Slovensko – Irsko 0:1 (kon.)
Slovensko
0:1 (0:0)
Irsko
sk Pátek 17.03.2017, 14:15 • Paphiakos Stadium • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 14:15.

Vo ôsmej kvalifikačnej skupine o postup na Majstrovstvá Európy 2017, určenej pre kategóriu U17, je dnes na programe druhé kolo. Vo vzájomnom súboji nastúpia tímy, ktorým vyšiel vstup do druhej fázy kvalifikácie. Írsko zdolalo Faerské ostrovy 4:0, vďaka čomu mu patrí priebežná prvá priečka a mladí Slováci zdolali domácich rovesníkov z Cypru v pomere 2:1. Tento výsledok pre nich znamená priebežné druhé miesto.

Znova si môžeme pripomenúť pravidlá postupu na záverečný šampionát. Tímy sú v tejto fáze kvalifikácie rozdelené do osem skupín. Na ME postupujú víťazi všetkých skupín a sedem najlepších tímov z druhých miest, podľa výsledkov zápasov s prvým a tretím tímom. Keďže dnes sa stretávajú vo vzájomnom súboji mužstvá, ktoré už majú na svojom konte tri body, prípadný víťaz dnešného duelu si zaistí postup.

-7
    Úvodné zostavy:

Slovensko: Trnovský – Kozák, Mišenko, Pišoja, Strachan – Murcko, Machara, Dávidík, Potoma – Gerebenits (C), Martišiak

Náhradníci: Krajčírik – Filipiak, Krkoška, Kmeť, Čerňanský, Vojtko, Kelemen

Írsko: Maher – O´Connor (C), Collins, Doherty, Ledwidge – Coventry, Bolger, McAuley – Roache, Idah, Connolly

Náhradníci: Clarke – Kilkenny, Kavanagh, Walsh, O´Farrell, Nolan, Manning

Rozhodca: Matyuin – Lunev, Savva.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    V prvej minúte sa previnil voči pravidlám Gerebenits, keď fauloval Ledwidgeho.

6
    Strachan fauluje Connolyho a loptu budú mať futbalisti z Írska.

7
    Írsko získava rohový kop.

7
    Rohový kop zahrával Roache. Slováci sa po tejto štandardnej situácii ubránili a Coventry fauluje Pišoju.

8
    Na druhej strane si však nedovolene počína Gerebenits a futbalisti spod Tatier prichádzajú o loptu.

9
    Slovensko podniklo ďalší útok, ten však zastavuje zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu signalizujúca ofsajd.

12
    Connolly strieľa na bránu, slovenský gólman Trnovský zneškodnil jeho pokus.

15
    O´Connor fauluje Dávidíka a loptu budú mať v moci naši mladí reprezentanti.

16
    Krátko na to Collins fauluje Gerebenitsa.

19
    Murcko svojím streleckým pokusom míňa írsku svätyňu.

20
    Na druhej strane musel zasahovať Trnovský, ktorý vyráža strelu Roacheho a nasleduje rohový kop futbalistov z Írska.

21
    Rohový kop zahrával Roache. Nášmu súperovi sa z neho nepodarilo ohroziť bránu.

27
    Slovenský futbalista, Martin Murcko, si počína nedovolene v súboji s Collinsom, za čo vidí žltú kartu.

27
    Murcko, ktorý je v dnešnom stretnutí prvým potrestaným hráčom, bol teraz faulovaný Ledwidgem.

28
    Slovensko získalo rohový kop.

29
    Roh zahrával Machara a súper odvracia na ďalší rohový kop.

31
    Po rohu sa našim futbalistom nedarí ohroziť bránu, no O´Connor si po chvíli počína nedovolene v súboji s Dávidíkom a slovenská "sedemnástka" zostane pri lopte.

