HK Detva
4:1 (2:1, 0:0, 2:0) Stav série: 3:2
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 03.03.2017, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Je tu koniec zápasu. Detva sa po víťazstve 4:1 stáva druhým finalistom prvej hokejovej ligy. (20:28:26)

59:44
    Pavel Mrňa dostáva v závere zápasu osobný trest 10 + 10. min. čiže trest aj dokonca zápasu.

59:44
    Detva dala gól!
    Domáci sa predsa len dočkali gólu do prázdnej brány. Autorom je TOMÁŠ ŠKVARIDLO. Asistencia: Tomáš Torok.

59:25
    Torok spoza červenej minul prázdnu bránu.

V Detve sa už oslavuje postup do pondelkového finále.

59:10
    Trenčan opustil bránu a hostia ešte skúšajú šťastie v power play.

58:40
    Hra je pred Trenčanom, hostia nemôžu odvolať brankára.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:48
    Slimák zastavil strelu Toroka.

57:09
    Šterbák minul od modrej čiary bránu.

56:58
    Hostia nahodili od červenej čiary puk na Orčíka, ktorý hru radšej prerušil.

56:32
    Rozhodca stratil puk z dohľadu, ktorý Orčík nevedel, kde má po bombe Polačeka. Následne za strkanicu pred domácim brankárom je hra vykázaná do stredného pásma.

55:19
    Domáci v prečíslení 3 na 1 stratili puk v útočnom pásme,a le hostia sa nedokázali dostať do útočnej tretiny.

54:27
    Orčík kúskuje hru. Buly bude po jeho pravici.

53:52
    Obetavý zákrok Petra v páde pri prečíslení hostí založil brejk domácich.

53:33
    Škvaridlo bol skôr v útočnom pásme ako puk a tak domáci sa dopustili postavenia mimo hry.

52:45
    Gachulinec tečoval puk do útočného pásma.

51:56
    Žilka v strednom pásme trafil pukom Šterbáka do tváre.

51:49
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

51:16
    Zorvan len nahodil puk. Ten sa dostal k Žilkovi, ktorý však pred Trenčanom minul bránu.

50:27
    Škvaridlo hľadal pred bránou Viktora Fekaiča, ale ten puk nedotiahol.

49:55
    Domáci sú v plnom počte.

49:54
    Po strele Lučnikova zneškodnil puk Orčík betónom.

49:02
    Domácim sa darí úspešne brániť. Orčík nemusel zasahovať. Domáci dostali puk do stredného pásma.

47:55
    Po góle dve minúty pre Jakuba Žilku za sekanie.

47:55
    Tak video potvrdilo bekhendové zakončenie TOMÁŠA TOROKA ako gól. Bez asistencií.

Stále čakáme na skúmanie videa.

47:55
    Domáci sa tešia z gólu, ale budeme si musieť počkať, či bude platiť. Ide sa telefonovať videorozhodcovi.

47:07
    Zorvan získal puk v obrannom pásme a dostal sa aj do zakončenia, čím pre domácich získal útočné pásmo.

46:21
    Domáci prežili ďalšie oslabenie a sú v plnom počte.

45:39
    Torok v útočnom pásme získava sekundičky.

44:53
    Domáci dostali puk do stredného pásma.

44:21
    Za faul kolenom dostáva dve minúty Patrik Huňady.

44:10
    Frederik Fekiač zakončil po ľade a Trenčan puk zrazil na zadný mantinel.

44:02
    Zakončuje Žilka, ale Trenčan jeho strelu videl a zneškodnil.

43:32
    Petrovi sa podarilo vytlačiť Drotára aj s pukom do stredného pásma.

42:55
    Videlka nedokázal pretlačiť puk za ležiaceho Trenčana. Domáci hráč bol však v páde.

41:48
    Puk je za bránou Trenčana.

40:36
    Oba celky v plnom počte.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sa aktivita preniesla na hokejky Michaloviec, ale gól sme nevideli. Za to v závere tejto časti provokatér Mrňa predviedol svoje majstrovstvo pri vlastnej striedačke krosčekoval Srnku a ten mu to oplatil údermi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Orčík musel vykopávať puk po strele Šterbáka a v závere aj po strele Krála.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:36
    Takže máme tu aj tresty po šarvátke. Pavel Mrňa dve minúty za krosček a Branislav Srnka dve minúty za údery.

