Toronto – Chicago 1:2 (po pr.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.) | Carolina – Nashville 4:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – St. Louis 0:3 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Florida 4:0 (kon.)
New Jersey – Columbus 1:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.)

Česká a Slovenský stopa utkání

1. Andrej Sekera (EDM), 0+1, 0 střel, 19:09 (05:44:20)

V dnešním zápase vítězí 2:0

Souhrn utkání

1. třetina – V úvodním dějství jsme branku neviděli, za to bylo k vidění mnoho šancí, které zaváněli brankou. V 7' úvodní brance doslova klepal na dvěře Leon Draisaitl, kterému nevyšla trefa do prazdné branky z pravé tyče. O pár minut později ve 13' přišla tvrdá střela z pravého křídla, kterou Talbot vyrazil pouze před sebe, ale Sutter ani Henrik Sedin nedokázali kotouč procedit za perfektně chytajícího Talbota. Tato situace pokračovala i nadále a tentokrát se v ní ocitl o 13 vteřin později Brandon Sutter, který zachytil střelu z levého kruhu a stahovačkou se snažil najít mezeru v Talbotově výstroji. V 15' napálil kotouč mezi kruhy Patrick Maroon, který Bachman vyrazil a Leon Draisaitl nestihl zareagovat k dorážce.

2. třetina – Prostřední část nám přinesla první branku, ale nejprve byl blízko ve 24' Markus Granlund, který z mezikruží nadvakrát nepřekonal Talbota. ve 27' se blýskl famózním zákrokem Bachman, když vyrazil pravým betonem tvrdou střelu Darnella Nurse z mezikruží. Dále se do velké šance ve 35' dostal opět Markus Granlund, ale ani jeho stahovačka a střela mezi betony nevyšla. Hra se dostala do 37', kdy se trefil přesnou trefou do pravého růžku Connor McDavid. V závěru druhé třetiny mohl vyrovnat smolař Markus Granlund, který bekhendem z bezprostřední blízkosti trefil pouze lapačku Talbota.

3. třetina – Možná rozhodující moment utkání zaznamenala 50', kdy hokejisté Canucks nastřelili dvě tyče během pěti sekund a zmařená dorážka Bo Horvata. V 56' zúročil obrovský tlak v přesilové hře přesnou trefou nad pravý beton Mark Letestu, který zpečetil dnešní utkání.

59:38
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podražení). Tanev zatáhl za záchranou brzdu, když podrazil unikajícího Draisaitla na levém křídle.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

58:52
    Daniel Sedin to zkusil z vrchu levého kruhu ke vzdálenější tyči, ale střela byla sražena těsně vedle.

58:21
    Granlund se branky v dnešním zápase asi nedočká. Z pravého kruhu dostal přesnou přihrávku na čepel, ale se střelou si počkal a Talbot se stihl přemístit a připravit.

58:00
    Canucks posílají na led šestého hráče!

56:38
    Domácí pokračují v tlaku a nebyli daleko od přidání třetí branky. Desharnais tečoval střelu u levé tyče, ale Bachman jej vytěsnil za branku.
    55:22 Mark LETESTU - 2:0

55:22
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak domácí nakonec zužitkovali a zásluhou vedou 2:0! Leon Draisaitl z pravého kruhu našel na spodní části levého kruhu připraveného MARKA LETESTU, který střelou bez přípravy trefuje přesně mezírku mezi pravým betonem Bachamana a jeho vyrážečkou. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

55:18
    Na hosty letí jedna střela za druhou a obranná čtyřka je už hodně vyčerpaná.

54:28
    To, že domácí nikam nepospíchají již neplatí. Po zbytek početní výhody doslova odstřelují Bachmana z každé pozice!

54:09
    Oilers zatím nikam nepospíchají.

53:36
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., podražení).

52:58
    Vancouver otevřel hru a Oilers se tak snadněji dostávají do slibných zakončení. Momentálně ohrozil Bachmana střelou z pravého kruhu Lucic.

52:03

51:05
    McDavid se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale v momentu přihrávku na pravý kruh zasáhl svou holí perfektně se vracející Horvat.