34
    Gerebenits fauluje Dohertyho. Loptu budú mať Íri.

34
    Po chvíli si Dávidík počína nedovolene v súboji s O´Connorom.

36
    Roache fauluje Mišenka, loptu budú mať Slováci.

40
    V závere úvodného dejstva sa ešte dostal do šance Roache, ktorého strelu chytá Trnovský.

40
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase platí bezgólový stav a pred druhým dejstvom je všetko otvorené. Ak sa pozrieme na štatistiky, tak na strely na bránu vedie Írsko 4:0, naopak, v streleckých pokusoch mimo brány je to 1:0 pre Slovensko.

41
    Začal sa druhý polčas.

45
    Na konci úvodnej päťminútovky druhého dejstva si Martišiak počína nedovolene v súboji s Bolgerom.

47
    Bolger je znova faulovaný, tentokrát ho nedovolene zastavil Potoma.

52
    Naši reprezentanti sa teraz postarali o rozruch pred súperovou bránou. Gerebenitsov pokus nepúšťa Maher za svoj chrbát a následne Machara míňa priestor medzi žrďami.

53

55
    Futbalisti spod Tatier po Macharovom rohovom kope neohrozili bránu, naopak, na druhej strane Bolger míňa slovenskú svätyňu.

56
    Roland Gerebenits je druhým slovenským hráčom, ktorý dnes vidí žltú kartu. Stalo sa tak po jeho faule na Ledwidgeho.

56
    McAuley strieľa na bránu a Trnovský vyráža jeho strelu, následne Idah triafa brvno!

58
    Bolger fauluje Macharu a Írsko prichádza o loptu.

59
    Žltú kartu dostáva McAuley (Írsko).

59
    Roache svojím streleckým pokusom míňa slovenskú bránu.

61
    Dávidík si počína nedovolene v súboji s O´Connorom.

62

64
    Po Macharovom rohovom kope naši reprezentanti neohrozili bránu.

65
    Machara fauluje Connollyho a nasleduje priamy kop Írska.

66
    Írsko dalo gól!
    Roache zahrával priamy kop a po ňom otvára skóre stretnutia GLEN MCAULEY! Mladí Slováci sa tak budú musieť v záverečných minútach snažiť o vyrovnanie.

69
    Coventry fauluje Dávidíka, loptu budú mať slovenskí reprezentanti.

72
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Dávidík, prichádza Kmeť.

73
    Coventry fauluje Potomu a loptu budú mať vo svojej moci futbalisti spod Tatier, ktorým zostáva na vyrovnanie sedem minút plus nadstavený čas.

75
    Súbežne s týmto stretnutím sa hrá aj zápas zvyšných dvoch tímov ôsmej skupiny Cypru s Faerskými ostrovmi. V súboji mužstiev bojujúcich o prvé body v druhej fáze kvalifikácie zatiaľ platí stav 0:0.

77
    O´Connor sa dostal k streleckému pokusu, lenže míňa bránu slovenskej "sedemnástky".

77
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Machara, prichádza Filipiak.

78
    Connolly strieľa na bránu, ale brankár Martin Trnovský, pôsobiaci v Slovane Bratislava, zneškodnil jeho pokus.

80+1
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Čerňanský.

80+1
    Čas na vyrovnanie sa kráti. V prvej nadstavenej minúte sa o to pokúsil striedajúci Filipiak, lenže míňa bránu.

80+2

Druhé kvalifikačné stretnutie sa žiaľ končí prehrou nášho reprezentačného výberu s Írskom v pomere 0:1, keď jediný gól stretnutia zaznamenal v 66. minúte Glen McAuley. Írsko má vďaka víťazstvu na svojom konte šesť bodov a istotu postupu na záverečný turnaj ME 2017 vekovej kategórie do sedemnásť rokov. Nič však ešte nie je stratené ani pre Slovensko. S tromi bodmi sa naďalej nachádza na druhej pozícii a o postupovú definitívu zabojuje v pondelok s Faerskými ostrovmi.