38:36
    A máme tu prvú šarvátku. Provokatér Mrňa krosčekoval Srnku, ktorý sa následne do neho pustil a zhodil ho na ľad.

38:12
    Zorvana nečakae zakončil, ale Trenčan si poradil.

37:14
    Huňady na červenej spracoval puk prihral Videlkovi, ktorý však svojou strelou míňa bránu.

36:16
    Lučnikov z otočky pálil mimo bránu Orčíka.

35:37
    Na druhej strane Petro získal pri vlastnej bráne puk. Dostal sa sním do stredného pásma,kde ho nahodil na Trenčana a ten ho podržal podobne ako Orčík pod lapačkou.

35:09
    Hostia len nahodili puk na Orčíka, ktorý ho podržal pod lapačkou.

34:54
    Po strele Toroka musel zasahovať Trenčan.

34:39
    Domáci dokázali dostať puk do stredného pásma. Hostia sa snažia vyvinúť si tlak. Domáci ich však prerušujú.

33:16
    Po prihrávke Giľaka sa dostal puk k Banovského. Orčík lapačkou puk vytlačil nad bránu.

Dnešné stretnutie sleduje 1400 divákov.

31:09
    Domáci sú tak isto v plnom počte, ale Orčík prerušil hru.

30:43
    Banovský na druhej strane prestrelil bránu.

30:27
    Videlka sa predral v oslabení a zakončil. Lenže Trenčan chytá.

30:12
    Domáci Sládok takmer prekvapil Trenčana.

29:58
    Hostia sú v plnom počte a hrajú presilovku.

29:22
    Strelu Banovského zráža Orčík na zadný mantinel.

29:09
    Za nedovolené bránenie dostáva dve minúty aj domáci Daniel Gachulinec.

28:35
    Gašpar robil kľučku na Trenčana. Dostal sa cez neho. Zakončenie však nebolo úspešné brankár hostí mu dokázal hokejkou puk vypichnúť.

27:58
    Za nedovolené bránenie dostáva Radovan Cútt dve minúty.

27:54
    Po strele Giľaka vystrelil betón Orčíka a zastavil puk.

26:54
    Sládok čistým spôsobom odstavil Lučnikova od puku a založil akciu domácich.

26:25
    Říha spatnou prihrávkou hľadal osamoteného Gachulinca, ale ku tomu dokorčuľoval súperov hráč a nedovolil mu zakončiť do voľného priestoru brány Trenčana.

25:43
    Torok vyviezol puk do útočného pásma, kde súper zahral len na zakázané uvoľnenie.

24:55
    Domáci sú momentálne pod tlakom súpera, ale puk držia pri mantinely Nedovoľujú zakončiť na Orčíka.

24:00
    Na jednej strane sa vyznamenal Orčík po strele Mráza a na druhej strane skončil puk po strele Viktora Fekiača na tyčke brány hostí.

23:21
    Prečíslenie domácich 3 na 1 skončilo nepresnou prihrávkou.

23:11
    Valjent dvakrát po sebe zle rozohral, ale Lučnikov jeho chybu potrestať nedokázal.

21:43
    Spolupráca Říhu a Srnku nepriniesla gólu radosť pre domácich. Prekazil ju zákrokom Trenčan.

21:31
    Trest Frederika Fekiača sa skončil.

21:14
    Skvelá práca Toroka s Petrom, keď dostali puk do stredného pásma a Petro žabkou poslal puk až k Trenčanovi.

20:24
    Po strele Selujanova prepadol puk Orčíkovi, ale pred bránkovej čiary ho dokázal upratať Šimon.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou veľmi dobrú prvú tretinu. Domáci mali počas prvých 20 minút navrch. Strelili dva góly a viedli 2:0. Potom prišli ďalšie možnosti zvýšiť vedenie, ale to sa im nepodarilo a po rýchlej akcii sa hosťom podarilo znížiť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Domáci vyhodili v oslabení do brejku Škvaridla, ale ten už nemal dostatok času na zakončenie, keď zaznel klaksón.

19:31
    Za podrazenie v strednom pásme dostáva domáci Frederik Fekiač dve minúty.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny a s ňou prišla aj nepresná strela Mrňu.

18:32
    Srnka tiesnený dvojicou hráčov zakončil nepresne na zadný mantinel.

