N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.) | Minsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 0:1 (po pr.)
Viťaz – Petrohrad 1:7 (kon.)
Jokerit Helsinky
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
Pondělí 27.02.2017, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního pátého zápasu play-off KHL mezi Jokeritem Helsinky a CSKA Moskvou.

x

CSKA Moskva do prvního kola play-off vstoupila velice dobře. Už v prvním zápase dokázala porazit Jokerit 4:2 hlavně díky Kiselevičovi, který vstřelil dvě branky. Ve druhém utkání se Jokerit dlouho držel, když po šedesáti minutách byl stav utkání 1:1 a šlo se tak do prodloužení, ve kterém ale byli úspěšnější domácí, kteří gólem Andronova z dvanácté minuty prvního prodloužení zvítězili a ujali se tak vedení v sérii 2:0. Ve třetím utkání v Helsinkách se opět šlo do prodloužení, tentokrát za stavu 3:3. Ovšem tentokrát rozhodl Muršak o osm minut dříve, než tomu bylo v posledním utkání. Už ve čtvrté minutě prvního prodloužení rozjásal své fanoušky.

CSKA Moskva tak vede v sérii 3:0 a je velmi blízko postupu do dalšího kola. Jokerit to ale nebude chtít jen tak vzdát a pokusí se ještě s tímto pro ně nepříznivým vývojem něco udělat.

Dnes zhruba ve 20:00 se dozvíme, jestli CSKA Moskva zvítězila a postoupila lehce 4:0 na zápasy, nebo Jokerit snížil na 3:1 a uvidíme další zápas v ruské metropoli.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – V. Lajunen (A), Jensen, Ch. Genoway, Rissanen, Lauridsen, Jaakola, Rautanen – O'Neill, Jormakka, Regin (C) – Niemi, Salminen, Huhtala – Anttila, Joensuu (A), Pihlström – Wirtanen, Marjamäki, Gymer – Hishon.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič (A), Děnisov (C), Ožiganov, Panin, Ar. Sergejev, Blažijevskij – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Platt, Muršak, Scott – Tělegin, Andronov (A), V. Žarkov – P. Karnauchov, Da Costa, Mamin – Světlakov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Otmachov, Raming.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Hartwall Arénou nyní zní ruská národní hymna a následovat bude i finská.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.

00:40
    Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.

01:05
    Ničuškin se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou.

01:56
    Genoway drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

02:42
    Zaplněná Hartwall Aréna se snaží od úvodního buly vytrvale povzbuzovat svůj tým.

03:44
    Na ledě se toho momentálně příliš moc neděje. Hra se převážně pohybuje ve středním pásmu.

04:14
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

04:27
    Jeden z domácích hráčů napřáhl ke střele od modré. Jeho dělovku ale zablokoval jeden z obránců.

05:34
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Sorokina.

05:43
    Platt jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

06:22
    Scott prověřil svou střelou z levého kruhu Zapolského. Ten kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

06:58
    Světlakov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jen brusle jednoho z bránících hráčů.

07:23
    Sergejev dostal nabito do mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale skončil vedle pravé tyče Zapolského branky.

08:04
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Fanoušci se zlobí, ale s tímto rozhodnutím už nic neudělají.

08:04
    Komerční přestávka.

08:09
    Kiselevič jen tak lehce nahodil kotouč na branku od modré čáry. Zapolski jeho pokus raději podržel ve své lapačce.

08:45
    Jormakka vyslal na branku střelu z levého kruhu. Sorokin jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.

09:32
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

10:30
    Domácí si mezi sebou opět neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak znovu přichází.

10:47
    Kiselevič vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z obránců.

11:22
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.

11:44
    Huhtala se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale skončil jen těsně vedle levé tyče Sorokinovy branky!

12:14
    Marjamäki se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho slabou střelu ale dokázal Sorokin pohodlně vyrazit mimo tři tyče.

13:12

14:03
    Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:28
    Platt střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Zapolského.

14:58
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:21
    Čtyři a půl minuty před koncem úvodní třetiny jsme zatím byli svědky pouze jediné vážnější šance, kterou ale neproměnil Huhtala. Zatím se hraje také bez vyloučení.

16:03
    Da Costa střelou od levého mantinelu nijak neohrozil branku soupeře.

16:44
    Ožiganov napřáhl ke střele od modré. Do jeho dělovky se položil jeden z obránců a kotouč tak zablokoval.

17:37
    Anttila slabou střelou od modré příliš nevyděsil Sorokina, který kotouč pohodlě vyrazil do rohu kluziště.

18:10
    Tělegin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus sice Zapolski špatně viděl, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit mimo tři tyče.

