Piráti Chomutov
3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
HC Motor České Budějovice
Úterý 14.02.2017, 15:45DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

Dnešní utkání je za námi. Hosté se ve třetí třetině opět dostali do dvoubrankového vedení, které už nepustili a nakonec zvítězili 4:3! Domácí i přes velkou snahu v samotném závěru utkání vyrovnat nedokázali. (17:47:48)

59:49
    Hra se pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že hosté to nakonec zvládnou.

59:23
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Domácí to zkoušejí bez brankáře! Hrát se bude tedy pět na pět.

59:00
    Poslední minutka třetí třetiny!

58:26
    Domácí ve vlastním oslabení trefují tyč! František Wágner mohl zkompletovat hattrick, ale střelou do poloodkryté klece trefil jen tyč!

58:02
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Buchtela – 2 min., nedovolené bránění).

57:45
    Domácí opět hrají v šesti!

57:43
    Lidák se dostal do samostatného úniku a mohl vyrovnat, jenže branku pouze přestřelil a hosté tak stále vedou!

57:12
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! DANIEL NOVÁK napřáhl ke střele z mezikruží, odkud střelou pod horní tyčku rozvlnil síť za Paterou! Asistence: František Wágner a Josef Rindoš.

56:48
    Domácí to zkoušejí v šesti!

56:34
    Novák střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.

56:22
    Oddechový čas pro domácí.

56:22
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jakub Doktor – 2 min., hákování).

55:21
    Doktor střelou z levého kruhu poslal kotouč jen do lapačky připraveného Pavláta.

54:48
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

53:49
    Domácí se ihned snaží odpovědět stejnou mincí, ale zatím se jim to příliš nedaří.

52:56
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    GUMAN kompletuje hattrick! TOMÁŠ GUMAN vybojoval kotouč za brankou soupeře. Následně se s ním obtočil kolem levé tyče a puk zasunul za brankovou čáru. Asistence: Bez asistence.

52:38
    Doktor se dostal do samostatného úniku. Na Pavláta ale nevyzrál.

52:00
    Novákovu střelu od modré Patera v pohodě chytil.

51:12
    Guman se řítil s kotoučem ze strany sám proti Pavlátovi. Poslední dotek s kotoučem se mu ale nepovedl a jeho následný střelecký pokus tak nestál za nic.

50:18
    Káník zavezl kotouč do útočného pásma, ale vzápětí o něj přišel.

49:53
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Pavlátem.

49:38
    Michal dostal nabito na modrou, odkud ale svou střelou nedokázal překonat Pavláta, který vyrazil kotouč do ochranné sítě.

48:49
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

48:32
    Adámek přišel o kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.

47:52
    Guman se snažil s kotoučem natlačit před branku, ale nakonec se mu to nepovedlo.

47:35

47:00
    Hosté opět vyhazují a domácí tak musejí začít od znova.

46:36
    Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

46:15
    Novákovu střelu od modré srazil jeden z českobudějovických hráčů nad branku.

45:35
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Tomáš Guman – 2 min., hákování).

45:24
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

44:30
    Palička střelou z velkého úhlu nepřekvapil Pateru.

44:01
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Részegh ale špatně přihrál Wágnerovi, který se tak ke střele nedostal.

43:25

42:51
    Doktor tvrdou střelou z pravého kruhu trefil pouze brusle clonícího obránce.

42:10
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu a svého soupeře přehrávají.

41:31
    Sloboda se ihned po vyhraném buly v útočném pásmu dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale skončil nad chomutovskou brankou.

41:28
    Michal slabou střelou od modré nijak nevyděsil Pavláta.

41:08
    Jan Svoboda se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho střelecký pokus ale Patera fantasticky vyrazil mimo tři tyče.

40:18
    Hosté opět vedou! TOMÁŠ GUMAN se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu, odkud se do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Jan Bárta a Marek Sloboda.

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:14.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě jsme byly svědky jediné branky, kterou vstřelil v devětadvacáté minutě opět Wágner. Poté měli domácí i hosté další šance na vstřelení branky, ale ani jeden z týmů nedokázal vsítit branku. Stav utkání je tak po dvou třetinách 2:2.

40:00

39:17
    Tintěra nahodil kotouč na branku od modré. Do jeho nahození nedokázal vložit hůl nikdo z jeho spoluhráčů a Pavlát tak puk vyrazil mimo tři tyče.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

38:19
    Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

37:55
    Sloboda střelou z pravého kruhu neměl šanci překonat Pavláta.

37:17
    Wágner hledal před brankou od pravého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Do jeho přihrávky ale vložil hůl Patera a následně ho přikryl svou lapačkou.