50:43
    Na vrch levého kruhu dostal nabito do jízdy Edler, ale zeď před Talbotem neprostřelil.

50:03
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jordan Eberle – 2 min., podražení).

49:53
    Neskutečný tlak do branky předvedli Canucks, kteří v během pěti vteřin orazítkovali nejprve levou a posléze pravou tyč! Velmi blízko byl k vyrovnání Boucher, který nedokázal volná kotouč dostat za brankovou čáru.

49:35
    Trjamkin napálil kotouč od modré vší silou a Talbot jej vyráží špičkou levého betonu.

47:54
    Na útočný výlet se vydal Larsson, který se prodral až k levé tyči, odkud trefuje pouze betony připraveného Bachmana.

47:03
    Vyhození domácích z obranného pásma bylo jen o vous tečováno ochranným sklem a nebude se tak vylučovat.

45:40
    Nurse se na levé straně modré čáry rozhodl ke střele po přihrávce McDavida, ale před brankou střelu zastavuje Tanev.

44:54
    Z ostrého úhlu se pokusil překvapit rychlou střelou Bärtschi. Talbot utěsnil levou tyč i před dorážejícím Granlundem.

44:23
    Oilers se momentálně soustředí pouze na obranu a dávají tak prostor hostům. To by se Edmontonu nemuselo vyplatit.

43:32
    Čtvrtá formace Canucks v roli Megna a Cramarossi dostala domácí pod tlak a tak se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

42:04
    Chaput po přihrávce z obranného pásma nahazuje kotouč do útočného pásma a poctivě nahození dojíždí.

41:49
    Útok Canucks zastavuje hvizd čárových kvůli ofsajdu.

40:57
    Horvat zpoza branky přihrál mezi kruhy, odkud pálil Bärtschi. Ten trefil pouze blokující hráče a kotouč vyletěl vysoko do ochranné sítě.

40:01

Druhá třetina nám konečně přinesla branku a nyní má k vítězství blíže domácí Edmonton Oilers. Hosté budou mít dvacet minut na nalezení odpovědi.

Stav otevřela přesná trefa Connora McDavida do pravého rohu branky. Na úvodní branku jsme čekali skoro sedmatřicet minut.

Statistiky

Střely: 16-19; zblokované střely: 10-9; přesilovky: 0/1-0/1; vhazování: 15-18.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Opět neskutečná šance, kterou mohlo hostující Canucks vyrovnat! Od levé tyče našel Horvat před brankou sjíždějícího Granlunda, který tam byl zcela sám a bekhendovou střelou do pravého růžku trefil pouze perfektně připravenou lapačku Talbota!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jednu minutu.

38:57
    Lucic si připisuje dva hity na pravém hrazení.
    36:42 Connor MCDAVID - 1:0

36:42
    Domácí otevírají stav utkání po nenápadné akci! Leon Draisaitl se chystal na střídačku a tak odevzdal kotouč na střed hřiště Andreji Sekerovi, který okamžitě za modrou čarou přihrál na vrch pravého kruhu CONNORU MCDAVIDOVI, který si na středu pravého kruhu rychle vybruslil mezi kruhy, odkud překonává dosud stoprocentního Richarda Bachmana. Asistence: Andrej Sekera a Leon Draisaitl.

36:13
    Hra se trochu uklidnila a oba týmy hrají především ze zajištěné obrany. To znepříjemňuje přechod ze středního pásma.

34:15
    Zcela volný Granlund před Talbotem nedotáhl kličku do konce a Talbot díky rychlému semknutí betonů vytěsnil kotouč mimo branku!

33:17
    Bachman vyráží jedovatou střelu Slepyševa. Hrají hosté.

33:01

32:29
    Přihrávku Eberleho zachytil Chaput, který z levého kruhu mířil ke vzdálenější tyči. Talbot si připisuje zákrok levým betonem.

31:52
    Draisaitl operuje na levé straně, odkud rozdává kotouče na modrou čáru a následně i před branku. Ani jednou se domácí nedostali ke střele.

