Most – Partizánske 29:20 (kon.) | Olomouc – Trenčín 27:28 (kon.) | Prešov – Šaľa 28:31 (kon.)
Poruba – Písek 30:21 (kon.)
ŠŠK Prešov
28:31 (16:16)
HK Slovan Duslo Šaľa
sk Sobota 01.04.2017, 18:00Interliga ženy • 23. kolo

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Veľký slovenský šláger dnes čaká na fanúšikov hádzanej v Prešove, kde domáce Bemaco ŠŠK privíta HK Slovan Duslo Šaľa.

Prešovské hádzanárky zápas čo zápas výkonnostne napredujú, čo sa odráža aj na ich postavení v tabuľke. So ziskom 18 bodov v 20 stretnutiach im patrí ôsma priečka s dvojbodovou stratou na šiesty Olomouc. Tabuľka je veľmi vyrovnaná a zverenkyne Dušana Daniša sa dnes budú snažiť zaskočiť favorita a opäť sa posunúť v tabuľke vyššie.
    Hráčky Prešova nastúpia do dnešného súboja s potrebným sebavedomím, keď posledné dva zápasy zvládli na výbornú. Najprv na domácej palubovke porazili Zlín 24:21 a v 21. kole si z palubovky ŠKP Bratislava odviezli ďalšie dva body po výhre 30:18.

Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa sú tretím najlepším tímom WHIL. Na konte majú 32 bodov po 20 stretnutiach a na druhý Most strácajú šesť bodov, no k dispozícii majú dva zápasy k dobru. Pýšiť sa môžu treťou najlepšou obranou v súťaži a naposledy prišli o deväťzápasovú šnúru víťazstiev, ktorú im prerušil suverén ligy z Michaloviec.

Oba celky si už sily zmerali v desiatom kole, keď Šaľa zdolala Bemaco 26:21. Úvodná rozohrávka je naplánovaná na 18:00 hod a zápasom Vás budeme sprevádzať priamo z dejiska stretnutia.

Po odznení slovenskej národnej hymny je všetko pripravené pre úvod dnešného stretnutia.

Loptu budú rozohrávať domáce hráčky, ktoré sa už sústreďujú v strede ihriska a čakajú na pokyn rozhodcu.

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

1
    Prešovčanky sú aktívne v útoku, no hráčky Šale sa zatiaľ úspešne bránia. (0:0)
    1
    O prvý gól zápasu sa postarala Barbora Königová. (0:1)
    2
    A po rýchlom brejku sa opäť z gólu radujú hosťujúce hráčky. Strelecky sa z úniku presadila Katarína Pócsíková. (0:2)
    2
    A je to ďalší gól v sieti Prešova. Druhýkrát v zápase rozvlnila sieť hosťujúca hráčka Katarína Pócsíková. (0:3)

2
    Prešovčanky absolútne nezvládli úvod zápasu. Nedokážu sa výraznejšie presadiť a domáci kouč Dušan Daniš si po necelých dvoch minútach vyberá oddychový čas. (0:3)

2
    Oddychový čas domáceho celku sa skončil. Bude sa pokračovať v hre. (0:3)

3
    Čirčová síce dopravila loptu do brány, no urobila tak po technickej chybe. Prešov si tak na prvý presný zásah v zápase bude musieť počkať. (0:3)
    3
    Gól strelil tím HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Bahýlová). (0:4)

3
    Žltou kartou je zároveň za faul odmenená domáca hráčka Sofia Demajová. (0:4)

4
    Hráčky Šale sú pri lopte a snažia sa navýšiť svoj značný štvorgólový náskok, ktorý si vypracovali v prvých minútach zápasu. (0:4)
    5
    A strelecky sa teraz presadzuje Martina Tulipánová. Šaľa hneď v úvode stretnutia ide do trháku. Diváci v Prešove sledujú možno najdôležitejšie minúty zápasu, ktoré rozhodnú o ďalšom osude stretnutia. (0:5)
    5
    A ďalší gól Slovana Duslo. Druhýkrát v zápase sa strelecky presadila Martina Tulipánová. (0:6)
    6
    Gól strelil tím Bemaco ŠŠK Prešov (Martina Bačíková). (1:6)

