po penal. (4:3)
FK Ural
3:3 (1:3)
FK Krasnodar
Úterý 28.02.2017, 17:30 • Centralnyj Stadion, Jekatěrinburg. Kapacita: 27,500 diváků. • Ruský pohár • Čtvrtfinále

Prvním semifinalistou ruského poháru je FK Ural, který v dramatické bitvě udolal FK Krasnodar 4:3 po penaltovém rozstřelu. (20:13:24)

Střílení penalt začíná.

Trenéři právě pečlivě vybírají hráče, kteří se převtělí do rolí exekutorů penalt a rozhodně nemají snadnou práci, protože v obou mužstvech je hned několik šikovných fotbalistů.

Vzhledem k tomu, že v prodloužení gól nepadl, opravdu dojde na loterii pokutových kopů.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

119
    Čas, který byl vyčleněn pro prodloužení, už je u svého konce a týmy se začínají připravovat na penaltový rozstřel.

117
    Po jeho rozehrání se už nic podstatného nestalo.

116
    K exekuci nařízeného přímého kopu se postavil Smolov a jeho ránu srazil obránce stojící ve zdi na roh.

115
    Za faul v bezprostřední blízkosti pokutového území si žlutou kartu prohlédl – (FK Ural).

114
    Zprava vnikl do vápna Laborde a po kontaktu se soupeřem v něm upadl. Píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.

113
    Do pokutového území se snažil probít Ramirez, ale pozorní obránci Uralu ho v souladu s pravidly odstavili od míče.

111
    Hosté operují na útočné polovině a hledají mezery v defenzivě Uralu, ta je ovšem zformovaná.

109
    Krasnodar by utkání nejraději rozhodl v prodloužení, do penaltového rozstřelu se mu pochopitelně nechce.

108
    Ze střední distance se do balonu opřel Ramirez a z hlubokého záklonu ho nasměroval vysoko nad břevno.

107
    Druhé prodloužení začalo ofsajdem Smolova, takže jeho následná rána už se ve statistice nepromítne.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Nikam neodcházejte. Následuje totiž rychlá výměna stran, po které se bude zahájena druhá polovina prodloužení.

105+1
    První prodloužení skončilo.

105
    V prvním prodloužení rozhodčí nastavil jedinou minutku.

103
    Smolov si nabíhal na přihrávku za obránu, ale cesta se před ním znenadání uzavřela.

102
    Obránci domácího klubu čelili rohovému kopu a po centru z něj vystavili své soupeře do ofsajdu. Skvělá práce.

100
    Gazinskij (FK Krasnodar) přímo ve středovém kruhu nedovoleně atakoval Bicfalviho a neminul ho žlutý trest.

98
    Krasnodar díky výhodě jednoho muže v poli disponuje výraznou územní převahou.

96
    Třetí a zároveň poslední výměna v celku FK Ural: víc toho nepředvede Lungu, naopak zazářit může Merkulov.

95
    Šance Krasnodaru! U levé tyče zůstal úplně zapomenutý Claesson, který odražený balon z voleje napálil nad břevno a dokonale tak napodobil penaltovou střelu Smolova. Tu mají Krasnodarští v živé paměti.

92
    Komplikace pro Ural! Dancev podrazil unikajícího Labordeho a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Gólově bohaté utkání svého vítěze po devadesáti minutách nepoznalo a na řadu tak přichází prodloužení.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+3
    V samém závěru řádné hrací doby byl v ofsajdu přistižen Smolov.

90+1
    Granquist (FK Krasnodar) vlétl do souboje o balon jako utržený ze řetězu a naprosto po zásluze uviděl žlutě zbarvený kartonek.