31:27
    Hosté vyhazují a Oilers musejí začít od vlastní branky.

31:01
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Joseph Cramarossa – 2 min., hákování).

30:54
    Daniel Sedin mohl otevřít gólový účet, ale na pravé tyči nezvládl procedit kotouč za Talbotova záda.

30:32
    Na středu útočného pásma Nugent-Hopkins netrefuje branku a dává prostor Canucks do protiútoku.

30:00
    Je za námi polovina zápasu. Střely: 12-11.

29:03
    Boucher to za brankou Talbota nemyslel vůbec špatně. Rychlýma dvěma kroky si udělal prostor a snažil se nahodit kotouč před brankoviště, kde v tu chvíli bylo zhruba pět hráčů.

28:14
    Oilers se po sadě rychlých přihrávek prokombinovali až ke střele z pravého kruhu, kterou se Bachman chystal ukrýt ve své lapačce, ale přesně v tom momentu mu byl puk vypíchnut.

26:49
    Na druhé straně pozdravil Talbota střelou Chaput ze středu modré čáry.

26:12
    Famózní zákrok Richarda Bachmana! Mezi kruhy se dostal ke střele naprosto volný Nurse, jehož střela pohořela na pravém betonu Bachmana.

25:32
    Ani Draisaitl nenašel recept na Bachmana, tentokrát ze spodní části pravého kruhu.

24:29
    Kassian svou bekhendovou přihrávkou před brankoviště zpoza branky nepřekvapil pouze hráče Cunucks, ale i své spoluhráče a přihrávka končí hluboko ve středním pásmu.

23:01
    Domácí Oilers si musejí dávat pozor při rozehrávce! Canucks jsou velmi hladový a na vrchu levého kruhu se zmocnil kotouče Horvat, který mezi kruhy našel dočista volného střelce Granlunda, který nejprve trefil přesně prostředek brány, kde byl přichystaný Talbot a z dorážky bekhendem trefil i na podruhé domácího gólmana do výstroje, odkud mu tentokrát kotouč nevypadl.

22:14
    Talbot si se střelou z ostrého úhlu poradil a vyráží kotouč do středního pásma.

21:58
    Rozhodčí vracejí hru do pásma Vancouveru, kvůli odpískanému zakázanému uvolnění.

21:24
    Larssonova dělovka od modré čáry prosvištěla kolem branky Bachmana.

20:37
    Po souboji o kotouč v útočném pásmu Canucks se hosté ke střele nedostali a domácí pod vedením Lucice podnikají protiútok.

20:01

První třetina nám nepřinesla žádnou branku a oba týmy tak nastoupí do druhé třetiny za stavu 0:0. Nejblíže ke vstřelení branky byl Leon Draisaitl, který netrefil kotouč podle svých představ. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina!

Statistiky

Střely: 7-8; zblokované střely: 4-5; přesilovky: 0/0-0/1; vhazování: 5-10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:58
    V krátké návštěvě Canucks vyjel zpoza branky Daniel Sedin, který u levé tyče zkoušel přihrát Henriku Sedinovi na pravé tyči, ale přihrávka končí až na mantinelu.

18:25
    Benning z pravé strany trefil pouze připravenou lapačku Bachmana, který se rozhodl nerozehrát a přerušuje tak hru.

18:14
    Domácí sevřeli Canucks v jejich obranném pásmu.

17:25
    Na modré čáře si podržel kotouč Russell a žabičkou našel najíždějícího McDavida z druhé vlny, který se ve vysoké rychlosti dostal do sevření mezi kruhy a ke střele se tak nedostal.

15:29
    Nugent-Hopkins dostal poměrně dost prostoru, který zužitkoval ke střele z levé strany pravého kruhu pro vhazování. Bachman vyrážečkou odráží kotouč mimo branku.

14:42
    Maroon napálil kotouč v mezikruží vší silou a Bachman jej vyrazil před sebe. Vyražený kotouč byl ale příliš rychlý, že Draisaitl nezvládl zareagovat a dorazit kotouč do odkryté části sítě.