6
    Žltú kartu za tvrdý zákrok zinkasovala Martina Tulipánová. (1:6)
    7
    Gól strelil tím HK Slovan Duslo Šaľa (Karin Bujnochová). (1:7)

7
    Šaľa sa dostala do úniku, no kvôli technickej chybe prichádza o loptu. Prešovčanky striedajú v bráne. Medzi tri žrde sa postavila Mária Goboňová. (1:7)
    8
    Gól strelil tím Bemaco ŠŠK Prešov (Martina Bačíková). (2:7)
    8
    A hneď na druhej strane sa strelecky presadzuje Katarína Pócsiková. (2:8)

8
    Prešovčanky sa vpredu po nepresnej strele nedokázali presadiť, gól nevsietila ani Šaľa a Bemaco tak môže ísť opäť dopredu. (2:8)

9
    Prešovčanky sú stále pri lopte, no majú veľký problém presadiť sa cez koncentrovanú defenzívu hosťujúceho tímu. (2:8)

9
    Bahýlová teraz nedokázala prekonať Goboňovú, no na druhej strane sa Prešovčankám rovnako nepodarilo skórovať. Šaľa sa dostáva k lopte a upokojuje hru. (2:8)

10
    Šutranová sa dopustila bránenia v bránkovisku. Hosťujúci tím bude mať k dispozícii sedemmetrový hod. (2:8)

10
    Tulipánová ale teraz nevyzrela na Goboňovú, ktorá výborným zákrokom podržala svoj celok. (2:8)
    11
    A je to ďalší gól v sieti Prešova. Strelecky sa presadzuje Eva Veselková, ktorá si otvára svoj strelecký účet v dnešnom zápase. (2:9)

12
    Žltou kartou je za svoj zákrok napomínaná Königová. Prešov bude ma k dispozícii sedemmetrový hod. (2:9)
    12
    Demajová ponúknutú šancu zo sedemmetrového hodu s veľkým prehľadom premieňa. (3:9)

12
    Pavúková sa teraz z ľavého krídla nedokázala presadiť. K lopte sa dostanú hosťujúce hráčky. (3:9)
    13
    Demajová teraz predviedla vynikajúce čítanie hry, zmocnila sa lopty a v úniku strieľa štvrtý gól svojho tímu. Šaľa má ale k dispozícii stále pohodlný päťgólový náskok. (4:9)
    14
    A desiaty gól Šale v zápase zaznamenáva Tisajová. HK Slovan Duslo vedie o šesť gólov a zatiaľ je na palubovke lepším celkom. (4:10)
    14
    Na druhej strane sa strelecky presadzuje z pozície ľavej spojky Tatiana Šutranová, ktorej projektil skončil za chrbtom brankárky hostí. (5:10)
    15
    A na rozdiel štyroch gólov znižuje peknou strelou Veronika Gajdošová. Prešov síce nezachytil úvod stretnutia, no v posledných minútach sa doťahuje na svojho súpera. (6:10)

15
    Hosťujúci tréner Michal Lukačin si vyberá oddychový čas. Šaľa je pri lopte a bude sa snažiť o prinavrátenie päťgólového náskoku. (6:10)

16
    Na dve minúty je po tvrdom zákroku na Šutranovú vylúčená hosťujúca Rácková. (6:10)

16
    Prešovčanky sa už už dostávali do dobrej šance po úspešnom zákroku Goboňovej, no ich snaha bola prerušená spomínaným faulom Ráckovej. (6:10)
    16
    A je to ďalší, v poradí tretí gól Sofie Demajovej. Prešov znižuje na rozdiel troch gólov. (7:10)
    17
    Sofia Demajová strieľa ďalší gól do opustenej brány HK Slovan Duslo. Hosťujúce hádzanárky hrali bez brankárky, snažili sa vyrovnať počet hráčok na palubovke, no trpko na to doplatili. (8:10)
    18
    A je to ďalší gól v sieti Šale. Po krásnej rýchlej akcii sa presadzuje Bačíková a Prešov prehráva už len o jeden gól! (9:10)
    19
    Šaľa sa po útlme strelecky presadzuje zásluhou presnej mušky Bahýlovej. (9:11)
    19
    Strelecky sa presadzuje z pozície pivotky Veronika Gajdošová. (10:11)