17:48
    Polaček nahadzoval puk už zo stredného pásma a tak je hra pre postavenie mimo hry prerušená.

17:14
    Puk sa odrazil k voľnému Videlkovi, ktorý však váhal s koncovkou až jeho zakončenie bolo nedôrazné.

16:37
    Dukla Michalovce dala gól!
    Na opačnej strane prišiel trest v podobe gólu, keď sa dokázal presadiť po rýchlej akcii RADOVAN CÚTT. Asistencie: Matej Giľak, Daniel Hančák.

16:00
    Gašpar hľadal pred bránou Škvaridla, ale ten puk nedotiahol pred Trenčanom, ktorý by zostal zrejme len štatistom.

15:33
    Žilka ihneď po buly zakončil bekhedom tesne nad bránu.

15:08
    Říha mohol pridať tretí gól, ale hostia mu stihli zablokovať hokejku pred bránou a domáci hokejista tak nedokázal presne usmerniť puk. Tlak Detvy však pokračuje.

14:15
    Viktor Fekiač zachytil puk už v strednom pásme a tak bolo odpískané postavenie mimo hry.

13:37
    Slimák nahodil puk pred bránu, ale nik v tmavom drese ho nezachytil.

12:46
    Hostia nemohli hrať v útočnom pásme, ale Lantoš aj napriek tomu zahral puk, čo bolo posúdené ako úmyselné postavenie mimo hry.

12:15
    Trest pre Orčíka sa skončil a domáci sú v plnom počte.

12:00
    Hostia sa dostali pred Orčíka, ale v dobrej možnosti dokázal Petro získať puk a dostať ho do stredného pásma.

11:00
    V oslabení sa dostali domáci do brejku až v trojici, ale nedokázal presne zakončiť.

10:45
    Filip Orčík sa pri svojom treste vyznamenal po strele Hančáka.

10:15
    Domáci brankár Filip Orčík podrazil súpera a dostáva dve minúty, ktoré si odsedí Branislav Srnka.

10:00
    Lučnikov povozil puk po celom domácom pásme. Prihral, ale Drotár minul bránu.

09:30
    Detva je Pri chuti. V ďalšej koncovke bol Torok, ale minul bránu.

09:15
    Oddychový čas hostí.

09:15
    Po neúspešnej strele Frederika Fekiača dostal puk do prázdnej brány súpera JAKUB ŽILKA. Asistencia: Frederik Fekiač.

08:37
    Frederik Fekiač nedokázal zachytiť puk na modrej čiare. Dostal sa ku nemu Mráz, vystrelil a Orčík sa zaskvel parádnym zákrokom.

08:27
    Škavridlo posunul puk na Gašpara, ktorý sa dostal do zakončenia, ale Trenčan dokázal puk vykopnúť na ochrannú sieť.

07:36
    Videlka sa natlačil pred Trenčana, ale nedokázal puk bekhendom pretlačiť za jeho chrbát. Navyše bol bránený obrancom.

07:05
    Po strele Mrňu narobil puk starosti domácemu Orčíkovi. Ten sa odrazil vysoko pred neho, ale domáci brankár bol pohotový a akciu prerušil. Domáci následne poslali puk cez všetky čiary.

06:38
    Hostia po inkasovanom góle sa chceli dostať do útočného pásma, ale domáci ich tam zatiaľ nepustili.

05:13
    Domáci otvárajú skóre zápasu, keď v presilovke presne od tyčky rozvlnil sieť FREDERIK FEKIAČ. Asistencie: Rastislav Gašpar, Tomáš Škvaridlo.

04:43
    Hneď po buly zakončil Gašpar, ale Trenčan je pripravený.

04:38
    A je tu prvé vylúčenie zápasu. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Peter Slimák.

04:10
    Lantoš nebezpečne zakončil. Orčík však stihol puk vykopnúť mimo bránu.

03:27
    Žilka získal puk vo vlastnom pásme. Dostal sa s ním až do útočného pásma, kde strelou trafil len Hančáka.

03:16
    Po strele z uhla od Lučnikova zrazil Orčík puk na ochrannú sieť.

03:00
    Zorvan v strednom pásme nepustil cez červenú čiaru Drotára s pukom.

02:12
    Domáci držia hru v útočnom pásme. Trenčan akonáhle môže, tak hru prerušuje.

01:20
    Gachulinec neudržal pásmo a musí korčuľovať po puk za vlastnú bránu.