13:46
    Hosté se pokusili držet tlak, ale střela kterou zablokoval Sekera končí ve středním pásmu.

13:20

13:00
    Nyní přišla střela pro změnu z levé strany přesně na položenou čepel Suttera před branku, který se pokusil o rychlou stahovačku ale brankář Talbot vytěsnil střelu vedle levé tyče do rohu kluziště.

12:43
    První šance Vancouveru! Z pravého kruhu přišla střela, kterou Talbot vyrazil před sebe, ale ani Sutter a ani Henrik Sedin nedokázal dorazit kotouč.

12:15
    První minuta početní výhody Canucks je pryč a i tentokrát se domácí rychle osvobozují.

11:44
    I druhý přechod Canucks končí na čepelích domácích a musí se vracet až do vlastního pásma.

11:24
    Oilers vyhrávají buly a vyhazují kotouč přes celé kluziště.

11:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení protihráče).

10:58
    Už to vypadalo že Maroon o kotouč přijde, ale díky jeho nasazení stále drží kotouč na vlastní holi a vyzývá ke střele Draisaitla, který neprostřelil hromadu těl před Bachmanem.

10:21
    Nepřesná a prudká rozehrávka domácích z pravé strany obranného pásma končí až za brankou Bachmana a čárový tak vrací hru před Talbota.

09:35
    Na kotouči je Sbisa a přemýšlí jakým způsobem se dostat do obranného pásma Oilers. Hra se totiž přesunula spíše do střední třetiny, protože ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

08:18
    Ve středním pásmu se dobře prokličkoval Russell až do středního pásma, ale u jeho nahození jsou první hosté, kteří okamžitě vyrážejí do protiútoku.

07:14
    Bachman se snažil pomoc rozehrávkou, ale tímto počínáním si málem zadělal na obrovské trable, protože kotouč byl směřovaný přesně na obsazeného Suttera.

06:04
    Do obrovské šance se dostal Leon Draisaitl, který dostal přihrávku z levého rohu přesně k pravé tyči, odkud z první špatně trefil kotouč a odkrytou část branky tak netrefuje!

05:30
    Edler dostal přihrávku na levou stranu útočné modré čáry a pouhým nahozením otestoval pozornost Talbota, který měl se skákavým kotoučem menší problémy.

04:53
    Ve středním pásmu nabral rychlost Sutter, ale na modré čáře byl také netrpělivý Boucher, kvůli kterému je hra přerušena.

04:40
    Benning se měl k tvrdé střele z nápřahu, která jen o kousek míjí horní tyč Bachmanovy branky.

04:26
    Lucic kombinoval s Eberlem, ale ani jeden se přes těsnou obranu hostů nedostal ke střele.

03:26
    Edler pod tlakem neudržel modrou čáru a Canucks jsou tak vyhnáni do středního pásma a musí vyklidit útočnou třetinu.

02:48
    Sekera v obranném pásmu čeká na čerstvé síly a rozjíždí útočnou akci domácích Oilers.

01:22
    Mezi kruhy si z levého kruhu pro vhazování sjel Nugent-Hopkins, ale ke střele se nedostal a tak nabídl kotouč napřaženému Klefbomovi na modré čáře, jeho dělovka mířila přesně do prostředka brány.

01:06
    Edler čekal na levém mantinelu a po chvíli vyzval ke střele Stechera na modré čáře, jehož střela končí sražená do středního pásma.

00:22
    Eberle jde do toho natvrdo okamžitě na začátku první třetiny a rychlou střelou z pravého kruhu mezi betony Bachmana se pokusil otevřít stav utkání.

00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Sekera, Russell, Benning, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Desharnais, B. Pouliot – Slepyšev, Letestu, Caggiula.

Vancouver Canucks: Bachman (R. Miller) – Stecher, Edler, Trjamkin, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton – M. Granlund, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boucher, Horvat (A), Bärtschi – Shore, B. Sutter, LaBate – Megna, Chaput, Cramarossa.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 37. McDavid (Sekera, Draisaitl), 56. Letestu (Draisaitl, Klefbom)