18:41
    Poprvé v dnešním utkání se bude vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Arťom Blažijevskij.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:10
    Rissanen napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale skončil mimo branku.

19:45
    Domácí se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně, ale první vážnější šance jsme se dočkali až ve dvanácté minutě, kdy se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží Huhtala. Jeho střelecký pokus ale skončil mimo branku. Jinak se v první třetině nic vážného nestalo a stav utkání je tak zatím bezbrankový.

Střely na branku: 6 – 6

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma, neboť hrají ještě zhruba jednačtyřicet vteřin přesilovku pět na čtyři.

20:41

21:16
    Salminen vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil pouze jednoho z protihráčů.

21:36
    Niemi se skvěle uvolnil v mezikruží, ale svou následnou povedenou střelou nedokázal prostřelit Sorokina, který teď svůj tým podržel.

22:05
    Velká skrumáž teď vznikla před Zapolskim. Nakonec ale našel kotouč jeden z domácích hráčů a vyhodil ho do středního pásma.

22:55
    Naumenkov svou střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.

23:50
    Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

24:23
    Blažijevskij napřáhl ke střele od modré, kterou ale nenadělal Zapolskému větší potíže.

24:49
    Hosté sice teď dokázali vstřelit branku, kterou ale rozhodčí posléze nemohl uznat, neboť Alexandr Popov dopravil kotouč do branky úmyslně bruslí.
    24:49 Neuznaná branka Alexandra Popova.

25:30
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Zapolskim.

25:51
    Anttila vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale Sorokin v pohodě chytil.

26:02

26:35
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

27:12
    Naumenkov dokázal vystřelit z pravého kruhu. Zapolski ale jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.

27:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., nedovolené bránění).

28:10
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Zapolski ale zatím odolává.

28:44
    Domácí drží kotouč na svých holích a šetří nějaké vteřinky.

29:10
    Domácí opět vyhazují a hosté tak budou muset začít od znova.

29:27
    Ožiganov střelou z vrcholu levého kruhu trefil pouze jednoho z protihráčů.

29:44

30:35

31:08
    Panin schytal za vlastní brankou tvrdý hit od Huhtaly a z ledu se tak zvedá velice pomalu. Nakonec se ale na střídačku dobelhal.
    31:08 Tvrdý hit Huhtaly za brankou soupeře zůstal nepotrestán.

31:38
    Ničuškin se dostal na dvakrát ke střele těsně před Zapolskim. Ten však svůj tým teď podržel a kotouč nepustil za svá záda!

31:38
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Valerij Ničuškin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

32:24
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak peláší hosté.

33:09
    Panin nahodil kotouč na branku od modré čáry. Kotouč ale zablokoval jeden z domácích hráčů těsně před Zapolskim.

33:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

34:10
    Wirtanen vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu. Sorokin ale jeho pokus vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.

34:13

34:32

35:16
    Domácí svou aktivitou v útočném pásmu vybojovali kotouč. Následná střela Jormakky z pravého kruhu ale nenadělala Sorokinovi větší potíže.

35:28
    Mamin se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho povedenou střelu ale dokázal Zapolski i s menšími problémy chytit.

36:47

37:29
    Jeden z domácích hráčů jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale o něj vzápětí přišel.

38:26
    Muršak vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:30
    Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou Zapolski vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval Tělegin. Ten ale ani na dvakrát nedokázal poslat kotouč za záda Zapolského.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině měli o něco více ze hry hosté, kteří dokonce dokázali vsítit v pětadvacáté minutě branku, kterou ale rozhodčí posléze neuznal z důvodu toho, že Alexandr Popov kotouč dopravil za brankovou čáru úmyslně bruslí. Do konce druhé třetiny se ještě ocitl ve velké šacni Ničuškin a Tělegin, ani jeden z nich ale nedokázal prostřelit Zapolského. Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci také Niemi, ale ani on neotevřel skóre utkání.

Střely na branku: 12 – 21 (v této třetině: 6 – 15)

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.

40:16
    Pihlström byl natlačen jedním z obránců do brankoviště a tím pádem tak posunul branku. Hra je tak vykázána do středního pásma.

41:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min., podražení).

41:23
    Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z protihráčů. Ten následně dokázal kotouč vyhodit z vlastní třetiny.

41:59
    Da Costa napřáhl ke střele od modré. Jeho slabý pokus ale nenadělal Zapolskému větší potíže.

42:05
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.

42:39
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a jeden z domácích hráčů tak dokázal kotouč vyhodit až k Sorokinovi.

43:07

43:25
    Jensen napřáhl ke střele od modré. Branku soupeře ale vůbec netrefil.