36:41
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:12
    Domácí teď zahrozili před brankou soupeře, ale kotouč nedokázali protlačit za brankovou čáru.

35:43
    Jan Bárta se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Pavlát fantasticky chytit.

35:19
    Wágner zajímavou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do lapačky připraveného Patery.

34:24
    Buchtela nahodil kotouč na branku od modré. Jeho pokus ještě tečoval Šilar, bohužel pro domácí ale jen do míst, kde se nacházel Patera.

33:45
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude po levici Patery.

33:13
    Wágner střelou z mezikruží trefil pouze clonícího obránce.

32:34
    Slobodovi se zamotal kotouč po nohami v útočném pásmu a hrát tak mohou domácí.

31:22
    David Svoboda dostal skvělou přihrávku před branku od pravého mantinelu. Jeho následný střelecký pokus ale neskončil v síti, neboť Pavlát kotouč skvěle vyrazil mimo tři tyče.

31:04
    Buchtela napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus vyrazil Patera pouze ke Kulichovi, který ale svou následnou střelou nedokázal prostřelit českobudějovického brankáře.

30:40
    Palička dostal nabito na modrou, odkud ale svou slabou střelou branku soupeře minul.

29:25
    Krejčiřík střelou z velkého úhlu nedokázal překonat Pateru.

28:14
    Domácí vyrovnávají na 2:2! FRANTIŠEK WÁGNER převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal na vrchol levého kruhu odkud nechytatelnou střelou pod horní tyčku nedal Paterovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Jaroslav Kulich a Ondřej Buchtela.

27:49
    Palička vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou si Patera poradil.

27:38

26:52

26:35
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

25:52
    Hosté opět vyhazují a odjíždějí střídat. Střídají také domácí.

25:32
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

25:16
    Novák svou střelou od modré branku soupeře přestřelil.

24:52
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jan Radoš – 2 min., vražení na hrazení).

24:13
    Michal nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

23:29
    Tintěra zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

23:12

22:50

22:11
    Tůmův pokus od modré Patera dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil do své lapačky.

21:43

21:12
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jakub Káník – 2 min., podražení).

21:03
    Tůma střelou z mezikruží nedokázal překonat Pateru.

20:30

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned zaváží do útočného pásma, neboť mají ještě zhruba půl minuty přesilovku pět na čtyři.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:29.

První třetina je za námi. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už po osmnácti odehraných vteřinách vedli 0:1. Branku vsítil Guman. V desáté minutě to vypadalo s domácími ještě víc bledě. Hosté se totiž dnes prosadili podruhé. Pavláta dokázal překonat Tejko. Ve třinácté minutě ale vrátil domácí zpět do hry Wágner, který snížil na 1:2.

20:00

19:53
    Részegh střelou z levého kruhu nijak nevyděsil Pateru.

19:16
    Opět chyba domácích v útočném pásmu a kotouč tak skončil až u Pavláta.

19:05
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a sami kotouč poslali do středního pásma.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:31
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Jan Farka – 2 min., faul kolenem).

18:10

17:42
    Domácí teď přehrávají svého soupeře a ženou se za vyrovnáním.

16:59
    Šilar vyslal na branku ukrytou střelu z mezikruží. Kotouč však po jeho střele minul pravý horní roh branky jen o kousíček.

16:36
    J. Svoboda si neporozuměl v útočném pásmu se Šilarem a domácí tak o kotouč přišli.

15:39
    Doktor se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale skončil jen v rohu kluziště.

15:21
    Wágner se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Pateru, kterého ale svým bekhendovým zakončením nedokázal překonat.

14:32
    Polák vyslal na branku střelu u levého kruhu. Jeho pokus ale zablokoval jeden z couvajících obránců.

13:47
    Doktor střelou od modré nijak nevyděsil Pavláta.

13:22
    Palička nahodil kotouč na branku od levého mantinelu. Patera jeho nahození následně raději podržel ve své lapačce.

12:46
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! FRANTIŠEK WÁGNER se dostal zcela osamocen ke kotouči v mezikruží, odkud následnou střelou do pravého horního růžku branky nedal Paterovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Daniel Novák a Vojtěch Krejčiřík.

11:50
    Doktor hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Jeho těžkou přihrávku ale nedokázal Káník zpracovat a kotouč tak skončil za chomutovskou brankou.

10:46
    Buchtela nahodil kotouč na branku od modré čáry. Těsně před Paterou ještě tečoval kotouč Adámek. Puk ale po jeho teči skončil mimo tři tyče.

10:36
    Novák napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

09:37
    Hosté vedou už 0:2! Guman skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu. V samostatném úniku ale ještě nedokázal překonat Pavláta. To se povedlo až MIROSLAVU TEJKOVI, který vyražený kotouč neměl problém zasunout za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Guman.