90
    Nad rámec řádné hrací doby nastavil sudí Levnikov tři minuty.
    89. Smolov zahodil penaltu

89
    Míč si na značku pokutového kopu postavil Smolov (FK Krasnodar) a udělal snad to nejhorší, co mohl. Trestuhodně totiž přestřelil břevno. Aby tato neproměněná penalta Krasnodar nemrzela!
    88. Penaltový zákrok

88
    Penalta pro Krasnodar.

87
    Ofenzivní tažení krasnodarských hráčů zastavil ofsajd.

84
    Střídání v týmu FK Krasnodar: utkání skončilo pro Dimitrova, který přenechal své místo na trávníku Manučarjanovi.

82
    Bystrov u pravého rohu vápna přenechal míč Labordemu a jeho pohotová rána trefila obětavého obránce.

81
    V době, kdy do konce řádné hrací doby zbývá deset minut, se balon pohybuje na kopačkých hostujících fotbalistů.

78
    Krasnodarští fotbalisté získali výhodu standardní situace. Podběrezkin kopl míč do vápna a tam došlo k několika hlavičkovým bitvám, po kterých se balon od útočícího hráče odrazil až za koncovou čáru.

75
    Laborde (FK Krasnodar) teatrálně upadl uvnitř pokutového území a za své divadélko si vysloužil karetní ohodnocení.

74
    Dancev (FK Ural) u postranní čáry uštědřil šlapák Bystrovi a za nešetrný zákrok mu byla udělena žlutá kartička.

71
    FK Krasnodar vystřídal naposledy: hrací plochu opustil Šiškin a zahrát si přišel Žiguljev.

70
    Fotbalisté Krasnodaru vybojovali roh a po jeho rozehrání došlo uvnitř vápna k několika hlavičkovým soubojům, z nichž jako vítězové vyšli hráči Uralu.

68
    Krasnodarští se s nerozhodným stavem za žádnou cenu nehodlají smířit a vytrvale zaměstnávají defenzivu Uralu.
    65. Eric BICFALVI - 3:3

65
    Ural právě vstřelil branku!
    Gólové hody na jekatěrinburském stadionu pokračují šestou brankou. Tu vsítil ERIC BICFALVI a trefil se opravdu parádně. Bicfalvi se rozhodl vystřelit z levého rohu vápna a křižným pokusem, který se stáčel ke vzdálenější tyči, nedal Kricjukovi sebemenší šanci.

62
    Zabolotnyj si nechal vyprášit rukavice pumelicí vyprodukovanou z levého okraje pokutového území. Tohle byla velmi vydařená rána, která se klidně mohla stát gólem.

61
    Kulakov (FK Ural) stáhl svého soupeře k zemi a inkasoval za to žlutou kartu.

58
    Střídání v týmu FK Krasnodar: dohráno má Wanderson a své fotbalové dovednosti bude moci předvést Laborde.

57
    Další střela domácích. Tu zpoza vápna tentokrát sestrojil Iljin, ale na pozorného Kricjuka si nepřišel.

56
    Klička sem, klička tam, vniknutí do pokutového území a přízemní střela mířící doprosteřed brány. Tak přesně takhle dal o sobě vědět Lungu.
    53. Eric BICFALVI - 2:3

53
    Ural je díky kontaktní brance znovu v zápase! ERIC BICFALVI si na hranici malého vápna naskočil na lahodný centr z pravé strany a s přispěním horní brankové konstrukce odeslal balon na místo jeho určení.

51
    Vysunutí fotbalisté Uralu se rozhodli napadnout rozehrávku svých protivníků, vybojovat balon se jim však nepovedlo.

49
    Hosté se pokusili zahrozit přihrávkou směřující za obranu, jenomže Smolov si nepohlídal ofsajdovou linii.

46
    Během poločasové přestávky došlo v celku FK Ural ke změně: na hřiště už se nevrátil Dinga, jehož místo zaujal Novikov.

