HC Slovan – Sparta 4:2 (kon.) | IHS Riga – Třinec 5:4 (3:2 po s.n.) | Kloten – Jungadler Mannheim 2:4 (kon.)
Zürich – Eisbären 4:2 (kon.) | Davos – HC Slovan 4:0 (kon.) | Salzburg – IHS Riga 3:0 (kon.)
Sparta – Jungadler Mannheim 5:2 (kon.) | Třinec – Eisbären 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Ice Hockey School Riga
5:4 (1:1, 1:1, 2:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 07.04.2017, 09:00 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Zdravím fanoušky do Třince a všechny další hokejové příznivce! Je tady druhý hrací den Memoriálu Jana Marka a před námi je utkání mezi Oceláři Třinec a Ice Hockey School Riga. Lotyše čeká na turnaji úplně první utkání a ve své velké premiéře se postaví proti soupeři těžkého kalibru.

Třinec se rozehrál již včera, 6. 4. 2017, na ZSC Lions Zurich, které porazil jednoznačně 6:2.

Branky a nahrávky: 14. Indrst (Rybnikár, Plandor), 16. Matěj, 29. Bernovský (Tománek, Michálek), 35. Homola (Peterek, Havránek), 45. Raška (Peterek), 56. Marguš (Čmiel, Macháček).

Sestava: Ochman (Kučera) – Chromý, Bulava, Srníček, Weber, Konderla, Michálek, Homola (A) – Tománek, Čmiel, Havránek – Indrst, Matěj, Matiaško – Mikler, Bernovský, Marguš – Peterek (C), Macháček, Rybnikár – Plandor, Raška.

EC Red Bull Salzburg

Na ledové ploše probíhá rozbruslení obou týmů. Utkání o malou chvíli začne.

00:01

00:11
    Úvodní buly vyznělo lépe pro hostující Třinec, který pohotově zaváží do vlastní třetiny.

00:47
    Ansons zamíchal kotoučem před Kučerou, ten ale první nebezpečnou situaci ustál.

01:24
    Plandor nezachytil dlouhou přihrávku k bočnímu mantinelu a kotouč se dostává na hokejky Lotyšů.

02:49
    Matěj prověřil Silovse střelou z nízkého úhlu, ale brankář Lotyšů však zaklapl betony.

03:02
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Macháček – 2 min., krosček).

03:19
    Kapitán hostujících Ocelářů Peterek pálil do pravého růžku, Silovs ale včas zareagoval vyrážečkou.

04:46
    Prozatím se hraje ve třetině Ocelářů, kteří se nedokáží vymanit z vlastního pásma. Jejich oslabení ale už pomalu končí a zdá se, že jej přečkají bez úhony.

05:05
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

05:18
    Tým IHS Riga právě vstřelil branku!
    Meznieks poslal na ALEKSANDRSE BISKINSE přihrávku zpoza třinecké branky a ten využil ideální střelecké pozice v mezikruží a vypálil z první do spodní poloviny brankoviště. Asistence: Emils Meznieks.

06:09
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Vilcins – 2 min., držení protihráče).

07:03
    Třinečtí operují v pásmu Rigy, ale prozatím jejímu tempu sotva stačí.

07:49
    Přesilovka Ocelářů se pomalu krátí. Hosté se k žádné větší příležitosti nedostali.

08:09
    Domácí hrají s plným počtem hráčů.

08:37
    Třinec se pokouší osvobodit, ale Biskins uvolněný kotouč vrací zpátky před Kučeru.

09:52
    Čmiel poslal kotouč dopředu na Marguše, ten si jeho úmysl ale špatně přečetl a u puku jsou opět domácí.

10:08
    Zakázané uvolnění domácí Rigy.

10:20
    Michálek se napřáhl zpoza útočné modré, brankoviště minul o několik centimetrů a ještě si při svém golfáku zlomil hokejku.

11:26
    Srníček to na Silovse zkusil až ze středního pásma. Černá pryž končí ve výstroji gólmana Lotyšů.

11:55

12:20
    Matiaško se přihnal do třetiny Rigy a pozlobil Silkinse střelou ke vzdálenější tyči, ta ale skončila v lapačce pozorného brankáře.

12:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! JAKUB MICHÁLEK jako první překonává brankáře Rigy Silovse střelou nad lapačku. Asistence: Marek Havránek, Jonáš Peterek.