43:57
    Světlakov se dostal ke střele z mezikruží. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak skončil v rohu kluziště.

44:55
    Jaakola dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Sorokin skvěle chytit!

45:57
    Rozhodčí ještě zkoumají branku u videa!

45:57
    Tak ani tato branka není hostům uznána! Stav utkání je tak stále bezbrankový!
    45:57 Neuznaná branka Geoffa Platta.

46:36
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu a svého soupeře přehrávají.

47:09
    Jensen jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

47:17

48:25
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

49:10

49:34
    Ožiganov vyslal na branku dělovku od modré, kterou ale Zapolski pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

50:18
    Anttila vyslal na branku střelu od modré, kterou ale zablokoval jeden z protihráčů.

51:40
    Mamin se dostal do samostatného úniku, ale na Zapolského nevyzrál!

52:41
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

53:24

54:02
    Pihlström nebezpečnou střelou z mezikruží vyděsil Sorokina, který s velkými problémy dokázal nakonec kotouč vyrazit mimo tři tyče.

54:26
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Zapolského.

55:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., sekání).

55:26
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od začátku.

56:03
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu na dělší dobu.

56:19
    Domácí opět vyhazují až za Sorokinovu branku.

57:02

57:11
    Jaakola se ihned z trestné lavice zapojil do hry a tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu prověřil Sorokina, který jeho pokus ale pohodlně chytil.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

58:51

59:49
    Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu příliš nepospíchají. Vypadá to tak, že potřetí v této sérii uvidíme prodloužení.

59:57
    Lajunen ještě vyslal tři vteřiny před koncem třetí třetiny na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Sorokin poradil.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je za námi. Stav utkání se ani jednou neměnil a potřetí v této sérii tak uvidíme prodloužení. Hosté dnes sice vstřelili dvě branky, ale ani jednu jim rozhodčí neuznal. Oba týmy si tak zahrají potřetí v této sérii prodloužení. V obou případech v něm byla úspěšnější CSKA Moskva. Podaří se dnes zvítězit Jokeritu?

Střely na branku: 22 – 32 (v této třetině: 10 – 11)

Prodloužení začne zhruba v 20:15.

60:01

60:05
    Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

60:56
    Lajunen vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.

61:45
    Domácí jen odevzdali kotouč soupeři, který tak může vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

62:21
    Panin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale vyrazil Zapolski do ochranné sítě.

62:29

62:59
    Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.

63:16
    Petrov přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

64:27

65:20
    Blažijevskij vybojoval kotouč v útočném pásmu. Jeho následný střelecký pokus z mezikruží ale skončil jen v lapačce Zapolského.

65:53
    Vážnější šance jsme se zatím v prodloužení nedočkali. Stále se hraje v duchu první, druhé a třetí třetiny.

66:14
    Ožiganov svou střelou od modré soupeřovu branku minul.

67:08

67:38
    Domácí chybovali ve vlastní třetině, ale nikdo z hostujících hráčů se nakonec ke kotouči nedostal.

68:27
    Kiselevič svou střelou od modré příliš nevyděsil Zapolského, který kotouč pohodlně chytil do své lapačky.

68:36
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

69:42
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu. Zatím to vůbec nevypadá, že by jeden z týmů byl blíže k brance.

70:40

71:12
    Velká skrumáž hráčů před Zapolskim. Kotouč ale nakonec skončil mimo branku.

71:34
    Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.

72:19
    Jde vidět, že domácí už nemají mnoho sil a kotouč často bezvýznamně vyhazují do středního pásma.

73:21
    Kotouč po vyhození Děnisova skončil v ochranné síti. Puk se ale ještě před tím odrazil od mantinelu a vylučovat se tak nebude.

74:26
    Domácí se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Tam ale nic nevymysleli a s kotoučem tak nyní hrají hosté.

75:02
    Joensuu zajímavou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do lapačky připraveného Sorokina.

75:29
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali gólu! GEOFF PLATT se dostal ke kotouči za brankou soupeře. Následně se s ním obtočil kolem levé tyče a doslova ho došťoural za brankovou čáru! Asistence: Bez asistence.
    75:29 Geoff PLATT - 0:1

Dnešní dlouhé utkání je za námi. Po třech třetinách jsme se nedočkali žádné branky a až pět minut před koncem prvního prodloužení dokázal vstřelit gól Geoff Platt, který doslova došťoural kotouč za brankovou čáru. Domácí tak po dnešní porážce končí v play-off. CSKA Moskva postoupila po výhrách 4:2, 2:1 pp., 4:3 pp. a 1:0 pp.

Střely na branku: 25 – 40 (v prodloužení: 3 – 8)

Konečný stav série – 0:4

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:48:13)