Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Red Star Kunlun
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Domácí hokejisté díky povedené třetí třetině vyhrávají tento duel 5:3 a získávají body do tabulky. Kunlun se snažil, ale doplatil na neproměňování šancí. (19:48:29)

Československá stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (CEC) 0+2, 0 střel, čas na ledě 22:38
    Roman Horák (CEC) 2+0, 3 střely, čas na ledě 19:13
    Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:57

59:18
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Do prázdné branky se trefuje ALEXEJ MAKEJEV. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
    59:18 Alexej MAKEJEV - 5:3

59:00
    Poslední minuta hry.

58:40
    Velmi dobře si počíná domácí obrana, která nedává soupeři prostor pro zakončení.

58:22
    Kunlun se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.

58:00
    Dvě minuty do konce třetiny.

57:46
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:31
    Mario Kempe se odvážně pustil do zakončení, ale byl atakovaný, a tak nedokázal zakončit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:39
    Domácí maskovaný muž kryje střelecký pokus soupeře.

55:50
    Chad Rau se dostal do útočného pásma, při pokusu o střelu zlomil hůl.

55:00
    Pět minut nás dělí od konce třetí třetiny a domácí hokejisty od zisku dalších bodů.

53:10
    Čínský celek prohrává o jednu branku, ale nemůže se stále probojovat do útočného pásma.

52:45
    Viťaz se probojoval do útočného pásma, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

51:47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, která obsahuje poměrně hodně nepřesností.
    50:22 Sean COLLINS - 4:3

50:22
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hostující celek se krátce po polovině třetí třetiny prosazuje a dramatizuje zápas. Po výborné přihrávce se rychlou střelou prosazuje zkušený SEAN COLLINS. Asistence: Alexej Ponikarovskij a Zach Jüe.

49:12
    Miro Aaltonen vypálil tvrdě, ale jeho pokus končí jen na zadním mantinelu.

48:54
    Domácí celek hraje přesilovou hru aktivně, dostal se do útočného pásma, kde kombinuje.

47:47
    Vyloučení v týmu Kunlun (Zach Jüe – 2 min., vražení na hrazení).

46:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme hru ve středním pásmu zejména.

45:30
    Brett Bellemore vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ještě tečovaný, ale i tak si brankář poradil.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, domácí bleskově vstřelili dvě branky, a tak mají nyní blíže k výhře.
    42:38 Alexandr PANKOV - 4:2

42:38
    Hodně laxně rozehráli nyní hokejisté Kunlunu, a tak přichází trest. K puku se dosta ALEXANDR PANKOV, který prostřelil brankáře čínského celku. Velmi snadná a pohledná branka. Bez asistence.
    42:28 Roman HORÁK - 3:2

42:28
    Gól v přesilové hře a domácí hokejisté vedou. Alexej Kopejkin vystřelil a jeho ránu v předbrankovém prostoru tečoval mimo dosah brankáře ROMAN HORÁK. Asistence: Alexej Kopejkin a Mario Kempe.

42:14
    Viťazu se početní výhoda vůbec nedaří podle představ.

41:20
    Z kraje třetí třetiny mají možnost přesilové hry hráči domácího celku, kteří tak mohou vstřelit vedoucí branku.

40:39
    Vyloučení v týmu Kunlun (Max Wärn – 2 min., držení protihráče).

40:01

Podobně jako v první třetině jsme i ve druhé části hry viděli dvě branky. A právě proto platí po 40 minutách stav 2:2. Zatím poslední gól vstřelil po Jeřábkově pasu Roman Horák.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Ještě jedno buly.

39:13
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé periodě.

38:32
    Tomi Karhunen kryje nahození od modré čáry, následovat bude buly před brankou Kunlunu.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:53
    Domácí hokejisté jsou při chuti i při puku, nicméně se nemohou do výraznější šance probojovat.

35:40
    Není k vidění příliš pěkná hokejová podívaná, ani jeden celek nehraje aktivně. Gólmani mnoho práce nemají.

34:43
    Kunlun hraje zodpovědně, nikam se nežene, čeká na chybu soupeře, ta zatím nepřichází.

33:44
    Hostující celek se dostal na delší dobu do útočného pásma, střelecký pokus soupeře byl ale zablokovaný.

32:40
    Maxim Afinogenov se po krásné samostatné akci dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus byl zablokovaný.

31:17
    Mnoho šancí momentálně k vidění není sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

30:01
    Osobních soubojů začíná přibývat.

29:30
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, domácí jsou jednoznačně aktivnější, snaží se něco vymyslet a vstřelit vedoucí branku.
    28:02 Roman HORÁK - 2:2

28:02
    A je vyrovnáno po krásné rychlé akci. Z vlastního obranného pásma našel Jakub Jeřábek najetého ROMANA HORÁKA, který střelou mezi betony brankáře uspěl. Asistence: Jakub Jeřábek.

27:25
    Vyloučení v týmu Kunlun (Tuukka Mäntylä – 2 min., krosček).
    26:55 Alexej PONIKAROVSKIJ - 1:2

26:55
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení. Do šance se dostal ALEXEJ PONIKAROVSKIJ, který se prosazuje tvrdou střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Tobias Viklund, Zach Jüe.

26:40
    Domácí celek se snaží něco vymyslet, ale nedaří se mu se probojovat do šance.

25:35
    Linus Videll, dnes hodně aktivní, se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale domácího brankáře překonat nedokázal.

25:05
    Hosté v plném počtu. Kunlun sehrál oslabení velmi dobře dobře.

23:47
    Sledujeme přesilovou hru domácích, kteří se tak mohou pokusit získat vedení na svou stranu.