14:37
    Utkání probíhá v rychlém tempu. Ani jeden ze soupeřů se ale nyní nemůže usadit ve vlastním útoku a tak momentálně nevidíme žádné větší šance.

15:54
    Hra je přerušena a oba týmy toho využívají ke střídaní.

16:33
    Veškeré dění probíhá v prostoru za brankovištěm Silovse. Homola pálil od modré, ale gólman jeho střelu našel na poslední chvíli pod svojí výstrojí. Jistým dojmem ale zrovna nepůsobil.

17:48
    Třetina se pomalu blíží ke konci. Rozhodčí nechávají hru plynout.

18:26
    Na Silovse opět dorážel Matiaško, ale ani tentokrát se svojí střelou z úhlu neuspěl.

19:22
    Treimanis nahazoval na zadní mantinel za Kučeru. Hra je krátce poté přerušena a další vhazování probíhá před třineckým gólmanem.

20:00

První třetina přinesla efektivní akci na obou stranách. Nejprve se prosadil domácí Aleksandrs Biskins, kterému zpoza brankoviště nahrál Meznieks. První jmenovaný pak z prostoru mezikruží vypálil z první do spodní poloviny třinecké klece.

Jakub Michálek pak svému týmu zajistil vyrovnávací branku, když se prosadil nad lapačku lotyšského brankáře Silovse. Druhou třetinu tak oba soupeři rozehrají s jednou brankou na svém účtě.

20:01

20:43
    Homola se pokusil nahodit na branku Lotyšů, ale ti se účinně brání a mladý Ocelář se tak může sotva rozmáchnout svojí hokejkou.

23:28
    Korkus poslal puk na Rudzitise na hranici levého kruhu, kotouč ale před brankou zůstal. Treimanis se pokoušel dorážet, ale neuspěl.

23:38
    Riga se snaží zahrozit, ale Oceláři okamžitě kontrují.

23:47
    TOBIÁŠ MARGUŠ posílá svůj ocelový tým poprvé v tomto utkání do vedení poté, co překonává Silovse do vrchní poloviny branky. Silovs se na poslední chvíli po kotouči natáhl, takovou střelu ale očividně nečekal. Asistence: Pavel Matěj.

23:47
    Střídání v týmu Ice Hockey School Riga: ze hřiště odchází Silovs, přichází Bruveris.

25:52
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Biskins – 2 min., faul kolenem).

26:29
    Weber s Konderlou se snaží udržet útočnou modrou a to se jim také daří. Riga se s velkými obtížemi snaží osvobodit dál.

27:45
    Bruveris právě čelil prvnímu tlaku, který ale úspěšně ustál a kotouč končí pod jeho lapačkou. Hra je přerušena.

28:09
    Treimanis se pokusil nahodit na branku Ocelářů, ale nic z toho. Kotouč se vrací do třetiny Rigy a Bruveris si připisuje další úspěšný zákrok.

29:00
    Korkus nahrál dopředu na Biskinse, který se snažil dorazit kotouč mezi tři tyče. Marně.

29:04
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., hrubost).

29:35
    Matiaško nahodil na zadní mantinel do třetiny Rigy a odjíždí střídat.

31:00
    Hostující tým hraje s plným počtem hráčů.

32:48
    Další úspěšný zákrok prozatím velmi pozorného Bruverise.

33:40
    Situace v protějším brankovišti je ale docela jiná. Kučera teď musel ustát opravdu velký tlak ze strany domácí Rigy, která se svým mankem nehodlá jen tak snadno smířit.

34:31
    A kotouč opět končí v lapačce Bruverise.

35:50
    Karklins měl šanci prodrat se před hostujícího gólmana, ale na modré přišel o kotouč.

36:13
    A je znovu vyrovnáno! Polcs nahrál z úhlu dopředu do předbrankového prostoru na čekajícího RAIVISE ANSONSE, který jako druhý překonal maskovaného Oceláře. Asistence: Rudolfs Polcs, Aleksandrs Biskins.

38:00
    Biskins s Michálkem se do sebe zavěsili poté, co se třineckým nezalíbila akce Lotyšů po odpískaném ofsajdu. Bude se vylučovat.

38:03
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Biskins – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

39:30
    Hraje se v pěti hráčích.

