovině a nakonec končí balon za reklamou vedle kurtu.

20:16
    Patucha zatlačil soupeře servisem, ale Ter Maat boduje po nepřesné nahrávce.

19:16
    Znovu Patucha na podání. Ter Maat dostal nahrávku na bezblok, ale Kopáček perfektně vybral smeč. Následně se raduje z bodu Liberec po přetlačované na síti.

19:15
    Patucha na servisu. Správka zasáhl v poli a poté se štěstím boduje střídající Stolc.

19:14
    Také Stolc se dostal opět na kurt. Ter Maat chybuje na podání.

19:13
    Galabov si jde na moment odpočinout. Správka je na palubovce. A hned je zasažen tvrdým servisem. Kromm opět potvrzuje vedení rychlým útokem.

18:13
    Ter Maat na podání. Kromm proměňuje bodovku a Berlín opět odskakuje ve skóre.

17:13
    Veselý na podání. Jeho plachta nadělala problémy. Kromm však na druhý útok svého týmu posunul míč z velké výšky za blok.

16:13
    Vigrass na podání. Kriško jen odevzdal míč, ale Ter Maat se nyní ustřeluje do dlouhého autu.

16:12
    Kriško nebyl přesný na přihrávce a to trestá středem Ter Maat, který se rozehrává k vynikajícímu výkonu. Je tu druhý technický oddechový čas.

15:12
    Jan Galabov za koncovou lajnou. Kromm proti roztrhané liberecké obraně neměl žádný problém přidat bod.

14:12
    Marshall na podání. Domácí smečař kazí podání a Liberec se najednou drží soupeře.

14:11
    Ter Maat opět proti trojbloku, ale nyní již dává míč přesně k lajně.

13:11
    Jakub Janouch na podání. Ter Maat se chtěl vyhnout proti trojbloku, ale jeho útok končí v autu. Také německý celek si musí brát oddechový čas.

13:10
    Berlín se ubránil a Marshall mohl přidat další bod, ale jeho útok končí na anténce.

13:9
    Kühner na podání. Galabov měl těžkou pozici proti trojbloku, ale poradil si.

13:8
    Marshall z velké výšky pokládá míč na palubovku z hlavního kůlu.

12:8
    Libor Leikep za koncovou lajnou. Kromm se dostal po útoku do přesní zóny. S jeho výškou blokoval bez výskoku, ale ani to se nelíbilo rozhodčímu.

12:7
    Okolić na podání. Jeho plachtící servis zastavila páska.

12:6
    Kriško na podání. Fantastická přihrávka dělového servisu a útok středem sítě znamená bod pro Berlín.

11:6
    Robert Kromm na servisu. Janouch si dovolil hrát na druhou přes a vychází mu to.

11:5
    Patucha servíruje jen do sítě. Lehký bod pro domácí.

10:5
    Adrian Patucha na servisu. Kromm si výborně přihrál, ale nahrávku nedostal. Následně se prosazuje útokem po lajně Kriško.

10:4
    Nyní již domácí univerzál chybuje na podání.

10:3
    Ani středem to hostům nevyšlo. Následně se prosazuje z výborné nahrávky Ter Maat. Michal Nekola si již nyní vybírá svůj druhý oddechový čas.

9:3
    Nizozemský univerzál dal znovu velmi tvrdé podání. Patucha útočí jen do připravené obrany na síti.

8:3
    Ter Maat na servisu. Dělovku ze servisu potvrdil zakončení na síti Kromm. Je tu první technický oddechový čas.

7:3
    Okolić nedal bod středem sítě, ale liberecký univerzál smečuje jen do bloku.

6:3
    Nepovedené podání Vigrasse.

6:2
    Z pipu se prosazuje Marshall a už to je o čtyři body.

5:2
    Galabov na podání. Středem sítě dnes němečtí hráči ještě nezkazili útok.

4:2
    Právě Galabov na podání. Kromm jen lehce smečoval do středu pole. Následně se podobným úderem prosazuje Kramár.

4:1
    Marshall rozhodně na podání nepolevil. Nyní ale již boduje Galabov z pozice univerzála.

4:0
    A nyní je to dokonce přímé eso. Kriško se za míčem jen ohlédl. Michal Nekola si bere oddechový čas.

3:0
    Přímý bod z podání od Stevena Marshalla. Liberec znovu nezachytil úvod setu.

2:0
    Janouch jen odevzdal míč. Následně je tu dotek sítě od Veselého.

1:0
    Steven Marshall jako první ve druhém setu na podání. Z pipu je zablokován Kriško.