19
    Šaľa bude mať po faule Gajdošovej k dispozícii sedemmetrový hod. (10:11)
    20
    Goboňová vychytala Tulipánovej pokus zo sedemmetrového hodu, no na následnú dorážku už nemala nárok. Šaľa odskakuje súperovi na rozdiel dvoch gólov. (10:12)

20
    Liebiedieva si svojou aktivitou vypýtala faul. Prešov sa ale po následnej akcii presadiť nedokázal. (10:12)
    21
    Naopak, na druhej strane z rýchleho úniku skórovala Trochtová. (10:13)

21
    Prešovčanky budú hrať ešte osem sekúnd v početnej nevýhode. Majú loptu vo svojich rukách a zrejme počkajú na posilu v podobe Gajdošovej, ktorá sa čoskoro vráti do hry. (10:13)

22
    Hosťujúce hráčky sa teraz nedokázali presadiť cez pozornú obranu domáceho tímu. Veronika Gajdošová si teraz aktivitou vypýtala sedemmetrový hod. (10:13)
    23
    Demajová opäť s veľkým prehľadom prekonáva hosťujúcu brankárku úspešnou strelou do protipohybu. (11:13)
    24
    Gól strelil tím HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková). (11:14)

24
    Šaľa teraz mohla ísť do rýchleho protiútoku, no skvelú prácu v defenzíve odviedla Vencuríková. (11:14)

24
    Hra je prerušená. Na palubovke ostala ležať jedna z hosťujúcich hráčok, ktorá je ošetrovaná priamo na hracej ploche. (11:14)

24
    Zdá sa, že pôjde o vážnejšie zranenie, keďže Pócsíková sama nedokáže opustiť hraciu plochu a musí byť odnesená ošetrovateľmi. (11:14)
    24
    A po peknej akcii z pravého krídla sa strelecky presadzuje Maryna Liebiedieva, ktorá znižuje na 12:14. (12:14)

25
    Bačíková si teraz vypýtala sedemmetrový hod. Zahrávať ho bude Sofia Demajová. (12:14)
    25
    A Demajová je opäť úspešná. Prešov sa dotiahol na súpera na rozdiel jedného gólu. (13:14)

26
    Po prešľape hráčok Šale má Prešov jedinečnú možnosť vyrovnať a začať odznova. Po faule hostí ostáva pri lopte Bemaco. (13:14)

27
    ŠŠK stále útočí, no zatiaľ nedokáže nájsť recept na dobre zorganizovanú obranu. (13:14)
    27
    Až teraz sa strelecky presadzuje nekompromisnou strelou Tatiana Šutranová. (14:14)
    28
    Šali prinavracia najtesnejšie vedenie hosťujúca hráčka Tisajová, ktorá sa presadila po rýchlom úniku Slovana. (14:15)
    29
    A po nádhernej individuálnej akcii z ľavého krídla opäť vyrovnáva Katarína Pavúková. (15:15)
    30
    A v úvode záverečnej minúty prvého polčasu Šaľa opäť vedie o jeden gól vďaka Königovej. (15:16)
    30
    A Katarína Pavúková opäť vyrovnáva po peknej akcii domáceho tímu. (16:16)

30
    V závere prvého polčasu bola vylúčená za tvrdý zákrok hosťujúca Bahýlová. (16:16)

30
    Prvý polčas sa skončil. (16:16)

Za nami je prvá tridsaťminútovka dnešného stretnutia. Šaľa vstúpila do zápasu vo veľkom štýle, hráčky Bemaca nedokázali reagovať na rýchly vstup súpera do zápasu po piatich minútach prehrávali už 0:6. V ďalších minútach stretnutia sa ale dokázali pozviechať a pomaly sa začali doťahovať na svojho súpera. Napokon sa im do konca prvého polčasu podarilo vyrovnať nepriaznivý stav, keď v poslednej päťminútovke vždy doťahovali jednogólový náskok súpera. Do kabín sa tak ide za vyrovnaného stavu 16:16.