09:06
    Polák jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal pouze jeden z obránců.

08:41
    Adámek vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ale ztečoval jeden z protihráčů do ochranné sítě.

08:25
    D. Svoboda nahodil kotouč na branku od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Pavlátem Doktor. K jeho smůle ale jen těsně vedle chomutovské branky.

08:05

07:22
    Guman hledal přihrávkou od levého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Našel ale pouze jednoho z hráčů v bílém dresu.

06:49
    Doktor střelou z vrcholu levého kruhu nedokázal prostřelit Pavláta. Ten tuto střelu dobře viděl a kotouč pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

06:32
    Tintěra vyslal na branku střelu od modré, kterou dokázal Pavlát vyrazit mimo tři tyče.

06:05
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Buchtela – 2 min., krosček).

06:02
    Guman dostal opět skvělou přihrávku zpoza branky, tentokrát ale na Pavláta nevyzrál.

05:36
    Tůma přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

04:43

04:06
    Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří. Zatím se nedokázali s kotoučem usadit na delší dobu v útočném pásmu.

03:38
    Krejčiřík se dostal ve vlastním oslabení ke kotouči v útočném pásmu. Jeho následnou bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti dokázal Patera skvěle chytit.

03:22
    Domácí opět dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

03:02
    Tůma vyvezl kotouč z vlastního pásma a ušetřil nějaké vteřiny.

02:43
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Josef Rindoš – 2 min., podražení).

02:28
    Rindoš jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

02:04
    Lidák dostal nabito na modrou, odkud ale Pateru překonat nedokázal.

01:39
    Lidák nahozením na branku od modré čáry našel pouze hůl jednoho z protihráčů.

01:17
    Buchtela střelou z pravého kruhu nevyzrál na Pateru.

00:18
    Hosté se dostávají velmi rychle do vedení! TOMÁŠ GUMAN dostal skvělou přihrávku zpoza branky a následnou střelou pod horní tyčku nedal Pavlátovi sebemenší šanci! Asistence: Jan Bárta a David Svoboda.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned zaváží do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli tmavě modré dresy.

Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, J. Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek

HC Motor České Budějovice: Patera (Němec) – Tintěra, D. Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Benda, Radoš – Doktor (C), Guman, Káník, Sloboda, Tejko, Prášek, Bárta, Kadilák, Kašper

Neproduktivnější hráči obou celků

Na domácí straně to je útočník Filip Palička, který má momentálně na svém kontě 33 bodů za 13 gólů a 20 asistencí.

Na druhé straně to je útočník Jan Bárta, který má momentálně na svém kontě 40 bodů za 20 gólů a 20 asistencí.

České Budějovice se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s jednasedmdesáti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 21 výher v řádné hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 11 proher v řádné hrací době. Venku zatím České Budějovice odehráli devatenáct zápasů, ze kterých 11x vyhráli v řádné hrací době, 2x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 1x prohráli po prodloužení a 5x prohráli v řádné hrací době.

Posledních 5 zápasů

HC Litvínov – HC Motor České Budějovice 9:5
    HC Plzeň 1929 – HC Motor České Budějovice 7:3
    HC Energie Karlovy Vary – HC Motor České Budějovice 0:3
    HC Motor České Budějovice – Rytíři Klado 5:4 po nájezdech
    HC Motor České Budějovice – HC Slavia Praha 6:3

Piráti se momentálně nachází v tabulce na deváté příčce s devětapadesáti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 16 výher v řádné hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 13 proher v řádné hrací době. Domácí zatím Piráti odehráli sedmnáct zápasů, ze kterých 10x vyhráli v řádné hrací době, 2x vyhráli po prodloužení či nájezdech a 5x prohráli v řádné hrací době.

HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 2:1 po prodloužení
    Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 3:0
    Piráti Chomutov – HC Litvínov 3:2
    Piráti Chomutov – HC Sparta Praha 7:2
    HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 3:2 po nájezdech

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 36. kola juniorské DHL extraligy mezi chomutovskými Piráty a motorem České Budějovice.

Vážení příznivci DHL Extraligy juniorů, tento zápas byl odložen z důvodu rozsáhlé marodky v Českých Budějovicích. Termín přesunutí utkání je na 14.2.2017 v 15:45. Děkujeme za pochopení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 13. Wágner (Novák, Krejčiřík), 29. Wágner (Kulich, Buchtela), 58. Novák (Wágner, Rindoš) – 1. Guman (Bárta, Svoboda), 10. Tejko (Guman), 41. Guman (Bárta, Sloboda), 53. Guman

Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Toman