Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Ottawa Senators
Pondělí 20.03.2017, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Montreal slaví výhru nad Ottawou.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:34 (03:31:45)

1. Paul Byron (MTL) 1+1
    2. Tomáš Plekanec (MTL) 1+0
    3. Brendan Gallagher (MTL) 0+1

Hokejisté Montrealu neponechali ve třetí třetině nic náhodě a zaslouženě poráží Ottawu 4:1. Hned v úvodu periody navýšil vedení Habs na 3:1 Paul Byron a v 56. minutě pečetil skóre v přesilovce Nathan Beaulieu. České fanoušky může těšit, že již ve 28 sekundě utkání se zapsal mezi střelce také Tomáš Plekanec, jenž skóroval po devatenácti zápasech.

59:41
    Lehkonen ještě odehrál puk za branku soupeře. Diváci na tribunách již ve stoje aplaudují.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

58:34
    Domácím teď bohatě stačí to, co udělal Dwight King. Útočník čtvrté formace nahodil puk za branku.

58:01
    Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Ottawu by dnes zachránil asi jen zázrak.

57:28
    Hosté se sami vyhodili až ke své brance. Anderson zakládá svou rozehrávkou další akci.

56:18
    S nahozením Karlssona i dorážkou Kyla Turrise si poradil Price. Domácí tak stále vedou o tři branky.

55:52
    Fanoušci Montrealu jsou spokojeni a už začínají zpívat oslavné chorály.

55:34
    Puk končí v ochranné síti. Reklamní přestávka.

55:14
    Domácí se o 6 sekund později radovali z dalšího gólu! Gallagher předložil kotouč před odkrytou branku Paulu Byronovi, jenž ho usměrnil do sítě. Hosté si ale vzali coach's challenge a po prozkoumání videa se ukázalo, že gólové akci předcházel těsný ofsajd! Gól tedy neplatí.
    55:08 Nathan BEAULIEU - 4:1

55:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Myslím, že je rozhodnuto! Andrew Shaw nabil na modré NATHANOVI BEAULIEUOVI, který propálil Craiga Andersona, jenž toho přes stínícího Lehkonena asi moc neviděl – 4:1. Asistence: Andrew Shaw a Phillip Danault.

54:34
    Hostům se podařilo vyhodit a polovinu oslabení mají za sebou.

53:40
    Bude. Bobby Ryan je vyloučen za nedovolené bránění a Canadiens mají k dispozici přesilovou hru.

53:39
    Naopak, ke střele se dostal Max Pacioretty a zasahovat musel Anderson. Následně se strhla u mantinelu šarvátka a uvidíme, zda se nebude vylučovat.

53:24
    Domácí teď dobře napadají rozehrávku soupeře a Senátoři mají problém s přechodem do útočné třetiny.

52:25
    Erik Karlsson byl v postavení mimo hru. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.

51:41
    Hráči si své neshody ručně vyřídili a fanoušci jsou také spokojeni. Nyní si oba kohouti posedí pět minut na trestné lavici.

51:41
    Je tu bitka! Chris Kelly si to rozdává s domácím Torreyem Mitchellem.

51:20
    Hosté už musejí hrát dopředu a konečně to začíná pociťovat i Carey Price. Jeho betony nepřetlačil dorážející Kyle Turris.

50:48
    Carey Price ukryl kotouč pod sebou po střele Pageaua a následném závaru. Následuje reklamní přestávka.

49:48
    Se střelou Mikea Hoffmana si poradil Price. Domácí stále vedou o dva góly.

49:23
    Zack Smith dohrál u mantinelu Alexandra Radulova, což rozpoutalo šarvátku. Na trestnou lavici míří právě Radulov, jenž dostává dva tresty za hrubost a na straně Ottawy se o to samé podělili Zack Smith a Mark Borowiecki. Bude se hrát i nadále v pěti na obou stranách.

48:43
    Střelu Alexeje Jemelina pokryl Anderson. Brankář Ottawy raději přidržel puk.

48:11
    Gallagher se dostal s pukem do útočného pásma v době, kdy z něj ještě nestačili vyjet jeho spoluhráči. Je z toho ofsajd. Reklamní přestávka.

47:29
    Zakázané uvolnění Ottawy.

47:10
    Do rány Danaulta vložil hůl obránce Borowiecki. Hosté teď nemají na Montreal protihru.

46:44
    Náznak rychlého protiútoku Canadiens. Max Pacioretty už však celou akci zpomalil.

45:42
    Po spolupráci s Gallagherem se dostal ke střele Tomáš Plekanec. Anderson vyráží.

