Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 0:3 (kon.)
Minnesota – San Jose 3:1 (kon.) | Colorado – St. Louis 0:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 1:2 (kon.)

Martin Hanzal (MIN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:24
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:30 (02:36:37)

1. Eric Staal (MIN) 2+0
    2. Zach Parise (MIN) 1+0
    3. Jared Spurgeon (MIN) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 28-21; Zablokované střely: 10-20; Vhazování: 43%-57%; Hity: 9-7; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.

Marco Scandella, Zach Parise a Mikael Granlund se během utkání proti San Jose řítili do samostatného úniku a Martin Jones dokázal všechny tři protihráče skvěle vychytat, nakonec to ale Sharks bylo k ničemu, protože Eric Staal v průběhu utkání vstřelil dva góly, z nichž první byl vítězný a druhý do prázdné brány pojišťující. Podíl na něm měl útočník Martin Hanzal. Konečný výsledek: Minnesota Wild 3 San Jose 1.

59:15
    Eric Staal mohl zkompletovat hattrick, jeho táhlá střela po ledě ale od modré čáry těsně minula pravou tyč!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:35
    A skutečně! Martin Jones je před vhazováním v útočném pásmu znovu na střídačce. Brána Sharks zůstává prázdná!

58:35
    Wild vyhodili puk na levém křídle puk na zakázané uvolnění a San Jose ještě může zkusit odvolat brankáře.
    58:11 Eric STAAL - 3:1

58:11
    Minnesota právě vstřelila branku!
    ERIC STAAL se před střídačkami zmocnil puku a po krásném obhození Brenta Burnse na útočné modré čáře puk bez problému dovedl až do prázdné brány. Minnesota vede těsně před koncem 3:1! Asistence: Martin Hanzal.

57:58
    Sharks vybojovali vhazování v útočném pásmu a Martin Jones před ním vyrazil na střídačku! Hosté to zkouší dvě minuty a dvě sekundy před koncem bez brankáře.

57:58
    Chris Tierney se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže puk usměrnil střelou zápěstím pouze do náruče Devana Dubnyka, který si připsal snadný zákrok, ale důležitý!

56:52
    Martin Jones nejprve dobře zasáhl proti střele Wild z levého křídla pravým betonem a následná střela Jasona Zuckera z vrcholu levého kruhu pro vhazování byla přizvednuta a ve vzdálenějším rohu ledové plochy skončila v ochranné síti.

56:12
    Útok Sharks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a před námi je poslední krátká reklamní přestávka.
    55:55 Martin Jones zasáhl maskou poté, co ho zachránila tyč!

55:55
    Wild před pár okamžiky vypálili na pravém křídle z ostrého úhlu a Martin Jones puk maskou vyrazil mimo!

55:12
    Martina Jonese zachránila tyč a naděje San Jose na vyrovnání stále žijí, Sharks už nemají ale příliš sil a jsou unaveni.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Parise (Pominville, Suter), 16. E. Staal (Dumba), 59. E. Staal (Hanzal) – 19. M. Karlsson (Haley, Braun)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise (A), E. Staal, Stewart – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Hanzal, Coyle – White, Haula, Pominville. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Bødker – Sörensen, Hertl, J. Ward – Haley, Tierney, M. Karlsson. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Ghislain Hebert , Mike Leggo. Čároví: Mark Wheler, Brian Mach

Diváci: 19168