Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Zlín – Sparta 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 7:6 (po pr.) | K. Vary – Kladno 3:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 3:2 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 7:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 25.02.2017, 16:00DHL Extraliga juniorů • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne všem příznivcům juniorského hokeje! V dnešním utkání poměří své síly tradiční rivalové. Bílí Tygři z Liberce na svém ledě přivítají Bruslaře z Mladé Boleslavi.

Domácím tato sezóna nevychází podle představ, a tak jsou po jedenačtyřiceti zápasech na patnácté příčce se ziskem padesáti dvou bodů. V posledních dvou utkáních se Tygrům podařilo přestřílet Vítkovice 8:6, ale následně podlehli Třinci po samostatných nájezdech 4:5

Bruslaři si nevedou o moc lépe. V tabulce jim patří místo čtrnácté a na svého dnešního soupeře mají náskok tří bodů. Zajímavostí je, že i Boleslavští ve dvou posledních zápasech vyzvali Vítkovice a Třinec. A vedli si v nich velmi podobně jako Bílí Tygři. Vítkovice na svém ledě deklasovali 8:3, ale Třinci podlehli 1:2

Vzájemné zápasy
    Bilance ze třech vzájemných zápasů letošní sezony vyznívá jasně pro hráče z města automobilů. Ti dokázali Liberecké porazit ve všech případech.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bílí Tygři Liberec: Polášek (Žajdlík) – Turek, Klinger, Benák, Korecký, Husa, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Vlach, Rubeš, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Chlum, Bělohorský

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofra) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Kerda, Planý, Jindra

Rozhodčí: Veselý – Hejl, Maštalíř.

00:01

00:04
    Úvodní buly pro hosty.

00:58
    Nezbeda se šikovně proháčkoval a z mezikruží vypálil. Jeho pokus ale Groh bez problémů chytá.

01:28
    Bělohorský bojuje o puk s jedním z Boleslavských v rohu za brankou hostů.

01:54
    Zakázané uvolnění domácích.

02:22
    Korecký našel prudkou přihrávkou Berana, který zavezl puk do útočného pásma. Obrana Bruslařů ale byla pozorná.

03:29
    Wiencek se vytočil zpoza branky a snažil se zamést puk pod Groha. Nakonec ale kotouč končí těsně vedle levé tyčky mladoboleslavského brankáře.

04:57
    Hosté se usadili v pásmu Liberce, ke střele se ale nedostali.

05:37
    Nezbeda se dostal k další střele z mezikruží, ale brankář hostů rychle sklapl betony k sobě a puk vyrazil.

07:08
    Průžek našel v dobré pozici Bělohorského, ten svojí pumelicí vyprášil Grohovu výstroj.

07:51
    Klinger nyní ukázkovým hitem ve středním pásmu odstavil od puku Veselého.

08:09
    Po delší době práce pro Poláška, liberecký brankář přikryl puk lapačkou.

09:46
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů síly nešetří.

10:17
    Straka se rychlou kličkou protáhl před Poláška, ten byl však připraven a střelu vyrazil.

10:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Veselý – 2 min., sekání).

10:48
    Janeleho střela zápěstím orazítkovala tyčku branky hostů.

11:34
    Liberečtí se drží v pásmu a kombinují.

12:15
    Benák zkusil překvapit Groha pohotovou střelou, ale trefil jen mantinel za brankou.

12:29

13:18
    Winecek nabral rychlost a projel až do dobré pozice. Jeho střela přes obránce však Groha nepřekvapila.

14:48
    Janele se v samostaném úniku snažil najít mezírku mezi betony brankáře hostů, ale Groh si poradil výborně a otevření skóre nedovolil.

15:53
    Pokorný zachytil rozehrávku hostující obrany, ale jeho následná přihrávka byla zachycena Maškem.

16:55
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Poláškem.

17:37
    Průžek se šikovně protáhl mladoboleslavskou obranou, objel branku a hledal před brankou postaveného spoluhráče. Neúspěšně.

18:50
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mašek – 2 min., krosček).

19:01
    Korecký nahazoval před branku, jeho střela ani následná série dorážek ale otevřením skóre nekončí.

19:41
    Hosté se osvobozují.

19:54
    Husova bomba těsně minula branku.

20:00

První třetina branku nepřinesla, přestože šancí bylo k vidění hned několik. Více ze hry měli domácí, ale mladoboleslavský brankář Groh hájí svou branku spolehlivě. Druhá třetina začne přibližně v 16:41

20:01

20:07
    Druhá třetina začíná a domácí mají k dispozici ještě padesát vteřin přesilovky.

20:58
    Mattis nedovolil Průžkovi udělat kličku a poslal libereckého útočníka na led. Nutno ovšem dodat, že v rámci pravidel.

21:06
    Hosté jsou v plném počtu, ale Liberečtí se stále drží v útočném pásmu.

22:11
    Odražený puk si našel Dančišin a vyslal na Poláška tvrdou ránu.

23:17
    Domácí aktivně napadají, ale boleslavská obrana se teď ze svízelné situace dokázala s přehledem vykombinovat.

24:47
    Musliu v souboji s Poláškem neuspěl! Liberecký brankář dokázal včas zmenšit střelecký úhel a puk vyrazil.

25:34
    Boleslav nyní ostřeluje branku domácích. Strakova střela minula horní roh jen o centimetry.

25:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Benák – 2 min., hákování).