44:53
    Tohle už je pro domácí velmi nadějné. Zdá se, že soupeři na čele tabulky Atlantické divize odskočí.
    43:30 Paul BYRON - 3:1

43:30
    Domácím to moc vadit nemusí, protože teď už se třetího gólu dočkali! Přečíslení 2 na 1 vyřešil PAUL BYRON střelou, která prošla mezi betony gólmana Andersona do sítě – 3:1. Asistence: Brendan Gallagher a Shea Weber.

42:46
    Kotouč brankovou čáru nepřešel. Domácí tak stále vedou o jediný gól.

42:46
    Hráči Montrealu už oslavovali gól, ale hlavní rozhodčí rozpažil a zamířil k boxu časoměřičů, odkud se bude telefonovat to Toronta. Po teči Dwighta Kinga zastavil Anderson puk někde u brankové čáry a otázkou je, zda ji hrací předmět přešel, či nikoliv.

42:40
    Dobře to udělal Michael McCarron, který objel bránícího hráče a bekhendem vyzkoušel Andersona. Ten jistým zákrokem přerušil hru.

41:38
    Do šance se ale dostali hosté. Konkrétně Bobby Ryan, jenž po přejetí modré čáry pálil pod břevno, ovšem Carey Price švihl lapačkou a ukryl v ní puk.

41:28
    Nahození Ceciho zastavil Weber, jenž vyváží puk dopředu.

40:45
    Ve třetí třetině zatím drží kotouč převážně domácí, kteří teď zakládají útočnou akci ze svého obranného pásma.

40:01
    Skvělý zákrok Careyho Price ještě z dalšího pohledu.

Hity – 21:34

Ve druhé části branka nepadla a Montreal tak stále vede nad Senátory 2:1. Na obou týmech je patrná únava ze včerejšího měření sil v Ottawě a tak se nehraje v nijak závratném tempu. Asi nejblíže gólu byl ve 37. minutě hostující Turris, ale toho skvěle vychytal Carey Price.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38
    Paul Byron zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Andreji Markovovi. Ruský obránce vypustil z voleje pořádnou bombu, kterou vykopl levým betonem Anderson.

39:12
    Zakázané uvolnění Montrealu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

38:56
    Zack Smith tečoval puk jen do náruče Price. Následovala ještě drobná šarvátka, za kterou se ale nebude vylučovat.

37:45
    Oba celky už jsou v plném počtu.

37:35
    Od modré vypálil Max Pacioretty. Anderson zakročil vyrážečkou.

37:14
    Po střele Galchenyuka přerušil hru Anderson. Následuje reklamní pauza.
    36:48 Carey Price fantasticky vychytal Turrise, který pálil do téměř odkryté branky.

36:48
    Hosté výborně sehráli přečíslení 3 na 2 a Kyle Turris už pálil do téměř odkryté branky. Fantastický zákrok však předvedl Carey Price, který natáhl své nohy do provazu a puk špičkou pravého betonu vytěsnil! Tohle byl zákrok utkání!

35:44
    Hostující Mark Borowiecki podrazil Brendana Gallaghera, jenž vzápětí oplácel. Rozhodčí posílají oba hráče na trestnou lavici.

35:10
    Nakonec puk získali domácí a byla z toho i příležitost pro Andrewa Shawa. Anderson byl na místě.

34:52
    O puk se bojuje v rohu za brankou Ottawy.

33:53
    Domácí zastavil ofsajd.

32:51
    Derick Brassard zavezl puk do útočného pásma a střelou od mantinelu vyzkoušel pozornost brankáře Price. Ten přerušil hru.

31:50
    Pokus Diona Phaneufa skončil v lapačce Careyho Price. Hosté získali buly v útočném pásmu.

31:20
    Úspěšný byl hostující gólman i proti Plekancovi, který to na něj zkoušel z levé strany.

31:05
    Brendan Gallagher střílel z ostrého úhlu, Anderson byl pozorný.

30:19
    Danault trefil z vrcholu pravého kruhu jen brusle protihráče. Dopředu mohou vyrazit Senátoři.

30:02
    Dobrou příležitost na navýšení náskoku Montrealu měl Nathan Beaulieu. Domácí obránce mířil do horního rohu branky Ottawy, ale Craig Anderson předvedl efektní zákrok lapačkou. Reklamní přestávka.

29:37
    Habs se teď nadechli k náporu, hraje se v obranném pásmu Ottawy.

28:34
    Střelu Markova tečoval Galchenyuk a Anderson musel zasahovat pravým betonem. Následně to zkoušeli opět Galchenyuk a Pacioretty a Anderson se měl co ohánět.

