6:1 (1:0, 0:1, 5:0)
HK Opava
Pátek 17.03.2017, 19:30 • Bouchalky • Liga staršího dorostu • Kvalifikace

Pro dnešek je to ode mne vše. U dalšího onlajnu na počtenou. (21:44:41)

V poslední třetině byli jednoznačně aktivnější domácí. Podařilo se jim vstřelit hned pět branek, které následovaly velmi rychle po sobě. Střeleckou sprchu pro Opavu odstartoval ve 44. minutě Martin Nagy, jehož gól byl zároveň vítězným. Po dnešním vítězství jsou žďárští starší dorostenci o krok blíže postupu do extraligy!

59:04
    Žďár právě vstřelil branku!
    Po Klodnerově přihrávce se KAREL GEBA prosazuje prudkou střelou od modré čáry. Asistence: Jan Klodner, Jaromír Pytlík

58:05
    Zelenkov se na vrcholku pravého kruhu dostal ke kotouči a prudce vystřelil. Radosta pohotově zasáhl betonem a připisuje si další úspěšný zákrok.

57:19
    Na led naskakuje i Jakub Bitomský a hraje se v plném počtu na obou stranách.

57:01
    Domácí hrají v plném počtu.

56:03
    Pytlík si najel na levý kruh a vystřelil. Puk ale trefil pouze beton hostujícího brankáře.

55:19
    Vyloučení v týmu HK Opava (Bitomský – 2 min., sekání).

55:10
    Hosté se teď několikrát pokusili dorazit puk mezi Radostovy betony.

55:01
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Faizrakhmanov – 2 min., podražení).

54:40
    Zpoza hostující brány přišla nečekaná přihrávka od jednoho z domácích. Bohužel zde nebyl nikdo, kdo by doklepl puk do odkryté klece.

54:01
    Ani jednomu celku se nedaří založit pořádnou kombinaci.

52:58
    Domácí rozehrávají za vlastní bránou.

52:40

52:04
    Radosta nasměroval nahozený puk hokejkou do ochranné sítě a hra je přerušena.

51:25
    Jakub Římský vystřelil od modré čáry, ale puk skončil v lapačce připraveného Radosty.

50:40
    Hosté jsou v plném počtu a zahrají si zkrácenou přesilovou hru.

50:15
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Marek – 2 min., sekání).

50:02
    Domácí předvedli dlouhou kombinaci, ale zakončovací střela byla zblokovaná jedním z hostujících obránců.

49:13
    Haas teď musel rychle srazit betony proti střele jednoho z domácích.

48:40
    Vyloučení v týmu HK Opava (Hladoník – 2 min., hákování).

47:29
    Po chybě v hostující rozehrávce se mezi kruhy k puku dostal Jiří Puczek a nahrál LUKÁŠI GERGELOVI, který pohotově zakončil k pravé tyči do odkryté brány. Asistence: Jiří Puczek

47:00
    Radosta přerušuje hru skrytím nahozeného puku pod lapačku.

45:23
    Hosté si po třech rychle za sebou inkasovaných brankách berou oddechový čas.

45:23
    Po Gebově střele z pravého kruhu se kotouč odrazil přímo na JONÁŠE KOUDELKU, který se z druhé strany trefil do odkryté klece. Asistence: Mirek Březina

44:14
    Domácí dávají rychle po sobě druhý gól a jdou do dvoubrankového vedení! Opět z levé strany se tentokrát prosazuje JIŘÍ PUCZEK. Asistence: Jozef Cibula

43:15
    Domácí jdou již podruhé v dnešním utkání do vedení! Z rychlé protiakce je tu gól MARTINA NAGYHO, který se prosazuje střelou z těsné blízkosti levé strany brankoviště. Asistence: Jaromír Pytlík

42:40
    Hosté se zdrželi v útočném pásmu, ale už se jim nepodařilo zakončit. Na puku jsou nyní domácí a vyrážejí do útoku.

41:02
    Kadula se dostal do šance, když vystřelil z otočky z mezikruží. Radosta ale pohotově srazil betony.

40:16
    Na buly byli tentokrát úspěšnější domácí a ihned vyrazili do útočného pásma.

40:01

Ve druhé třetině byl k vidění také jeden gól, tentokrát ze strany hostů. O vyrovnávací branku se zasloužil Alex Hladoník. Na rozdíl od první dvacetiminutovky se v té druhé už vylučovalo. Hosté měli k dispozici dvě přesilové hry a jednu se jim podařilo využít. Domácí měli příležitost dostat se opět do vedení při trestném střílení, které jel Jiří Puczek. Hostující gólman ale jeho záměr odhadl a skóre zůstalo vyrovnané. Stav utkání po druhé třetině – 1:1.

