Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Spartak Moskva
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkné odpoledne všem příznivcům hokeje! V úterý je na programu hned 12 zápasů Kontinentální hokejové ligy a já Vás provedu soubojem mezi nejlepším týmem soutěže z Petrohradu a Spartakem Moskva. Spartakovci už jsou dávno bez šance na postup do play off a v Ledovém paláci budou těžkým outsiderem.

Spartak Moskva:
    Spartak má na kontě jen 62 bodů a v tabulce Západní konference mu patří předposlední třináctá příčka. Z posledních třináctí utkání vyhrál moskevský klub jediné, když přerušil tehdy desetizápasovou sérii porážek domácí výhrou 3:2 v prodloužení proti Čerepovci. Naposledy hráči Spartaku podlehli doma Soči 1:3.

SKA Petrohrad:
    Hokejisté Petrohradu nasbírali už 131 bodů a jsou nejlepším týmem celé soutěže. Krok s nimi drží jen CSKA, které má na kontě o tři body méně. Před reprezentační pauzou SKA padlo v krásném zápase 4:5 po nájezdech a ledě Magnitogorsku, ale jinak působí tento hvězdný celek velice suverénním dojmem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Judin, Rykov – Ketov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Moses, Koskiranta, Barabanov – Děrgačjov, Kablukov, Širokov.

Spartak Moskva: Svensson (Siňagin) – Kalinin (A), Dyblenko, Bondarev, Kirillov, Sergijenko, Provolněv, V. Sorokin – Tolpeko, Bobrov, M. Potapov (C) – Nikoncev, Glazačev (A), Kljauzov – Mirnov, V. Berdnikov, Alexandr Vasiljev – Leščenko, Pavljukov, Radil.

Rozhodčí: Naumov, Ščeňov – Raming, Šichanov.

00:01

01:28
    Hosté začali odvážně. Ránu Vladislava Provolněva z pravé strany pokryl Šesťorkin.

02:18
    Teď už se má co ohánět hostující gólman Svensson. Velmi dobrý zákrok si připsal proti Koskirantovi.

03:00
    Hostující Jaroslav Dyblenko vyhodil kotouč až do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.

03:46
    Hráči Spartaku se v tuto chvíli osvobodili.

04:15
    Střelu Pavla Dacjuka vyrazil Svensson jen před sebe a následně se puk od brusle jednoho z hráčů odrazil jen těsně vedle jeho branky!

05:06
    Už v momentě, kdy byli hosté v plném počtu, vyrazili hráči SKA do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Dadonova už zasouval kotouč do odkryté klece Vadim Šipačov, ale Svensson ještě stačil ke své tyčce natáhnout pravý beton!

05:39
    Další vyloučení za vyhození puku mimo hřiště! Provinil se Jurij Sergijenko.

07:35
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovou hru využívají a ujímají se vedení! Od modré vypálil Jegor Jakovlev a JEVGENIJ KETOV puk pohotově sklepl pod betony brankáře Svenssona. Asistence: Pavel Dacjuk a Jegor Jakovlev.
    07:35 Jevgenij KETOV - 1:0

08:57
    Petrohrad tedy zápas rozjel dobře. Domácí poměrně rychle prolomili obranný val soupeře.

09:57
    V dobré příležitosti se zjevil Denis Tolpeko. Šesťorkin zakročil betonem.

10:24
    Máme tu reklamní přestávku.

10:46
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2. Celou akci ale příliš překombinovali a Šesťorkin nemusel zasahovat.

11:26
    Domácí hráči v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:00
    Útočnou akci Spartaku doplnil obránce Dyblenko. Branku ale z osy hřiště netrefil.

13:38
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Hráči Petrohradu nedokázali dostat puk ze své obranné třetiny a za to je Spartak potrestal. Střelu Igora Mirnova vyrazil Šesťorkin jen k ALEXANDROVI VASILJEVOVI, který puk zametl do prázdné klece – 1:1. Asistence: Dmitrij Kalinin a Igor Mirnov.
    13:38 Alexandr VASILJEV - 1:1

13:58
    Domácí hned přispěchali s odpovědí. Po střele Barabanova ale přerušil hru Svensson a tak tu máme komerční přestávku.

14:22
    A Spartak v Ledovém paláci nečekaně vede! Protiútok moskevského celku podpořil obránce JAROSLAV DYBLENKO, který zápěstím vymetl šibenici Šesťorkinovy branky. Ten se natahoval vyrážečkou za kotoučem marně. Asistence: Anatolij Nikoncev a Ilja Kljauzov.
    14:22 Jaroslav DYBLENKO - 1:2

15:36
    Domácí budou hrát přesilovku! Pronikajícího Barabanova zastavil jen za cenu podražení Vladislav Provolněv.