01:13
    Srnka nedokázal v dobrej šanci prekonať Trenčana.

01:06
    Po strele Žilku vypadol puk Trenčanovi, ale brankár hostí ho podržal na druhý raz pod lapačkou.

00:50
    Michalovce poslali puk cez všetky čiary a tak sa vhadzuje pred Trenčanom.

00:20
    Hančák bez prípravy v úvode mieril spomedzi kruhov nad bránu Orčíka.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Všetko je pripravené na úvodné buly piateho stretnutia.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, šimon, Gachulinec, Valjent, Zorvan, Jendroľ – Žilka, Gašpar, Škvaridlo – Torok, Srnka, Říha – V. Fekiač, Huňady, Videlka – Hrušík, Petro, Šedivý – Poliaček.

HK Dukla Michalovce: Trenčan (Dzúr) – Hančák, Selujanov, Šterbák, Gutwald, Polaček, Slimák, Dolgoš – Giľak, Cútt, Banovský – Lantoš, Drábek, Mrňa – Drotár, Král, Lučnikov – Mráz, Fedorko, Mesaroš.

Rozhodca: Štefík, Snášel – Šefčík, Junek.

V poslednom zápase dvomi gólmi zapísal do listiny strelcov Jakub Žilka, ktorý pár stretnutí v tejto sezóne v drese Detvy odohral, ale v poslednom zápase sa mu strelecky nedarilo. Svoju smolu pretrhol vo veľmi dôležitom súboji. Po ňom bol veľmi spokojný, že v takomto kľúčovom zápase mu to padlo. "Som veľmi rád, že konečne mi to padlo a pomohol som mužstvu k výhre. Teraz je pred nami opäť dôležité stretnutie a verím, že opäť budeme úspešní. V stredu to bol pre nás zápas sezóny, ktorý sme zvládli. Takisto zápas sezóny to bude aj v piatok. Bol by som veľmi rád, ak by sa mi podarilo opäť skórovať. Budem však radšej, ak vyhráme a vôbec mi nebude vadiť, ak neskórujem, ale budem sa tešiť s chlapcami z postupu do finále," povedal počas prípravy na piate stretnutie domáci útočník Jakub Žilka.

Tak ako sa pred semifinálovou sériou medzi mužstvami HC 07 Orin Detva – HK Dukla Michalovce čakalo, tak sa ja stalo. Séria je veľmi vyrovnaná a bude sa rozhodovať až v piatom zápase. Piate stretnutie série rozhodne, kto sa stane druhým finalistom súťaže a účastníkom play-out hokejovej Tipsport ligy. Oba celky už jednu takúto sériu spolu odohrali a bolo to v sezóne 2013/2014. Vtedy to nebolo v semifinále, ale už vo štvrťfinále. Aj vtedy sa hralo rozhodujúce stretnutie pod Poľanou. Úspešnejšia bola Dukla, ktorá postúpila.

Počas sezóny sa lepšie darilo hráčom Detvy. Tí dokázali vyhrať tri stretnutia v normálnom hracom čase. Dvakrát boli úspešní hráči Michaloviec. Raz sa po predĺžení tešila Detva.

Aj semifinálová séria bola veľmi zaujímavá. Plná zvratov. Hneď v prvom zápase ukázala Detva svoju vnútornú silu. Na domácom ľade už mali zverenci Miroslava Chudého v prvom zápase myšlienky, čo vymyslieť na súpera v ďalšom zápase, keď prehrávali v 50. min. 1:4, ale gól Dominika Jendroľa nakopol medvede k veľkému obratu. Detva zápas otočila v priebehu siedmich minút a vyhrala ho 5:4.

Na rad prišlo druhé stretnutie, ktoré bolo veľmi nervózne a rozhodcovia rozdali spolu až 212 trestných minút. Detva chcela na domácom ľade uspieť aj po druhý raz. Aj tu prehrávala rovnako 1:4. Dokázala znížiť počas presilovky Viktorom Fekiačom na 2:4, ale podobný obrat sa nekonal. Zbytočnými vylúčeniami dopomohli domáci Michalovciam k ďalším gólom v sieti detvianskych brankárov Škorvánka a Orčíka.