28:09
    Zakázané uvolnění domácích.

27:39
    Puk byl následně sražen na střídačku Montrealu a je tu čas na reklamní přestávku.

27:35
    Nahození Webera mohlo být nebezpečné, ale nakonec neprošlo až na Andersona.

27:07
    Sledujeme hluchou pasáž bez šancí. Hraje se převážně ve středním pásmu.

26:15
    Hostující obránce Erik Karlsson forčekoval až za brankou Montrealu. Domácí ale udrželi kotouč.

25:23
    V ofsajdu se ocitli i hosté. Utkání nemá nějaké závratné tempo, zřejmě se projevuje, že oba celky odehrály náročný vzájemný duel již včera.

25:09
    Domácí v postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.

24:33
    Mitchell nahodil puk za hostující branku a odešel střídat.

23:47
    Hned po buly přišla střela, kterou vyrazil Anderson.

23:39
    Střela Tomáše Plekance byla ztlumena obráncem a puk se sotva došoural ke Craigovi Andersonovi, který ho raději přidržel. Vhazuje se po jeho levici.

23:20
    Icing také na druhé straně. Vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Ottawy.

22:45
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se vrací před Price.

22:19
    Z pravého kruhu pálil Cody Ceci. Price si povyjel a střelu hostujícího obránce vyrazil.

21:44
    Kyle Turris na nic nečekal a golfákem se opřel do odraženého kotoučem. Branku ale netrefil.

21:15
    Senátoři jsou již v plném počtu.

20:35
    Petrymu utekl kotouč do středního pásma. Domácí to musejí zkusit znovu.

20:05
    Domácí dohrávají přesilovou hru při vyloučení Ryana.

Hity – 7:15

V první třetině padly hned tři góly a Montreal vede nad Ottawou 2:1. Domácí byli v úvodu zápasu lepším týmem a do vedení šli už po 28 sekundách hry, kdy se prosadil Tomáš Plekanec. Senátorům pomohl zpět do hry až zásah Toma Pyatta v 5. minutě. Poté se už hrál vyrovnaný hokej, ale v čase 17:45 se podruhé trefili Habs, kterým zajistil vedení obránce Jordie Benn.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Tak ne, hosté vyhazují až Priceovi.

19:42
    Puk byl sražen do středního pásma. Uvidíme, zda se domácím ještě podaří do přestávky zahrozit.

19:14
    Za nedovolené bránění je vyloučen Bobby Ryan. Následuje reklamní přestávka.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.
    17:45 Jordie BENN - 2:1

17:45
    Domácí jdou podruhé v zápase do vedení! Alexandr Radulov vybojoval v rohu puk, který poslal na modrou na Nathana Beaulieua. Ten ho posunul JORDIEMU BENNOVI, jenž z první prostřelil Craiga Andersona. Brankář Ottawy nic neviděl přes clonícího Paciorettyho – 2:1. Asistence: Nathan Beaulieu a Alexandr Radulov.

16:08
    Ránu Erika Karlssona vyráží Price. Ottawský bek ho prověřil pěknou jedovkou.

15:58

15:35
    Až teď přišla střela Phaneufa, kterou ale vyráží Price.

15:19
    Domácí hrají oslabení velmi dobře a soupeře k ničemu nepouštějí.

14:40
    Následně puk vybojoval Phillip Danault a moc nechybělo, aby s ním projel až před Andersona. Skvělá práce útočníků Canadiens ve vlastním oslabení.

14:28
    Paul Byron se dostával za záda hostující obrany a Craig Anderson proti němu musel vyjet daleko ze své svatyně. Hostující gólman kotouč odpálil jen k Sheaovi Weberovi, jenž ho od červené čáry vracel zpět na branku, ale Anderson se do ní stačil vrátit a kotouč zachytil.

13:57
    Na Kellyho se následně vrhl Jordie Benn, jenž je vyloučen za hrubost. Ottawa tedy bude mít k dispozici přesilovku.

13:57
    Ryan Dzingel hledal obloučkem před brankou Chrise Kellyho. Pro puk si ale sáhl Carey Price.

13:23
    Od modré to zkoušel Wideman, Price byl na místě.

12:55
    Tommy Wingels z ostrého úhlu minul domácí bránu. Senátoři ale zůstávají v útočné třetině.

12:05
    Shea Weber napřáhl ke své vyhlášené bombě, ale tentokrát trefuje jen zadní mantinel.

11:52
    Oba týmy jsou v plném počtu.