25:50
    Aktivní hrou v posledních několika minutách si Mladá Boleslav vynutila přesilovku.

26:08
    Domácí se ale rychle osvobozují.

27:07
    Bruslaři se usadili v útočném pásmu a kombinují

28:29
    Linhart nebezpečně nahazoval před branku, kde jeho pokus tečoval Jindra, ovšem mimo tři tyče.

28:29
    Domácí hrají v plném počtu.

29:46
    Za brankou hostů probíhá tvrdý souboj o kotouč.

30:44
    Straka v dobré pozici míjí poloodkrytou libereckou klec!

31:16
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vlach – 2 min., podražení).

31:39
    Hosté si zahrají další přesilovku. Nezahájili jí ale ideálně, Liberečtí vyhazují.

31:47
    Uřidilova střela končí v náručí Poláška.

32:50
    Boleslavští se drží v útočném pásmu a v posledních okamžicích zasypali domácí branku mnoha projektily. Brankář Polášek ve spolupráci s obranou ale náročné okamžiky zvládl.

32:58

34:15
    Zakázané uvolnění Liberce.

35:00
    Hra je nyní plná nepřesností, především na straně Tygrů.

35:40
    Wincek hledal před branou stojícího Bělohorského, ale přihrávku vystihl bránící hráč hostů.

39:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Beran – 2 min., hákování).

39:54
    V závěru třetiny je vyloučen liberecký Beran a Mladá Boleslav si zahraje přesilovku.

40:00

I druhá třetina přinesla zajímavé momenty. Na rozdíl od první periody byli aktivnější hosté, kteří ale nedokázali žádnou ze svých šancí využít. Třetí třetina začne přibližně v 17:23.

40:01

40:10
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Krejčík – 2 min., podražení).

40:15
    Poměr sil na ledě se vyrovná, bude se hrát ve čtyřech.

41:24
    Průžek zavezl puk do pásma, ale Boleslavští kotouč rychle získali pro sebe a rozjíždí útok.

42:16
    Oba celky jsou v plném počtu.

42:32
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po skrumáži v brankovišti hostů se nejrychleji zorientoval LUKÁŠ BERAN a dorazil puk pod tělem Groha do branky! Asistence: Jursa

43:56
    Hosté by rádi odpověděli na vedoucí branku Liberce a vrhají se do útoku.

44:26
    Starostova bomba z mezikruží těsně minula boleslavskou branku.

45:40
    Husa se efektně obtočil okolo jednoho z Bruslařů, jeho následná střela ale byla nepřesná.

46:21
    V posledních minutách se na puku drží více hosté, ale Tygři velmi důrazně napadají a to působí rozehrávce hostů potíže.

46:56
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mlčoch – 2 min., podražení).

47:46
    Bílým Tygrům se nedaří usadit se v pásmu.

48:19
    Husa prověřil tvrdou ránou od modré čáry Groha, ten byl připraven.

48:58
    Hosté jsou v plném počtu.

49:42
    Peterkův sražený pokus přelétl libereckou branku.

50:47
    Do slibné šance se protlačil Veselý, ale Polášek rozložil své betony po celé šířce brankoviště a kotouč za svá záda nepustil.

51:39
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Rubeš – 2 min., vysoká hůl).

52:31
    Parádní sólo Winceka! Liberecký útočník dokázal obejít dva Bruslaře a pokusil se zasunout puk za tyčku hostující branky, ale Groh byl úspěšnější.

52:37
    Bombu Mlčocha vyráží Polášek do ochranné sítě.

52:56
    Hosté zamkli Tygry v pásmu a kombinují.

53:14
    Tlak Mladé Boleslavi končí dalším vyloučením na domácí straně.

53:14
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Korecký – 2 min., podražení).

53:14
    Oddechový čas pro hosty.

53:15
    Hosté mají k dispozici 25 vteřin dvojnásobné přesilovky.

53:50
    Průžek na poslední chvíli vypíchl Uřidilovu přihrávku, která mířila na volného Dančišina.

54:07
    Domácí se osvobozují, navíc už jsou ve čtyřech.

54:51
    Bělohorský vystihl rozehrávku Bruslařů, na útočný výpad už ale neměl dost sil.

55:07
    Domácí opět vyhazují.

55:19
    Uřidilova štiplavá střela končí v Poláškově lapačce.

57:12
    Už to vypadalo, že se dvojice hostů dostane do slibné šance, ale Korecký včas zasáhl.

58:01
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Hostům se snaha o vyrovnání komplikuje vyloučením.

58:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Marček – 2 min., krosček).

58:43
    Domácí drží puk a šetří čas.

58:48
    Sám před Grohem se objevil Bělohorský, ale lapačka hostujícího brankáře byla pohotová.

59:10
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Nezbeda – 2 min., hákování).

59:10
    Šance pro hosty. Poměr sil na ledě se na posledních padesát sekund vyrovná.

59:36
    Bruslařům se ovšem nedaří rozehrát zpoza vlastní branky.

59:40
    Hosté hrají bez brankáře.

59:48
    Do prázdné branky se trefuje ALBERT JANELE a definitivně rozhoduje o výsledku utkání.

V dnešním utkání hráli dlouho prim brankáři. První branka tak přišla až ve třetí třetině, když se po skrumáži dokázal prosadit Beran. Pojistku přidal deset vteřin před koncem Janele.

Z mé strany je to vše a těším se u dalších přenosů! (17:58:31)