Séria sa sťahovala do Michaloviec, kde v domácej bráne stála celosezónna opora Adam Trenčan, kým v tej detvianskej bol po prvý raz od úvodu Filip Orčík. Domáci začali stretnutie fantasticky a už po 36 sekundách ich do vedenia dostal Tomáš Bánovský. Na vyrovnanie sa čakalo do samého konca prvej tretiny. Sekundu pred prvým klaksónom vyrovnal Daniel Gachulinec. Michalovce sa dostali na koňa v 51. minúte, ale odpoveď medveďov prišla bleskovo. Zápas po 60 minútach nemal víťaza a na rad tak prišlo po prvý raz predĺženie. O jeho konci rozhodol v 65. minúte autor prvého gólu Tomáš Bánovský.

Kým tretie stretnutie malo svojho hrdinu v podobe Bánovského, to štvrté malo zase iného hrdinu. Tento raz ten hrdina bol v drese Detvy. Michalovciam začiatok zápasu vyšiel skvele a Orčíka prekonali v už 3. minúte gólom Vorobjeva. Odpoveď hostí znovu prišla včas. Žilka v 7. minúte vyrovnal. A práve Žilka bol v tomto zápase hrdinom hostí. Jeho gól v prostrednej časti bol veľmi dôležitý. Aj keď na začiatku 41. minúty odpovedal na jeho presný zásah Cútt. V 47. minúte dostal Lučnikov dve minúty a jeho pobyt na trestnej lavici ukončil puk v domácej sieti po koncovke obrancu Šimona 2:3. Na tento gól už domáci nedokázali odpovedať a nepomohla im ani 99 sekundová hra bez brankára. Po výsledku 2:3 sa tak séria vyrovnala a sťahuje sa pod Poľanu.

Zápas v Detve tak bude v piatok večer veľmi sledovaný. Každé jedno zaváhanie jedného alebo druhého mužstva môže byť v konečnom dôsledku veľmi bolestivé. Mužstvá si musia dávať pozor na zbytočné vylúčenia, ktoré môžu hrať veľkú rolu.

1. semifinále
    Detva – Micalovce 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)

26. Říha (Torok, Srnka), 51. Jendroľ (Šedivý), 55. Huňady (Říha, Videlka), 55. Videlka (Valjent), 57. Torok (Říha, Gachulinec) – 2. Mrňa (Drotár, Král), 21. Šterbák (Seluyanov), 27. Ščurko (Lantoš), 50. Giľak (Cútt, Banovský)

2. semifinále
    Detva – Michalovce 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

35. Török (Říha), 48. F. Fekiač (Gašpar, Sládok) – 11. Cútt (Banovský, Hančák), 20. Hančák (Lantoš, Král), 23. Lučnikov (Král), 42. Král (Giľák, Lantoš), 53. Drotár, 56. Fajčák (Giľák, Polaček)

3. semifinále
    Michalovce – Detva 3:2 pp (1:1 0:0, 1:1 – 1:0)

1. Banovský (Cútt, Giľák), 51. Mrňa (Drábek, Král), 65. Banovský (Cútt) – 20. Gachulinec, 52. Török (Srnka, F. Fekiač)

4. semifinále
    Michalovce – Detva 2:3 (1:1 0:1, 1:1 )

3. Vorobjev (Drotár, Selujanov), 41. Cútt (Banovský, Giľák) – 7. Žilka (Škvaridlo), 36. Žilka, 48. Šimon (Petro, Török)

Na úspešnejšieho čaká už finálový súper, ktorým sú hokejisti HK Skalica. Začiatok stretnutia je o piatok o 18:00 hod. a o všetko podstatnom sa dočítate v online prenose priamo z Detvy.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 6. F. Fekiač (Gašpar, Škvaridlo), 10. Žilka (F. Fekiač), 48. Torok, 60. Škvaridlo (Torok) – 17. Cútt (Giľak, Hančák)

HK Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, šimon, Gachulinec, Valjent, Zorvan, Jendroľ – Žilka, Gašpar, Škvaridlo – Torok, Srnka, Říha – V. Fekiač, Huňady, Videlka – Hrušík, Petro, Šedivý – Poliaček.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Dzúr) – Hančák, Selujanov, Šterbák, Gutwald, Polaček, Slimák, Dolgoš – Giľak, Cútt, Banovský – Lantoš, Drábek, Mrňa – Drotár, Král, Lučnikov – Mráz, Fedorko, Mesaroš.

Rozhodčí: Štefík, Snášel – Šefčík, Junek