Druhý polčas sa začne približne o 18:51.

31
    Začal sa druhý polčas. (16:16)

31
    A začal sa druhý polčas dnešného stretnutia. Šaľa rozohrala loptu a bude sa snažiť otvoriť skóre druhého dejstva. (16:16)
    31
    Šali nevyšla hra bez brankárky, na čo po presnej strele cez celé ihrisko z rúk Šutranovej dopláca a inkasuje. (17:16)

32
    Prešov sa prvýkrát v zápase ujal vedenia. Šaľa má však loptu vo svojej moci a bude sa snažiť dorovnať skóre. (17:16)

32
    Šaľa bude mať k dispozícii sedemmetrový hod. (17:16)
    33
    Tulipánová sedmičku s veľkým prehľadom premenila a začína sa opäť odznova. (17:17)

33
    Daniela Harčarufková teraz odviedla v obrane skvelú prácu a zastavila hroziaci protiútok súpera. Šaľa ostáva pri lopte. (17:17)
    34
    Gól strelil tím HK Slovan Duslo Šaľa (Eva Veselková). (17:18)
    34
    Na druhej strane na inkasovaný gól pohotovo odpovedá Sofia Demajová. (18:18)

34
    Dnešné stretnutie je s výnimkou úvodných desiatich minút veľmi vyrovnané, o čom zodpovedá aj skóre po necelých 35 minútach. (18:18)

34
    Mária Goboňová teraz istým zákrokom podržala svoj tím a Bemaco tak môže ísť dopredu. (18:18)

35
    Gajdošová sa dopustila ofsajdu. Šaľa môže ísť dopredu. (18:18)
    35
    Šaľa odskakuje svojmu súperovi na rozdiel jediného gólu. Pomedzi nohy Goboňovej sa aj s dávkou šťastia presadzuje Bujnochová. (18:19)
    36
    Katarína Pavúková si v dnešnom stretnutí pripisuje na konto svoj tretí gól. Zatiaľ zakaždým znamenal vyrovnanie. (19:19)

37
    A opäť istý zákrok v podaní Goboňovej, Prešov môže ísť dopredu. (19:19)
    37
    Po individuálnej akcii sa presadzuje Tatiana Šutranová. Prešov sa dostáva do vedenia. (20:19)

37
    Prešovčanky sa dokázali ubráni ofenzíve súperiek a zverenkyne Dušana Daniša sa tak môžu prvýkrát v zápase odpútať od Šale na rozdiel dvoch gólov. (20:19)

38
    Akcia Demajovej s Gajdošovu sa ale nevydarila. Dopredu bude postupovať Šaľa. (20:19)

38
    Hosťujúce hráčky ale strácajú loptu a Prešov môže ísť dopredu. (20:19)

39
    Demajová ale teraz pálila len do žrde. Pri hráčkach Šale teraz stál kus šťastia. (20:19)

39
    HK Slovan Duslo sa ale po nepríjemných chvíľach pred vlastnou bránou už plne sústredí na najbližší útok. Prešov je pod tlakom. (20:19)
    40
    Gól strelil tím HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Bahýlová). (20:20)
    40
    Gól strelil tím Bemaco ŠŠK Prešov (Sofia Demajová). (21:20)
    40
    A na gól Demajovej odpovedá presným zásahom Tisajová. (21:21)

