Boston – Detroit 6:1 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:5 (kon.)
Mountfield HK
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 1:1
HC Kometa Brno
Čtvrtek 09.03.2017, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

59:09
    Šalda tvrdě pálil od modré, zblokovaný pokus se dostal k Pažourkovi, který střílel do prázdné brány, jenže do jeho rány se vrhl brankář i bránící hráči Komety a ránu zablokovali.

58:10
    Matěj Novák měl obrovskou příležitost rozhodnout, když obral Pohla o puk na útočné modré a téměř nebráněn střílel od levého mantinelu, trefil však jen boční tyč!

57:06
    Jaroslav Dvořák krásně vymíchal napadajícího hráče, jenže do jeho pokusu padli další dva bránící hokejisté a Kunc jeho střelu zablokoval.

56:44
    Dvořák zůstává na střídačce, Hradec hraje v šesti bruslařích!

56:44
    Miroslav Krupka si bere oddechový čas a plánuje se svými svěřenci závěrečný nápor.

52:33
    A šance na vyrovnání se naskýtá! Vašíček inkasuje dvě zasloužené minuty za podražení.

47:28
    Jonáš se následně obtočil kolem brány Komety a snažil se zasunout na přední tyč, brankář Brna si ji ale zvládl pokrýt.

44:55
    Svěřenci Jana Zachrly se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Trenér Brna si následně vybral oddechový čas.

41:02
    Gaspar tvrdě vypálil, Holík vyrazil puk jen před sebe, kde se ho chopil Mašín, který však z dorážky orazítkoval jen břevno!

39:55
    Gaspar tvrdě vypálil od modré, Holík kotouč betonem vykopl jen před sebe, kde však nebyl žádný dorážející hráč Lvů, pročež se skóre nemění!

39:30
    Získali však zákrok Štěpána Kučery, který se odehrál zcela mimo hru, což se rovná dvěma trestným minutám za hrubost.

37:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno jde znovu do vedení! Dvořák vyrazil střelu Pláška jen do prostoru před sebou, kde se zjevil VOJTĚCH STŘONDALA, který vrátil puk do brány Hradce – 1:2! Asistence: Karel Plášek, Tomáš Jurnečka.

35:13
    Kometa si zahraje v početní výhodě, Sklenář už usedá na trestnou lavici, dvě minuty za držení.

32:13
    Hašek tečoval těsně před brankářem Komety nahození od modré, jelikož byl blízko gólmanovi, nedokázal trefit nic jiného než jeho hruď.

30:06
    Karel Plášek se prohnal po levé straně až do zakončení, jenže ranou z kruhu o chlup přestřelil břevno svatyně Lvů!

27:52
    Roman Jeřábek sekl ve slušné příležitost Jiráska, dle rozhodčího však trestné střílení není na místě. Bek Komety však inkasuje dvě minuty za sekání.

25:40
    Jirásek si najel z levé strany a z těsné blízkosti vyslal tvrdou střelu, kterou ale Holík vytlačil ramenem až do ochranné sítě za svou svatyní.

23:52
    Mašín šikovně tečoval nahozenou střelu od modré, ale mířil o pár čísel mimo!

23:33
    A Lvi mohou zápas rychle otočit! Kowalczyk obdržel po zásluze dvě trestné minuty za hákování.

23:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ve FORTUNA aréně máme vyrovnáno! Jirásek sice ještě nezvládl proměnit svou tutovku z těsné blízkosti, ale puk se dostal na modrou k RADIMU ŠALDOVI, který svým tvrdým projektilem překonal Holíka – 1:1! Asistence: Kryštof Pažourek.

18:01
    Další trest pro Lvy. Patrik Mašín zahákoval protivníka a již sedí na trestné lavici, zasloužené dvě minuty.

16:40
    Moravané sice nestihli využít dvojnásobnou početní výhodu, ale to je mrzet nemusí. Kučera posunul podél modré čáry na ROMANA JEŘÁBKA, který tvrdou ranou z levé strany propálil vše, včetně gólmana Dvořáka. Asistence: Štěpán Kučera, Jan Süss.

15:57
    Václav Maršík dostává dvě minuty za vysokou hůl a Moravané budou hrát 40 vteřin přesilovku 5 na 3!

14:38
    Kometa dostane příležitost v podobě početní výhody. Filip Jirásek inkasuje dvě minuty za podražení.

11:05
    Společně jsou vyloučeni Gajarský za držení hole a Šedivý za hákování, pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.

08:11
    Jan Süss se prodral až před Dvořáka a zakončoval střelou bekhendem, z těsné blízkosti však trefil brankáře Hradce jen do hrudi.

07:26
    Mikuláš Matouš to následně přehnal s důrazem a odsedí si dvě minuty za sekání.

05:49
    Mnoho nepřesností jsme nyní viděli ve hře. Šalda nejprve čistě odzbrojil útočníka Komety, aby o chvíli později přišel o puk v souboji se Süssem, který následně pálil těsně vedle levé tyče klece Dvořáka!

04:04
    Hned po návratu do plného počtu se Brňané znovu oslabují. Kučera dostává dvě minuty za krosček.

03:36
    Hradečtí se usadili v pásmu, na chvilku zakombinovali, jenže pak jim jedna přihrávka nevyšla a Kometa se hned vydala do protiútoku. Matula a Süss unikli do situace dvou proti jednomu, první jmenovaný poslal krásný pas, ale jeho kolega trefil jen lapačku Dvořáka.

01:55
    Petr Krejčí inkasuje 2+10 minut za podražení a nesportovní chování. Trest odpyká Petr Krejčí II.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 24. Šalda (Pažourek) – 17. Jeřábek (Kučera, Süss), 38. Střondala (Plášek, Jurnečka)

Mountfield HK: D. Dvořák (Kouba) – Muška, Gaspar, Pohl, Šalda, J. Kynčl, Jonáš, Kukla – Dominik Šedivý, Sklenář, Mašín, Pažourek "C", M. Matouš, Havelec, Jirásek, J. Dvořák, Vaňát, Jakubec, Hašek, Maršík. Trenér: Miroslav Krupka.
    HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Krejčí, Slabý, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera "C", Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Novák, Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí II, Matula, Gajarský, Frydrych, Kunc, Plášek, Kadlic. Trenér: Jan Zachrla.

Rozhodčí: Doležal – Zídek, Polák