AS Řím – Neapol 1:2 (kon.) | Sampdoria – Pescara 3:1 (kon.) | AC Milán – Chievo 3:1 (kon.)
AS Řím
1:2 (0:1)
SSC Neapol
Sobota 04.03.2017, 15:00Italská Serie A • 27. kolo
    Neapol vyhrává šlágr kola.

Máme za sebou utkání, které po zhruba 85 minut vůbec nesplňovalo přísná kritéria, které naplňovat mělo. Šlágr kola měl lépe rozehraný Řím, který držel častěji míč na kopačkách a vypadal o něco lépe.

Problém byl v jeho špatné rozehrávce, která jej stála všechny body. Jeho chyby totiž dokázal potrestat Mertens a vystřelil tak tři body svému týmu. Nic naplat, že v posledních deseti minutách Řím svého soupeře doslova válcoval.

Stačilo to už pouze na jediný gól z kopačky Strootmana. Absolutorium si zaslouží gólman Reina, který svůj tým několikrát hodně podržel! (16:58:02)

Statistiky utkání

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:12.

90+5

90+5
    Ještě jeden poslední roh pro domácí.

90+4
    Perotti si šel pro penaltu, ale místo ní vidí žlutou kartu za simulování.
    90+3. Neskutečný Reina.

90+3
    Břevno! Tečovaná střela už mířila do brány, ale Reina ji zázračně vyrazit na břevno!

90+2
    Neskutečné! Salah má obrovskou smůlu! Už byl sám před brankářem, ale z velké blízky se mu nepovedlo jej překonat! Reina drží svůj tým. Nakonec šlo stejně o ofsajd a i tak by to nebyl gól.

90+2
    Řím se ubránil a má ještě zhruba čtyři minuty na to, aby zabojoval o vyrovnání. Podaří se mu to?

90+1
    Ten byl odražen na ještě jeden, to už ale běží pětiminutové nastavení.

90
    Hosté vybojovali po rychlé akci rohový kop.
    89. Kevin STROOTMAN - 1:2

89
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Z rohu ještě ne, ale po následném pokračování akce je sníženo. Už to vypadalo, že akce je ztracena, ale poté dostal KEVIN STROOTMAN ve vápně namazáno a podařilo se mu střelou k pravé tyči vstřelit gól. Asistence: Diego Perotti

88
    Salah opět táhl útok svého celku, jenž vybojoval alespoň rohový kop. Tak že by teď přišel ten kýžený gól ?

87
    Hosté vybojovali volný kop na polovině soupeře, s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchají.
    86. Salahova šance.

86
    A byl to právě aktivní Salah, kdo mohl snížit. Obstřelil sice Reinu, ale jeho pokus skončil pouze na tyči! Tohle dokonale vystihuje dnešní zápas pro Řím.

86
    Z něj už ale nezapršelo a do protiútoku jdou hosté.

Michal Janoštík

Branky: 89. Strootman (Perotti) – 26. D. Mertens (Hamšík), 50. D. Mertens (L. Insigne)

Karty:   45. Manolas (ASR), 65. De Rossi (ASR), 90+4. Perotti (ASR) – 17. Rog (NEA), 83. Ghoulam (NEA)

AS Řím: Szczęsny – Manolas, Fazio (52. Peres), Rüdiger – Juan Jesus, De Rossi (79. Paredes), Strootman, Perotti – Nainggolan, El Shaarawy (52. M. Salah) – Džeko.
    Náhradníci: Lobont, Alisson – Paredes, Grenier, Totti, M. Salah, Peres, Vermaelen, Rui, Gerson, Emerson.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Rog, Jorginho (66. Diawara), Hamšík (79. Milik) – Callejón, D. Mertens (74. P. Zieliński), L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Strinić, Giaccherini, Allan, Ch. Maggio, Maksimović, P. Zieliński, Chiricheş, Pavoletti, Diawara, Milik.