Vítkovice – Liberec 4:0 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:0 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.)
K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:3 (1:2, 3:0, 1:1) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
Pátek 24.02.2017, 18:30 • MINI WERK ARENA • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

59:03
    Oceláři vyhodili puk na zakázané uvolnění, hosté si berou oddechový čas.

58:38
    Hrstka opouští svou branku a hosté to zkusí se šesti bruslaři.

58:07
    Třinec právě vstřelil branku!
    Obrovská radost na domácí střídačce! Oceláři využívají přesilovou hru a vrací se do dvoubrankového vedení. Po ráně Timoteje Marguše od modré se k dorážce dostal JONÁŠ PETEREK, který už věděl, kam s kotoučem. Asistence: Timotej Marguš, René Najsar.

56:53
    Dvěma minutami za podražení je potrestán Jeník a domácí čeká přesilovka.

53:31
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nakonec se dlouhou početní výhodu hostům podařilo využít. Nabídku na teč využil MATĚJ KREJSA a usměrnil puk do sítě. Asistence: Kryštof Hrabík, Jan Jeník.

49:42
    Homola v obranném pásmu fauloval jednoho z libereckých hráčů a utkání pro něj končí. Domácí obránce dostává trest na pět minut a do konce zápasu za faul kolenem. Menší z trestů odpyká Radzienciak.

39:59
    Raška se dle rozhodčího provinil vražením na hrazení a dostává dvě minuty. Přesilovku si ale Liberec zahraje až na začátku třetí části.

37:33
    Tak teď to ale Oceláři sehráli naprosto parádně! René Najsar to zkusil u levé tyče, Hrstka mu puk vrátil na hůl a tentokrát to třinecký útočník udělal jinak. Na místo střely Najsar zvolil přihrávku a JONÁŠ PETEREK neměl problém se zakončením do prázdné klece. Asistence: René Najsar.

36:03
    A další trest pro hráče v modrých dresech, za sekání je vyloučen Chrtek.

33:25
    Kotyza se dle rozhodčího provinil hrubostí a čekají jej dvě minuty na trestné.

31:04
    Oceláři se ujímají vedení! Po vyhraném vhazování se do kotouče opřel JAKUB MICHÁLEK, puk se odrazil od tyče a zapadl do liberecké sítě. Asistence: Dominik Molin.

27:33
    Tak teď měli hosté velké štěstí. Raška si najel do pásma a prudkou ranou orazítkoval tyčku!

24:11
    Vzápětí si Chrtek počínal nedovoleně a čekají jej dvě minuty na trestné lavici za podražení.

23:11
    Máme srovnáno. Dominik Molin našel přesnou přihrávkou MARKA HAVRÁNKA a střela útočníka se sedmičkou na dresu prošla za záda libereckého gólmana. Asistence: Dominik Molin.

19:51
    Pouhých devět sekund před první sirénou se prosazují také Oceláři. Třinečtí mladíci hráli v signalizované výhodě, od modré čáry vypálil Timotej Marguš a jeho ránu dorazil za záda Hrstky ADAM RAŠKA. Asistence: Timotej Marguš.

15:57
    A hosté se ujímají dvoubrankového vedení. Tygři rozjeli kombinaci v útočném pásmu, proti střele ADAMA CHARVÁTA toho Ochman příliš neviděl a puk skončil až za jeho zády. Asistence: David Bálik.

11:54
    Hosté nakonec početní výhodu využívají a ujímají se vedení. Od modré čáry střílel VRATISLAV KUNST a puk si u levé tyče našel cestu do sítě. Asistence: Jan Jeník, Jakub Rychlovský.

10:35
    Druhá početní výhoda pro hosty. Menším trestem za hákování je potrestán Papaj.

06:57
    Po střele Kunsta došlo v třineckém brankovišti ke slušnému závaru, domácí gólman s velkou dávkou štěstí odolal.

04:20
    A teď už je výhoda Třince u konce, jelikož je menším trestem za držení potrestán Rufer.

02:33
    Kunst dostává dvě minuty za hákování a první přesilovku si zahrají Oceláři.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 20. Raška (Timotej Marguš), 24. Havránek (Molin), 32. Michálek (Molin), 38. Peterek (Najsar), 59. Peterek (Marguš, Najsar) – 12. Kunst (Jeník, Rychlovský), 16. Charvát (Bálik), 54. Krejsa (Hrabík, Jeník)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin
    Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Novák) – Bednář, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira, Bálik – Rychlovský, Dospěl, Šír, Šíp, Maťátko, Jeník, Burda, Kotyza, Hrabík, Piroutek, Chrtek, Bouřil

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Konvička