11:19
    Mike Hoffman obral domácí o kotouč a pálil z poměrně dobré pozice. Branku Montrealu ale netrefil.

11:12
    Pageau nahodil z dálky puk na Price, který ho přidržel na hrudi. Ottawa tak získala útočné pásmo.

10:45
    Odražený kotouč přikryl Carey Price. Je tu reklamní přestávka.

09:51
    Máme tu oboustranné vyloučení. Hostující Viktor Stålberg je vyloučen za hrubost a Nathan Beaulieu za nedovolené bránění. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

09:51
    Zajímavý závar před brankou Montrealu, který rozpoutala střela Methota. Puk ale končí pod Pricem.

09:09
    A už útočí domácí. Gallagher trefil z levé strany boční síťku.

08:38
    Domácí jsou kompletní. Sens v přesilovce vůbec nevystřelili.

07:49
    Domácí vyhazují.

07:15
    Domácí ujeli v oslabení do přečíslení 2 na 1! Paul Byron chtěl nejprve přihrávat, ale puk zblokoval obránce. Následně se ještě dostal útočník Montrealu ke střele, proti které se stačil Anderson přemístit!

06:37
    A Ottawa bude hrát přesilovku. Michael McCarron dostává trest za faul kolenem.

06:30
    Hosté se po vyrovnání dostali do hry a začali hrát více dopředu. Puk teď propadl těsně vedle branky, kterou hájí Price.

05:08
    Hostující brankář Anderson vyráží pokus Artturiho Lehkonena.
    04:36 Tom PYATT - 1:1

04:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají! Pageau vyhrál buly na Mikea Hoffmana, jenž vyjel s kotoučem na modrou a nahodil ho na branku. Před brankovištěm nešťastně zasáhl obránce Jordie Benn, od něhož se puk odrazil k TOMU PYATTOVI a ten ho poslal za záda bezmocného Price. Asistence: Mike Hoffman a Jean-Gabriel Pageau.

04:31
    Z pravé strany vystřelil Jean-Gabriel Pageau. Puk končí na rozkleku Careyho Price. Domácí gólman přerušil hru.

04:20
    Hostující akci zastavilo postavení mimo hru.

04:01
    Brendan Gallagher od modré nastřeloval puk na hostující branku. Černý kus gumy byl sražen do rohu.

03:33
    Habs vedou na střely na branku už 7:1!

03:28
    Domácí jsou od začátku při chuti. Anderson nyní musel přikrýt volný puk tygřím skokem.

03:14
    Andrew Shaw si hezky vyjel až před branku a ohrozil brankáře Andersona. Ten má puk někde ve svém klíně.

02:48
    Hosté v plném počtu, Canadiens svou první přesilovku nevyužili.

02:24
    Senátoři se dokázali osvobodit.

01:50
    Z levého kruhu vypálil Alex Galchenyuk, Anderson byl na místě.

01:39
    Domácí se nyní sami vytlačili z útočné třetiny.

00:47
    Mike Hoffman se postavil do cesty Galchenyukovi a Montreal si tedy zahraje přesilovku.
    00:28 Tomáš PLEKANEC - 1:0

00:28
    Tak tohle je pro Habs vynikající začátek! Andrej Markov nahodil kotouč před branku a TOMÁŠ PLEKANEC ho zametl za Andersonova záda. Domácí otevírají skóre po 28 sekundách hry. Asistence: Andrej Markov a Paul Byron.

00:17
    První zákrok Craiga Anderona, který vyrazil dalekonosný pokus Gallaghera.

00:01

Hymnu netradičně odzpívali sami diváci v hledišti arény. Rozhodně pěkné zpestření tradičního zahajovacího ceremoniálu.

Aktéři utkání již nastupují na ledovou plochu Bell Centra. Za malou chvíli zazní národní hymna Kanady.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Markov (A), Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – T. Mitchell, McCarron, King.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – B. Ryan, Turris (A), Z. Smith – Burrows, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Wingels, Kelly, Stålberg.

Rozhodčí: Skilliter, Leggo – Gibbs, Barton.
    Předpokládaná sestava domácího Montrealu.

Československá stopa:
    Tomáš Plekanec (MTL) – 68 zápasů, 24 bodů (7+17)

Montreal Canadiens:
    Habs dosud uhráli 88 bodů a vedou tabulku Atlantické divize. V celkovém pořadí Východní konference jim patří páté místo. Nedávno si hráči Montrealu připsali sérii šesti výher v řadě, ale z posledních čtyř zápasů hned dva prohráli. Včera však udolali po nájezdech právě Ottawu na jejím ledě.