40:00

39:33

39:28
    Přesilová hra hostů pomalu končí a hra je nyní přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:21
    Puczek se pomalu rozjel k hostující bráně a po kličce prudce vystřelil z mezikruží. Haasovi se ale podařilo kotouč vyrazit pravým betonem.

38:21
    Jiří Puczek ujel do samostatného úniku, ale byl faulován a pojede trestné střílení!

38:08
    Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:33
    Domácí Jakub Nečas míří na trestnou lavici a hosté budou hrát přesilovou hru.

37:33
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Nečas – 2 min., vražení na hrazení).

37:08
    Domácí dlouho kombinovali, ale hosté jim nedovolili zakončit.

35:33
    Gergel vystřelil z mezikruží a puk odražený od Haasova betonu mohl ještě dorazit Ainur Faizrakhmanov. I přes svůj důraz ale nedokázal kotouč mezi betony hostujícího gólmana protlačit.

35:02
    Domácí se dostali ke kotouči a jedou na svoji polovinu rozehrát.

33:39
    Martin Nagy vystřelil z pravé strany od modré čáry, ale Haas si připisuje úspěšný zákrok betonem.

33:10
    Radosta přerušuje hru skrytím nahozeného puku pod lapačku a oba celky jedou vystřídat.

32:30
    Jakub Bitomský naskakuje na led a přesilovka domácích končí nevyužitá.

32:10
    Markova střela letěla mimo brankovou konstrukci.

31:37
    Nagy prudce vystřelil od modré čáry, ale Haas rychle srazil betony a puk jimi úspěšně zastavil.

30:30
    Vyloučení v týmu HK Opava (Bitomský – 2 min., vysoká hůl).

29:33
    Z chumlu před hostující bránou se puk dostal mezi kruhy na hokejku Petra Marka, ale jeho střelu chytil připravený Haas do lapačky.

29:24
    Po Puczkově střele z levého kruhu se k dorážce ještě dostal Martin Nagy, ale puk mířil moc vysoko.

28:29
    Radosta raději přikryl nahozený puk pod lapačku a hra je přerušena.

27:40
    Nečasova střela z levého kruhu pouze zaduněla o Haasův levý beton.

27:18
    Hra přerušena. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

26:35
    Domácí Gergel mohl po přihrávce zpoza brány bekhendem střílet z mezikruží, ale střela mu nesedla.

26:00
    Tečovaný puk končí v ochranné síti nad hostující klecí a hra je přerušena.

25:21
    Jaromír Pytlík se několikrát nebezpečně pokoušel o dorážku mezi Haasovy betony.

24:57
    Ainur Faizrakhmanov obral ve středním pásmu uhánějícího Kročeka o puk a sám vyrazil do útočného pásma.

22:50
    Opava právě vstřelila branku!
    Hosté velmi rychle využívají přesilovou hru a srovnávají skóre na 1:1! ALEX HLADONÍK se prosazuje prudkou střelou z pravé strany od modré čáry. Asistence: Tadeáš Vícha, Jakub Bitomský

22:23
    První vyloučení dnešního utkání na straně domácích. Petr Marek si odpyká dvě minuty za podražení.

21:56
    Jozef Cibula se s pukem prodral do útočné třetiny, ale rozhodčí si všiml ofsajdu a hra je přerušena.

21:10
    Domácí rychle zastavili hostující tým, který se tlačil do útočného pásma. Hra se přesouvá do útočného pásma Žďáru.

20:31
    Hosté se teď s pukem dostali do útočného pásma, ale pouze za cenu ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:10
    Na úvodním buly druhé třetiny byli úspěšnější hosté a vydali se na svoji polovinu rozehrát.

20:01

První třetina přinesla pouze jeden jediný gól a to ze strany domácích. Skóre dnešního utkání otevřel Jakub Nečas, který poslal svůj tým do vedení. Plameny po většinu úvodní dvacetiminutovky hostující Opavu přehrávali jak střelecky, tak i co se pokrytí puku týče. Stav utkání po první třetině – 1:0 pro domácí.

20:00

19:58
    Hra přerušena. Poslední vhazování první třetiny proběhne po Haasově pravé ruce.

18:58
    Klodner dostal pěknou přihrávku na modrou čáru, odkud měl před sebou volný prostor. Nedokázal ale kotouč zpracovat.

18:14
    Haas chytil nahozený puk do lapačky a hra je přerušena. Vhazovat se bude po jeho pravici.

17:28
    Domácí hráli dlouhou kombinaci, kterou mezi kruhy přerušil jeden z hostů a vyhodil puk na druhou stranu kluziště. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.