0:0
    Začal druhý set.

25:17
    První set skončil.

25:17
    Okolić na podání. Liberec nebyl úspěšný na smeči. Patucha sice vytloukl blok, ale míč se snesl na českou polovinu a hostující nechali dopadnout míč na zem. První sada jde na konto Berlína.

24:17
    Znovu český blokař za koncovou lajnou. Marshall si naskočil na nahrávku na hlavním kůlu a jsou tu setboly.

23:17
    Libor Leikep na podání. Ter Maat předvádí svou snad dnes první chybu na útoku.

23:16
    Adrian Patucha se také dostal v prvním setu na palubovku. Kromm chybuje na servisu.

23:15
    Robert Kromm na podání. Kramár jen odevzdal míč, dostal druhou šanci, ale ze zóny číslo jedna napálil jen blok.

22:15
    Nepovedené podání Tomáše Kriška. Berlín si jde pro první set.

21:15
    Ter Maat na servisu. Galabov opět neúspěšný ze zadní pozice. Německý blok je však přichycen v síti.

21:14
    Ter Maat zvolil jen útok přes blok do středu pole.

20:14
    Vigrass na podání. Janouch velmi odvážně zvolil útok středem sítě i po nepřesném příjmu a nese to ovoce.

20:13
    Až nyní také liberecký univerzál chybuje na podání.

19:13
    A další nepřesné podání trestá na středu sítě Leikep.

19:12
    Kramár dává eso! Rázem je to pro Duklu veselejší.

19:11
    Kriško si smlsnul na nepřesném příjmu a poslal hřebík na palubovku.

19:10
    Marshall na podání. Německý blok byl pevný, dvakrát se Kriško neprosadil, ale následně boduje Kramár.

19:9
    Jan Galabov na servisu. Skákané podání jde jen do sítě.

18:9
    Galabov je zpět na kurtu. Právě mladý český smačař nachytal soupeřův blok síti.

18:8
    Také německý nahrávač Kühner dává eso.

17:8
    Opět Jakub Janouch za koncovou lajnou. Středem sítě ukončuje výměnu Vigrass.

16:8
    Janouch na podání. Ze zadní pozice útočil Kromm jen do pásky.

16:7
    Na palubovku se dostává místo Kriška také kapitán Liberce Aleš Správka. Stolc opět nedal z hlavního kůlu míč na zem. Liberec ale dostal druhou šanci a Kramár již vytlouká blok.

16:6
    Kramár nepoložil na první pokus míč na zem, ani Stolc nedává bod. Následně se prosazuje z hlavního kůlu Mashall. Je tu druhý technický oddechový čas.

15:6
    Okolić stále na podání. Slawamir Stolc se dostal na palubovku místo Galabova. A hned dostává eso!

14:6
    Nepřesný příjem dal základ k útoku Galabova jen do bloku.

13:6
    Nepřesná nahrávka a Kramár musel jen odevzdat míč. Na to čekal na síti Vigrass a je to další bod. Liberec si bere oddechový čas.

12:6
    Okolić na servisu. Galabov chtěl vytlouct blok, ale míč končí na české polovině.

11:6
    Nyní nebyl úspěšný Ter Maat, ale ani Galabov si nenašel prostor kolem bloku.

10:6
    Leikep trefil servisem pásku. Němci se neprosadili z prvního, ani druhého útoku. Následně smečuje navíc Marshall jen do bloku Veselého.

10:5
    Leikep také poprvé na podání. Jeho plachtící podání dopadlo přesně na zadní lajnu.

10:4
    Kromm na servisu. Galabov dostal velmi rychlou nahrávku na hlavní kůl a proti jednobloku si poradil.

10:3
    Tomáš Kriško za koncovou lajnou. Ter Maat snad poprvé v útoku a hned vytlouká český dvojblok.

9:3
    Ter Maat na podání. Nyní si poradil Kriško zkušeně, jen posunul míč nad blokem a ten končí v síti.

9:2
    Kramár na podání. Kromm se neprosadil, ale Kriško poslal bodovku jen do anténky.

8:2
    Graham Vigrass pokračuje stále na servisu. Domácí blokař poslal plachtící podání na Kriška. Nahrávat musel Kopáček, ale Kriško si poradil se smečí a boduje.

8:1
    Galabov ze zadní pozice jen odevzdal míč. Následně se ke smeči dostal znovu Kromm, který vytlouká blok. Je tu první technický oddechový čas.

7:1
    Nepřesný příjem Kriška trestá pohotovým útokem Kromm na hlavním kůlu. Nepovedený vstup Liberce do zápasu. Michal Nekola si musí hned zkraje setu brát oddechový čas.

