Groningen – Utrecht 2:3 (kon.) | Excelsior – Willem II 0:2 (kon.) | Nijmegen – Sparta Rotterdam 0:1 (kon.)
Heerenveen – Kerkrade 3:0 (kon.)
SC Heerenveen
3:0 (0:0)
Roda JC Kerkrade
Sobota 25.02.2017, 20:45 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

To je ode mne pro dnešek vše. Doufám, že se Vám přenos líbil, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších fotbalových zápasů nashledanou. (22:41:47)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:18.

Po bezbrankovém 1. poločasu jsme se přeci jen gólů dočkali. Do druhého poločasu vstoupili domácí opět velmi aktivně. Hosté si situaci velmi zkomplikovali, když se v 60. minutě nechal vyloučit El Makrini. V 60. minutě padl první gól, o který se postaral hlavičkou Doke Schmidt. Od té doby byl Heerenveen zcela dominoval. V 89. minutě přidal 2. branku Henk Veerman a v úplném závěru se z penalty prosadil Reza Ghoochannejhad. Domácí tak potvrdili roli papírového favorita a svého soupeře poráží poměrem 3:0.

90+3
    90+2. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 3:0

90+2
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    K penaltě se postavil REZA GHOOCHANNEJHAD a vystřelil po zemi k levé tyči. Ačkoliv si gólman na míč sáhnul, nedokázal ho vytěsnit a domácí tak vedou 3:0.
    90+1. Faul van Peppena (KER), po kterém se bude zahrávat penalta

90+1
    SC Heerenveen bude zahrávat penaltu. Ve vápně fauloval van Peppen.
    89. Henk VEERMAN - 2:0

89
    A je to 2:0. HENK VEERMAN obdržel krásnou přihrávku do běhu, ve vápně se nad ničím nerozmýšlel a napálil míč přesně pod břevno. Brankáč van Leer neměl nejmenší šanci zareagovat. Řekl bych, že je rozhodnuto.

87
    Šance střídá šanci, na centr si nyní krásně naskočil van Aken (HEE) a jeho hlavička jen těsně míjí branku van Leera.

87
    Zblokovaná střela Larssona (HEE) skončila jen těsně vedle hostující branky.

85
    Pojď sem, kam jdeš! Krásná klička Arbera Zeneliho (HEE) ve vápně domácích. Následně Zeneli přihrál svému spoluhráči, ale jeho střela byla zblokována.
    83. Hvězdné okamžiky van Leera (KER)

83
    Teď Benjamin van Leer (KER) dvakrát podržel svůj tým. Vyrazil jak ostrou střelu z levé strany tak následnou dorážku z bezprostřední blízkosti. Skóre tak zůstává 1:0.

82
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade; odchází M. Paulissen a přichází M. Rosheuvel.

80
    Larsson (HEE) se pokusil o individuální akci, nakonec však o míč přišel.

79
    Držení míče: 72% : 28%

77
    Střídání v týmu SC Heerenveen; odchází M. Ödegaard a přichází H. Veerman.

75
    SC Heerenveen v klidu kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene.

73
    R. Ghoochannejhad (HEE) si zahrál na náhradního brankáře a zastavil střelu, která mířila do brány. Bohužel pro něj to však byla střela jeho spoluhráče.

72
    Hostům se podařilo dostat míč do branky domácích, kvůli útočnému faulu však jejich gól není znán.

71
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade; odchází D. Schahin a přichází A. Papazoglou.

70
    Hosté jsou v 9 za míčem a snaží se neinkasovat další gól. uvidíme, zda se jim to podaří.

68
    Domácí stále nepůjčili hostům míč.

66
    Heerenveen má nyní drtivý tlak a kombinuje okolo pokutového území hostů.

65
    Faulem se provinil Larsson (HEE) a hosté rozehrávají volný přímý kop.

63
    Domácí fanoušci skandují jméno střelce a náležitě si užívají dnešní zápas. Jejich oblíbenci zatím směřují za vítězstvím.
    60. Doke SCHMIDT - 1:0

60
    DOmácí se po zásluze ujímají vedení. Po předchozím faulu rozehrával Heerenveen volný přímý kop. Ve vápně nejvýše vyskočil DOKE SCHMIDT a hlavičkou uklízí míč do hostující branky. Stav zápasu je 1:0.

59
    Ard van Peppen (KER) ostře atakoval protihráče a dostává žlutou kartu.

58
    Zápasnický chvat předvedl Marzo Stefano (HEE) a hosté rozehrávali volný přímý kop. Pro centr si však došel Mulder (HEE).

57
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade; odchází G. van Velzen a přichází A. Auassar.

