Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Detroit Red Wings
Pátek 31.03.2017, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Ode mě je to dnes již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek páteční noci! (04:22:33)

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků.

Utkání mezi Tampou Bay Lightning a Detroitem Red Wings právě skončilo. Lightning v něm vítězí 5:3 a zapisují si tak do tabulky Východní konference velmi důležité dva body! Vítěznou branku vstřelil v 39. minutě při přesilové hře Jonathan Drouin. Brankář Tampy Andrej Vasilevskij přispěl k výhře svého týmu 31 úspěšnými zákroky.

59:52
    Hedman vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:47
    DeKeyserova střela od modré, k dorážce se ještě dostal Abdelkader, Vasilevskij obstál.

59:21
    Helmova střela z mezikruží nad Vasilevskiho branku.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:37
    Naměstnikov a Nielsen na vhazování po pravici Andreje Vasilevskiho.

58:37
    Killorn minul prázdnou branku, píská se zakázané uvolnění Tampy.

57:43
    Lightning vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:32
    Mrázek na střídačce, Detroit to zkusí v šesti!

57:32
    Vasilevskij přikryl puk pod lapačku, vhazovat se bude po jeho pravici.

57:16
    DeKeyser vyčkává s rozehrávkou za brankou Petra Mrázka.

56:31
    Kotouč v ochozech Amalie Arena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:28
    Lightning blízko vstřelení šesté branky! Point si však ve skvělé příležitosti na Mrázka nepřišel.

55:02
    Obranná dvojice Kronwall – Green zakládá další útočnou akci rudých křídel.

54:08
    Erne zblokoval pokus Dylana Larkina do ochranné sítě, po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy.

53:29
    Po střele Zetterberga zvoní za Vasilevskim tyč!

52:45
    Další zákrok Petra Mrázka po střele Victora Hedmana.

51:20
    Mrázek vyrazil před sebe Brownovu střelu od mantinelu.

50:49
    Krátce po polovině třetí třetiny vedou Lightning nad Red Wings 5:3.
    Na střelecké pokusy aktivnější hosté z Detroitu (28:27).

50:49
    V Amalie Areně právě probíhá reklamní přestávka.

50:04
    Lightning v situaci 2 na 1! McKeggovo bekhendové zakončení však minulo tři tyče.

49:42
    Mike Green poslal na Vasilevskiho již svůj pátý střelecký pokus! Brankář Tampy jeho střelu vyrazil mimo.

49:17
    McKegg a Nielsen na vhazování po levici brankáře Bolts.

48:49
    Drouinova střela míjí Mrázkovu branku.
    48:18 Mike GREEN - 5:3

48:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings snižují na rozdíl dvou brankek! Přesilovou hru využívá MIKE GREEN – trefuje horní růžek Vasilevskiho branky. Pro beka Detroitu třináctá branka v sezoně. Asistence: Frans Nielsen, Dylan Larkin.

47:53
    Sheahan poslal puk na modrou, kde stál Mike Green. Jeho střelu z první vyrazil Vasilevskij betonem.

47:11
    Red Wings dostávají výhodu přesilové hry, ta první jim však vůbec nevyšla. Vhazování po levici Vasilevskiho.

47:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Greg McKegg – 2 min., držení hole).

46:34

46:34
    Larkinovu střelu zblokoval Witkowski do ochranné sítě, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetiny.
    46:03 Yanni GOURDE - 5:2

46:03
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning vedou o tři branky! Palátovu střelu dokázal Mrázek vyrazit, k dorážce se však dostal YANNI GOURDE a dostal puk za záda brankáře Red Wings. Pětadvacetiletý Kanaďan se prosazuje v druhém utkání po sobě, celkově jeho třetí trefa v sezoně. Asistence: Ondřej Palát, Andrej Šustr.

45:42
    Jensenova střela zblokována, kupředu vyráží Palát.

45:30
    Vše v pořádku, můžeme pokračovat – vhazování ve středním pásmu.

45:30
    Hra přerušena, Vasilevskij kontroluje svou masku.

45:20
    Střela Darrena Helma z levého kruhu pro vhazování trefila Vasilevskiho do masky.

45:09
    Frans Nielsen rozjíždí útočnou akci Red Wings z obranné třetiny.

44:32
    Na druhé straně zahrozil z mezikruží opět Yanni Gourde, střelec vítězné branky Lightning v minulém utkání s Chicagem. Mrázek byl však na svém místě a vhazovat se bude po jeho pravici.

43:57
    Greenova střela z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij připraven.

43:13
    Helmova střela z mezikruží mimo Vasilevskiho branku.

43:00
    Po střele Ouelleta od modré čáry zapisuje Vasilevskij osmnáctý zákrok v utkání.