40:00

Druhá třetina přinesla změnu na obou stranách signalizační tabuli. Oceláři se ještě před uplynutím poloviny základní hrací doby dostali do vedení poté, co Tobiáš Marguš překonal brankáře domácí Rigy Silovse do horní poloviny branky. Gólmanův zákrok byl ale poněkud nešťastný a tak jej Riga pravděpodobně z důvodu zranění vystřídala za Bruverise. Ten do konce prostředního dějství působil velmi suverénním dojmem a Lotyši ještě před druhou přestávkou srovnali krok. Raivis Ansons čekal před Kučerou na přihrávku Polcse zpoza branky Ocelářů a zajistil tak vyrovnávací gól.

40:01

40:30
    Tománek se probojoval do třetiny Rigy a dvakrát se pokusil vystřelit, v obou případech ale hokejkou promáchl naprázdno.

41:21
    Srníček se pokusil zakončit bekhendem, ale Bruveris byl značně proti.

42:45
    Svanenbergs mířil do pravého růžku, ale Kučera jeho střelu vyrazil ramenem.

43:57
    Biskins s Michálkem se vrací zpátky do hry.

43:57
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Svanenbergs – 2 min., faul kolenem).

44:04
    Třinec okamžitě využívá vhazování před Bruverisem a ten si připisuje další zákrok.

44:08
    Riga se osvobozuje ze sevření Ocelářů vyhozením kotouče.

44:33
    Peterek zkusil střelu příklepem z bezprostřední blízkosti, ale Bruveris je stále nepřekonatelný.

45:01
    Tománek pálil k bližší tyči, ale puk zaduněl jen o zadní mantinel.

45:33
    Riga se opět osvobozuje.

45:56

46:11
    Ke Kučerovi zamířil uvolněný kotouč a třinecký brankář jej raději schoval před dojíždějícími hráči do lapačky.

46:17
    Krátce po návratu potrestaného Svanenbergse se Riga v plné síle řítí do útoku a podruhé v tomto utkání se dostává do vedení prostřednictvím KONSTANTINSE KORKUSE. Asistence: Karlis Stocls.

47:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Havránek – 2 min., držení protihráče).

47:43
    Třinec se snaží osvobodit, ale Vilcins drží pásmo.

48:03
    Konderla se pokusil prosadit navzdory vlastnímu oslabení, ale kotouč míří jen do náruče Bruverise.

48:37
    Sólo akce JANA BERNOVSKÉHO přináší již třetí vyrovnání v tomto utkání. Ocelář se prosadil ke vzdálenější tyči, odkud se kotouč odrazil do brankoviště. Bez asistence.

49:16

50:18
    RAIVIS ANSONS střílí možná rozhodující branku tohoto utkání, Třinec má ale stále dostatek času. Lotyš využil zmatečné situace a prosadil se díky protipohybu brankáře. Asistence: Aleksandrs Biskins.

51:26
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Meznieks – 2 min., držení protihráče).

53:25
    Domácí tým hraje s plným počtem hráčů.

53:50
    Riga se nyní osvobozuje až za hranici zakázaného uvolnění a další vhazování tak proběhne před Bruverisem.

54:54
    Havránek vyrazil v úniku, ale jeho zakončení se setkalo pouze se zadním hrazením.

55:37
    Je přerušeno. Probíhá střídání obou týmů.

56:19
    Riga drží třinecké hokejisty před Kučerou. Zatím to na další vyrovnání nevypadá.

56:32
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bernovský – 2 min., podražení).

57:10
    Velký závar gradující sérií dorážek před lotyšským brankovištěm Bruveris nakonec ustál, Třinec se však nehodlá tohoto zápasu jen tak snadno vzdát.

57:48
    Riga opět před Kučerou. Meznieks objíždí podél bočního mantinelu a nahrává do předbrankového prostoru, tam si ale puk nikdo z jeho protihráčů nepřevezme.

58:14
    Oddechový čas pro hostující Třinec.

58:33

58:54
    Bernovský se snažil vystřelit od bočního hrazení, ale před hokejku mu jeden z bránících Lotyšů vložil vlastní čepel a projektil tak skončil na betonech Bruverise.

59:07
    Třinec hraje bez brankáře.

59:32
    ADAM RAŠKA zajišťuje dvacet vteřin před uplynutím základní hrací doby pravděpodobné rozhodnutí utkání v samostatných nájezdech! Asistence: Michal Matiaško.

60:00

Šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo o výsledku utkání. Dle pravidel Memoriálu Jana Marka tak o výsledku rozhodnou samostatné nájezdy. Začínají Oceláři.