46

Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hrací plochu. Utkání bude pokračovat druhým poločasem. Přejme si, aby byl stejně tak zajímavý, jako ten předchozí.
    Po prvním dějství jsou spokojenější fotbalisté Krasnodaru

Krasnodar byl v úvodní pětačtyřicetiminutovce jednoznačně lepším týmem a brzy si vypracoval dvougólový náskok, který po půlhodině ještě zvýraznil. Už ve druhé minutě otevřel gólový účet utkání Smolov a pak se dvakrát trefil Claesson. Ural se vzpamatoval až po třetím inkasovaném gólu a zásluhou Iljina snížil nepříznivý stav na 1:3. První půle tak byla na góly opravdu bohatá.

45+1

45
    Na hranici pokutového území si Smolov vytvořil prostor pro zakončení a svým pokusem z hlubokého záklonu ohrozil obecenstvo sedící v horních patrech tribuny.

44
    Uralská defenziva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.

43
    Prvním napomenutým hráčem utkání se za svůj faul stal Naldo (FK Krasnodar).

42
    Některý z domácích obránců hrubě podcenil dlouhý nákop a nechal si za svá záda utéct Smolova, který si na vyběhnuvším Zabolotném ve stoprocentní šanci vylámal zuby.

39
    V tuto chvíli jsou u míče Krasnodarští, kteří si ho mezi sebou vyměňují na území Uralu.
    35. Vladimir ILJIN - 1:3

35
    Hráči jekatěrinburského celku poměrně rychle našli odpověď na třetí inkasovaný gól a snižují. Balažic hlavou prodloužil centr z rohového kopu za sebe a v předbrankovém prostoru stál nikým nehlídaný VLADIMIR ILJIN, který v tutovce neselhal.
    33. Viktor CLAESSON - 0:3

33
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Fotbalisté Krasnodaru drží otěže zápasu pevně ve svých rukou a vypadá to, že svým soupeřům nadělí pořádný ranec gólů. Gazinskij se stal adresátem přihrávky z pravé strany a po zpracování míče vybídl ke skórování neobsazeného VIKTORA CLAESSONA, který nabídku svého kolegy neodmítl a svou křižnou přízemní střelu umístil k pravé brankové konstrukci. Úspěšný střelec má svým druhým gólem v utkání zaděláno na hattrick.

31
    O chvíli později bylo velice rušno také na opačné straně. Před hranicí šestnáctky obdržel balon Dimitrov a jeho povedená rána zaplula jen těsně nad břevno.

28
    Nechybělo moc a rozdíl ve skóre mohl být třígólový! Smolov totiž obdržel přihrávku do levé části pokutového území a snažil se vtěstnat míč do bližšího horního rohu branky, ten o kousíček minul.

27
    Pochopitelně tedy následoval kop od rohového praporku. Zkonsolidovaná defenziva Uralu si veškeré nabíhající soky pokryla.

26
    Hosté zůstali u míče a díky tomu mohl střelecký pokus vypustit Claesson. Jeho ránu srazil obránce mimo branku.

25
    Smolov se rozběhl po levém křídle, ale jakmile před sebou uviděl urostlého obránce, zařadil zpátečku.

23
    Podle přepokladů byl balon kopnut přímo do pokutového území a z chumlu hráčů se odrazil přímo do Zabolotného náruče.

22
    Nyní je tady útok Krasnodaru, který ve své aktivitě bude moci pokračovat prostřednictvím rohového kopu.

21
    Hra se posléze obrátila a rychlý protiútok zakončoval Iljin z pravého rohu vápna nepřesnou střelou letící daleko od bližšího rohu brány.

20
    Hosté mají míč pod kontrolou a kombinují s ním na polovině svých soupeřů.

17
    Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají usilovné souboje o míč. Ve většině případů v nich vítězí Krasnodar.
    14. Viktor CLAESSON - 0:2

14
    Krasnodarští prožívají velmi vydařený vstup do utkání a po necelé čtvrthodině zdvojnásobují svůj náskok. Hosté zaútočili po pravé straně a získali výhodu autového vhazování. Po uvedení míče do hry došlo ke zpětné přihrávce Wandersona, tu za svá záda záměrně pouštěl Smolov a díky tomu lépe mohl postavený VIKTOR CLAESSON vypálit z ideální pozice. Jeho pumelici zastavila až síť za zády Zabolotného.