42:43
    Drouin našel v mezikruží Gourdea, jehož následná střela končí v náručí Petra Mrázka.

42:00

41:45
    Mike Green s kotoučem v obranné třetině svého týmu, Red Wings se přesilová hra nedaří.

41:05
    Athanasiou vyčkává s pukem za Mrázkovou brankou.

40:50
    Tatar nedokázal zpracovat kotouč, Detroit tak přichází o útočné pásmo.

40:01
    V závěru druhé třetině byl vyloučen Naměstnikov, Red Wings mají tak k dispozici první přesilovou hru v utkání.

40:01

Třetí třetina začíná! Jste připraveni?

Nejvíce prostoru na ledě v tomto utkání dostává švédský obránce Lightning Victor Hedman – zatím má odehráno 17 minut a 4 vteřiny.
    Na straně Red Wings má nejvyšší ice time obránce Mike Green – 16 minut a 26 vteřin.

Trestné minuty: 14 – 16

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Tampa dokázala bleskurychle využít dvě přesilové hry a vede nad Detroitem 4:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., sekání).

39:46
    Puk v ochozech, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:27
    Sheahanova střela od modré zamířila nad Vasilevskiho branku.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
    38:04 Jonathan DROUIN - 4:2

38:04
    Ano, Lightning znovu využívají přesilovou hru! JONATHAN DROUIN prokličkoval mezi hráči Red Wings do útočného pásma a přízemní střelou z levého kruhu pro vhazování prostřeluje Mrázka. Drouinova jednadvacátá trefa v sezoně. Asistence: Victor Hedman, Brayden Point.

37:42
    Lightning dostávají k dispozici druhou přesilovou hru v utkání. Bude stejně úspěšná jako ta první?

37:42
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., krosček).

37:34
    Hedmanova střela od modré mimo Mrázkovu branku.

37:19
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude v jejich obranné třetině, konkrétně po levici Petra Mrázka.

36:26
    Detroitu nevyšel přechod do útočného pásma, vhazovat se tak bude opět v neutrální zóně.

36:20
    Puk skončil na střídačce Lightning, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    36:13 Alex KILLORN - 3:2

36:13
    Přesilová hra využita, Lightning znovu vedou! Střelu ALEXE KILLORNA sice Mrázek dokázal vyrazit, kotouč však nechtěně srazil do branky DeKeyser. Pro rodáka z Halifaxu osmnáctá branka v sezoně. Bez asistence.

35:47

35:47
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., hrubost).

35:47
    Tentokrát už musel Vasilevskij zasahovat, když jeho lapačku provětral Dylan Larkin. Na řadě je reklamní přestávka.

34:43
    Zetterbergova střela mimo Vasilevskiho branku.

34:29
    Killorn přišel o kotouč, k němuž se tak dostávají hráči Detroitu.

33:52
    Zetterberg zastaven Brownem, Lightning se řítí do útočného pásma.

32:57
    Branka za Andrejem Vasilevskim je mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranné třetině Lightning.

32:50
    Kapitán Red Wings Henrik Zetterberg si připsal na DeKeyserovu branku druhou asistenci a tím tak zaznamenal 900. bod ve své kariéře!
    32:46 Danny DEKEYSER - 2:2

32:46
    Je opět vyrovnáno! Tatar přihrál na modrou DANNY DEKEYSEROVI, jehož střela byla před brankou ztečována obráncem Tampy Dotchinem za Vasilevskiho záda. Pro beka rudých křídel čtvrtá branka sezony. Asistence: Tomáš Tatar, Henrik Zetterberg.

31:53
    Bekhend Pointa vyrazil Mrázek jen k Palátovi, jehož následná střela zamířila nad Mrázkovu branku.

31:15
    Helmův pokus ze značného úhlu míjí Vasilevskiho branku.

30:31
    Oba týmy hrají v plném počtu.

29:45
    Na druhé straně napřáhl ke střele z první Mike Green, Vasilevskij byl na svém místě.

29:25
    Palátova střela byla zblokována Russoem a zamířila tak mimo Mrázkovu branku.

28:31

28:31
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., hrubost).

28:31
    Po přerušení se do menší výměny názorů dostali Jake Dotchin a Justin Abdelkader. Následuje reklamní přestávka.

28:31
    Skvělý Vasilevskij! Athanasiou měl na holi vyrovnání, ale brankář Tampy dokázal svůj tým podržet!

28:06
    Sheahanova střela z pravého kruhu pro vhazování, Vasilevskij kotouč vyrazil.

27:19
    Hedmanova střela od modré trefila jen Paláta, Mrázek tak zasahovat nemusel.

26:16
    Nepřesná rozehrváka Lightning, k puku se dostal Darren Helm, jehož střela však zamířila mimo Vasilevskiho branku.

25:16
    Icing Detroitu.

