Pittsburgh – Chicago 1:5 (kon.) | Calgary – Los Angeles 1:4 (kon.) | Colorado – Washington 3:5 (kon.)
Arizona – St. Louis 1:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:5 (0:4, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 30.03.2017, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

44:03
    Patric Hörnqvist dostal dvě minuty za sekání a přesilová hra Penguins příliš dlouho netrvala.

43:50
    Trevor van Riemsdyk fauloval v pravém rohu obranného pásma Scotta Wilsona a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Penguins.

36:48
    Conor Sheary v tom byl trochu nevinně, po faulu na levé straně útočného pásma ale dostal dvě minuty za podražení. Chicago má k dispozici třetí přesilovou hru (0/2).

33:12
    John Hayden dostal dvě minuty za hru vysokou holí poté, co fauloval nešťastně v pravém rohu útočného pásma svého týmu, kde podklouzl a poté hůl vyšvihl do vzduchu.

10:54
    Ian Cole se postavil na levé straně obranné modré čáry do cesty Richardovi Pánikovi a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Blackhawks mají k dispozici druhou přesilovou hru.

04:00
    Scott Wilson fauloval na obranné modré čáře a za faul vysokou holí dostal dvouminutový trest. Chicago se ujalo vedení, které nyní může rychle navýšit.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 46. Rust (Cole, Cullen) – 4. Panarin (P. Kane, Kero), 15. Pánik (Schmaltz, Toews), 20. Krüger (P. Kane, Panarin), 20. Hossa (Hartman), 44. Kero

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray (C)) – Dumoulin, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, Streit (A), C. Gaunce – Sheary, Crosby, Rust (A) – S. Wilson, Rowney, Kessel – Kunitz, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen, Sundqvist. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Kero, P. Kane – Hartman, Krüger, Hossa – Hayden, Rasmussen, Jurčo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Tim Peel, TJ Luxmore. Čároví: Lonnie Cameron, Ryan Daisy

Diváci: 18657