16:29
    Haas si pohlídal střelu jednoho z domácích od modré čáry a pohotově chytil puk do lapačky.

15:47
    Domácí bojují o kotouč u mantinelu za hostující bránou.

14:55
    Geba střílel od modré čáry, ale puk těsně minul brankovou konstrukci.

14:22
    Ofsajd domácích. vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:08
    Nečas mohl dorážet kotouč z těsné blízkosti brankoviště, ale Haas srazil betony a nedovolil puku v cestě za svá záda.

12:56
    Puk se na chvíli zdržel ve středním pásmu, ale teď je opět na hokejce domácích, kteří vyráží do útoku.

12:09
    Další zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po Haasově levé ruce.

11:03
    Hosté z Opavy vyhazují puk, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

10:58
    Klodner střílel z pravého kruhu, ale mířil moc vysoko a puk pouze zaduněl o mantinel za hostující klecí.

09:35
    Po chybě v domácí přihrávce se Vícha pokusil zajet s pukem do středního pásma, ale na modré čáře se ke kotouči zásluhou Martina Nagyho opět dostali domácí a mohou nadále útočit.

08:28
    Hosté se nemohou dostat z obranného pásma a umožňují domácím dlouhé kombinace.

08:12
    Haas úspěšně zasahuje betonem proti Koudelkově střele z mezikruží.

07:13
    Puczek střílel taktéž od modré čáry, ale trefil pouze beton hostujícího gólmana.

06:55
    Koudelka se pokusil o střelu od modré čáry, ale puk se zastavil o nohu hostujícího obránce.

06:23
    Haas přerušuje hru úspěšným zákrokem lapačkou.

05:36
    Petr Marek nahodil puk do útočného pásma a domácí se pokoušejí založit kombinaci.

05:08
    Rozhodčí píská zakázané uvolnění domácího celku. Vhazovat se bude před Radostou.

04:20
    Hra přerušena úspěšným zákrokem hostujícího gólmana.

03:19
    Domácí dávají gól a otevírají skóre dnešního utkání! Z levé strany se střelou pod lapačku prosazuje JAKUB NEČAS. Asistence: Mirek Březina

02:48
    Jaromír Pytlík mohl dorážet kotouč mezi Haasovy betony, ale hostující gólman je rychle srazil k sobě.

02:21
    Radosta přerušuje hru skrytím puku pod lapačku.

01:28
    Hostující gólman si připisuje první úspěšný zákrok proti střele jednoho z domácích.

00:35
    Žďáru se teď podařilo dostat kotouč do středního pásma, ale po chvíli jsou na puku opět hosté.

00:05
    Úvodní buly zápasu vyhráli hosté a ihned se prodírají do útočného pásma.

00:01

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Novotný) – Marek, Klodner, Poizl, Geba, Budín, Melichar, Pachl – Březina, Koudelka, Faizrakhmanov, Puczek, Pytlík, Jirčík, Cibula, Gergel, Berčík, Nagy, Nečas

HK Opava: Hass (Fichna) – Vilinskij, Vícha, Zouhar, Kroček – Římský, Zelenkov, Bitomský, Kadula, Hladoník, Bjurkland, Pělucha, Adamczyk, Hymlarová, Teuber.

Do kvalifikace o extraligu postoupili žďárští hokejisté ze druhého místa, poslední dvě kola totiž v okleštěné sestavě prohráli a přenechali prvenství ve skupině již zmiňovanému Warrioru. Jaké ale bylo pořadí po nadstavbě, nehraje v kvalifikaci žádnou roli.

Pro Opavu jsou oba celky velkou neznámou, protože se do kvalifikace připojila jako vítěz nadstavby na Východě. Samozřejmě ani Plameny neví, co od soupeře ze Slezska čekat.

V následujících čtyřech kolech se rozhodne o dvou extraligových účastnících v následujícím ročníku. Kromě dnešních soupeřů bude bojovat o postup do nejvyšší soutěže i Warrior Brno. Brněnský tým vyhrál nadstavbovou část skupiny A, tedy Západu a Středu.

Dobrý den, vítejte u prvního kola kvalifikace o NOEN extraligu staršího dorostu. V úvodním zápase přivítá SKLH Žďár nad Sázavou na domácím ledě tým HK Opava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Anna Růžičková

Branky a nahrávky: 4. Nečas (Březina), 44. Nagy (Pytlík), 45. Puczek (Cibula), 46. Koudelka (Březina), 48. Gergel (Puczek), 60. Geba (Klodner, Pytlík) – 23. Hladoník (Vícha, Bitomský)