24:46
    Další zákrok brankáře Tampy poté, co od modré vystřelil Niklas Kronwall.

24:27
    Abdelkaderova nepříjemná střela, Vasilevskij vyráží.

24:02
    Vasilevskij přikryl kotouč pod rukavici, vhazovat se nyní bude po jeho pravici.

23:53
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

23:30
    Verminova střela z mezikruží, Mrázek připraven.

23:18
    Lightning jsou při chuti! Drouin poslal puk před branku, kde stál Erne a ten prověřil Mrázkovu pozornost.
    22:22 Andrej ŠUSTR - 2:1

22:22
    Bolts se dostávají do vedení! Palát se ve středním pásmu dostal ke kotouči, následně ho poslal na branku, Mrázek ho sice betonem vyrazil ale za jeho záda jej poté dopravil ANDREJ ŠUSTR. Pro českého beka třetí trefa v sezoně. Asistence: Ondřej Palát.

21:23
    Tentokrát Vasilevskij nemusel zasahovat, jelikož pokus Xaviera Ouelleta od modré čáry minul jeho branku.

21:13
    Jensenův pokus od modré lapil Vasilevskij. Vhazovat se bude po levé ruce vytáhlého brankáře Lightning.

20:50
    Drouinova střela z pravého kruhu pro vhazování zamířila mimo tři tyče.

20:35
    Tvrdý hit Coburna na Nielsena v branném pásmu Lightning.

20:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše Amalie Areny, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!

Útočník Red Wings Anthony Mantha si při bitce s Lukem Witkowskim způsobil zranění prstu a do dnešního zápasu již nezasáhne!

Trestné minuty: 10 – 10

Je za námi první třetina utkání mezi Lightning a Red Wings, ve které jsme viděli dvě branky. Skóre nejprve otevřel v 5. minutě centr druhého útoku rudých křídel Frans Nielsen, v předposlední minutě první periody však srovnal JT Brown. Po prvních dvaceti minutách je tak skóre vyrovnané 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Mike Green s kotoučem za Mrázkovou brankou, v první dvacetiminutovce se tak již nic nestane.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:58 J.T. BROWN - 1:1

18:58
    Je srovnáno! Nepřesná rozehrávka Detroitu, Dumont jen přiťukl kotouč JT BROWNOVI, který si poté najel do střelecké pozice a překonal Mrázka střelou nad lapačku. Pro šestadvacetiletého Američana třetí branka v sezoně. Asistence: Gabriel Dumont.

18:08
    Nosek přihrál před branku, kam si do volného prostoru si najel Kronwall, Vasilevskij vyrazil!

17:10
    Drouinova střela zblokována jedním z hráčů Detroitu, Strålman ale ještě udržel útočné pásmo.

16:53
    Naměstnikova nepřesná přihrávka, Red Wings však následně vyhazují na zakázané uvolnění.

16:09
    Brown našel McKegga, který prověřil Mrázkovu pozornost. Český gólman ve službách Red Wings puk vyrazil.

15:32
    Vhazování po pravici Andreje Vasilevskiho.

15:32
    Tatarova střela, Vasilevskij má puk v rukavici. Na řadě je další z reklamních přestávek.

14:56
    Naměstnikov trefuje z mezikruží tyč Mrázkovy branky!

14:35
    Hra vysokou holí, vhazuje se po pravé ruce Petra Mrázka.

14:25
    Další Russoova střela, tentokrát však Vasilevskij nemusel zasahovat.

14:12
    Konec reklamní přestávky, McKegg a Nosek na vhazování po levici Andreje Vasilevskiho.

14:12
    Russoova střela z levého kruhu pro vhazování, Vasilevskij má kotouč ve své moci. Následuje další reklamní přestávka.

13:32
    Palátův tvrdý hit na Jensena za Mrázkovou brankou.

12:57
    Naměstnikov se s kotoučem daleko nedostal, hrají obránci Red Wings.

11:59
    Střela Tomáše Noska z mezikruží zamířila mimo Vasilevskiho branku.

10:15
    Zetterberg se ke střele nedostal, kupředu se nyní řítí Lightning.

09:55
    Danny DeKeyser zakládá další útočnou akci Red Wings.

09:17
    Detroit v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

09:01
    Do slibné příležitosti se dostal po přihrávce od Larkina Justin Abdelkader! Vasilevskij vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě.

08:22
    Na druhé straně se k puku na modré čáře dostal Victor Hedman. Jeho pokus šel však mimo tři tyče.

07:47
    Nyquistova střela míjí branku.

07:16
    Petr Mrázek má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.

07:08
    Pointův bekhend z úhlu, Mrázek bez problému vyráží.

06:01

06:01
    Rozhodčí pískají Detroitu ofsajd, následně je tu první reklamní přestávka.