16:24
    Odpískán zásah domácí střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:47
    Od modré nahazoval puk na branku Jegor Jakovlev. Svensson si ho našel a schoval ve výstroji.

17:01
    Na levém kruhu pálil z voleje Sergej Širokov. Domácí útočník minul bližší tyčku.

17:37
    Hosté jsou v plném počtu.

18:44
    Hosté se snaží hrát sympatický hokej. Střelu Igora Mirnova z pravého kruhu vyrážel Šesťorkin.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:30
    Volej Dadonova trefil Svenssona někam do oblasti krku. Hostující gólman ještě stačil zalehnout kotouč a poté si přivolal zdravotníka!

19:30
    Markus Svensson je v pořádku a hra tedy může pokračovat.

19:57
    Ještě zákrok Šesťorkina, který zachytil do lapačky střelu ze středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině překvapivě vede Spartak Moskva na ledě Petrohradu 2:1. Domácí sice poslal v 8. minutě v přesilovce do vedení Jevgenij Ketov, ale to bylo ze strany SKA kupodivu vše. Hosté tak otočili skóre dvěma zásahy v rozmezí 44 sekund. Nejprve se prosadil Alexandr Vasiljev a poté vymetl horní růžek obránce Jaroslav Dyblenko.

21:11
    Dá se očekávat, že Petrohrad bude chtít srovnat co nejrychleji. Domácí důrazně napadají rozehrávku soupeře.

22:38
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru.

23:28
    Hosté jsou dnes nesmírně efektivní! Leščenko překvapil obranu i gólmana Petrohradu parádní přihrávkou zpoza branky na LUKÁŠE RADILA a než se Šesťorkin vzpamatoval, pověsil český útočník kotouč nad jeho levé rameno. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
    23:28 Lukáš RADIL - 1:3

24:27
    Domácí dnes vyslali na Svensona už řadu střel z větších vzdáleností, ale před brankou chybí důraz. Švédský gólman tak celkem v pohodě zasahuje.

24:38
    Nyní se objevil na pravém kruhu volný Vadim Šipačov, ale Svensson kotouč vykopl pravým betonem!

25:16
    Za krosček je vyloučen Vadim Berdnikov. Přesilová hra pro SKA.

26:09
    Pas Dadonova netrefil na zadní tyči Sergej Širokov!

27:02
    Hosté vyhazují a jejich oslabení se blíží ke konci.

27:17
    Nepovedená přesilovka Petrohradu je za námi domácí stále ztrácejí dva góly.

27:38
    Od modré vypálil Jegor Jakovlev, ale Svensson schoval kotouč ve výstroji. Následuje komerční přestávka.

28:14
    Za držení je vyloučen Dinar Chafizullin. Přesilovou hru si poprvé vyzkoušejí hosté.

29:08
    Domácí se dobře brání a teď moc nechybělo a dostali se do přečíslení 2 na 1.

29:50
    Jenže hostům dnes stačí ke skórování opravdu málo! Od modré vypálil Alexej Bondarev a puk se odrazil mimo dosah Šesťorkina od nohy clonícího VIKTORA BOBROVA – 1:4. Asistence: Maxim Potapov a Alexej Bondarev.
    29:50 Viktor BOBROV - 1:4

30:14
    Vynikající zákrok brankáře Svenssona! Vadim Šipačov byl před ním zcela sám, ale nedokázal přehodit natažený beton švédského gólmana!

32:39
    Je tu reklamní přestávka. Domácí mají během ní o čem přemýšlet.

33:42
    Dopředu vyrazila dvojice Leščenko – Radil. Tentokrát do dalším gólem v domácí síti neskončilo.

34:40
    Diváci se snaží svůj tým probudit. Petrohrad dnes zůstává hodně za očekáváním.

34:59
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je opět Dinar Chafizullin – nedovolené bránění.

35:21
    Z levého kruhu střílel Alexandr Vasiljev. Šesťorkin ve spolupráci s obránci odolal.

36:01
    Domácí vyhazují.

36:30
    Petrohradu se opět podařilo vyhodit až k brance soupeře.

37:00

37:13
    Vadim Šipačov dnes sice jeví snahu, ale ne a ne dát gól. Nyní pálil mimo.

37:26
    Ilja Kovalčuk sice branku trefil, ale na místě byl dnes velmi dobrý brankář Svensson.

37:54
    Bombu Patrika Hersleyho švédský gólman, dle grimasy pod maskou, asi pořádně cítil na rameni. Důležité ale bylo, že puk vyrazil do ochranné sítě.

38:49
    Zakázané uvolnění Spartaku.

39:01
    Začala už poslední minuta druhé části.

39:15
    Ještě přesilovka pro domácí. Za držení Koskiranty je potrestán Vladislav Provolněv.

