Rusko – Česko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 2:3 (kon.)
konec
Švédsko
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Finsko
Neděle 12.02.2017, 15:30 • Göteborg, Švédsko • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.73 4.45 3.9
Partner:
  50:53 Philip HOLM - 2:3
   
  50:53
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A znovu je to pouze o jediný gól! Vhazovalo se po pravé ruce Koskinena. Buly vyhrál švédský útočník Gynge. Puku se ještě dotkl Fredrik Händemark a poslal přihrávku na modrou čáru, kde stál volný PHILIP HOLM. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Fredrik Händemark, Richard Gynge.
  49:24 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:3
   
  49:24
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek! Sakari Manninen skvěle vybojoval puk na ose brankové čáry a z rohu kluziště výtečně našel VELI-MATTIHO SAVINAINENA, který pohotovou střelou překonal Fastha přímo do horního růžku – 3:1. Asistence: Sakari Mannine.
  33:49 Jarno KÄRKI - 1:2
   
  33:49
  Finsko právě vstřelilo branku!
  A Finové otáčejí skóre! Reprezentační výběr Finska nám nyní skvěle ukázal jak proměnit přečíslení čtyři na dva! Joonas Nättinen jel s kotoučem na holi z obranného pásma až do útočného, kde poslal dobrou přihrávku na JARNA KARKIHO, který na vzdálenější tyči usměrnil kotouč za Fastha. Pokud by Finové tento zápas vyhráli, tak by čeští hokejisté skončili na tomto turnaji druzí! Asistence: Joonas Nättinen.
  24:33 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:1
   
  24:33
  Finsko právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno! Nättinen poslal přihrávku na modrou čáru, kde stál MIKA KOIVISTO a velmi ostře vypálil. Jeho rána se ještě otřela o VELI – MATTIHO SAVINAINENA a změnila směr. Na tuto teč neměl Fasth nárok reagovat, neboť nemohl vůbec nic vidět! Asistence: Miika Koivisto, Antti Erkinjuntti.
  08:04 Johan RYNO - 1:0
   
  08:04
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A je tu první gól! Švédové využívají svou druhou přesilovou hru! JOHAN RYNO si vyměnil kotouč s Henrikem Tömmernesem. Popojel si kotoučem na kruh, odkud vypálil velmi rychle a hlavně přesně! Asistence: Henrik Tömmernes.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 9. Ryno (Tömmernes), 51. Holm (Händemark, Gynge) – 25. Savinainen (Koivisto, Erkinjuntti), 34. Kärki (Jo. Nättinen), 50. Savinainen (Manninen)


  Švédsko: Fasth (Lindbäck) – Fantenberg, Tömmernes, E. Johansson, Nygren, Holm, Rosén, Borgman – Eriksson Ek, Ryno, Thuresson – Bergström, Zackrisson, Gynge – Lundh, J. Lundqvist, Brodin – Everberg, Händemark, Klingberg.
  Finsko: Koskinen (Metsola) – Koivisto, Lehtonen, Kousa, Järvinen, Näkyvä, Melart, Mikkola, Kivistö – Haapala, Sallinen, Palola – Savinainen, Manninen, Peltola – Erkinjuntti, Hintz, Ojamäki – Kärki, Suomela, Jo. Nättinen.

  Rozhodčí: Morozov, Ovchinnikov