10
    Střídání v týmu FK Krasnodar: Kalešin opravdu není schopen pokračovat ve hře a odchází rovnou do útrob stadionu. Zraněného spoluhráče nahradil Bystrov.

9
    Kalešin ve středu hracího pole podstoupil tvrdý souboj a skácel se po něm k zemi. Nevypadá to s ním příliš dobře a s největší pravděpodobností bude potřeba střídání.

6
    Centrovaný balon se točil přímo do brány a vyběhl proti němu Kricjuk, jenž hrací předmět vybojoval mimo rizikovou zónu.

5
    Domácí odpověděli individuálním tažením Dimitrova, který ze souboje muž proti muži vytěžil rohový kop.
    2. Fjodor SMOLOV - 0:1

2
    Někteří diváci se ani nestačili usadit na svá místa a už uviděli míč v síti. Claesson se rozběhl po levé straně, přeskočil skluzujícího obránce a adresoval balon FJODORU SMOLOVI, který Zabolotného prostřelil z penaltového puntíku.

1

Fotbalisté obou celků právě nastoupili na hřiště.

FK Ural: Zabolotnyj – Balažic, Dinga, Dancev, Kulakov – Dimitrov, Fidler, Jemeljanov, Bicfalvi – Lungu, Iljin
    Náhradníci: Andrei, Arapov – Lomakin, Manučarjan, Merkulov, Novikov, Pankov, Serčenkov, Stavpec

FK Krasnodar: Kricjuk – Ramirez, Granquist, Naldo, Каlešin, Šiškin, Gazinskij, Podběrezkin, Claesson, Vandesron, Smolov
    Náhradníci: Sinicyn, Adamov – Мartynovič, Torbinskij, Nazarov, Žiguljev, Bystrov, Laborde, Joaozinho, Оkriašvili, Коmličenko.

FK Krasnodar a jeho cesta pohárovou soutěží

1. kolo: Nalčik – Krasnodar 0:2 (0:0)
    Branky: 47. Ari, 87. Laborde.

Osmifinále: Krasnodar – Orenburg 3:2 po prodl. (0:0)
    Branky: 58. a 100. Granqvist, 67. Izmailov – 56. Brejev, 59. Něchajčik.

FK Ural a jeho pohárová pouť

1. kolo: Čeljabinsk – Ural 0:3 (0:2)
    Branky: 15. a 50. z pen. Chanturia, 35. Konaté.

Dějištěm utkání se stane Centralnyj Stadion ve městě Jekatěrinburg

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné úterní odpoledne. Ruská pohárová soutěž má dnes na programu první čtvrtfinálový duel, který obstará souboj mezi Uralem a Krasnodarem. Prostřednictvím textové online reportáže vás jím provede Lukáš Jasoněk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Jasoněk

Branky: 35. Iljin, 53. Bicfalvi, 65. Bicfalvi – 2. Smolov, 14. Claesson, 33. Claesson

Karty:   61. Kulakov (URA), 74. Dancev (URA), 115. - (URA) – 43. Naldo (KRS), 75. Laborde (KRS), 90+1. Granquist (KRS), 100. Gazinskij (KRS)   92. Dancev (URA)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:13. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 11:16. Fauly: 1:3.
    FK Ural: Zabolotnyj – Balažic, Dinga (46. Novikov), Dancev, Kulakov – Dimitrov (84. Manučarjan), Fidler, Jemeljanov, Bicfalvi – Lungu (96. Merkulov), Iljin

FK Krasnodar: Kricjuk – Ramirez, Granquist, Naldo, Каlešin (10. Bystrov), Šiškin (71. Žiguljev), Gazinskij, Podběrezkin, Claesson, Wanderson (58. Laborde), Smolov

Rozhodčí: Levnikov