Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Spartak Moskva
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:08 (19:59:51)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:25 (19:5, 15:16, 5:4)
    Zblokované střely – 2:12
    Vyhraná vhazování – 34:21
    Trestné minuty – 18:12
    Hity – 8:5

Je konec! Hokejisté Spartaku Moskva se postarali o velké překvapení, když zvítězili na ledě nejlepšího týmu soutěže z Petrohradu 4:2. Hosté vedli po dvou třetinách už o tři branky. V 54. minutě ještě dokázal snížit Ilja Kovalčuk, jinak si však domácí favorit žádný velký nápor nevytvořil. Moskevský celek už sice nemůže postoupit do play off, ale takový skalp vždy potěší.

59:49
    Domácí to už nestihnou. Teprve teď znovu zavezli puk do útočného pásma!

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny!

58:50
    Jeden z hostujících hráčů minul ze středního pásma prázdnou branku Petrohradu!

58:15
    Šesťorkin odjel na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!

57:54
    Hosté chvilku podrželi puk v útočné třetině, což jim teď bohatě stačí.

56:22
    Domácí jsou v plném počtu. Teď už musí vrhnout všechny síly dopředu.

55:25
    Hosté se snaží odehrát především klidné dvě minuty, během kterých soupeře nepustí do žádné příležitosti.

54:21
    Alexandr Děrgačjov dohrál u mantinelu dohrál Vadima Berdnikova a dostává trest na 2 + 10 minut!

53:46
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jen snižují! Krátce po skončení přesilové hry našel Dadonov na pravém kruhu volného ILJU KOVALČUKA, jenž překonal Svenssona přesnou ranou ke vzdálenější tyčce – 2:4. Asistence: Anton Bělov a Jevgenij Dadonov.

53:39
    Spartak je v plném počtu. Vypadá to, že v Petrohradu dnes bude smutno.

53:08
    Domácí jsou v příliš velkém útlumu. Přesilovka se jim nedaří.

51:38
    Za držení hole je vyloučen Dmitrij Kalinin. Domácí dostávají možná poslední šanci na to, aby s utkáním ještě něco udělali?

50:51
    Pokud se už domácí na něco zmůžou, je na místě brankář Svensson. Ten nyní přikryl puk před dotírajícím Pavlem Dacjukem.

49:48
    Do útočného pásma vjel s kotoučem Konstantin Glazačev a střelou zápěstím prověřil Šesťorkina. Ten vyráží hřbetem lapačky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Ketov (Dacjuk, J. Jakovlev), 54. Kovalčuk (A. Bělov, Dadonov) – 14. Alexandr Vasiljev (Kalinin, Mirnov), 15. Dyblenko (Nikoncev, Kljauzov), 24. Radil (Leščenko), 30. Bobrov (M. Potapov, Bondarev)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Judin, Rykov – Ketov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Moses, Koskiranta, Barabanov – Děrgačjov, Kablukov, Širokov.
    Spartak Moskva: Svensson (Siňagin) – Kalinin (A), Dyblenko, Bondarev, Kirillov, Sergijenko, Provolněv, V. Sorokin – Tolpeko, Bobrov, M. Potapov (C) – Nikoncev, Glazačev (A), Kljauzov – Mirnov, V. Berdnikov, Alexandr Vasiljev – Leščenko, Pavljukov, Radil.

Rozhodčí: Naumov, Ščeňov – Raming, Šichanov

Diváci: 12234