39:51
    Hned dvakrát vypálil od modré Jegor Jakovlev. Ani jeden z pokusů si nenašel cestu do sítě.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 40 minutách je v Petrohradu zaděláno na velké překvapení. Nejlepší tým soutěže totiž prohrává se Spartakem Moskva 1:4. Hosté jsou dnes mimořádně efektivní a ve druhé části přidali další dva góly. Ve 24. minutě zužitkoval parádní Leščenkovu přihrávku Lukáš Radil a v polovině utkání se prosadil v přesilovce Viktor Bobrov. Spartak má navíc v brance výborného Markuse Svenssona, který spolehlivě likviduje domácí šance.

40:03
    Domácí dohrávají ještě více než minutu z přesilové hry.

41:01
    Hosté v oslabení vyrazili do brejku. Nikoncev však před brankou nezpracoval nahrávku spoluhráče.

41:16
    Spartak už je v plném počtu.

42:50
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Svenssonem.

43:28
    Nyní byl puk sražen do hlediště. Jako poslední se ho zřejmě dotkl někdo z hostujících hráčů a tak se vhazuje ve středním pásmu.

44:53
    Domácím rychle utíká čas a ve třetí třetině přitom nepřicházejí jejich šance. Spartak brání dobře.

45:47
    Snaha SKA začíná přecházet v křeč. Hosté teď dokonce drží kotouč.

46:40
    Hosté odehráli více než minutu v útočném pásmu. Fanoušci Petrohradu nespokojeně bučí.

47:05
    Domácích bylo na ledě šest. Následuje samozřejmě vyloučení za příliš mnoho hráčů.

48:07
    Hosté v pohodě kombinují v útočné třetině. Čas ubíhá.

48:47
    Domácí vyhazují až ke Svenssonovi.

49:06
    Petrohrad v plném počtu. Teď už domácí opravdu nemají na co čekat.

49:48
    Do útočného pásma vjel s kotoučem Konstantin Glazačev a střelou zápěstím prověřil Šesťorkina. Ten vyráží hřbetem lapačky.

50:51
    Pokud se už domácí na něco zmůžou, je na místě brankář Svensson. Ten nyní přikryl puk před dotírajícím Pavlem Dacjukem.

51:38
    Za držení hole je vyloučen Dmitrij Kalinin. Domácí dostávají možná poslední šanci na to, aby s utkáním ještě něco udělali?

53:08
    Domácí jsou v příliš velkém útlumu. Přesilovka se jim nedaří.

53:39
    Spartak je v plném počtu. Vypadá to, že v Petrohradu dnes bude smutno.

53:46
    Domácí přeci jen snižují! Krátce po skončení přesilové hry našel Dadonov na pravém kruhu volného ILJU KOVALČUKA, jenž překonal Svenssona přesnou ranou ke vzdálenější tyčce – 2:4. Asistence: Anton Bělov a Jevgenij Dadonov.

54:21
    Alexandr Děrgačjov dohrál u mantinelu dohrál Vadima Berdnikova a dostává trest na 2 + 10 minut!

55:25
    Hosté se snaží odehrát především klidné dvě minuty, během kterých soupeře nepustí do žádné příležitosti.

56:22
    Domácí jsou v plném počtu. Teď už musí vrhnout všechny síly dopředu.

57:54
    Hosté chvilku podrželi puk v útočné třetině, což jim teď bohatě stačí.

58:15
    Šesťorkin odjel na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!

58:50
    Jeden z hostujících hráčů minul ze středního pásma prázdnou branku Petrohradu!

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny!

59:49
    Domácí to už nestihnou. Teprve teď znovu zavezli puk do útočného pásma!

Je konec! Hokejisté Spartaku Moskva se postarali o velké překvapení, když zvítězili na ledě nejlepšího týmu soutěže z Petrohradu 4:2. Hosté vedli po dvou třetinách už o tři branky. V 54. minutě ještě dokázal snížit Ilja Kovalčuk, jinak si však domácí favorit žádný velký nápor nevytvořil. Moskevský celek už sice nemůže postoupit do play off, ale takový skalp vždy potěší.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:25 (19:5, 15:16, 5:4)
    Zblokované střely – 2:12
    Vyhraná vhazování – 34:21
    Trestné minuty – 18:12
    Hity – 8:5

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:08 (19:59:51)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Ketov (Dacjuk, J. Jakovlev), 54. Kovalčuk (A. Bělov, Dadonov) – 14. Alexandr Vasiljev (Kalinin, Mirnov), 15. Dyblenko (Nikoncev, Kljauzov), 24. Radil (Leščenko), 30. Bobrov (M. Potapov, Bondarev)

Rozhodčí: Naumov, Ščeňov – Raming, Šichanov

Diváci: 12234