Sturm Graz – Rheindorf Altach 3:0 (kon.) | Wolfsberger – Admira 1:1 (kon.) | Ried – Austria 0:3 (kon.)
Mattersburg – St. Pölten 1:0 (kon.)
SK Sturm Graz
3:0 (1:0)
SC Rheindorf Altach
Sobota 04.03.2017, 16:00 • Merkur Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 24. kolo

Sturm Graz si v souboji dvou týmů z čela tabulky poradil na domácím hřišti s Rheindorfem, do jehož sítě se postupně trefili Stefan Hierländer a po přestávce Baris Atik s Marcem Andrem Schmerböckem. Hosté mohli vyrovnat krásnou střelou z volného přímého kopu, jenže v jednom z rozhodujících okamžiků zápasu předvedl fantastický zákrok brankář Gratzei. Konečný výsledek: Sturm Graz 3 Rheindorf 0. (18:30:08)

90+2

90+1
    Nad rámec utkání byly nastaveny 2 minuty.

90
    Běží poslední minuta utkání a za pár okamžiků se dozvíme, kolik se ještě bude nad dnešní zápas nastavovat.

88
    Spendlhofer předvedl před střídačkami hodně ostrou hru tělem, jednalo se ovšem o čistý zákrok a střídající Luxbacher se musel rychle vrátit zpět na nohy. Hra pokračovala dál.

86
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Marvin Potzmann.

86
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Marc Andre Schmerböck, přichází Andreas Gruber.

85
    Strum Graz připravil druhé střídání a hned dvojité.

81
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Baris Atik, přichází Sascha Horvath.
    80. Marc Andre SCHMERBÖCK - 3:0

80
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Atik si ve středu útočné poloviny zpracoval míč na prsa a nádhernou kolmou přihrávkou vysunul Hierlandera, který přízemní střelou mířil z pravé strany šestnáctky ke vzdálenější levé tyči, a brankář Kobras jeho střelu fantasticky vyrazil pravou nohou. Jenže vzápětí se dostal k dorážce MARC ANDRE SCHMERBÖCK, který se v blízkosti levé tyče nemýlil a míč poslal do prázdné brány!

78
    Do konce zápasu zbývá odehrát 12 minut a ve druhém poločase se odehrály dva velice důležité momenty, když nejprve Gratzei fantastickým zákrokem vyrazil střelu střídající Davida Luxbachera z volného přímého kopu a několik minut na to na opačné straně přidal druhý gól Sturmu Baris Atik.

74
    A další velká šance, která tentokrát přišla po krásném centru z levé strany. Míč byl uprostřed šestnáctky jemně tečován a mířil těsně nad zemí k pravé tyči, Kobras ale předvedl fantastický reflexivní zákrok a Schulz se k dorážce nedostal. Rheindorf čelí obrovskému tlaku.

72
    Atik se znovu ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, když ho nádhernou přihrávkou našel jeden ze spoluhráčů, z ostrého úhlu ale po zemi překonat skvělého Kobrase nedokázal! Brankář hostí skvěle zasáhl levou nohou, kterou míč vyrazil na rohový kop. Kdyby Atik využil všechny šance, klidně dnes mohl vstřelit hattrick.

70
    Do konce zápasu zbývá odehrát dvacet minut a domácí fotbalisté mají vývoj utkání pevně ve svých rukou.

69
    Atik se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže míč nakonec nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

67
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Louis Ngwat-Mahop, přichází Nikola Zivotic.

66
    Fotbalisté Rheindorfu připravili poslední změnu.

Tomáš Reiner

Branky: 20. Hierländer, 64. Atik, 80. Schmerböck

Karty:   44. Zech (ALT), 49. Ngamaleu (ALT), 56. Schreiner (ALT), 63. Netzer (ALT)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 25:23.
    SK Sturm Graz: Gratzei – Koch, Spendlhofer, Schulz, Lykogiannis – Jeggo, Plesinger – Hierländer (86. Potzmann), Alar, Schmerböck (86. Gruber) – Atik (81. Horvath). (4-2-3-1)
    Náhradníci: Lück – Chabbi, Ovenstad, Huspek. Trenér: Franco Foda.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Zech, Netzer, Galvão (31. Zwischenbrugger) – Jäger – Lienhart, Ngwat-Mahop (67. Zivkovic), Salomon, Schreiner (60. Luxbacher) – Aigner, Ngamaleu. (3-1-4-2)
    Náhradníci: Ozegovic – Sakic, Janeczek. Trenér: Martin Scherb.

Rozhodčí: Julian Weinberger. Asistenti: Andreas Staudinger, Habip Tekeli. Čtvrtý rozhodčí: Andreas Heiß