6:1
    Vigrass na podání. Po útoku Galabova se domácí ubránili v poli. Následně útočil Kriško na hlavním kůlu, ale na blok si nepřišel.

5:1
    Domácí kapitán Robert Kromm útočil z velké výšky a přidává bod.

4:1
    Až nyní přichází také první bod Dukly. Jakub Veselý útočil středem sítě.

4:0
    Janouch se štěstím udržel míč ve hře po podání o pásku. Liberec se ale ani nyní neprosazuje a je to už o čtyři body.

3:0
    Galabov útočil na prázdnou síť z pipu, ale smeč jde jen do autu.

2:0
    Mashall na podání. Kramár neměl vůbec dobrou pozici proti trojbloku a hned je zablokován.

1:0
    O úvodní servis se postaral mladý liberecký smečař Jan Galabov. Domácí celek zvolil útok středem sítě a dává první bod.

0:0

0:0

Berlin Recycling Volleys: Kühner, Zhukouski – Marshall, Kromm, Kovačević, Schott, Bogačev – Okolić, Fischer, Vigrass – Carroll, Auste, ter Maat – Perry
    Trenér: Roberto Serniotti

VK Dukla Liberec: Janouch, Piskáček – Kriško, Galabov, Stolc, Ducháč, Správka – Staněk, Veselý, Leikep – Kramár, Patucha – Kunc, Kopáček
    Trenér: Michal Nekola

Rozhodčí: Alexander Pavlov (RUS) – Darko Savić (BIH).

0:0

Berlínští jsou v domácí soutěži na třetím místě, ale s minimálním odstupem na vedoucí Friedrichshafen ve kterém působí také český reprezentační univerzál Michal Finger. Právě proti Friedrichshafenu odehrál Berlín poslední zápas. Ve finále německého poháru získal jen jeden set a trofej mu těsně unikla. V Lize mistrů si německý klub poradil na úvod celkem překvapivě s Lube Civitanovou. Následně ale nepotvrdil svou formu a na půdě Rzeszówa padl v pátém setu. Následně si však poradil v Liberci s domácí Duklou ve třech setech. Berlínský celek se může spolehnout v útoku především na Woutera ter Maata, který má po odehraných třech zápasech na svém kontě 62 bodů s těžko uvěřitelným průměrem více než pět a půl bodu na set.

0:0

Českému mistru se v letošní sezóně nedaří podle představ. Z prvních šestnácti zápasech nového ročníku se Liberečtí hned šestkrát museli sklonit před svým soupeřem. To rozhodně nebylo zvykem v předešlých sezónách, kdy tým okolo kapitána Aleše Správky nedával v domácí soutěži soupeřům šanci. Liberci se nedařilo především na půdě soupeřů! První vítězství venku si připsal tým ze severu země až v posledním zápase, když na palubovce Příbrami zvládl otočit nepříznivé skóre z 0:2 na sety. Také z Ligy mistrů už byl jednou nohou pryč. Na půdě finského Tiikeritu prohrál 0:3. Před domácími fanoušky se ale vyhecoval k vynikajícímu výkonu a po zlatém setu prošel do základní skupiny Ligy mistrů. Až po úvodním zápase Ligy mistrů se Liberci začalo dařit i na českých palubovkách. Naposledy si tým trenéra Michala Nekoly představil na palubovce ve špatné formě hrajícího Jihostroje, přesto to nestačilo ani na bod.

V loňské sezóně se Liberec představil v základní skupině, ale proti evropským gigantům, Lube Civitanova, Belchatow a Roeselare uhrál v šesti zápasech jen dva sety a s nulou na kontě bodů se se soutěží rozloučil již po skupině.

V prvním utkání Ligy mistrů se Liberec nemohl dostat první dva sety vůbec do hry. Poté ale polský celek polevil a toho využili domácí. Nakonec si však připsali po výborném jen bod za prohru 2:3. Druhý zápas v Lize mistrů Liberci vůbec nevyšel. Na půdě Lube Civitanova podlehl ve třech jednoznačných setech. V domácím zápase proti Berlínu se tým trenéra Nekoly vůbec nedostal do hry. Zdatným soupeřem byl jen ve druhé sadě a to na zisk ani jednoho setu nestačilo.

0:0
    Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce volejbalu. Liga mistrů pokračuje čtvrtým kolem zápasů v základní skupině. Právě ve skupině B se představí český mistr, dnes na palubovce velkého favorita zápasu Berlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.