23:05
    Vyloučení v týmu Kunlun (Tomi Sallinen – 2 min., nedovolené bránění).

22:51
    Linus Videll zůstal na malý moment volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

22:00
    Zakázané uvolnění Kunlunu vrací hru před hostujícího brankáře.

21:24
    Více ze hry mají hokejisté Kunlunu, kteří se snaží hrát aktivně, ale nemohou se stabilněji probojovat do útočného pásma.

20:16
    Zápas pokračuje druhou třetinou, zatím je stav utkání vyrovnaný.

20:01

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Brankáři mnoho práce v této první části hry neměli.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Už se pravděpodobně nic nestane, výraznější šanci už neuvidíme.

19:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hru ve třetině.

18:16
    Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, kde mají více ze hry domácí hokejisté.

18:00
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:50
    Jakub Jeřábek to vzal na sebe, probojoval se do střelecké pozice, ale přes obránce se do zakončení nedostal. Nechybělo mnoho českému hráči.

15:52

15:01
    Dostáváme se do finální části první třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Více ze hry mají v přesilovce hosté.

14:26
    Kunlun se dostal do útočného pásma, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

13:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hákování).

13:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, ani jeden celek si nevytváří střelecké pozice.

12:05
    Komerční přestávka.

11:53
    Čínský celek je nyní aktivnější, snadněji se dostává do útočného pásma.

11:20
    Janne Jalasvaara má kotouč ve středním pásmu a čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce.

10:40
    Nyní mají domácí hokejisté více ze hry snaží se něco vymyslet. Nadvakrát zakončoval obránce Ivan Jacenko, ale minul branku.

10:00

09:00
    Hostující celek znovu přichází o útočné pásmo a hra se dostává za jeho branku.

08:38
    Přesilovka se Kunlunu nedaří podle představ, nemůže se stabilně propracovat do střelecké pozice.

08:00
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Sergej Gimajev – 2 min., hákování).

07:50
    Igor Golovkov vedl útočnou akci domácího celku, ale do střelecké pozice se probojovat nedokázal.

06:08
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

05:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.,
    04:45 Miro AALTONEN - 1:1

04:45
    Jakub Jeřábek našel výborným pasem MIRA AALTONENA, který dokázal překonat střelou z úhlu brankáře, a tak je vyrovnáno. Asistence: Jakub Jeřábek a Alexej Kopejkin.

04:23
    Vyloučení v týmu Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., vražení na hrazení).

04:08
    Domácí hokejisté se pokoušejí rychle vyrovnat, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
    02:37 Linus VIDELL - 0:1

02:37
    Z kraje první třetiny se dostávají hostující hokejisté do vedení, po výborné přihrávce Järvinena pálí přesně z první LINUS VIDELL. Asistence: Joonas Järvinen a Sean Collins.

01:44
    Domácí hráči odcházejí na střídačku, následně střídají také hosté. Sledujeme klidnější úvod zápasu.

01:27
    Brett Bellemore se dostal ke kotouči, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

01:07
    Igor Saprykin kryje ránu od modré, kterou vyslal Tobias Viklund. Poradil si i s dorážkami Damiena Fleuryho.

00:45
    Domácí celek je aktivnější, snaží se něco vymyslet ve středním pásmu, následně ale o puk přišel.

00:14
    Alexej Makejev se pokoušel probojovat před branku, kam směřovala přihrávka, ale nedostal se k puku.

00:01

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov, Golovkov, Gimajev, S. Romanov, Jepišin – M. Aaltonen, Kempe, Kopejkin – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – A. Černov, Horák, Vyglazov – Pankov, Jacenko, Švec-Rogovoj – Džiošvili.

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Järvinen, Mäntylä, Jalasvaara, Viklund, Jüe, Bellemore, Pereťagin, Jing – Videll, Rau, Collins – Fleury, Wärn, Sallinen – Marcinko, Ponikarovskij, J. Alševskij – Pereskokov, Jašin..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V tabulce Západní konference jsou domácí sedmí (25-7-4-21;93 bodů). V tabulce Východní konference jsou hosté šestí (24-4-3-26; 83 bodů).

HC Viťaz vyhrál z posledních pěti zápasů hned čtyři. Poradil si s Magnitogorskem 3:2, Traktorem Čeljabinsk 3:1, Slovanem Bratislavou 6:1 a Záhřebem 5:3. Nestačil po nájezdech na Dynamo Minsk 3:4.

Kunlun z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Slovanem Bratislava 2:0, Medvedščcakem Záhřeb 5:0 a Novokuzněckem 4:2. Nestačil na Novosibirsk 0:1 a na Omsk 1:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. M. Aaltonen (Jeřábek, Kopejkin), 29. Horák (Jeřábek), 43. Horák (Kopejkin, Kempe), 43. Pankov, 60. Makejev (Švec-Rogovoj) – 3. Videll (Järvinen, Collins), 27. Ponikarovskij (Viklund, Jüe), 51. Collins (Ponikarovskij, Jüe)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Säteri) – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov, Golovkov, Gimajev, S. Romanov, Jepišin – M. Aaltonen, Kempe, Kopejkin – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – A. Černov, Horák, Vyglazov – Pankov, Jacenko, Švec-Rogovoj – Džiošvili.
    Red Star Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Järvinen, Mäntylä, Jalasvaara, Viklund, Jüe, Bellemore, Pereťagin, Jing – Videll, Rau, Collins – Fleury, Wärn, Sallinen – Marcinko, Ponikarovskij, J. Alševskij – Pereskokov, Jašin.