05:56
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:41
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J.T. Brown – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 5 min., bitka).

05:41
    Odehráno necelých šest minut a máme tu další bitku! Rukavice shodili JT Brown a Xavier Ouellet.

05:41
    Lightning se dostávají do postavení mimo hru.

05:03
    Od modré čáry prověřil Vasilevskiho kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, brankář Bolts byl však na svém místě.
    04:22 Frans NIELSEN - 0:1

04:22
    Red Wings vedou! Helm se dostal ke kotouči, přihrál před branku kam si najel FRANS NIELSEN a právě on je autorem úvodní branky zápasu. Pro dánského útočníka patnáctá branka sezony. Asistence: Darren Helm.

04:11
    Coburnova střela od modré, Mrázek vyráží.

03:47

03:47
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Witkowski – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 5 min., bitka).

03:47
    Po přerušení shazují rukavice Luke Witkowski a Anthony Mantha!

03:47
    Helmův pokus, Vasilevskij připraven.

03:38
    Drouin se snažil protlačit před Mrázkovu branku, dobře zasáhl holí obránce Red Wings Mike Green.

02:51
    Na druhé straně střílel od modré Danny DeKeyser, vhazovat se bude po pravé ruce Vasilevskiho.

02:35
    Další zákrok Mrázka poté, co od modré čáry pálil Alex Killorn. Vhazování po levici brankáře Detroitu.

02:24
    Šustrovu střelu tečoval Naměstnikov mimo tři tyče.

01:49
    Zakázané uvolnění Red Wings.

01:29
    Point dostal přihrávku od Hedmana a prověřil Mrázka, ten vyrazil vyrážečkou.

01:07
    Zetterbergova střela od modré mimo branku Vasilevskiho.

00:48
    Drouin nabral ve středním pásmu rychlost, jeho střela však byla zblokována Jensenem.

00:05
    Nielsen vyhrává úvodní vhazování proti Pointovi.

00:01

Nyní je v Amalie Arena již vše připraveno k úvodnímu vhazování, zápas mezi Tampou Bay Lightning a Detroitem Red Wings může začít!

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká státní hymna.

Nejproduktivnější hráč Lightning Nikita Kučerov dnes do utkání nezasáhne z důvodu nemoci! Tampa tak bude mít v dnešním utkání o hráče méně.

Z:47 V:17 P:20 OG:133 PR:2,99 ÚS(%):90,2 SO:1

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Strålman (A), Šustr, Coburn (A), Witkowski – Palát (A), Point, Killorn – Erne, Naměstnikov, Drouin – Dumont, Gourde, Vermin – McKegg, J.T. Brown.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Green, Ouellet, Russo – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Mantha, Nielsen, Helm – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader (A) – D. Miller, Nosek, Sheahan.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Kevin Pollock – Jonny Murray, Pierre Racicot.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zajímavosti

Od 4. února nastoupili Lightning ke 23 zápasům a zvítězit se jim podařilo v 15 případech!

Bolts v této sezoně nastříleli 58 přesilovkových branek a v tomto ohledu jsou vůbec nejlepší v NHL.

Když už jsme u přesilových her Lightning: Nikita Kučerov a Victor Hedman mají na svém kontě 31 kanadských bodů při početní výhodě, což oba v tomto ohledu řadí za Nicklase Bäckströma na druhé místo.

Naposledy Tampa padla doma v základní části s Detroitem 17. února 2011 (prohra 6:2).

Kapitán Red Wings Henrik Zetterberg již stihl v NHL posbírat 899 kanadských bodů (325 gólů, 574 asistencí). Pokoří dnes hranici 900 kanadských bodů?

První čisté kontě v NHL si Jimmy Howard připsal právě proti Lightning, a to 17. prosince 2009.

Jen 3 nováčci vstřelili více branek, než Anthony Mantha od té doby, co byl útočník Red Wings povolán z farmy (12. listopadu 2016).

Detroit Red Wings (31-33-12)

Red Wings jsou až na předposledním místě Východní konference, na svém zisku mají 74 bodů a již od úterní porážky s Carolinou Hurricanes je jasné, že se po 25 letech nepodívají do play-off.
    Z posledních deseti zápasů vyhrál Detroit pětkrát. V minulém utkání prohrál na ledě Caroliny Hurricanes 4:1. Jedinou branku Red Wings vstřelil Tomáš Nosek. Pro českého mladíka to byl premiérový bod v NHL. Zápas odchytal Jimmy Howard a z 32 střel soupeře si připsal 28 úspěšných zákroků.
    Svěřencům Jeffa Blashilla zbývá do konce sezony odehrát šest zápasů. Dnešním utkáním pro ně končí třízápasový trip, po kterém se vrátí zpět do Detroitu.