57
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

54
    Teď to budou mít hosté ještě těžší. Mohamed El Makrini dostává červenou kartu! Po odehrání míče trefil protihráče přímo do lýtka a ten se poroučel k zemi. Rozhodčí stál velmi blízko a zcela oprávněně trestá tento faul červenou kartou.

53
    Zeneli (HEE) naservíroval krásnou přihrávku svému spoluhráči a Larsson vypálil bez přípravy. Jeho střela sice letěla na bránu, gólman van Leer ji však dokázal zneškodnit.

52
    Barcelona by mohla závidět! Domácí si pohráli s obranou hostů a Odegaard (HEE) střílel za hranicí vápna vysoko nad branku.

51
    Druhý poločas začal tak, jak první skočil. Tlakem domácích.
    49. Arber Zeleni (HEE) a jeho šance

49
    No to snad není možné! Arber Zeneli (HEE) obdržel krásnou přihrávku na pravé straně, kde byl volný. Dostal se do vápna, kde mohl vystřelit, ale zvolil přihrávku. Ta byla zblokována a míč se k němu opět dostal. Ačkoliv na něj zývala prázdná brána, trefuje Arber pouze boční síť.

48
    Pro centr do vápna si došel Mulder (HEE) a musel ještě podstoupit souboj s jedním z hostujících útočníků. vše ale zvládl na výbornou.

47
    Loktem do obličeje dostal v souboji Dani Schahin (KER), rozhodčí však žlutou kartu nevytahuje.

46

Hráči už se vrací na hrací plochu, 2. poločas zanedlouho začne.

Máme za sebou první poločas. Nejlépe se dá charakterizovat držením míče, které je 70% : 30% pro domácí. Kromě asi 2 nepřesných střel si hosté v 1. poločase nevytvořili žádnou gólovou šanci. Naproti tomu SC Heerenveen byl jasně lepším celkem. Kombinační hrou často přehrávali obránce hostů, nicméně vstřelit gól se jim nepodařilo a 2. poločas tak bude ještě hodně zajímavý.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Přímá střela na bránu byla velmi nepřesná, hostující gólman bude vykopávat.

45
    Domácí na konci 1. poločasu budou po faulu El Makriniho (KER) rozehrávat volný přímý kop z hranice vápna.
    42. Jedna z mála šancí hostů, v ní se ocitl van Velzen

42
    Domácí se dnešním fotbalem vyloženě baví! Asi 2 minuty hostům vůbec nepůjčili míč a pohlednou kombinaci zakončili nadějným centrem, který si však pohlídal van Leer (KER).

40
    Ognjen Gnjatič (KER) zatáhl za dres jednoho z protihráčů a rozhodčí nařizuje volný přímý kop. Tento hráč už má jednu žlutou kartu, měl by si tedy dávat větší pozor na své zákroky!

38
    Krvavý šrám na obličeji má po jednom ze soubojů Thorsby (HEE) a rozhodčí ho posílá za postranní čáru na ošetření.

36
    Domácím fanouškům se tento fotbal na jednu branku musí určitě líbit. Nyní to byl Larsson (HEE), který se dral do šance a vystřelil na branku van Leera.

35
    Další 2 centry do vápna hostů, ani jeden z nich však nebyl přesný.

34
    Centr do vápna bez problému chytil van Leer (KER) do náručí.

33
    Ananou (KER) fauloval a domácí budou rozehrávat volný přímý kop asi z 30 metrů.
    31. První vážnější šance hostů, střela ovšem letěla vysoko nad branku

31
    Domácí se dožadují penalty a já se jim vůbec nedivím. Po střele, kterou vyprodukoval Morten Thorsby si hostující gólman běžel pro míč a dle zpomalených záběrů s ním doklouzal až mimo pokutové území. Rozhodčí byl však jiného názoru a penaltu nepíská.

29
    Zákroky hostujících hráčů se začínají přiostřovat. Možná je za tím frustrace z toho, že k míči se příliš nedostanou a domácí celek je jednoznačně přehrává.

27
    Žádný pohledný fotbal se v těchto chvílích na hřišti neodehrává. Hra je plná nepřesností.

25
    Hosté vybojovali rohový kop. ROzehrávky se ujal van Hyfte, jeho centr však žádného spoluhráče nenašel.

24
    Z přímého kopu se nezrodilo žádné nebezpečí, míč mají hosté.

23
    Ukázkový šlapák nyní předvedl van Hyfte (KER) a domácí budou rozehrávat volný přímý kop.

22
    A další náznak šance od odmácích. Thorsby se prezentoval krásným centrem, který našel jeho spoluhráče, ten však neměl tak výghodnou pozici, aby hlavičkou trefil branku.