41
    Goboňovú v bráne Prešova strieda Lucia Gubíková. Domáce hráčky sú pri lopte. (21:21)
    41
    Šaľa sa dostáva do vedenia vďaka presnej strele Nikoly Ráckovej. (21:22)
    42
    Tatiana Šutranová sa rozstrieľala. Piatym gólom v zápase vyrovnáva. (22:22)
    42
    A HK Slovan Duslo sa opäť dostáva do vedenia. Strelecky sa presadzuje Martina Tulipánová, ktorá dnes patrí medzi najlepším hráčkam v zápase. (22:23)
    42
    Na druhej strane sa o slovo prihlásila najlepšia strelkyňa zápasu Sofia Demajová, ktorá opäť vyrovnáva skóre. V Prešove sa dnes hrá perfektný zápas! (23:23)

43
    Ivana Bahýlová si svojou aktivitou vypýtala sedemmetrový hod. Zahrávať ho bude Tulipánová. (23:23)
    43
    Tulipánová sa zo sedemmetrového bodu nemýlila. (23:24)
    44
    Maryna Liebiedieva teraz mierila presne a opäť sa začína odznova tuhý boj o vedenie v zápase. (24:24)
    44
    Martina Tulipánová hrá v posledných minútach bravúrne, čo dokazuje ďalším nekompromisným gólom, pri ktorom vymietla pavučinu v hornom rohu prešovskej brány. (24:25)

45
    Tulipánová ale teraz na domácu brankárku Luciu Gubíkovú nevyzrela. Prešovská brankárka zoči-voči hosťujúcej hráčke predviedla vynikajúci zákrok. (24:25)

45
    Domáci tréner Dušan Daniš si vyberá oddychový čas. (24:25)

45
    Prešov 15 minút pred koncom zápasu prehráva len o jeden jediný gól a bojuje o víťazstvo. Kto by to bol povedal po jedenástich minútach, keď Šaľa viedla rozdielom siedmich gólov 9:2. (24:25)

46
    Šutranová dvakrát po sebe napálila loptu len do žrde, Šaľa získava loptu a pôjde dopredu. (24:25)

46
    Lucia Gubíková ale teraz výborným zákrokom podržala svoj tím. Prešov sa bude snažiť o vyrovnanie. (24:25)
    47
    A Prešov opäť vyrovnáva zásluhou Veroniky Gajdošovej. (25:25)
    47
    Z pravého krídla Šaľu do vedenia dostáva Tisajová. Prešov je pri lopte a opäť sa bude snažiť o vyrovnanie. (25:26)

48
    Bačíkovej strela skončila len na žŕdke brány HK Slovan Duslo. Hosťujúce hádzanárky si tak môžu vypracovať dvojgólový náskok. (25:26)

48
    To by však v bráne nemohla stáť úžasná Lucia Gubíková, ktorá predviedla dva bravúrne zákroky! (25:26)
    49
    Gubíkovej sa za skvelé zákroky odvďačila vyrovnávajúcim gólom Martina Bačíková. (26:26)

49
    Prešov získal loptu a bude bojovať o vedúci gól. (26:26)

50
    Demajovej strela skončila vysoko nad bránou Šale. (26:26)

50
    Po faule domácich hráčok budú mať hosťujúce hádzanárky k dispozícii sedemmetrový hod. (26:26)
    50
    Martina Tulipánová premieňa ponúknutú šancu a dostáva svoj tím do jednogólového vedenia. (26:27)

51
    Veronika Gajdošová si teraz vypýtala svojou aktivitou sedemmetrový hod. Prešov má na dosah vyrovnanie. (26:27)

51
    Sofia Demajová sa ale strelecky nepresadzuje. Na druhý pokus síce dopravila loptu do brány, no až po prešľape. (26:27)
    52
    Martina Tulipánová strieľa svoj deviaty gól v zápase a dostáva svoj celok do dvojgólového vedenia. (26:28)
    52
    Gól zo sedemmetrového hodu strelil tím Bemaco ŠŠK Prešov (Tatiana Šutranová).
    (27:28)

52
    Na dve minúty je vylúčená Martina Blehová. (27:28)

53
    Martina Bačíková teraz nedokázala cez celé ihrisko trafiť prázdnu bránu. Šaľa sa dostáva k lopte a upokojuje hru. (27:28)