21
    Držení míče: HEE 64% : 36% KER

19
    Tak to je velká škoda pro domácí! Hezkou kombinací se dostali před vápno hostů, míč se šťastně odrazil na nohu jednoho z útočníků, ten si chtěl ale ještě vylepšit pozici zbytečnou kličkou a o míč přišel.

17
    V osfajdu se nyní vyskytl Zeneli (HEE).

16
    Máme za sebou prvních 15 minut utkání a spokojenější mohou být zatím hráči Heerenveenu. Drží více míč na kopačkách a hosty k ničemu nepouštějí.

15
    Nepřesný centr Bijkera (HEE) snadno odvrací obrana. Nepřesností je teď na straně domácích docela hodně.

13
    Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině. Zatím se ale do vápna hostů nedostali.

12
    Hostující celek měl k dispozici rohový kop, vytěžil z něj střelu z dálky, o kterou se postaral Paulissen. Nemířil však přesně.

10
    Marzo Stefano (HEE) vidí žlutou kartu po nevybíravém zákroku na hranici vlastního vápna.

9
    Heerenveen to teď zkusil dlouhým nákopem, obránci hostů zareagovali velmi dobře a nebezpečí odvrátili.

7
    První žlutou kartu toho utkání dostává Ognjen Gnjatič (KER), který na útočné polovině zajel ostře do protihráče.

6
    Po rohovém kopu míč pouze proletěl skrz pokutové území a skončil za postranní čarou.

5
    Domácí mají možnost zahrát 1. rohový kop.

4
    Do prvního ofsajdu v utkání se dostávají hosté. Konkrétně Dani Schahin.

2
    Hlavně nechybovat na začátku utkání! Tak asi zní heslo obou celků a začátek hry je tak velice opatrný!

1

-10
    Ještě jednou Vám přeji krásný sobotní večer. Mé jméno je Martin Primus a pokusím se Vám co nejlépe zprostředkovat zápas mezi SC Heerenveen a Roda JC Kerkrade.

SC Heerenveen: Mulder (C) – Marzo, Schmidt, van Aken, Bijker – Thorsby, Ödegaard, Kobajaši – Zeneli, Ghoochanneijhad, Sam Larsson.
    Náhradníci: Bekkema, van der Steen – Huizing, Namli, Pierie, Slagveer, Veerman, Vlap.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Ananou, Werker, Kum, van Peppen – El Makrini, Gnjatić – Paulissen, van Hyfte (C), van Velzen – Schahin.
    Náhradníci: Wolters, De Winter – Auassar, Gullón, Papazoglou, Raykov, M. Rosheuvel, Rutjes, Stassar, Verboom..

28.11.2015 Heerenveen – Roda 3 : 0

Hostující tým v letošní sezóně příliš neválí. Patří jim až 14. místo Eredivisie se ziskem 20 bodů z 23 utkání. Se střílením gólů je to navíc taky jedna velká mizérie. JC Kerkrade se může "pochlubit" nejhorší ofenzívou celé nizozemské nejvyšší ligy, jejich skóre je 15:29. Na sestupové příčky mají k dobru pouhý 1 bod, jakýkoliv bodový zisk z dnešního utkání by se jim tedy velmi hodil.
    Paradoxně má hostující celek v posledních týdnech lepší formu než domácí SC Heerenveen. Z posledních 5 utkání získali 7 bodů.

Poslední 3 zápasy:

17.2.2017 Roda – G.A. Eagles 1 : 0
    11.2.2017 Heracles – Roda 2 : 2
    5.2.2017 Roda – Ajax 0 : 2

Domácí celek si zatím nemůže na letošní sezónu stěžovat. Daří se mu skvěle, čemuž jasně napovídá i jeho dosavadní skóre z 23 odehraných zápasů 38:28. Heerenveen se nachází na 7. místě nejvyšší nizozemské soutěže se ziskem 33 bodů. Jeho aktuální postavení mu zajišťuje postup do předkola Evropské ligy, navíc na 4. místo ztrácí pouze 4 body.
    Jediné, z čeho může mít domácí trenér vrásky na čele, je aktuální forma jeho týmu. Z posledních 6 zápasů získali jeho svěřenci pouhý 1 bod. Na druhou stranu, pokud Heerenveen v posledních týdnech prohrál, bylo to vždycky jen o gól.

18.2.2017 Twente – Heerenveen 1 : 0
    2.2.2017 Heerenveen – Alkmaar 1 : 2
    5.2.2017 Utrecht – Heerenveen 1 : 0

Všem fotbalovým fanouškům a fanynkám přeji krásný sobotní večer. Dnes se společně podíváme na duel mezi SC Heerenveen a Roda JC Kerkrade.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.