53
    Šaľa bude mať k dispozícii sedemmetrový hod a svojim súperkám môže opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov. (27:28)
    54
    Tulipánová premieňa sedemmetrový hod a strieľa svoj desiaty gól v zápase. (27:29)

54
    Bačíkovej strela bola zblokovaná. Lopta ostáva v moci domácich hráčok. (27:29)

54
    Liebiedieva bola teraz faulovaná. Prešov bude zahrávať sedemmetrový hod. (27:29)
    54
    Šutranová sa zo sedemmetrového bodu nemýlila. Prešov znižuje na rozdiel jediného gólu. (28:29)

55
    Šaľa je v útoku a snaží sa o prinavrátenie dvojgólového vedenia. V Prešove na nás čaká napínavý záver stretnutia. (28:29)

55
    Šaľa bude zahrávať sedemmetrový hod. (28:29)

56
    Martina Tulipánová ale teraz nevyzrela na Luciu Gubíkovú, vďaka ktorej šance Prešova na zisk bodov v dnešnom stretnutí stále žijú. (28:29)

56
    Prešov ale na druhej strane neuspel a Šaľa sa dostáva k lopte. (28:29)

57
    Prešov sa zatiaľ úspešne bráni, no Šaľa vyčkáva na lepšiu streleckú príležitosť. (28:29)

57
    Tá ale neprišla. Šaľa sa nedokázala strelecky presadiť a Prešov v útoku bojuje o vyrovnanie. (28:29)

57
    Strela Sofie Demajovej ale nebola úspešná. Šaľa sa dostáva k lopte. Táto nepremenená šanca môže Prešovčanky ešte mrzieť. (28:29)

58
    Výborná defenzívna práca Veroniky Gajdošovej. Pri lopte ostávajú hosťujúce hráčky. (28:29)

59
    Zdalo sa, že Šutranová zvládne súboj 1 na 2, no napokon sa dopustila faulu. Nasledovať bude sedemmetrový hod. (28:29)
    59
    Martina Tulipánová premieňa sedemmetrový hod a Šaľa vedie v závere zápasu o dva góly. (28:30)

59
    65 sekúnd pred koncom stretnutia si berie oddychový čas hosťujúci tréner, ktorý upokojuje svoje zverenkyne po úspešnom ubránení prešovského útoku. Šaľa má k dispozícii dvojgólový náskok i loptu. S veľkou pravdepodobnosťou dnes dokráča za víťazstvom. (28:30)

60
    Začala sa nám posledná minúta dnešného stretnutia. (28:30)
    60
    A Monika Tisajová presnou strelou pečatí víťazstvo hosťujúceho celku. (28:31)

Koniec zápasu. (28:31)

Bemaco ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 (16:16)
    Najviac gólov: Demajová 9/3, Šutranová 7/2, Bačíková 4 – Tulipánová 11/6, Tisajová 5, Pócsíková 4. Rozhodca: Gedeon, Paľovčák. Sedemmetrové hody: 6/5 – 7/6. Vylúčenie: 1:3.

Je dobojované. Prešovčanky dnes predviedli veľmi sympatický výkon. Napriek sedemgólovej strate (2:9) v jedenástej minúte sa nezlomili, dokonca dokázali na malú chvíľu otočiť nepriaznivý stav stretnutia, no napokon sa vďaka lepšiemu záveru zápasu z víťazstva raduje tím Šale, ktorá víťazí 31:28. V Prešove dnes diváci sledovali napínavý a veľmi vyrovnaný súboj, ktorému by zrejme viac svedčila remíza. Hráčky HC Slovan Duslo ale predviedli v poslednej desaťminútovke väčší hlad po víťazstve, boli lepšie kondične pripravené, vďaka čomu si z metropoly Šariša odvážajú cenné dva body do tabuľky.

Ďakujeme za pozornosť. Lúčim sa s konštatovaním, že Prešov po oduševnenom výkone a perfektnej a napínavej hádzanej podľahol súperovi zo Šale 28:31. (19:30:44)